Kosmetyki naturalne - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-20, 09:59   #601
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się jeszcze nad jedną rzeczą. Bo np. teraz kończę zły tonik i inne złe rzeczy, ale zostały mi jeszcze maseczki. Czy jak będę na razie używać produktów pół na pół to też będzie widać rezultaty? Czy te złe kosmetyki przyćmią działanie tych dobrych? Bo nie wiem czy pewnych kosmetyków może w ogóle całkiem nie odstawić, już teraz, a nie czekać aż się skończą. Jak wyście zrobiły?

No ewentualnie te maseczki możesz gdzieś wcisnąć między te dobre kosmetyki, ale najważniejsze to wykończyć zle kosmetyki, które nakladasz na twarz codziennie i które na tej twarzy są nonstop, czyli wlaśnie toniki, kremy, podklady. (wiem wiem, te ostatnie Ciebie nie dotyczą)

Ja zużywalam i wciaż zużywam zle kosmetyki na różne sposoby. Część kremów, a także zapasów komuś oddalam lub po prostu wywalilam z nienawiści, część stosuję do ciala albo do wlosów jako maski przed myciem. Niestety wciaż mam jakieś żele do mycia twarzy z Slsami i przeznaczylam je do mycia wanny i umywalki, a peelingi kladę na stopy, ale idzie mi to bardzo wolno, bo jednak stosuję już tez na zmianę te dobre kosmetyki, a wanne lubię czasem umyć detergentem stricte do tego przeznaczonym. No i tak mi zalegają te paści, już nie mogę na to patrzeć, ech

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-20 o 10:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:54   #602
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Wachlarz - a nie mozesz tym kosmetykw sprzedac, albo sie z kims wymienic? Ja bym nie kladla juz na twarz czegos co mi szkodzi


mnie po PAROWCE jak naloze glinke to tez zawsze tak szczypie przez chwile, ze trudno wytrzymac
Sprzedać teoretycznie bym mogła, bo wymienić się to raczej nie ma z kim i na co. Poza tym głupio bym się czuła oddając gó**o, a biorąc coś dobrego.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No ewentualnie te maseczki możesz gdzieś wcisnąć między te dobre kosmetyki, ale najważniejsze to wykończyć zle kosmetyki, które nakladasz na twarz codziennie i które na tej twarzy są nonstop, czyli wlaśnie toniki, kremy, podklady. (wiem wiem, te ostatnie Ciebie nie dotyczą)

Ja zużywalam i wciaż zużywam zle kosmetyki na różne sposoby. Część kremów, a także zapasów komuś oddalam lub po prostu wywalilam z nienawiści, część stosuję do ciala albo do wlosów jako maski przed myciem. Niestety wciaż mam jakieś żele do mycia twarzy z Slsami i przeznaczylam je do mycia wanny i umywalki, a peelingi kladę na stopy, ale idzie mi to bardzo wolno, bo jednak stosuję już tez na zmianę te dobre kosmetyki, a wanne lubię czasem umyć detergentem stricte do tego przeznaczonym. No i tak mi zalegają te paści, już nie mogę na to patrzeć, ech
Ja też już oddałam, co mogłam. Fluidy, cienie, błyszczyki i inne takie, bo i tak tego nie używam (nieudane prezenty). Wywaliłam również jakieś 4 rzeczy. Najgorsze jest to, że w maju kupiłam lek dermatologiczny i ani razu go jeszcze nie nałożyłam, a on jest ważny 6 miesięcy od otwarcia, był drogi, więc szkoda byłoby mi go nie używać i nie wiem, co z nim zrobić.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:00   #603
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dostałam ostatnio w prezencie za zakupy w Superpharm różowy szampon Elseve - oczywiście nie myję nim włosów... używam do mycia pędzli
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:09   #604
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Musze się pochwalić, ale tez troche ponarzekać na ostatnie moje naturalne zakupy.

