Zwolnienie z wf-u - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-04, 20:49   #1
Bingunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16

Zwolnienie z wf-u


Mam pytanie. Czy pediatra może wypisać zwolnienie z ciężkich ćwiczeń fizycznych, typu biegi długodystansowe itp.? A jak już wypisze, to czy nauczyciel wf-u przyjmie takowe zwolnienie czy będzie wymagał zwolnienia od specjalisty? Pomóżcie)
Bingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 21:06   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Zwolnienie z wf-u

Myślę, że to zależy też od nauczyciela.
Mój, bardzo wyrozumiały, przyjmuje, ale jak się trafi na jakiegoś nauczyciela z kaprysami, to nigdy nic nie wiadomo, co może sobie zażyczyć
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 21:08   #3
jaononaono
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Końskie
Wiadomości: 148
GG do jaononaono
Dot.: Zwolnienie z wf-u

wystarczy mu zwolnienie od pediatry. ja tez się migam i mam zwolnienie całkowite
jaononaono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 21:31   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zwolnienie z wf-u

co może być wskazaniem do zwolnienia STAŁEGO?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:31   #5
warzywny_baklazan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: z piekła
Wiadomości: 5
Dot.: Zwolnienie z wf-u

musiałabyś trafić na jakiegoś baaardzo wyluzowanego pediatrę, bo pierwszy lepszy nie da ci zwolnienia, skoro nic ci nie dolega, wręcz będzie namawiał cię do ćwiczeń (i słusznie - później będziesz miała 25 na karku i 10 kg nadwagi to będziesz płacić za aerobiki, baseny, silownie , więc warto korzystać z tego, co ma się za darmo )
ja w liceum miałam zwolnienie z powodu niewydolności oddechowej, ale było to zwolnienie od pulmunologa, a nie od pediatry ... w sumie nie wiem czy ktoś w szkole zaakceptuje zwolnienie od 'zwyklego' lekarza dluzsze niz takie zwyczajne 2tyg. jakie dostaje się np. po przeziębieniu ;P ale to pewnie zależy od szkoły (ja musiałam złożyć wniosek do dyrektora z podpisem lekarza spec. i wuefisty :O)
pamiętam kiedyś w podstawówce też miałam zwolnienie na rok z powodu skomplikowanego złamania ręki - chodziłam z blachami w ręce przez klilka mies. więc o ćwiczeniach nie było mowy (z wyjątkiem basenu) i to zwolnienie też wypisywał mi ortopeda.
warzywny_baklazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 19:12   #6
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Zwolnienie z wf-u

U mnie w szkole tak samo, podanie do dyrektora itd, ale to przy zwolnieniu na cały rok, nie wiem jak przy takim wybiórczym. Miałam kiedyś bóle kręgosłupa, lekarz zalecił zwolnienie właśnie z biegów, to uśmiechnęli się do mnie z politowaniem i kazali "spokojnie" biec. Poronione, moim zdaniem, tym bardziej, że na żadnym awf-ie nie jestem. Wracając do tematu- nie raz powiedzenie wprost o co chodzi pomaga, może Ci któryś wystawi ;p ale jakby mieli się czepiać, to lepiej popukać do specjalistów
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 09:49   #7
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Zwolnienie z wf-u

W liceum miałam zwolnienie z wf przez całe 3 lata Wszystkie były od pediatry Musiałam dostarczyć to w kilku kopiach - do wychowawczyni (wklejone do dziennika), pielęgniarki szkolnej, pani od wf i chyba do sekretariatu dla dyrektora(tutaj nie jestem pewna). Miałam walniętą panią i mimo tego jak dziewczyny biegały pani kazała mi spacerować. Problem był bo pyskata byłam ale nie dałam się;P Powodem zwolnienia w 1 i 2 klasie był zabieg na kolano (który miałam w 3 klasie gimnazjum:P) a przed świętami w 2 lic miałam wypadek i złamanie miednicy co załatwiło sprawę na 3 lic (też było to zwolnienie od pediatry). Koleżanka która miała zwolnienie z biegania (anemia) biegała normalnie, koleżanka która miała jakieś problemy z oddychanie też normalnie biegała do czasu aż zemdlała i się wfistka przestraszyła.

