Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-07, 12:42   #631
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Podbijam, bo szkoda, żeby wątek umarł

Ja generalnie lubię jakieś dziwne rzeczy jeść, nie potrafię dobrze gotować, więc cuda czasem same wychodzą. I tak:
- mielony z cukrem - do surowego mięsa dać dużą łychę cukru, mięso robi się delikatne
- cebula (do jajecznicy, do mięsa) też z łyżką cukru, ale nie przesadzać, nabiera naprawdę dobrego smaku
- paluszki z serkiem waniliowym i czosnkiem, majonezem (z słodkiego serka, czosnku i majonezu zrobić sos i maczać paluszki słone)
- sałatka, taka jak ziemniaczana, tylko zamienić ziemniaki na makaron z zupek chińskich
- sałatka z kurczakiem i ananasem/mandarynkami + polane serkiem waniliowym
- coś ala sernik na zimno, ale z krakersami słonymi jako podstawę, lepiej te mocno solone
-twaróg z koncentratem i olejem lnianym
- twaróg z cebulą, pieprzem i mlekiem
- pyzy ziemniaczane obowiązkowo z cukrem
- do kapuśniaku trochę cukru, do zupy z groszku też
- moja była niedoszła teściowa dodawała do rosołu przypaloną cebulę - nie nadpaloną, opaloną czy jakoś tak, tylko spaloną wręcz, takie czarne farfocle były w zupie
- do sosu pomidorowego tylko słodką śmietanę, płynną
- często, kiedy nie chce mi się gotować, wrzucam do naczynia warzywa mrożone, wymiatam pół lodówki i dorzucam sera, wychodzą dziwne rzeczy, ale zwykle smaczne
-wafle ryżowe z solą morską +miód
- do jakiejkolwiek zalewy, marynaty do mięsa dodaję cukier i paprykę
-chleb z pasztetem i ogórkiem małosolnym, pomidorem i masłem
- masło orzechowe, to słone + dżem
- ziemniaki ugniecione ze słodką śmietanką do deserów + cebula

201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 13:46   #632
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Nie rusza mnie absolutnie nic z Twojej listy. W sensie nic z tego, co podałaś nie jest dziwne. Po prostu do większości słonych rzeczy dodajesz cukier, który jak najbardziej pasuje albo śmietankę kremówkę, która wcale nie jest zarezerwowana tylko dla deserów a masło orzechowe + dżem to amerykański klasyk. Tak jak pancakes z syropem klonowym i smażonym bekonem.

Z serka waniliowego i majonezu sama robię sos do sałatek. Jest świetny Następnym razem dodam do niego czosnek
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 13:56   #633
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

a mnie zdziwił serek waniliowy z kurczakiem i z czosnkiem
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 14:37   #634
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

no dobra, to nie jest typowe połączenie mnie już nie dziwi, bo sama próbowałam i nikt nie wyczuwa serka, jak się go wymiesza z majonezem. Sprawdziłam na kilku osobach
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 22:04   #635
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Nie rusza mnie absolutnie nic z Twojej listy. W sensie nic z tego, co podałaś nie jest dziwne. Po prostu do większości słonych rzeczy dodajesz cukier, który jak najbardziej pasuje albo śmietankę kremówkę, która wcale nie jest zarezerwowana tylko dla deserów a masło orzechowe + dżem to amerykański klasyk. Tak jak pancakes z syropem klonowym i smażonym bekonem.

Z serka waniliowego i majonezu sama robię sos do sałatek. Jest świetny Następnym razem dodam do niego czosnek
popieram, nic mnie nie zaskoczylo... od kiedy pamietam slodze cebule podczas smazenia a poza tym nie jest tajemnica, ze cukier wybija sol i na odwrot... Ja cukier dodaje do tatara czy wlasnorecznie robionej kielbasy, podbija smak na maksa.
Z dziwactwem kojarza mi sie raczej jakies ewidentne bledy kulinarne, ktore ktos uznaje, za absolutna norme lub ewidentna ignorancja dot niektorych procesow kulinarnych.
Np. wczoraj moj powiedzmy "obecny" mowi do mnie, ze idzie do sklepu po browara no bo zanim kalafior sie ugotuje, to z 40 min minie... Zdziwiona pytam jak to mozliwe, aby kalafior tyle sie gotowal, na to on, ze przeciez trzeba zalac zimna woda i od momentu gdy zawrze to jakies pol godziny...
Zdziwil sie, ze mozna w 10 min.
No i dziwactwem jest jedzenie surowej mąki lub uwielbienie do jedzenia samej bulki tartej rumienionej na obrzydliwej margarynie typu Palma...

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
a mnie zdziwił serek waniliowy z kurczakiem i z czosnkiem
w moich rejonach hitem stolówek lat 80-tych byla potrawka z kurczaka (gotowany w rosole, podzielony na czesci kurczak zaciagniety mąką) z rodzynkami i... cukrem wanilinowym podawana z ugotowanym oczywiscie na klejąco ryżem...
Chyba dziwactwo, ale chetnie bym zjadla.
Dziwactwem tez moze byc slynny Coronation Chicken, slodka salatka z drobiowego fileta stworzona na poczatku lat 50-tych na wyspach.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2015-07-09 o 22:08
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 22:07   #636
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
w moich rejonach hitem stolówek lat 80-tych byla potrawka z kurczaka (gotowany w rosole, podzielony na czesci kurczak zaciagniety mąką) z rodzynkami i... cukrem wanilinowym podawana z ugotowanym oczywiscie na klejąco ryżem...
Chyba dziwadztwo, ale chetnie bym zjadla.
Dziwadztwem tez moze byc slynny Coronation Chicken, slodka salatka z drobiowego fileta stworzona na poczatku lat 50-tych na wyspach.
uwielbiam kurczaka koronacyjnego! a już np. mój Tata go nie tyka, więc to zdecydowanie nie jest danie dla każdego
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 22:11   #637
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
uwielbiam kurczaka koronacyjnego! a już np. mój Tata go nie tyka, więc to zdecydowanie nie jest danie dla każdego
dziwadztwo - dziwactwo... nie wiem skad ten błąd...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 23:11:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.