Polecam Wam serdecznie pastę montmorillonite (glinka zielona) od argile provence. Jak się okazuje jest lepsza od Logony bialej ziemi wulkanicznej, w dzialaniu podobna, ale lepiej się nią poslugiwac niż logoną, ta nie splywa, nie rozpuszcza się w rękach, przyjemniejszą ma konsystencję, gęsta. Zdaje się tez być lagodniejsza. Nie ma zapachu, duża tuba 300g, 21 zl.

Rozczarowanie moje nastapilo po próbie umycia ciala tym mydlem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...avon-noir.html
więcej nie kupie, cala śmierdzę po tym mydle, a nakladanie go i wytworzenie piany graniczy z cudem, jest tępe.

Kupilam tez krem na dzien i noc z serii fizjoderm Ziaja med. Cudo, jestem zadowolona, chociaż balam się zapchania, bo on jest do cery suchej i atopowej, a ja mam mieszana trądzikową, ale okazal się być leciutki. Sklad świetny, bez śmieci, następnym kremikiem bedzie z tej samej serii naprawczy.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1

Mam też pomadkę brzozową Sylveco i okazala się naprawdę fajna, super nawilza, wygladza skórę, zmiękcza skórki wysuszonych ust, nie wysusza jak inne pomadki. Nawet mój syn ją polubil, ostatnio byl przeziębiony i spierzchly mu usta. Pomadka szybko je zregenerowala. Delikatnie pachnie.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1


Nabylam też kolejne opakowanie kapsulek Gal. Nie wyobrażam sobie póki co pielęgnacji bez nich.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ff.html&next=1


No a teraz czekam na podklady, jednak tego gosha lift me up postanowilam kupić. Czekam też na przesylke kosmetyków alverde, dam znać po testach jak sie sprawują, czy warto itp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg glinka montmorillonite.jpg (29,1 KB, 12 załadowań)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:21   #605
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dostałam ostatnio w prezencie za zakupy w Superpharm różowy szampon Elseve - oczywiście nie myję nim włosów... używam do mycia pędzli

No tak, pewnie obkupilaś sie w rózne cudeńka o super skladach, a oni musieli Ci wcisnąc jednak jakiegoś paścia, zamiast coś do kompletu ech...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 15:30   #606
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a może polecicie mi cos na rogowacenia okołomieszkowe? Na ramionach mam mnóstwo czerwonych krostek. Niestety, jest to genetyczne i wiem, że nie pozbęde sie tego całkowicie, ale zyje nadzieją, że chociaż troszkę da się to zakamuflować.. Dermatolog poleciła mi Pilarix, ale nie podziałał.. Znacie może jakies naturalne kosmetyki, które mogłyby pomóc?

Mnie pomaga Akneroxid 10. Później jakiś dobry nawilżacz i jest super
No ale nie jest to kosmetyk naturalny, najwyżej zostaje Ci codzienny peeling.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2011-03-20 o 16:00
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:32   #607
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Musze się pochwalić, ale tez troche ponarzekać na ostatnie moje naturalne zakupy.

Polecam Wam serdecznie pastę montmorillonite (glinka zielona) od argile provence. Jak się okazuje jest lepsza od Logony bialej ziemi wulkanicznej, w dzialaniu podobna, ale lepiej się nią poslugiwac niż logoną, ta nie splywa, nie rozpuszcza się w rękach, przyjemniejszą ma konsystencję, gęsta. Zdaje się tez być lagodniejsza. Nie ma zapachu, duża tuba 300g, 21 zl.

Rozczarowanie moje nastapilo po próbie umycia ciala tym mydlem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...avon-noir.html
więcej nie kupie, cala śmierdzę po tym mydle, a nakladanie go i wytworzenie piany graniczy z cudem, jest tępe.

