Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-15, 20:53   #1
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978

Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!


Proszę mi powiedzieć czy od używania na dziecku szamponu dla dorosłych mogłam zniszczyć córce włosy które jej się połamały parę milimetrów od skóry a reszta wygląda tak jakby miała włosy spalone od nie udanej trwałej ?Bo żaden lekarz nie stwierdził u niej żadnej choroby i zastanawiam się czy to mogło spowodować taki stan włosów.
Dodam jeszcze że miała córka to samo rok temu włosy odrosły na czubku głowy ale były bez życia matowe i szorstkie i teraz trzy miesiące temu jej sie wyłamały i odrastają sztywne matowe beznadziejne przez ten cały czas używałam jej własnie szamponu dla dorosłych seboradin i dermena .Zapomniałam dodać że lekarka przepisała corce (9l) lek Alpicort E nie wiem czy to dobre dziecku bo czytałam że można uzywać od 12 roku nie wiem czy wykupić ten lek czy nie bo jednak nie jest on tani ale może jednak pomóc a może i też zaszkodzić ryzyko >?
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 

Edytowane przez BlueRoses
Czas edycji: 2010-12-15 o 21:05
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 21:37   #2
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Jeśli włosy córki nie wypadają tylko się łamią to nie warto stosować leków przeciw wypadaniu... Może spróbuj myć włosy córki odżywką, by nie wysuszać ich dodatkowo szamponem? Na tym podforum jest wątek o myciu włosów odżywką- ważne, by odżywka nie zawierała oblepiaczy i nie obciążała włosów. Może warto dla wzmocnienia włosów raz na jakiś czas nałożyć na nie np. olej kokosowy przed myciem?

Co powiedziała lekarka? Stwierdziła, że włosy Twojej córki wypadają?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 22:19   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

:\ ja stosowałam Alpicort E, E w tej nazwie pochodzi od tego, że naładowany jest kobiecymi hormonami tj. estrogenami. Jest na wypadanie włosów a nie na łamliwość oraz i tak nie działa więc nie musisz go wykupywać.
"Dorosłe" szampony są strasznie ostre; dzieciom myje się główki co tydzień delikatnymi szamponami.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 22:56   #4
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
:\ ja stosowałam Alpicort E, E w tej nazwie pochodzi od tego, że naładowany jest kobiecymi hormonami tj. estrogenami. Jest na wypadanie włosów a nie na łamliwość oraz i tak nie działa więc nie musisz go wykupywać.
"Dorosłe" szampony są strasznie ostre; dzieciom myje się główki co tydzień delikatnymi szamponami.
Zgadzam się, np. Hippem czy babydreamem. Jednakże przy takiej łamliwości włosów bałabym się w ogóle używać szamponu. Odżywka lepsza, tym bardziej, że dziecku i tak się skóra głowy nie przetłuszcza.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 23:02   #5
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Zgadzam się, np. Hippem czy babydreamem. Jednakże przy takiej łamliwości włosów bałabym się w ogóle używać szamponu. Odżywka lepsza, tym bardziej, że dziecku i tak się skóra głowy nie przetłuszcza.
ja myję włosy odżywką ale nie wiem czy odżywka także nie będzie zła na włosy dziecka. Jedna z wizażanek zaczęła eksperymentować na głowie swojego dziecka i z dumą ostatnio pokazywała że co prawda zrobiły się 4 włosy na krzyż ale mają loczki
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 09:05   #6
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jeśli włosy córki nie wypadają tylko się łamią to nie warto stosować leków przeciw wypadaniu... Może spróbuj myć włosy córki odżywką, by nie wysuszać ich dodatkowo szamponem? Na tym podforum jest wątek o myciu włosów odżywką- ważne, by odżywka nie zawierała oblepiaczy i nie obciążała włosów. Może warto dla wzmocnienia włosów raz na jakiś czas nałożyć na nie np. olej kokosowy przed myciem?

Co powiedziała lekarka? Stwierdziła, że włosy Twojej córki wypadają?
Badania włosa nie wykazały nic , krwi również a lekarka powiedziała że to może być brak witamin i stres , włosy miejscami są wypadnięte ale bardziej to wygląda jakby jej fryzjerka za mocno wydegarzowała przy skórze włosy , sama stwierdziłam że po umyciu włosów i ich wyschnięciu one są takie jak opisywałam
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 09:58   #7
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

A nie było tak że w tym miejscu np były wiązane mocno włosy w jakis kucyk?? a może faktycznie brak jakis witamin? Pierwszy raz z czymś takim sie spotykam.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 10:16   #8
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

to mało prawdopodobne, żeby szampon wyrządził tego typu krzywdę, no chyba że włoski były ekstremalnie suche i zniszczone. Predzej dostałaby jakiejs wysypki i drazliwej skory głowy, niz zeby włoski sie połamały.

