Czy to na pewno kurzajka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-14, 21:16   #1
katie$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Smile

Czy to na pewno kurzajka?


Witam. Przejrzałam wszystkie forum, przeczytałam wiele artykułów i nadal nie jestem pewna czy mam kurzajkę. Od paru miesięcy jestem w Anglii i nie mam jeszcze swojego lekarza,więc nie mogę tego potwierdzić, a do Polski wybieram się dopiero na wiosnę. Cztery miesiące temu na dłoniowej stronie kciuka pojawił mi się mały ``odcisk``który zaczął rosnąć, usunęłam go ( nie pytajcie w jaki sposób ) , przez dwa miesiące miałam spokój, ale to znowu zaczęło rosnąć i boli jak... Jak trzymam w ręku szklankę i uciskam ten ``odcisk`` to cały kciuk mi drętwieje.
Nie zdawałam sobie sprawy, że to w ogóle może być kurzajka, ale na odcisk mi to nie wygląda. Nie mogę znaleźć żadnego artykułu z dokładnym opisem kurzajki.
Jeżeli ktoś zna jakąś fachową stronkę na ten temat, to proszę o pomoc.
Pozdrawiam Kaśka
katie$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 15:17   #2
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

kurzajki brodawki najlepiej usunac azotem w kiinice dermatologicznej, trzeba dokladnie usunac i dosyc gleboko aby brodawka nie odrosla!
dobry jest tez plyn brodacid moze ktos z polski moglby ci przyslac bo nie wiem jak nazywa sie angielski odpowiednik!
brodawki usuniete maja tendencje do odrastania a nawet do posiewu gdyz powoduje je wirus, ze wzgledu na to ze mozesz zarazac powinnas uwazac na innych!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:27   #3
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

Brodacid jest bardzo dobry,moj maz ostatnio w tydzien rozprawil sie z kurzajkami. Jest tez zel do kurzajek,brodawek i odciskow Scholl,ma bardzo podobny sklad,dostepny raczej w calej Europie.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 19:25   #4
katie$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

Dziękuję za radę. Poszukam jakiegoś specyfiku w aptece. Pozdrawiam Kaśka
katie$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 10:06   #5
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

Jeśli chodzi o walkę z kurzajkami naturalnym sposobem, to bardzo dobre efekty przynosi glistnik jaskółcze zielę. Należy posmarować "zarażone" miejsca sokiem mlecznym tej rośliny (przełamać łodyżkę lub listki). Po kilku dniach brodawki same znikają. Sama wypróbowałam i działa. Jedyny problem jest taki, że trzeba poczekać do wiosny. Roślinę tę można spotkać w zaroślach, rumowiskach, zaniedbanych ogrodach i tam gdzie ma wilgotną i bogatą w azot glebę. Załączam zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010133[1].jpg (58,2 KB, 27 załadowań)
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 23:41   #6
adi343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

Witam ! Jestem nowy w tym zacnym forum ... mam problem
Miałem kurzajkę około 3 lat temu, nie pomagał mi azot, ani lek wyglądający jak lakier do poznokci, po którym co prawda zmniejszała się lekko kurzajka (tylko powierzchownie mikromilimetr) więc postanowiłem po prostu ja wyciąć, w efekcie czego powstała blizna Jest ona w okolicach środkowego palca . Co prawda nie rośnie mi już ona, natomiast lekko wstydzę się tej blizny, ponieważ wygląda ona jak kułeczko z otworem o długości około 5 mm. Moja pytanie jest takie ! Czy dałoby się w jakikolwiek sposób nie mieć tej blizny ? Jest ona lekko denerwująca Z góry dziękuję !
adi343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 22:21   #7
kodeinka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Question Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

Witam.Nie zupelnie wiem co to jest ale cos mi wyroslo na malym palcu. Najpierw myslam ze to kosc mi wyszla . jest to taka gulka twarda w kolorze skory i rusza sie wraz znia. boli gdy p[rzycisne. czy to jest kurzajka?? jest gladka. prosze o pomoc
A i czy w takim stadium moze sie rozprzestrzenic??
kodeinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 13:29   #8
myszka8425
Rozeznanie
 
Avatar myszka8425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 606
Dot.: Czy to na pewno kurzajka?

ja mialam klurzajke na kciuku.poszlam do pani dermatolog i mi zamrozila,znikla dopiero po pol roku.wiec odrazu nie schodzi!!!i jeszcze mialam taka co dopiero to ja gryzlam i znikla.
myszka8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.