Pomysł na pusty pokój - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 11:37   #1
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243

Pomysł na pusty pokój


Proszę was o podrzucenie jakiegoś pomysłu mamy trzy pokoje do urządzenia. Pokój dzienny, sypialnia i... no właśnie. Nie mam koncepcji co tam zrobić. To najmniejszy pokój, szczerze mówiąc nie mierzyłam go ale na oko 8 metrów. Kiedyś nada się na pokój dla dziecka, ale póki co nie planujemy a nie chcę żeby stał pusty albo co gorsza zrobiła się tam graciarnia. Pokój gościnny odpada, bo raczej nikt nie będzie u nas nocować. Myślałam nad "gabinetem". Tylko że żadne z nas nie pracuje w domu, ja wprawdzie studiuję i może tylko czasem bym się tam zamknęła pisząc pracę czy coś w tym stylu. Zazwyczaj i tak stało by tam puste biurko bo laptop byłby z nami w salonie. Zastanawialam się też nad garderobą, ale dam tam szafę i co dalej? właściwie jest tam na nią idealne miejsce, ale znowu w sypialni będę miała pusto co począć?
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 12:19   #2
LemonCakes
Raczkowanie
 
Avatar LemonCakes
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 183
Dot.: Pomysł na pusty pokój

ja z moją wyobraźnią to nie miałabym problemu z urządzeniem wolnego pokoju, a jeszcze jakbym mogła zgarnąć go tylko dla siebie.. hmm ja zrobiłabym sobie taki pokój "beauty", garderoba, toaletka, może jakiś manekin w kącie na ozdobę (coś takiego http://shabby-vintage.pl/wp-content/...chic-12338.jpg )
Ściany pomalowałabym w jakimś jasnym kolorze, np liliowym, wrzosowym, może morelowym.. Meble wybrałabym w kolorze białym oczywiście :P A garderoba to nie tylko szafa, to różne półki, półeczki, wieszaki, można fajnie to wszystko zaaranżować. Do tego jakieś duże stojące lustro. Warto też w takim pomieszczeniu pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, też zrobi niezły klimacik
A w sypialni ubrania może trzymać Twój facet, zresztą w takim miejscu najważniejsze jest łóżko :P Jak pokój jest zagracony to niefajnie to wygląda, wystarczy postawić jakąś komodę, dużego kwiatka na stoliku albo drzewko i będzie super
__________________
Wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48482672
Szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782500

Cytat:
“If you love two people at the same time, choose the second. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.” ~ Johnny Depp
LemonCakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 12:35   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Garderoba.
Suszarnia.
Siłownia.
Kociarnia.

Chciałabym mieć taki problem
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 18:40   #4
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Ja bym sobie zrobiła buduar, "świątynię dumania" dla siebie.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 19:11   #5
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Pomysł na pusty pokój

a ja bym zrobiła garderobę na zamówienie wiele półek, drążków na wieszaki idt itp, sama napisałaś, że to pomieszczenie jest maleńkie wiec raczej na pokój dla dziecka (jak się pojawi) będzie zbyt małe, taka klitka-klatka.
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:03   #6
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Cytat:
Napisane przez LemonCakes Pokaż wiadomość
ja z moją wyobraźnią to nie miałabym problemu z urządzeniem wolnego pokoju, a jeszcze jakbym mogła zgarnąć go tylko dla siebie.. hmm ja zrobiłabym sobie taki pokój "beauty", garderoba, toaletka, może jakiś manekin w kącie na ozdobę (coś takiego http://shabby-vintage.pl/wp-content/...chic-12338.jpg )
Ściany pomalowałabym w jakimś jasnym kolorze, np liliowym, wrzosowym, może morelowym.. Meble wybrałabym w kolorze białym oczywiście :P A garderoba to nie tylko szafa, to różne półki, półeczki, wieszaki, można fajnie to wszystko zaaranżować. Do tego jakieś duże stojące lustro. Warto też w takim pomieszczeniu pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, też zrobi niezły klimacik
A w sypialni ubrania może trzymać Twój facet, zresztą w takim miejscu najważniejsze jest łóżko :P Jak pokój jest zagracony to niefajnie to wygląda, wystarczy postawić jakąś komodę, dużego kwiatka na stoliku albo drzewko i będzie super
Dzięki aż tak nie poszaleję, ale podpowiedziałaś mi kilka pomysłów z których skorzystam