Kupilam tez krem na dzien i noc z serii fizjoderm Ziaja med. Cudo, jestem zadowolona, chociaż balam się zapchania, bo on jest do cery suchej i atopowej, a ja mam mieszana trądzikową, ale okazal się być leciutki. Sklad świetny, bez śmieci, następnym kremikiem bedzie z tej samej serii naprawczy.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1

Mam też pomadkę brzozową Sylveco i okazala się naprawdę fajna, super nawilza, wygladza skórę, zmiękcza skórki wysuszonych ust, nie wysusza jak inne pomadki. Nawet mój syn ją polubil, ostatnio byl przeziębiony i spierzchly mu usta. Pomadka szybko je zregenerowala. Delikatnie pachnie.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1


Nabylam też kolejne opakowanie kapsulek Gal. Nie wyobrażam sobie póki co pielęgnacji bez nich.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ff.html&next=1


No a teraz czekam na podklady, jednak tego gosha lift me up postanowilam kupić. Czekam też na przesylke kosmetyków alverde, dam znać po testach jak sie sprawują, czy warto itp.



Korah, czy Ty przypadkiem nie kupiłaś także glinki brązowej z dodatkiem olejku paczulowego z Logony?
...czy coś sobie ubzdurałam... Mogłabyś (jeśli ją masz) coś o o niej napisać?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 17:35   #608
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Korah, czy Ty przypadkiem nie kupiłaś także glinki brązowej z dodatkiem olejku paczulowego z Logony?
...czy coś sobie ubzdurałam... Mogłabyś (jeśli ją masz) coś o o niej napisać?
Tu jest recenzja Korah, ale glinki białej.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-459374
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 18:29   #609
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah ja tego naprawczego kremu ziaji zużyłam już prawie drugą tubę. To mój kosmetyczny hit. Zastanawiam się nad wyminą Cetaphilu na żel lipidowy ziaji. Czy twoim zdaniem ten żel ma tak dobry skład jak krem?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 18:35   #610
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Użyłam dzisiaj (chociaż kupiłam już jakieś 2 tygodnie temu) peelingu z Alterry. Wiem, że wiele osób peeling z Joanny uważa za taki delikatny, dla mnie był okay, więc pomyślałam, że jeżeli Alterra będzie miała identyczne grudki, to będzie świetnie. Niestety faktycznie ma całkiem delikatne i mało, bardzo mało. Obumarły naskórek ściera tylko minimalnie. Ale inna rzecz mnie przeraziła. Zapach peelingu strasznie podoba mi się w tubce, ale w połączeniu z wodą jest dla mnie niemal nie do wytrzymania, coś strasznego. Czy wyście też miały takie odczucia?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-20 o 18:47
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 18:53   #611
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dostałam ostatnio w prezencie za zakupy w Superpharm różowy szampon Elseve - oczywiście nie myję nim włosów... używam do mycia pędzli
Z powodu wrażliwej skóry głowy też bardzo często zużywam szampony do mycia pędzli lub wanny.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Musze się pochwalić, ale tez troche ponarzekać na ostatnie moje naturalne zakupy.

Polecam Wam serdecznie pastę montmorillonite (glinka zielona) od argile provence. Jak się okazuje jest lepsza od Logony bialej ziemi wulkanicznej, w dzialaniu podobna, ale lepiej się nią poslugiwac niż logoną, ta nie splywa, nie rozpuszcza się w rękach, przyjemniejszą ma konsystencję, gęsta. Zdaje się tez być lagodniejsza. Nie ma zapachu, duża tuba 300g, 21 zl.
Właśnie też szukam dobrej naturalnej glinki. Argiletz u mnie odpada. Zastanawiam się nad tą ze sklepu naturalne piękno. Oglądałam też niekóre na allegro i cenowo bardzo korzystnie, tylko nie wiem czy można im zaufać. Gdzie kupiłaś tą argile provence?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-03-20 o 18:56
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 20:24   #612
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah kusicielko czyli uwazasz ze ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 nie powinien pozapychac?

ah te kremy ja sie ciagle kusze.. a kasy coraz mniej!


i czy dostalas juz szamponik?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 22:09   #613
Karnite
Przyczajenie
 
