Ślad po pryszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 22:07   #1
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20

Ślad po pryszczu


Witam. Mam problem. Po pryszczu został mi czerwony ślad, dosyć duży. Chyba 3 miesiące minęły i dalej jest. Byłem u dermatologa, ale nie był zbyt miły i nie bardzo się zainteresował. Przepisał tylko Klindacin T i kazał smarować pryszcze. Do tego mam łojotok, a gdy go zapytałem czy sama ta maść pomoże to powiedział że łojotok się leczy 5 lat i nie wiadomo jakie będą efekty i jak chcę to mogę sobie iść do innego dermatologa, który tylko popatrzy i od razu wyleczy. Do tego mam nadpotliwość na całym ciele, nie wiem czy to coś zmienia ale wolę napisać. Dodam, że ten ślad jest cały czas taki błyszczący i ciężko na niego coś nałożyć. Jakoś daję radę nałożyć krem Acnefan, który jakoś to tuszuje ale muszę to robić bardzo starannie. Nie wiem co robić. Kiedyś myślałem że same pryszcze to wielki problem, teraz uważam że to nic w porównaniu z tym śladem ;/

http://zapodaj .net/649eef2c641a1.jpg.html

To stan z początku kwietnia, teraz to trochę lepiej wygląda, ale dalej jest czerwony i taki śliski, czyli kremy po tym spływają, zwłaszcza przy tym łojotoku i poceniu się, no ale tylko ten Acnefan się trzyma na tym jakoś.

Edytowane przez Marcin1993
Czas edycji: 2013-06-07 o 22:10
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 00:19   #2
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Ślad po pryszczu

Cytat:
Napisane przez Marcin1993 Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem. Po pryszczu został mi czerwony ślad, dosyć duży. Chyba 3 miesiące minęły i dalej jest. Byłem u dermatologa, ale nie był zbyt miły i nie bardzo się zainteresował. Przepisał tylko Klindacin T i kazał smarować pryszcze. Do tego mam łojotok, a gdy go zapytałem czy sama ta maść pomoże to powiedział że łojotok się leczy 5 lat i nie wiadomo jakie będą efekty i jak chcę to mogę sobie iść do innego dermatologa, który tylko popatrzy i od razu wyleczy. Do tego mam nadpotliwość na całym ciele, nie wiem czy to coś zmienia ale wolę napisać. Dodam, że ten ślad jest cały czas taki błyszczący i ciężko na niego coś nałożyć. Jakoś daję radę nałożyć krem Acnefan, który jakoś to tuszuje ale muszę to robić bardzo starannie. Nie wiem co robić. Kiedyś myślałem że same pryszcze to wielki problem, teraz uważam że to nic w porównaniu z tym śladem ;/

http://zapodaj .net/649eef2c641a1.jpg.html

To stan z początku kwietnia, teraz to trochę lepiej wygląda, ale dalej jest czerwony i taki śliski, czyli kremy po tym spływają, zwłaszcza przy tym łojotoku i poceniu się, no ale tylko ten Acnefan się trzyma na tym jakoś.
Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc, ale nikt nei da Ci gwarancji. Kwas azelainowy (Aknederm) jest dobry, retinoidy, mi pomaga też zwykły tormentiol.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:30   #3
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

To co kupić? Bo nie wiem. Tylko jedno mam używać? A ten klindacin T już wtedy odstawić?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 08:31   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Ślad po pryszczu

Kwas azealeinowy jest bez recepty, retinoidy na receptę - poczytaj o każdym z nich, zanim zastosujesz. Nie wolno przy nich wychodzić na słońce i trzeba używać kremów z filtrem, raczej stosuje się takie kuracje w okresie jesienno-zimowo-wiosennym I nakłada się na czystą skórę, więc lepiej resztę odstawić, mieszanie leków może zaszkodzić, lepiej nie ryzykować.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:35   #5
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

No to albo Acne-Derm albo Tormentiol. Co lepiej? I wtedy Klindacin T nie używać?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:28   #6
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Ślad po pryszczu

Jeśli chodzi o retinoidy to jeden jest na mazidłach - retinol i można spokojnie kupić. Ale takie coś będzie jednak droższe niż kuracja AcneDermem.

A tak w ogóle, Autorze, to nawet jeśli Klindacinu nie odstawisz to używaj przy nim też czegoś nawilżającego. Bo mi skóra płatami przy nim schodziła...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 22:21   #7
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

To retinoidy nie, bo na to trzeba receptę. Chodzi mi o to czy kupić Acne Derm czy Tormentiol.

Mi nic nie odchodzi :P Ale robią mi się takie białe kuleczki na tym śladzie, prawdopodobnie od tego klindacinu.
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 20:50   #8
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Ślad po pryszczu

Ja tego Termentiolu nie miałam nigdy to się nie wypowiadam. Ale przy AcneDermie musisz filtry stosować z kolei, tym bardziej o tej porze roku.

Może dlatego Ci nic nie odchodzi, że jako mężczyzna masz jednak inną skórę. Albo to ja mam zbyt wrażliwą...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 00:12   #9
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

Tzn jakie filtry?

