Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-19, 15:48   #1
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82

Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?


Cześć, dziewczyny!
Słuchajcie, mam problem. Ostatnio zauważyłam, że mam osłabione włosy, wypada mi ich więcej i podczas czesania często się łamią, wyrywają, na skutek czego te powyrywane i połamane później głupio odstają na wszystkie strony, gdy uczeszę się np. w warkocza.
Używam odżywki do włosów, biorę Skrzypowitę, witaminy A+E oraz cynk, krótko, bo 3 tygodni.
Jest na to jakiś sposób? Chodzi mi raczej o poprawienie kondycji włosów, wzmocnienie ich. Jakieś dodatkowe tabletki?
I jeszcze jedno pytanie - czy długo trzeba czekać na poprawę stanu włosów? Miesiąc, dwa, trzy? Jak to mniej więcej wygląda?
Proszę o odpowiedź!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 14:08   #2
Lithium90
Przyczajenie
 
Avatar Lithium90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 25
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez laurek93 Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny!
Słuchajcie, mam problem. Ostatnio zauważyłam, że mam osłabione włosy, wypada mi ich więcej i podczas czesania często się łamią, wyrywają, na skutek czego te powyrywane i połamane później głupio odstają na wszystkie strony, gdy uczeszę się np. w warkocza.
Używam odżywki do włosów, biorę Skrzypowitę, witaminy A+E oraz cynk, krótko, bo 3 tygodni.
Jest na to jakiś sposób? Chodzi mi raczej o poprawienie kondycji włosów, wzmocnienie ich. Jakieś dodatkowe tabletki?
I jeszcze jedno pytanie - czy długo trzeba czekać na poprawę stanu włosów? Miesiąc, dwa, trzy? Jak to mniej więcej wygląda?
Proszę o odpowiedź!
Nie jestem jakąś expertką w tej dziedzinie, ale niedawno też miałam doczynienia z wypadaniem włosów u siebie. Mój problem polegał na tym, że używałam za dużo odżywki i tym samym obciążałam włosy-dlatego tak wypadały. Teraz nakładam jedynie na końcówki włosów, a raz na tydzień stosuję maskę na całą długość i problem wypadania minął jak ręką odjął. Może u Ciebie jest podobnie, tzn przesadzasz z kosmetykami do włosów?
A tak wogóle, wszystkie zjawiska opisane przez Ciebie, bardzo przypominają mi sytuację u mojej znajomej. Wzmacniała się od środka różnymi suplementami ze skrzypem i cynkiem, dość długo bo około roku, używała delikatnych kosmetyków do włosów, a one ciągle wypadały garściami. W końcu poszła do dermatologa, a ten od razu pokierował ją do endokrynologa, bo stwierdził, że może to mieć związek z niedoborem hormonów. I tak faktycznie było. Zrobiła badania, okazało się, że ma (niegroźne) problemy z tarczycą. Dostała tabletki i po miesiącu włosy przestały wypadać. Może warto, żebyś przeszła się do lekarza?
Pozdrawiam
Lithium90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 16:33   #3
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Wiesz, to osłabienie włosów, wypadanie i wyrywanie ich może byc też związane z dietą odchudzającą której stosuję, może mi brakowac wiamin itd. Ale jednak dałaś mi do myślenia! Używam odżywki CODZIENNIE, nakładam ją na całe włosy, ale nie w celu samego odżywienia włosów, lecz w celu ich łatwiejszego rozczesywania, ponieważ mam bardzo długie włosy i ciężko mi je rozczesac. Może właśnie dlatego są przeciążone, jak myślisz? Poza tym nawet ostatnio skarżyłam się koleżance, że w ostatnim czasie moje włosy oklapły, już nie są takie puszyste jak wcześniej i wydają się jakby cięższe.
Jak myślsz - to wypadanie może byc związane właśnie z nadużywaniem odżywki do włosów?
Proszę o odpowiedź!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 19:15   #4
Lithium90
Przyczajenie
 
Avatar Lithium90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 25
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

myślę, że to na pewno to Ja też mam długie włosy, za łopatki I powiem Ci, że np moje włosy nie tolerowały szamponów Syoss'a. Jak wcześniej wspominałam, wypadały garściami a przy czole, zaczęłam łysieć Niby niewiele, ale ja to widziałam codziennie w lustrze. Teraz (już od pół roku) używam szamponu z odżywką z Joanny: http://republika.pl/blog_bs_5077580/...ywka-400ml.jpg i na początku był "efekt kaczuszki" czyli takie cieniutkie włoski jak u małego bobaska, a w chwili obecnej mam już normalne, długie, zdrowe włosy w tym miejscu. Po myciu, rzeczywiście bywają problemy z rozczesywaniem dlatego używam odżywki normalizującej http://img.bazarek.pl/140349/16033/2...7384f5d8ed.jpg, żeby była jasność, też z joanny
I naprawdę mam grube, mocne włosy. Oczywiście zdaża się jeszcze, że sobie "powypadają" , ale jest to kilka włosów, a nie cała garść Myślę, że to zasługa głównie tego, że ten szampon i odżywka są oparte na naturalnych składnikach, które nie ingerują zbyt mocno w skórę głowy
A na zwiększenie objętości i oklapywanie dobry jest fluid z Bielendy: http://images.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/p/zdrow...za-wlosow-.jpg, po umyciu, głowa w dół i na osuszone ręcznikiem włosy psiukasz troszkę
Mam nadzieję, że co nieco pomogłam, albo dałam chociaż do myślenia. Napisałam Ci, co na mnie działa tzn na moje włosy Może i Tobie te kosmetyki poprawią kondycję włosów
Lithium90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 14:31   #5
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Przede wszystkim - podniosłaś mnie na duchu! Bo mam dosłownie to samo - po bokach mam wrażenie, że robią mi się łyse zakola, jak u faceta, właśnie przez wyrywanie włosów przy rozczesywaniu. I ja mam włosy nawet jeszcze dłuższe, bo sięgają dalej, niż za połowę pleców! W najbliższym czasie wstąpię do sklepu z kosmetykami i zainwestuję chyba w te same preparaty - a może i mi pomogą! Jestem Ci niezmiernie wdzięczna i bardzo Ci dziękuję za pomoc!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:20   #6
Lithium90
Przyczajenie
 