Avatar Karnite
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Użyłam dzisiaj (chociaż kupiłam już jakieś 2 tygodnie temu) peelingu z Alterry. Wiem, że wiele osób peeling z Joanny uważa za taki delikatny, dla mnie był okay, więc pomyślałam, że jeżeli Alterra będzie miała identyczne grudki, to będzie świetnie. Niestety faktycznie ma całkiem delikatne i mało, bardzo mało. Obumarły naskórek ściera tylko minimalnie. Ale inna rzecz mnie przeraziła. Zapach peelingu strasznie podoba mi się w tubce, ale w połączeniu z wodą jest dla mnie niemal nie do wytrzymania, coś strasznego. Czy wyście też miały takie odczucia?
Zanim trafiłam do Rossmana peelingów już nie było (siła promocji), ale faktycznie słyszałam, że ten z Alterry dość delikatny i ściera słabo. Zapachu jego też nie znam. Może i dobrze, z tego, co piszesz. Ale wiadomo, że każdemu pasuje coś innego.
Ja skorzystałam z przepisu znalezionego gdzieś w necie: żel do kąpieli (w moim przypadku Alterra pomarańcza plus wanilia) + łyżeczka kawy (takiej prawdziwej, z rozpuszczalnej nie wyjdzie) + trochę soli. Zapach obłędny, efekt ścierania murowany, skóra bardzo miła w dotyku. Puściłam przepis w obieg, moja siostra i współlokatorka też były zachwycone. Może i Tobie się spodoba, chociaż pewnie już o tym patencie słyszałaś, bo jest dość popularny.

Edytowane przez Karnite
Czas edycji: 2011-03-20 o 22:29
Karnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 22:29   #614
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Korah, czy Ty przypadkiem nie kupiłaś także glinki brązowej z dodatkiem olejku paczulowego z Logony?
...czy coś sobie ubzdurałam... Mogłabyś (jeśli ją masz) coś o o niej napisać?

Nie, nie mialam tej brązowej ,tylko biala, mialam zamawiać teraz brązową lecz padlo najpierw na Argile provence. Logona bedzie w nastepnej kolejności. Myślę, że jaka by nie byla, lepsza czy gorsza od innych to warto ja kupić, gdyż jest naprawdę efektywna, nawet bez testów jestem o tym przekonana.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah ja tego naprawczego kremu ziaji zużyłam już prawie drugą tubę. To mój kosmetyczny hit. Zastanawiam się nad wyminą Cetaphilu na żel lipidowy ziaji. Czy twoim zdaniem ten żel ma tak dobry skład jak krem?

No ja wlaśnie uzywam tego klasycznego w mniejszej tubce, ale kusi mnie ten naprawczy kwasem hialuronowym, i pojemnością. Na pewno go kupię, bo ten co mam jest naprawdę ekstra. Jeśli o żel chodzi to stawiam go na równi z cetaphilem, niestety zawiera chyba wszystkie parabeny

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Użyłam dzisiaj (chociaż kupiłam już jakieś 2 tygodnie temu) peelingu z Alterry. Wiem, że wiele osób peeling z Joanny uważa za taki delikatny, dla mnie był okay, więc pomyślałam, że jeżeli Alterra będzie miała identyczne grudki, to będzie świetnie. Niestety faktycznie ma całkiem delikatne i mało, bardzo mało. Obumarły naskórek ściera tylko minimalnie. Ale inna rzecz mnie przeraziła. Zapach peelingu strasznie podoba mi się w tubce, ale w połączeniu z wodą jest dla mnie niemal nie do wytrzymania, coś strasznego. Czy wyście też miały takie odczucia?

Mnie ten peeling odpowiada w calej krasie, skóre mam po nim milą w dotyku, zapach wg mnie bardzo ladny. Moze to kwestia odbioru, no nie wiem. Rozczrowal mnie troszke jedynie pod względem peelingowania, jest bardzo delikatny, ale jednak coś tam robi.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Właśnie też szukam dobrej naturalnej glinki. Argiletz u mnie odpada. Zastanawiam się nad tą ze sklepu naturalne piękno. Oglądałam też niekóre na allegro i cenowo bardzo korzystnie, tylko nie wiem czy można im zaufać. Gdzie kupiłaś tą argile provence?