Wiem, ze alpicort stosuje sie przy pewnej grzybicy skóry głowy, ktora sie własnie objawia taki wyłamywaniem kepek włosków tuz przy skórze. I chyba nie ma poza tym szczegolnych objawów ta przypadłosc. Ale moge sie mylic, wiem że gdzies o tym czytałam.

ja mojemu synkowi (2,5 roku) myje włoski szamponem Rzepa joanny zamiennie z szmaponem j&j rumiankowym- 1 raz w tygodniu i nakłdam odzywke garnier karite na włoski z tyłu głowy, bo ma loczki i robi mu sie okropne siano, jak nie nakładam odzywek. A sam rumiankowy okropnie mu tłusci włoski. Próbowąłam myc sama odzywką, ale ma oklapniete po tym. Poza tym nie widze w ogole w czym problem, ze dziecku sie myje głowe odzywka, zawiera substancje pieniace tak samo jak szmapon.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 10:26   #9
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez BlueRoses Pokaż wiadomość
Badania włosa nie wykazały nic , krwi również a lekarka powiedziała że to może być brak witamin i stres , włosy miejscami są wypadnięte ale bardziej to wygląda jakby jej fryzjerka za mocno wydegarzowała przy skórze włosy , sama stwierdziłam że po umyciu włosów i ich wyschnięciu one są takie jak opisywałam
Jeśli włosy faktycznie wypadają, to może jednak to, co zapisała pani doktor będzie dobrym rozwiązaniem? Dla pewności warto się jeszcze skonsultować z innym dermatologiem, ale naprawde dobrym, bo duża część dermatologów hańbi tylko swój zawód... tutaj nikt Ci nie powie co dolega Twojej córce, musi ją na żywo zobaczyć lekarz. Ale tak czy inaczej, ja bym odstawiła na pewno szampon Seboradinu bo jest mało łagodny zarówno dla włosów jak i dla skóry głowy.

No i ja bym, mimo wszystko, polecała żel aloesowy raz na jakiś czas(chyba, że córka ma uczulenie na aloes, warto zrobić wcześniej próbę uczuleniową np. na ręku) jako dodatek do leczenia. Ale przede wszystkim odwiedź jeszcze chociaż jednego lekarza.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 12:47   #10
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

ja swoim dzieciom myje wlosy tym samy co sobie - poza oczywiscie okresem niemowlecym a wiec od urodzenia do powiedzmy 2 roku zycia dziei mialy swoje szampony , potem wszyscy stosowalismy i stosujemy te same.
nic zauwazylam zandym nieprawidlowosci - wszyscy maja dlugie i bardzo mocne wlosy, w dokonalej kondycji.
najgorsze mam ja bo wciaz rozjasniam i kombinuje, natomiast dzieciaki moglyby reklamowac szampony, ktorych uzywaja.
nie napisalas ile dziecko ma lat.
jesli to dziewcyznka powyzej 5 roku zycia to moze nawte nie wiesz, ze zaczela przymiarki do twojej prostownicy
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 13:06   #11
w007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Mam ten sam problem z włosami u dziecka. Początkowo wydawalo mi się że to wina szamponu poniewaz często myłam je swoim szamponem jednak po dziecięcym jest jeszcze gorzej, wtedy już wogole nie moge ich rozczesac. Daje wtedy odrobinke jedwabiu ale to i tak nie jest wyjscie z sytuacji. Wydaje mi się że dziecku jest brak witamin , w piątek wybieram się do lekarza mam nadzieje ze cos poradzi na to . Dodam ze ostatnio podcielam malej koncówki , ktore w porównaniu z pozostalymi ciemnymi włoskami w niektorych miejscach byly białe jakgdyby spalone prostownicą i to nic nie pomogło...
w007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 13:20   #12
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Wiem, ze alpicort stosuje sie przy pewnej grzybicy skóry głowy, ktora sie własnie objawia taki wyłamywaniem kepek włosków tuz przy skórze. I chyba nie ma poza tym szczegolnych objawów ta przypadłosc. Ale moge sie mylic, wiem że gdzies o tym czytałam.
alpicort się stosuje przy utracie włosów na skutek nadmiaru męskich hormonów we krwi. To jest niemożliwe u dziecka; lekarka sobie chciała zarobić na Florydę