Ja tam słońca raczej unikam ;D
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 13:31   #10
zabiegowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: Ślad po pryszczu

Marcin1993 to co pojawiło sie po "pryszczu" to przebarwienie. sam stan zapalny powoduje migracje melaniny w to miejsce dlatego po pryszczach mają czerwony ślad, ktory dlugo nie znika. przebarwienia mozesz usunąc sobie laserowo, w zaleznosci, czy przebarwienie jest w naskorku wystarczy ipl np. LuxG lub LuxV od Palomar'a, ale jezeli jest głęboko w skórze to pomoże Ci laser frakcyjny Lux1540.
zabiegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:40   #11
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Ślad po pryszczu

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 08:08
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 20:46   #12
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

A ile to kosztuje i gdzie się takie coś robi?

A te maści nie pomogą? Trzeba laserowo?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:34   #13
zabiegowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: Ślad po pryszczu

Marcin1993 jeżeli to pojedyncza blizna to zaplacisz za jeden zabieg około 100zł, robi się je co miesiąc i to najszybsza znana mi metoda naprawy skóry. z doświadczenia znam i polecam Lux1540, amerykańskie medyczne urządzenie, a nie chiński shit
zabiegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 23:37   #14
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

Jednak spróbuję najpierw te maści, kupiłem Acne-Derm. Mam tym posmarować i zostawić na cały dzień, całą noc, czy na ile?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 09:01   #15
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Ślad po pryszczu

tez mam dwa slady na brodzie po cystach i smaruje akne dermem praktycznie od ich pojawienia prawie już 2 miesiące i nie schodzą...rzeczywscie trzeba będzie isc na laser ..ale to już po wakajach..i nie wiem czy zwykly da rade, czy będę musiala na fraxel.
na blizny jest jeszcze masc cebulowa cepan ok 20 zl ...i sa tez silikonowe masci -ok.80 zl ale tak czy tak na efekty trzeba czekac kilka miesięcy nawet 7-8 czasem, a pewności ze zadziała nie ma,
Akne derm jest raczej na przebarwienia ,niż na blizny..
najlepiej akne derm na noc aplikować .I dobrze chronić wypadaloby te blizny-slonce je utrwala


laser trzeba robic co miesiąc?? dlaczego?
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-06-16 o 09:04
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:08   #16
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

Słońce utrwala? Myślałem że przeciwnie.
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:47   #17
zabiegowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: Ślad po pryszczu

Cytat:
Napisane przez kaska3010 Pokaż wiadomość
tez mam dwa slady na brodzie po cystach i smaruje akne dermem praktycznie od ich pojawienia prawie już 2 miesiące i nie schodzą...rzeczywscie trzeba będzie isc na laser ..ale to już po wakajach..i nie wiem czy zwykly da rade, czy będę musiala na fraxel.
na blizny jest jeszcze masc cebulowa cepan ok 20 zl ...i sa tez silikonowe masci -ok.80 zl ale tak czy tak na efekty trzeba czekac kilka miesięcy nawet 7-8 czasem, a pewności ze zadziała nie ma,
Akne derm jest raczej na przebarwienia ,niż na blizny..
najlepiej akne derm na noc aplikować .I dobrze chronić wypadaloby te blizny-slonce je utrwala


laser trzeba robic co miesiąc?? dlaczego?
Cepan jest na blizny przerostowe, nie zanikowe jak w przypadku trądziku.

a laser np. Palomar lux1540 (inne frakcyjne też) wykonuje się co miesiąc bo podczas zabiegu zostają uszkodzone warstwy skóry, aby doprowadzić do stanu zapalnego w tym miejscu a to daje sygnał fibroblastom, że trzeba "naprawiać" w efekcie tworzą się nowe włókna i wypychają te stare do góry, a te od góry w warstwie naskóra się złuszczają (poczytaj sobie o obrocie skórnym - ciagle w naszym organizmie tworza sie nowe komorki a stare sie zluszczaja). taki obrot naskórka to około 26-28 dni, wtedy skóra jest gotowa na nowy zainicjowany proces naprawczy - i tak przebudowywuje się skóra. w zależności od stopnia uszkodzenia skóry przez bliznę wymagana jest różna ilość zabiegów

Edytowane przez zabiegowa
Czas edycji: 2013-06-18 o 12:52
zabiegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:00   #18
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

Kurde czemu zawsze rano mam całe mokre czoło? I resztę twarzy też, choć trochę mniej. Wszystko muszę myć i znowu nakładać na te ślady te kremy. Jest to bardzo uciążliwe. Można coś z tym zrobić?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:59   #19
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

Pomoże ktoś? Mokre mam czoło i kawałek włosów nad czołem. Jak to powstrzymać?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 18:20   #20
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Ślad po pryszczu

Z potem ciężko cokolwiek zdziałać. To pot, nie sebum, więc to niekoniecznie wysuszenie. Myślę, że z tym też możesz się zgłosić do lekarza. Albo kupić jakieś tabletki przeciw poceniu bez recepty.

Z drugiej strony... Od kiedy tak jest? Masz tak co roku w upały, czy tylko teraz? Może Twoja skóra tak reaguje przez jakiś żel, maść, czy coś innego...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:57   #21
Marcin1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Ślad po pryszczu

W upały się to nasila. Ogólnie nadmiernie pocę się chyba całe życie, ale na twarzy może od niecałego roku. A jest to może łój czy pot?
Marcin1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.