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Garderoba.
To najbardziej prawdopodobne
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Suszarnia.
Bo w dwie osoby naprodukujemy tyle prania, żeby osobne pomieszczenie na suszarnie przeznaczać...
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Siłownia.
To akurat bardzo fajny pomysł, niestety dość kosztowny i mnie nie stać
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Kociarnia.
Odpada, tż ma alergie
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Chciałabym mieć taki problem
A to akurat trochę złośliwe z Twojej strony Poprosiłam tylko o luźne sugestie. "Problem" jak wiele w tym dziale, dotyczących koloru ścian czy zasłon.
Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Ja bym sobie zrobiła buduar, "świątynię dumania" dla siebie.
Póki co nie mam o czym tak dumać Ale jakiś kącik wypoczynkowy jest wart przemyślenia
Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
a ja bym zrobiła garderobę na zamówienie wiele półek, drążków na wieszaki idt itp, sama napisałaś, że to pomieszczenie jest maleńkie wiec raczej na pokój dla dziecka (jak się pojawi) będzie zbyt małe, taka klitka-klatka.
Jak pisałam nie mierzyłam, a na oko ciężko mi idzie mierzenie Pokój wydaje mi się normalny, jak to pokój w bloku. Raczej podobny wielkościowo do tych, które widywałam od najmłodszych lat u znajomych, sama wychowałam się w może tylko odrobinę większym
Mamy kilka stojaków na wieszaki, zapomniałam o nich zupełnie

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogłyście
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 08:19   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pomysł na pusty pokój

My (2 osoby + kot) mamy pełną suszarkę prania (lub dwie) niemal cały czas więc pokój do suszenia naprawdę by się przydał.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 10:34   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomysł na pusty pokój

nieee róób garderoby!!!! to jest pułapka!!!! narobisz sobie piękne stelaże ustawisz 40 par butów w rządku i zawiesisz bluzeczki a jak pojawi się dziecko, to zdążysz tyle rzeczy nazbierać że okaże się że mieszkanie jest za małe. serio, taka ubraniowa graciarnia nikomu nie wyszła na dobre, bo się kupuje kupuje zbiera rozrasta a potem jest kicha. zrób z tego gabinet z szezlongiem, żeby poleżeć, przekimać jakiegoś gościa i tak dalej
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 11:57   #9
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nieee róób garderoby!!!! to jest pułapka!!!! narobisz sobie piękne stelaże ustawisz 40 par butów w rządku i zawiesisz bluzeczki a jak pojawi się dziecko, to zdążysz tyle rzeczy nazbierać że okaże się że mieszkanie jest za małe. serio, taka ubraniowa graciarnia nikomu nie wyszła na dobre, bo się kupuje kupuje zbiera rozrasta a potem jest kicha. zrób z tego gabinet z szezlongiem, żeby poleżeć, przekimać jakiegoś gościa i tak dalej
Nie przesadzaj. To, że ktoś zrobi garderobę zamiast szafy wcale nie oznacza, że zacznie mu lecieć manna z nieba i zakupi 1000 par butów itd. Dużą szafę też można zagracić, więc jak dla mnie argument od czapy.
Moim zdaniem garderoba jest o wiele lepsza niż te wstrętne duże szafy, które całkowicie mi się nie podobają. Jakbym miała wolny pokój, to bez wahania zagospodarowałabym go na garderobę. Z resztą teraz nie miałam wolnego pokoju, a wydzieliłam z sypialni pomieszczenie, które funkcję garderoby będzie spełniało i nie wydaje mi się, abym z tego powodu zrobiła tam mały secondhand.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 13:16   #10
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pomysł na pusty pokój

A dużo książek kupujesz? Bo jeśli tak to może jednak to domowe biuro w połączenie z domową biblioteczką
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:31   #11
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Proszę was o podrzucenie jakiegoś pomysłu mamy trzy pokoje do urządzenia. Pokój dzienny, sypialnia i... no właśnie. Nie mam koncepcji co tam zrobić. To najmniejszy pokój, szczerze mówiąc nie mierzyłam go ale na oko 8 metrów. Kiedyś nada się na pokój dla dziecka, ale póki co nie planujemy a nie chcę żeby stał pusty albo co gorsza zrobiła się tam graciarnia. Pokój gościnny odpada, bo raczej nikt nie będzie u nas nocować. Myślałam nad "gabinetem". Tylko że żadne z nas nie pracuje w domu, ja wprawdzie studiuję i może tylko czasem bym się tam zamknęła pisząc pracę czy coś w tym stylu. Zazwyczaj i tak stało by tam puste biurko bo laptop byłby z nami w salonie. Zastanawialam się też nad garderobą, ale dam tam szafę i co dalej? właściwie jest tam na nią idealne miejsce, ale znowu w sypialni będę miała pusto co począć?
A jakie macie hobby? Ja bym ten pokoj zagospodarowala pod katem swoich zainteresowan. Milosnicy filmow moga zrobic domowe kino, osoby towarzyskie pokoj do gier z przyjaciolmi, melomani - pokoj muzyczny, malarze - pracownie, majsterkowicze - warsztat, itd. Mozliwosci sa nieskonczone. Pomyslcie o sobie poki jeszcze macie miejsce i czas, bo kiedys przyjdzie dziecko i zabierze obie rzeczy.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 12:35   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomysł na pusty pokój