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez laudik Pokaż wiadomość
nie napisalas ile dziecko ma lat.
Napisała że ma 9
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 14:44   #13
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

wydaje mi sie ze tutaj popelnio bledy przy pielegnacji od dawna a skutki wyszly teraz czyli zle czesanie wlosow ciekawe czym? i zapewne kucyki robione codziennie a masakra sa dwa kucyki ...wlosy dlugie sa ciezkie i kiedy robisz taki kucyk wlosy sie lamia wypadaja pod ciezarem kucyka sciskiem gumki...
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 15:46   #14
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
A nie było tak że w tym miejscu np były wiązane mocno włosy w jakis kucyk?? a może faktycznie brak jakis witamin? Pierwszy raz z czymś takim sie spotykam.
Nie nie w ogóle włosów nie związywałyśmy a teraz ma córka ścięte krótko .
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 17:08   #15
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
alpicort się stosuje przy utracie włosów na skutek nadmiaru męskich hormonów we krwi. To jest niemożliwe u dziecka; lekarka sobie chciała zarobić na Florydę

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------


Napisała że ma 9
plus za spostzregawczosc.ja dopiero teraz wybadalam ze faktycznie w jakims ciasnym nawiasiku jest 9l.
to moze cisnie mloda prostownica na boku, a matka sie zamartwia ze brak witamin
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 23:21   #16
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Moim zdaniem powinnaś koniecznie odwiedzić jeszcze jakiegoś lekarza. To mi nie wygląda na złą pielęgnację. Raczej na jakiś problem dermatologiczny, wewnętrzny lub psychiczny. Wiele problemów z włosami ma związek z dużym przeżytym stresem. Może córkę stresuje szkoła, może coś się ostatnio wydarzyło znaczącego w waszym otoczeniu.
Osobiście znałam przypadek czteroletniej dziewczynki, której na skutek przeżytego urazu całkowicie wypadły włosy. Jesli córki włosy są w tak kiepskim stanie , a nawet miejscami jej wypadły musi to oznacza jakiś problem.
Mycie odżywkami tu nie pomoże.Niemniej jednak wydaje mi się,że bezpieczniej jest w takiej sytuacji używać babydreama lub hippa dla dziecka niz szamponu dla dorosłych, tym bardziej przeciwłupiezowego.
Z odżywek , jakichkolwiek, nawet najdelikatniejszych, bym tymczasowo, do czasu usunięcia problemu całkowicie zrezygnowała.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 10:07   #17
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Nie wykupiłam tego leku boję się że może to pogorszyc jej stan , za parę tygodni jedziemy do ponoć dobrego dermatologa typowo dziecięcego zobaczymy co nam powie , co do szamponu kupiłam jej szampon bobini umyłysmy włosy i no pozytywnie mnie zaskoczyo bo jużpo jednym umyciu jej wlosy są błyszczące i miłe w dotyku a nie szorstkie ,sztywne i matowe , więc może jednak coś prawdy w tym jest jeśli chodzi o te mycie dorosłymi szamponami .

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez laudik Pokaż wiadomość
plus za spostzregawczosc.ja dopiero teraz wybadalam ze faktycznie w jakims ciasnym nawiasiku jest 9l.
to moze cisnie mloda prostownica na boku, a matka sie zamartwia ze brak witamin
Nie nie ciśnie młoda prostownica bo matka nie ma prostownicy .
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 13:08   #18
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez BlueRoses Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi
Nie wykupiłam tego leku boję się że może to pogorszyc jej stan , za parę tygodni jedziemy do ponoć dobrego dermatologa typowo dziecięcego zobaczymy co nam powie , co do szamponu kupiłam jej szampon bobini umyłysmy włosy i no pozytywnie mnie zaskoczyo bo jużpo jednym umyciu jej wlosy są błyszczące i miłe w dotyku a nie szorstkie ,sztywne i matowe , więc może jednak coś prawdy w tym jest jeśli chodzi o te mycie dorosłymi szamponami .
Bobini miałam jako dziecko; nie wysuszał włosów możesz też spróbować szamponów Hipp
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 08:38   #19
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Z tego co pamiętam Bobini, to szampon nie "typowo dziecięcy", ale to już jak kto woli
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 11:56   #20
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam Bobini, to szampon nie "typowo dziecięcy", ale to już jak kto woli
dokladnie tak samo jak krem w ktorym byla cala masa chemii
najlepszy hipp i produkty z apteki dla dzieci jesli maja problemy ze skora badz z wlosami
moj maly ma 3,5 latek i myje mu wloski i cialko hippem ..
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 18:41   #21
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Pytanie do fachowca chodzi o dziecko !!

Spróbuj olejku Vatika i szampon z pokrzywy Herbal Care z Farmony i lotion Gloria na końce. Moja 7 latka miała problem z łamaniem się włosów i wypadaniem po Depakinie (taki lek) i wszytko przeszło. Vatika z tego wszystkiego pomogła najbardziej.
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2010-12-26 o 18:43
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.