Argile provence dostaniesz na Biolanderze, na allegro tez widzialam, ale nie pamietam u kogo. Wpisz montmorillonite.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Korah kusicielko czyli uwazasz ze ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 nie powinien pozapychac?

ah te kremy ja sie ciagle kusze.. a kasy coraz mniej!


i czy dostalas juz szamponik?

Heheh, no ja tak samo, wydalam już od początku roku więcej na kremy i kosmetyki niż na wlasnego syna ale odbiję mu to z nawiazką w dniu dziecka

Nic nie pisalaś mi jak sie spisuje ten Milk & Lotion BD u Ciebie, jeśli dobrze to śmialo kupuj ten naprawczy.

Szampon jeszcze nie przyszedl, wlaściwie powinien już w minionym tygodniu dotrzeć, no niewiem, może jutro. Czekam z niecierpliwością, bo sprzedawca u ktorego kupowalam ma kilka negatywów ( allegro) wlaśnie za opóźnione przesylki.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-20 o 22:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 09:23   #615
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Korah, czy Ty przypadkiem nie kupiłaś także glinki brązowej z dodatkiem olejku paczulowego z Logony?
...czy coś sobie ubzdurałam... Mogłabyś (jeśli ją masz) coś o o niej napisać?

ja używam tej glinki z paczuli z Logony i jestem z niej zadowolona
używam do mycia twarzy buźka super świeżo się po niej czuje, jeżeli masz cerę mieszaną, tłustą to ta glinka będzie jak najbardziej dla Ciebie.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:03   #616
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah, a może znasz coś zdrowego na co mogłabym ten cetaphil podmienić? Moja wymiana kosmetyków na zdrowe, już prawie dobiegła końca, ale kwestia mycia twarzy jest jeszcze do rozwiązana;-) Myślałam o żelach lavery, ale opinie mają mocno średnie, z glinką się wstrzymam aż wykończę żel rival de loop. Coś mega delikatnego, do codziennego użytku, naturalnego, najlepiej taniego jak borszcz;-) Będę wdzięczna za sugestie. Żel Babydream do mycia twarzy niestety u mnie się nie sprawdza:-(. Help!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:07   #617
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah, a może znasz coś zdrowego na co mogłabym ten cetaphil podmienić? Moja wymiana kosmetyków na zdrowe, już prawie dobiegła końca, ale kwestia mycia twarzy jest jeszcze do rozwiązana;-) Myślałam o żelach lavery, ale opinie mają mocno średnie, z glinką się wstrzymam aż wykończę żel rival de loop. Coś mega delikatnego, do codziennego użytku, naturalnego, najlepiej taniego jak borszcz;-) Będę wdzięczna za sugestie. Żel Babydream do mycia twarzy niestety u mnie się nie sprawdza:-(. Help!
A Dr Scheller? Żel do mycia twarzy? Jest w sklepach internetowych, ale tam trzeba płacić za przesyłkę. Można go za identyczna cenę dostać w drogerii Natura i super-pharmie. Wszędzie kosztuje 19,99. Tyle, że zaoszczędzamy na przesyłce. Mi żel bardzo odpowiada.
O ten: http://www.matique.pl/pl/dr-scheller...ranatu_43.html
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-21 o 10:09
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:21   #618
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah, a może znasz coś zdrowego na co mogłabym ten cetaphil podmienić? Moja wymiana kosmetyków na zdrowe, już prawie dobiegła końca, ale kwestia mycia twarzy jest jeszcze do rozwiązana;-) Myślałam o żelach lavery, ale opinie mają mocno średnie, z glinką się wstrzymam aż wykończę żel rival de loop. Coś mega delikatnego, do codziennego użytku, naturalnego, najlepiej taniego jak borszcz;-) Będę wdzięczna za sugestie. Żel Babydream do mycia twarzy niestety u mnie się nie sprawdza:-(. Help!

