Problem z odcieniem skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-11, 20:10   #1
Maaczek
Rozeznanie
 
Avatar Maaczek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 791

Problem z odcieniem skóry


Wiem, że jest wiele artykułów pomagających dowiedzieć się, jaki mam koloryt skóry, ale mój jest chyba jakiś nietypowy... Otóż, moja szyja jak i cały dekolt ma odcień żółty, mam jasną karnację, żyły pod oczami jak i na rękach typowo niebieskie, cera ma także żółtawy odcień, no ale... Właśnie - mimo tego, że ma żółty odcień (głównie czoło i jakby dookoła twarzy) to np. wewnętrzna część polików podchodzi mocno pod różowy, tak samo w okolicy wewnętrznej strony brwi czoło też mam lekko różowawe jak i również delikatnie środkowa część brody, więc jak to w końcu jest? Mam z tym problem, ponieważ na twarzy mam odcienie i żółte i różowe, za to reszta mojego ciała mimo, że jest jasna, to ma żółty odcień, ostatnio próbowałam dopasować sobie podkłady mineralne meow, niestety mimo mnóstwa próbek (chyba z 3/4 odcieni) na 100% nie pasował mi totalnie żaden, bo albo odcinał mi się mocno na twarzy, albo znowu na szyi, ale takie "najbliższe" wydawały mi się siamese (neutralny) i ocicat (oliwkowy) ale mimo tego, że nie są to różowe odcienie, to przy mojej szyi wyglądały TRAGICZNIE różowo, dosłownie jakbym na twarzy była świnką, a na dekolcie nie wiem sama... Zaś wszystkie mocniej złote/żółte odcienie sprawiają, że mam na twarzy maskę bo odcień totalnie nie pasuje mojej twarzy... Dodam jeszcze, że niestety nie wiem na jaki odcień się opalam, bo najzwyczajniej w świecie mogę siedzieć na dworze cały dzień, a i tak będę tak samo biała jak byłam, więc szczerze nie wiem czy opalam się na brązowo czy łapie mnie tak zwany "raczek". Na gwałt chcę zakupić max studio fix powder a niestety mogę to zrobić tylko przez internet w ciemno, waham się między nc15 a nw15 - bo właśnie nie wiem, który odcień będzie mi pasował, wiem, jaka jest różnica między nc i nw, ale problem leży tu w tym, że nie wiem jaki mam odcień skóry... Bo nie jest ani taki, ani taki.

Edytowane przez Maaczek
Czas edycji: 2014-10-11 o 20:13
Maaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 21:26   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Problem z odcieniem skóry

Mac nw15 ma typowo różowe tony. Jeśli użyjesz takiego koloru to będzie Ci się cała twarz odcinać od szyi i reszty - wyobraź sobie, że podeprzesz twarz dłonią i będziesz miała żółty grzbiet dłoni i różową twarz... Więc bierz nc15, dzięki czemu uda Ci się ujednolicić kolor. Ja mam żółtawy odcień, ale mam zaczerwienienia na policzkach i nosie, co daje mi plamy różowego koloru. Więc używam korektora/kamuflażu i podkładu z żółtymi tonami, tak żeby pasowało do szyi i reszty ciała.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 11:52   #3
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Problem z odcieniem skóry

Cytat:
Napisane przez Maaczek Pokaż wiadomość
Wiem, że jest wiele artykułów pomagających dowiedzieć się, jaki mam koloryt skóry, ale mój jest chyba jakiś nietypowy... Otóż, moja szyja jak i cały dekolt ma odcień żółty, mam jasną karnację, żyły pod oczami jak i na rękach typowo niebieskie, cera ma także żółtawy odcień, no ale... Właśnie - mimo tego, że ma żółty odcień (głównie czoło i jakby dookoła twarzy) to np. wewnętrzna część polików podchodzi mocno pod różowy, tak samo w okolicy wewnętrznej strony brwi czoło też mam lekko różowawe jak i również delikatnie środkowa część brody, więc jak to w końcu jest? Mam z tym problem, ponieważ na twarzy mam odcienie i żółte i różowe, za to reszta mojego ciała mimo, że jest jasna, to ma żółty odcień, ostatnio próbowałam dopasować sobie podkłady mineralne meow, niestety mimo mnóstwa próbek (chyba z 3/4 odcieni) na 100% nie pasował mi totalnie żaden, bo albo odcinał mi się mocno na twarzy, albo znowu na szyi, ale takie "najbliższe" wydawały mi się siamese (neutralny) i ocicat (oliwkowy) ale mimo tego, że nie są to różowe odcienie, to przy mojej szyi wyglądały TRAGICZNIE różowo, dosłownie jakbym na twarzy była świnką, a na dekolcie nie wiem sama... Zaś wszystkie mocniej złote/żółte odcienie sprawiają, że mam na twarzy maskę bo odcień totalnie nie pasuje mojej twarzy... Dodam jeszcze, że niestety nie wiem na jaki odcień się opalam, bo najzwyczajniej w świecie mogę siedzieć na dworze cały dzień, a i tak będę tak samo biała jak byłam, więc szczerze nie wiem czy opalam się na brązowo czy łapie mnie tak zwany "raczek". Na gwałt chcę zakupić max studio fix powder a niestety mogę to zrobić tylko przez internet w ciemno, waham się między nc15 a nw15 - bo właśnie nie wiem, który odcień będzie mi pasował, wiem, jaka jest różnica między nc i nw, ale problem leży tu w tym, że nie wiem jaki mam odcień skóry... Bo nie jest ani taki, ani taki.
Wybierając podkład powinnaś kierować się kolorem szyi i dekoltu, a nie skóry na buzi, bo ta jest zwykle delikatna i przebijają przez nią naczynia krwionośne, dając fałszywe wrażenie, że cera jest chłodna. Osobiście wybierając podkład nakładam odrobinę na żuchwę (tam nie mam rozszerzonych naczyń) i troszkę na szyję, chodzę z tymi plackami parę chwil i patrzę jak się wszystko wtapia.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 15:04   #4
Maaczek
Rozeznanie
 
Avatar Maaczek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 791
Dot.: Problem z odcieniem skóry

Wiem, że trzeba patrzeć na odcień szyi, ale niestety jak używam takiego odcienia na twarzy jaką mam szyję, to moja twarz wygląda fatalnie bo ma zupełnie inny odcień niż moja szyja i nie daj Boże jakbym sobie starła taki np. podkład mineralny to bym miała 5 odcieni na twarzy i ludzie by pomyśleli, że nie myłam twarzy od tygodnia W każdym razie dziękuje za odpowiedzi, wybiorę odcień nc15, bo bądź co bądź jest to produkt zupełnie inny niż podkłady mineralne więc może nie stworzy mi wizerunku kosmity na twarzy bo podkłady mineralne mają specyficzne pigmentacje Dzięki jeszcze raz
Maaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-12 16:04:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.