Rozszerzone pory plus sucha i wiotczejąca skóra - jak to ogarnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-08, 07:56   #1
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262

Rozszerzone pory plus sucha i wiotczejąca skóra - jak to ogarnąć?


Hej,

mam problem z rozszerzonymi porami

Czoło, nos, broda - wszystko jakby "ponakłuwane" igłą. Mam tak od zawsze, ale ostatnio przestaję ogarniać problem. Robię się coraz starsza, skóra wiotczeje, pory na takiej zwiotczałej, mało jędrnej skórze wyglądają coraz gorzej (potrądzikowe blizny z przeszłości zresztą też).

W dodatku ze skóry mieszanej, na której jakoś łatwiej mi było zapanować nad tymi porami, stała się sucha, bogate kremy muszę w nią wsmarowywać, żeby jakoś wyglądała i się nie łuszczyła - a z porami po tych kremach coraz gorzej.

Nie pasuje mi też żaden podkład, te bardziej kryjące zaczęły mi włazić w zmarszczki, a te lżejsze nie kryją porów.

Bardzo proszę o pomoc w doradztwie kosmetyków/zabiegów, bo ja sobie już chyba przestałam dawać z tym radę...
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 08:32   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Rozszerzone pory plus sucha i wiotczejąca skóra - jak to ogarnąć?

Cytat:
Napisane przez bona_fide Pokaż wiadomość
Hej,

mam problem z rozszerzonymi porami

Czoło, nos, broda - wszystko jakby "ponakłuwane" igłą. Mam tak od zawsze, ale ostatnio przestaję ogarniać problem. Robię się coraz starsza, skóra wiotczeje, pory na takiej zwiotczałej, mało jędrnej skórze wyglądają coraz gorzej (potrądzikowe blizny z przeszłości zresztą też).

W dodatku ze skóry mieszanej, na której jakoś łatwiej mi było zapanować nad tymi porami, stała się sucha, bogate kremy muszę w nią wsmarowywać, żeby jakoś wyglądała i się nie łuszczyła - a z porami po tych kremach coraz gorzej.

Nie pasuje mi też żaden podkład, te bardziej kryjące zaczęły mi włazić w zmarszczki, a te lżejsze nie kryją porów.

Bardzo proszę o pomoc w doradztwie kosmetyków/zabiegów, bo ja sobie już chyba przestałam dawać z tym radę...
Same kremy tu wiele nie zdziałają, przynajmniej na pewno nie z porami i oznakami starzenia. Najlepiej byłoby w tym przypadku sięgnąć po kwasy: toniki, sera, peelingi. Albo u kosmetyczki, albo łagodne produkty drogeryjne, albo trochę mocniejsze profesjonalne lub robienie ich samemu z półproduktów.
Kwasy to temat-rzeka i najlepiej jakbyś poczytała sobie wątki na forum Biochemia np
Gotowe produkty z kwasami
Peeling migdałowy i inne kwasowe
Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-08 09:32:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.