Ja ostatnio zapoznalam się blizej z marką alverde, dostpępna przez internet w niektórych sklepach i na allegro. Musze przyznać, że mają ciekawe sklady i opinie, a takze ceny, mają np leczniczy krem do mycia twarzy chyba z glinką, albo żel do mycia z algami po ok 15 zl. Albo tak jak pisze Sekretny Wachlarz, ten Scheller też jest godny uwagi, lecz poza promocja jest droższy. No i wszelkie Babydreamy z Rossmanna warto mieć, ale tylko we wspólpracy z mydlem lub glinkami, gdyż to bardzo delikatne oczyszczacze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:26   #619
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Heh, no właśnie Wachlarzyku, stałam przed stoiskiem dr schellera ostatnio w super- pharmie i myślałam :kupić, nie kupić, w końcu stwierdziłam, że muszę to jeszcze skonsultować z Wizażankami. Czy on jest delikatny i nie wysusza? Czy zostawia jakąś wyczuwalną warstewkę po zmyciu? Czy ty jesteś gotowa zostać z nim na dłużej, lub wracać do niego po ewentualnej niewierności, która przecież może się zdarzyć każdemu?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 10:36   #620
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Na razie mało go używałam, bo jeszcze wykańczam zło. Ma przyjemny zapach, dobrze oczyszcza twarz, nie wysusza, nie powoduje niemiłego uczucia, które się czasem ma po zmyciu. Pieni się delikatnie, ale wystarczająco. Nie widzę póki co (ale tak jak mówię na razie stosowałam kilka razy, bo chcę wykończyć zło i wtedy będę go używać już codziennie) przeciwwskazań aby go ponownie nie kupić, wręcz przeciwnie.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zapoznalam się blizej z marką alverde, dostpępna przez internet w niektórych sklepach i na allegro. Musze przyznać, że mają ciekawe sklady i opinie, a takze ceny, mają np leczniczy krem do mycia twarzy chyba z glinką, albo żel do mycia z algami po ok 15 zl. Albo tak jak pisze Sekretny Wachlarz, ten Scheller też jest godny uwagi, lecz poza promocja jest droższy. No i wszelkie Babydreamy z Rossmanna warto mieć, ale tylko we wspólpracy z mydlem lub glinkami, gdyż to bardzo delikatne oczyszczacze.
On kosztuje normalnie 19,99. W promocji był za 13,99. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:38   #621
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zapoznalam się blizej z marką alverde, dostpępna przez internet w niektórych sklepach i na allegro. Musze przyznać, że mają ciekawe sklady i opinie, a takze ceny, mają np leczniczy krem do mycia twarzy chyba z glinką, albo żel do mycia z algami po ok 15 zl. Albo tak jak pisze Sekretny Wachlarz, ten Scheller też jest godny uwagi, lecz poza promocja jest droższy. No i wszelkie Babydreamy z Rossmanna warto mieć, ale tylko we wspólpracy z mydlem lub glinkami, gdyż to bardzo delikatne oczyszczacze.
A nie wiesz może w jakich sklepach można dostać produkty alverde? Jakaś sieć, drogeria, mały eko sklepik?;-)
Babydreamów używam przeróżnych - balsamy, olejki, kremy i żel do mycia stoi zawsze w łazience jednak gdy próbowałam myć nim twarz to się czułam jakbym po jego zmyciu miała na twarzy ściągającą maseczkę. A to mi nie pasi, oj nie. Moja cera choć ciągle nawywam ją mieszaną, jest raczej sucha ze skłonnością do problemów typu wągry, zaskórniki.

A i jeszcze jedno! Wczoraj ku wielkiej rozpaczy zauważyłam, że moje plecy wyglądają bardzo kiepsko, pojwiły się pojedyncze krosty. Czy to możliwe że przez olejki z babydreamów czy hippów? Nigdy nie miałam z nimi problemów, nawet jako nastolatka, nawet jak twarz wyglądała potwornie.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-03-21 o 10:41
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:41   #622
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, a co myślicie o wymianie kosmetyków między nami? Czasami piszemy, że coś nam nie odpowiada, bo coś tam i zamiast to ma leżeć możemy się miedzy sobą powymieniać. Może akurat którejś z nas dana rzecz by przypasowała. To o oczywiście luźna myśl.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno! Wczoraj ku wielkiej rozpaczy zauważyłam, że moje plecy wyglądają bardzo kiepsko, pojwiły się pojedyncze krosty. Czy to możliwe że przez olejki z babydreamów czy hippów? Nigdy nie miałam z nimi problemów, nawet jako nastolatka, nawet jak twarz wyglądała potwornie.
A może to tzw. potówka?
Mnie czasami łapie chociaż ja się pocę raz na ruski rok.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:56   #623
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość



A może to tzw. potówka?
Mnie czasami łapie chociaż ja się pocę raz na ruski rok.
Może... potówka, choć nie jest to drobna kaszka, tylko wielkie gule. Szczególnie jedna jest wielka, tak wielkiej guli to ja nawet na twarzy nigdy nie miałam.


A może wiecie coś kochane o podkładach firmy Provida? Może ktoś używał?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:57   #624
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Może... potówka, choć nie jest to drobna kaszka, tylko wielkie gule. Szczególnie jedna jest wielka, tak wielkiej guli to ja nawet na twarzy nigdy nie miałam.
To ja takie gule właśnie przy potówce mam, wyglądają jak przeogromny pryszcz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 11:03   #625
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To ja takie gule właśnie przy potówce mam, wyglądają jak przeogromny pryszcz.
No to wszystko się wyjaśniło;-) Ja myślałam, że potówka to taka kaszka.
Czyli będę nosić tą gulę na plecach tak długo jak długo nosiłam gule na twarzy?
Jak można temu zapobiegać - rzecz jasna naturalnie
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 11:06   #626
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
No to wszystko się wyjaśniło;-) Ja myślałam, że potówka to taka kaszka.
Czyli będę nosić tą gulę na plecach tak długo jak długo nosiłam gule na twarzy?
Jak można temu zapobiegać - rzecz jasna naturalnie
Ja to czasem wyciskam, ale boli i lepiej tego nie robić, bo istnieje możliwość blizny. Zwykle znika po kilku dniach. Czasem smarowałam odrobiną spirytusu aby wysuszyło, to znikało i na drugi dzień.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 11:22   #627
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja to czasem wyciskam, ale boli i lepiej tego nie robić, bo istnieje możliwość blizny. Zwykle znika po kilku dniach. Czasem smarowałam odrobiną spirytusu aby wysuszyło, to znikało i na drugi dzień.
Dziękuję Sekretny Wachlarzu Ja nie miałam nigdy skłonności do wyciskania pryszczy, a blizny- pamiątki mam.

Właśnie przeglądam ofertę ALVERDE na allegro, oj kusi, kusi.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 11:25   #628
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

W sumie to nie glupi pomysl z tą wymianką, ale ja mam na wymiankę malo produktów naturalnych, bo prawie wszystkie mi jak dotąd odpowiadają. Więcej mam tych paści chemicznych, które mi zalegają i chętnie bym się pozbyla ich. Z naturalnych mam maski algowe do wymiany dwie i mydlo alepia savon Noir, ewentualnie też mam pare rzeczy, z których mogę zrobić próbki. Piszcie co macie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 11:41   #629
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

No właśnie u mnie podobnie,a nawet gorzej bo naturalności na wymianę nie mam. Odkąd mi tak dobrze Korah poradziłaś, to jeszcze nie kupiłam czegoś z czego nie jestem zadowolona, mało tego - lista substancji o których pisałaś kiedyś żebym unikała - jak się okazało zajmowała poczesne pozycje ( oczywiście nie wszystko razem) we wszystkich kremach, których moja cera wyjątkowo nie trawiła, a których używałam w swoim życiu.

Próbek nigdy nigdy nie robiłam, bałabym się o higienę takiej próbki;-)

Chyba że coś z moich zapasów mi nie podpasuje to dam znać.

Dziewczyny a jak u was z naturalnymi filtrami? Polecacie coś? Wiosna, słońce coraz bardziej się rozpala.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-03-21 o 11:47
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:03   #630
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja sie w lato bedę smarowac maslem kakaowym i shea, z dodatkiem olejów, a na twarz kupię jakiś lekki kremik tonujący z mineralami.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.