Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 17:56   #1
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia

Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?


Witam, czy któraś z Was mogłaby odpowiedzieć mi na pytanie jak wybrać odpowiedni odcień podkładu? W najbliższym czasie mam zamar zakupić troche lepszy i droższy podkład dlatego nie chciałabym dobrać złego koloru. Zazwyczaj jak kupuje to zaciemne przez co musze nakładać go mniej. testuje na dłoni po zewnetrznej stronie. Więc jak wybrać odpowiedni odcień? Jak wy wybieracie?
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 18:36   #2
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

wchodze do sklepu, biore tester i testuje na twarzy xd
wg mnie to najlepszy sposob. No i najlepiej przy naturalnym swietle dziennym. ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 16:35   #3
Cocoamore
Raczkowanie
 
Avatar Cocoamore
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 423
Dot.: Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

Witaj Jeżeli chcesz kupić jakiś podkład, to przede wszystkim poproś o próbkę. Zwłaszcza przy tych z wyższej półki nie powinno być problemu. Jeśli zakupy planujesz np. w Douglasie to zawsze możesz też poprosić którąś z pań, żeby Ci coś dobrała. One po to są - mają odpowiednią wiedzę, są przeszkolone,no i to ich praca, żeby klientowi doradzać. A jeśli się nie da, no to ja zawsze testuję na dłoni, ale po wewnętrznej stronie, u nasady kciuka tak mniej więcej - tam, gdzie jest taka "poduszeczka" Gdzieś czytałam, że w tym miejscu skóra jest najbardziej zbliżona kolorystycznie do skóry twarzy
No i pamiętaj, jeśli się wahasz między jakimiś odcieniami, to wybierz ten jaśniejszy!
__________________
Bardzo proszę POMÓŻCIE URATOWAĆ ŻYCIE DZIECI!
Każdego stać, żeby wpłacić choćby 1 zł. To w sumie mało, a dla tych dzieci tak dużo! DOBRO WRACA!

https://www.siepomaga.pl/tomekcieciorko
https://www.siepomaga.pl/ratunekdlaadasia
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon/?lang=pl
Cocoamore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 18:03   #4
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

W dziennym świetle, bo w perfumeriach oswietlenie mają tragiczne. Ja za to zawsze dobieram kolor podkładu do koloru szyi - sprawdzam na dolnej części żuchwy czy nic się nie odcina, czasem też na samej szyi. Najlepiej jednak poprosić o próbkę i pomalować sobie twarz na spokojnie, w domu
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 18:12   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

w świetle dziennym.

ja dobieram do koloru szyji (wtedy mam pewność, że nie będzie sytuacji gdy twarz i szyja będą w różnych odcieniach).
nanoszę kilka kolorów na szyję, nie za grubo i po ok. pół godzinie (bo kolor podkładu potrafi sie zmieniać z czasem) oglądam efekt w lusterku na dworze- wybieram odcień, którego nie widać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:14   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

Jeśli już kupuję podkład-na co dzień raczej nie używam na całą twarz, jedynie do maskowania cieni to:
-wybieram jeden odcień jaśniejszy od skóry
-testuję próbkę na twarzy (szyja, broda, kości policzkowe, okolice oczu), także po to by sprawdzić trwałość
-testuję w świetle dziennym i sztucznym
Nie polecam testów na ręce. Większość z nas ma tam inny odcień karnacji (najczęściej jaśniejszy) niż na twarzy.Dłonie wydzielają też inną ilość sebum niż twarz i trudno na nich sprawdzić czy podkład nie waży się na skórze.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:28   #7
PoziomkaWild
Raczkowanie
 
Avatar PoziomkaWild
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 113
Dot.: Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

a ja robie to tak jak ty uzywajac testeru na dlon.. kolo kciuka no i ..jak laczy sie z moim naturalnym kolorem to jest odpowiedni.. a jak chcesz byc pewniejsza to poprostu zapytaj sie ekspedientki o tester ktore musza miec i sprawdz sama w domu czy bendzie ci pasowal.
a jak nie maja testeru a koniecznie juz chcesz kupic fluid to kup o ton jasniejszy a jak bedzie za jasny to pszypudrujesz sie delikatnie brazem ( lepiej jasniejszy niz ciemniejszy
PoziomkaWild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.