Jeśli chodzi o gimnazjum. 1 klasa gim zwolnienie na 2 miesiące od ortopedy (zdenerwował mnie i przestałam się leczyć). Jak przez te 2 miesiące kolano odpoczęło zaczęłam trenować;P Co spowodowało dobicie mojego kolana do końca;p Zwolnienie przez 2 i 3 klasę :P Pierwsze od ortopedy (innego już;P) a w 3 klasie już chyba od pediatry. Dostarczałam jedną kopię a do dyrektora i pani od wf oświadczenie od mojej mamy, że bierze za mnie odpowiedzialność w czasie moich nieobecności na wf i w ogóle przez te 2 lata nie widzieli mnie na sali gimnastycznej.

Jeśli masz jakiś powód to zwolnienie od pediatry powinno wystarczyć - chyba że masz walniętą szkołę.
Teraz jestem na studiach i zwolnienie z wf nie wchodzi w grę. Są przygotowane inne zajęcia dla takich osób - albo korekcyjne albo gra w warcaby czy brydża ;P
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"

Edytowane przez Kochanka Szatana
Czas edycji: 2011-09-08 o 09:52
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 16:50   #8
aliceee13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zwolnienie z wf-u

Czy ktoras z was zna psychologa, ktory moglby mi wystawic zwolnienie z wf na semestr?
Chodzi mi o psychologa z Warszawy. Nie mam juz sily chodzic na wf, nie wytrzymuje tego psychicznie. Prosze podajcie mi jakichs psychologow z Wawy, ktorzy nie maja problemu z wypisaniem zwolnien z wf.
To pilne. Z gory dziekuje.
aliceee13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 17:12   #9
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Zwolnienie z wf-u

Ja planuję sobie wykombinować zwolnienie na przyszły rok szkolny, nie widzę sensu żeby chodzić na w-f możecie pisać co chcecie ale o jakaś paranoja 3 godziny pod rząd na beznadziejnej sali na 2 końcu miasta gdzie przeważnie karze mam grać w siatkę a w porywach w kosza a ja zawsze stoję jak słup i jeszcze dostaję opierdziel za to. Co ja poradzę że nie lubię jak mnie coś boli i właśnie dla tego unikam kontaktu z piłką
Zresztą i tak nie chodzę na wf, przynoszę usprawiedliwienia idę tylko kiedy naprawdę muszę a muszę tylko tyle żeby mieć 2
Jak jeden lekarz nie będzie chciał to pójdę do innego
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 22:57   #10
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: Zwolnienie z wf-u

Cytat:
Napisane przez Bingunia Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy pediatra może wypisać zwolnienie z ciężkich ćwiczeń fizycznych, typu biegi długodystansowe itp.? A jak już wypisze, to czy nauczyciel wf-u przyjmie takowe zwolnienie czy będzie wymagał zwolnienia od specjalisty? Pomóżcie)

Wg mnie zależy od: po pierwsze szkoły, wiem że wiele szkół ciężko patrzy na zwolnienia bo coraz więcej uczniów ma takie. Po drugie, od lekarza. No nie każdy też ochoczo się rwie do tego.
Kolejną kwestią jest fakt czy takie zwolnienie nie musi być od konkretnego specjalisty a nie ogólnego.
Ja raz złamałam obojczyk, 1.5 miesiąca miałam prawie cały tułów w gipsie. Nie chodziłam ani na w-f ani do szkoły. Na zdjęciu lekarz, sam stwierdził że to zbyt poważne złamanie żeby ryzykować powtórkę z rozrywki (chodziło mu o to że na wf mogło by dojść do urazu). Wystawił zwolnienie na 4 miesiące o ile pamiętam (wtedy do końca roku szkolnego).
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-18 23:57:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.