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48266247]Nie przesadzaj. To, że ktoś zrobi garderobę zamiast szafy wcale nie oznacza, że zacznie mu lecieć manna z nieba i zakupi 1000 par butów itd. Dużą szafę też można zagracić, więc jak dla mnie argument od czapy.
Moim zdaniem garderoba jest o wiele lepsza niż te wstrętne duże szafy, które całkowicie mi się nie podobają. Jakbym miała wolny pokój, to bez wahania zagospodarowałabym go na garderobę. Z resztą teraz nie miałam wolnego pokoju, a wydzieliłam z sypialni pomieszczenie, które funkcję garderoby będzie spełniało i nie wydaje mi się, abym z tego powodu zrobiła tam mały secondhand. [/QUOTE]
no nie, nie zgadzam się. kupujesz sobie dużą szafę, wstawiasz ją. z czasem przyzwyczajasz się do przestrzeni jaką zajmuje i do tego że możesz schować to i tamto. szafa się zapełnia i pełni swoją funkcję. z przyjściem na świat dziecka, nie wyrzucisz jej, natomiast pokój trzeba będzie odgracić i powodzenia wtedy ;P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 14:07   #13
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A dużo książek kupujesz? Bo jeśli tak to może jednak to domowe biuro w połączenie z domową biblioteczką
Dokładnie o tym samym pomyślałam Gdybym tylko miała wolny pokój... brakuje mi takiego kąta dla siebie.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 07:55   #14
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A dużo książek kupujesz? Bo jeśli tak to może jednak to domowe biuro w połączenie z domową biblioteczką
Rzadko kiedy kupuję, tylko jak mnie wybitnie jakiś nowa pozycja zainteresuje. Bardzo lubię czytać, ale obojętne mi czy to nowy tytuł czy nie więc jeżdżę do biblioteki, wypożyczam hurtem książki i wiozę prosto do pracy, bo tylko tam mam czas żeby poczytać

Cytat:
Napisane przez Rugla Pokaż wiadomość
A jakie macie hobby? Ja bym ten pokoj zagospodarowala pod katem swoich zainteresowan. Milosnicy filmow moga zrobic domowe kino, osoby towarzyskie pokoj do gier z przyjaciolmi, melomani - pokoj muzyczny, malarze - pracownie, majsterkowicze - warsztat, itd. Mozliwosci sa nieskonczone. Pomyslcie o sobie poki jeszcze macie miejsce i czas, bo kiedys przyjdzie dziecko i zabierze obie rzeczy.
Nasze hobby ciężko przenieść do pokoju Chyba że zrobimy mini stadion w pokoju, zamiast lampy zawiesimy wiecznie palącą się racę, a w rogu ołtarzyk na cześć naszego klubu Ale to raczej słaby pomysł Lubimy pooglądać filmy , spotkać się ze znajomymi, posłuchać muzyki. Ale raczej tak "normalnie", nie jest to żadne wielkie hobby.

Co do szafy to i tak gdzieś musi być. Nie wyobrażam sobie swojego mieszkania bez dużej pojemnej szafy
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:35   #15
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Pomysł na pusty pokój

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Lubimy pooglądać filmy , spotkać się ze znajomymi, posłuchać muzyki. Ale raczej tak "normalnie", nie jest to żadne wielkie hobby.
W takim razie kupcie wygodna kanape (rozkladana najlepiej, zawsze sie kogos przenocuje jesli zajdzie potrzeba), projektor na sciane, wstawcie jakis maly barek i juz jest pokoj do relaksu przy filmie. Do tego te rzeczy mozna pozniej latwo przeniesc w inne miejsce lub sprzedac. Natomiast jesli za bardzo zagracisz pokoj to bedziesz miec problem z przerobieniem go na dzieciecy, bo gdzie poupychasz nagle mase ubran czy ksiazek?
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:37   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomysł na pusty pokój

dokladnie to mialam pisac, o projektorze na ścianę drogi nie jest a jak to nieużywany pokój to można go ładnie zaciemnić
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-26 10:37:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.