Problem z nauką do matury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-22, 23:04   #1
rosed
Przyczajenie
 
Avatar rosed
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4

Problem z nauką do matury


Jestem w klasie maturalnej i nie daje rady z nauką,bo po prostu jest jej zbyt dużo.Błagam napiszcie jakieś rady,sugestie jak wy dawałyście sobie radę z uczeniem się do bieżących sprawdzianów+uczeniem się do matury+odpoczynek i ewentualnie jakaś pomoc w domu.Ja chyba naprawdę nie umiem się uczyć ,bo nigdy nie mogę z niczym zdążyć.Tylko proszę nie piszcie,że się wcale nie uczyłyście ,bo ja muszę(nie zdałam próbnej matury z matmy).Mam taki problem jeszcze ,że jak mam na przykład na następny dzień sprawdzian z angielskiego,to w szkole sobie myślę,że jak wrócę do domu to muszę uczyć się na ten sprawdzian,zrobić z czegoś zadanie,nauczyć się na matematykę,na odpowiedź z polskiego....I przez to ciągle się stresuje.Proszę o pomoc.
rosed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:28   #2
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: Problem z nauką do matury

Może spróbuj sobie to jakoś rozplanować w punktach z przedziałami czasowymi i wykreślać to co zrobiłaś już.
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:30   #3
Scarlettohara88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: Problem z nauką do matury

Przede wszystkim olej niepotrzebne przedmioty, których nie zdajesz na maturze. Ucz się tylko tego, co potrzebne- oceny później nie są do niczego potrzebne. To zdecydowanie dużo ułatwi.
Klasa maturalna to nie przelewki, tutaj będą się ważyły twoje losy. Jak marzysz o ambitnym kierunku, na który potrzebujesz sporej ilości punktów to niestety moja droga, odpoczynek musi zejść na dalszy plan. Pomyśl sobie, że pomęczysz się jeszcze te 6 miesięcy i później masz najdłuższe wakacje życia.

Na jakie chcesz iść studia?
__________________
Jestem naukowcem
Zapraszam w odwiedziny na mojego bloga
http://scarlettohara.blox.pl/html

Edytowane przez Scarlettohara88
Czas edycji: 2014-11-22 o 23:34 Powód: Z ciekawości ;)
Scarlettohara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:31   #4
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Problem z nauką do matury

Ja zawsze robiłam i robię w ten sposób:

- Robię sobie plan nauki. Jak mam dużo nauki, np. przed sesją, to sobie drukuję kalendarz z internetu i sobie wszystko po kolei rozpisuję, zaznaczam różnymi kolorami itp. Patrzenie na ten schemat mnie uspokaja, bo mam taki namacalny dowód, że jak się będę trzymać tego schematu, to ze wszystkim zdążę skreślam sobie kolejne "cele" po ich zrealizowaniu i zmniejszająca się lista działa na mnie bardzo motywująco.

- Wyznaczam sobie nagrody. Mam jakiś ulubiony serial, i np. planuję sobie, że jak wkuję jakiś niewielki materiał, np. kilkanaście stron notatek, to potem ogladam jeden odcinek itp. Jak serial jest fajny i mnie przyciąga, to to super działa Pamiętaj, ważne są przerwy w nauce. Nie można siedzieć kilka godzin pod rząd, bo nauka będzie totalnie nieefektywna.

Mam nadzieję, że ci trochę pomogłam
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2014-11-22 o 23:33
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:35   #5
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Problem z nauką do matury

wydrukuj sobie kalendarz maturalny, ja się z takim uczyłam.
nie wiem czy to było na stronie OKE czy gdzieś indziej, ale w każdym razie znalazłam w internetach. tam z datami było wszystko rozpisane do poszczególnego przedmiotu.
uczyłam się tylko tego co na maturę, chociaż w sumie... przecież w 3 klasie nie ma innych przedmiotów, tylko maturalne, tzn u mnie tak było.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 08:55   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Problem z nauką do matury

Cytat:
Napisane przez Scarlettohara88 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim olej niepotrzebne przedmioty, których nie zdajesz na maturze. Ucz się tylko tego, co potrzebne- oceny później nie są do niczego potrzebne. To zdecydowanie dużo ułatwi.
Dokładnie, nam też tak w szkole mówili a co więcej mówili tak naszym rodzicom na wywiadówkach żeby dali się skupić na ważnych przedmiotach a nie cisnęli o te, których nie zdajemy. I faktycznie szkoła pozostaje jedną z najlepszych w mieście
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 09:23   #7
Amitri
Zadomowienie
 
Avatar Amitri
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 002
Dot.: Problem z nauką do matury

Dokładnie tak jak dziewczyny piszą - skup się na nauce na przedmioty, z których piszesz maturę.

Ja w zasadzie uczyłam się do matury tylko z historii (zdawałam rozszerzoną, a byłam kompletna noga z dat i cały rok poświęciłam na marne 68%). Na sprawdziany i kartkówki uczyłam się, żeby mieć dobrą średnią (ang., polski, wos), resztę olałam, ale pasek był bo wyciągnęłam przedmioty, które kończyły się w 2 liceum na 5 i 6. Grunt to dobre planowanie
Amitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 11:44   #8
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Problem z nauką do matury

Wszystko co wymieniły dziewczyny Od siebie dodam, żeby nie uczyć się dzień przed sprawdzianem bo później jest spina, że ojej, zostało mi tylko x godzin, nie zdążę, nie zdążę!

Wyznacz sobie trochę czasu w weekend np. na przerobienie zadań do sprawdzianu/kartkówki czy zrobienie notatek i codziennie do nich zaglądaj aż do dnia sprawdzianu. Przez to nie trzeba ryć, najwięcej czasu zejdzie Ci na przygotowanie tych materiałów ale szukając informacji czegoś się nauczysz a czytając w kolejnych dniach spokojnie wszystko utrwalisz. No i czytać możesz podczas jakiejś luźniejszej lekcji, podczas jazdy autobusem, kiedykolwiek

Mnie pomaga też myślenie "im szybciej zacznę tym szybciej skończę" - wolałam się za coś wziąć zaraz po obiedzie, skończyć i mieć wizję wolnego wieczoru.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-23 12:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.