Avatar Lithium90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 25
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Ależ proszę bardzo A skoro mamy szczególny czas, to życzę wszystkiego dobrego (także tego, aby włosy już nie wypadały ) i spokojnych rodzinnych Świąt
Lithium90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:56   #7
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Ślicznie Ci dziękuję i również życzę wesołych, radosnych świąt spędzonych w gronie najbliższych! Spełnienia wszystkich marzeń, dużo zdrowia, szczęścia i miłości!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 13:28   #8
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Lithium90 Pokaż wiadomość
Nie jestem jakąś expertką w tej dziedzinie, ale niedawno też miałam doczynienia z wypadaniem włosów u siebie. Mój problem polegał na tym, że używałam za dużo odżywki i tym samym obciążałam włosy-dlatego tak wypadały. Teraz nakładam jedynie na końcówki włosów, a raz na tydzień stosuję maskę na całą długość i problem wypadania minął jak ręką odjął. Może u Ciebie jest podobnie, tzn przesadzasz z kosmetykami do włosów?
A tak wogóle, wszystkie zjawiska opisane przez Ciebie, bardzo przypominają mi sytuację u mojej znajomej. Wzmacniała się od środka różnymi suplementami ze skrzypem i cynkiem, dość długo bo około roku, używała delikatnych kosmetyków do włosów, a one ciągle wypadały garściami. W końcu poszła do dermatologa, a ten od razu pokierował ją do endokrynologa, bo stwierdził, że może to mieć związek z niedoborem hormonów. I tak faktycznie było. Zrobiła badania, okazało się, że ma (niegroźne) problemy z tarczycą. Dostała tabletki i po miesiącu włosy przestały wypadać. Może warto, żebyś przeszła się do lekarza?
Pozdrawiam
Lithium90, muszę Ci jeszcze coś napisać koniecznie! Kupiłam sobie dziś ten sam szampon z Joanny, odżywkę tego typu również z Joanny, biorę witaminy A+E, kończę Skrzypowitę, cynk kupiłam dzisiaj również żelazo Biofer, które dobrze wpływa m.in. na włosy i co najważniejsze - polecany przez dermatologów i osoby z problamami z wypadającymi włosami lek - Revalid, 90 tabletek. Myślisz, że taka kuracja przyniesie upragnione efekty?
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:54   #9
Lithium90
Przyczajenie
 
Avatar Lithium90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 25
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

hahah, ojejku-wiesz co, myślę, że na włosy MUSI podziałać Ale powiem szczerze, przy takiej ilości suplementów bałabym się o Twoją wątrobę. Obserwuj swój organizm i jeśli po dłuższym czasie stosowanych leków nie będzie efektów - idź do lekarza!
wszystkiego dobrego, pozdrawiam
Lithium90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 07:45   #10
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Tak zrobię, dzięki!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 20:16   #11
twojaczekoladka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Nie przesadzaj, moja droga, z odchudzaniem. Ja kiedy schudłam ponad 15 kilo, do 45 kg (wiem, masakra) przy wzroście 168, straciłam strasznie dużo włosów, właśnie na skutek odchudzania. Teraz (po 3 latach) moje włosy są jak dawniej, gęste, grube, ale dużo łez wylałam i wysiłku włożyłam, aby je odzyskać. Spróbuj położyć na skórę głowy sok z czarnej rzepy (strasznie śmierdzi), on poprzez pieczenie skóry głowy, pobudza krążenie i tym sposobem porost nowych włosów i zatrzymanie wypadania. Zawiera dużo aminokwasów siarkowych, miedzi, która jest niezbędna w prawidłowym wytwarzaniu włosów i ich prawidłowej budowie. Ja również łykam biotynę, żelazo, taurynę, cynk i piję herbatki z pokrzywy i skrzypu ( i chyba to mi najbardziej pomogło).
twojaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-25, 00:27   #12
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Powyrywane włosy na całej głowie - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez twojaczekoladka Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj, moja droga, z odchudzaniem. Ja kiedy schudłam ponad 15 kilo, do 45 kg (wiem, masakra) przy wzroście 168, straciłam strasznie dużo włosów, właśnie na skutek odchudzania. Teraz (po 3 latach) moje włosy są jak dawniej, gęste, grube, ale dużo łez wylałam i wysiłku włożyłam, aby je odzyskać. Spróbuj położyć na skórę głowy sok z czarnej rzepy (strasznie śmierdzi), on poprzez pieczenie skóry głowy, pobudza krążenie i tym sposobem porost nowych włosów i zatrzymanie wypadania. Zawiera dużo aminokwasów siarkowych, miedzi, która jest niezbędna w prawidłowym wytwarzaniu włosów i ich prawidłowej budowie. Ja również łykam biotynę, żelazo, taurynę, cynk i piję herbatki z pokrzywy i skrzypu ( i chyba to mi najbardziej pomogło).
Mówisz? Chyba też spróbuję tych herbatek ze skrzypu i pokrzywy. I fakt, ja też już się załamuję do granic możliwości tymi włosami, choć chyba jeszcze nie jest tak tragicznie jak mogłoby być. Ale cóż, sama chciałam, teraz muszę pocierpieć. Dzięki za poradę!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.