Doradzcie jakieś ciasteczka :-))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-24, 09:29   #1
miss_holland
Raczkowanie

Doradzcie jakieś ciasteczka :-)))

Za tydzień muszę zrobić jakieś ciasteczka na zjazd absolwentów w mojej szkole. Dodam od razu, że dawno nic nie piekłam, chociaż nie jestem beztalenciem kulinarnym

Szukam przepisów dość prostych, albo nie, wszystkich, przynajmniej wyzwanie będę miała

Ciasteczka nie mogę zawierać kremów, bitej smietany, bo zepsują się szybko. No i muszą być smaczne Mam w domu dużo orzechów włoskich, więc może coś z nimi ?
miss_holland jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 10:37   #2
Hanka20
Zakorzenienie

Dot.: Doradzcie jakieś ciasteczka :-)))

jesli chodzi o ciasteczka to z czystym sumieniem polecam ciasteczka serowe wg przepisu Mani199, znajedziesz je z łatwoscią w wizazowych przepisach. Bardzo łatwe, a jakie smaczne!!

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 10:53   #3
IGA1
Raczkowanie

Znalazłam 2 przepisy ciasteczek z orzechami włoskimi.Może coś wybierzesz...

1.Batoniki miodowe:
Czas:1 godz. Przygotowanie:35 min. Pieczenie:25 min. Temp.pieczenia:180stop.C
Składniki na 10 sztuk:5 dag orzechów włoskich,5 dag orzechów laskowych,3/4 kostki margaryny,8 łyżek miodu,35 dag musli z orzechami i owocami i 10 dag pestek dyni.
Przyrządzanie:
1.Orzechy posiekać.Margarynę rozgrzać w dużym rondlu,dodać miód i wymieszać.Wsypać musli,orzechy i pestki dyni.
2.Masę dokładnie wymieszać,przełożyć do formy do pieczenia,przycisnąć i wygładzić powierzchnię.Następnie wstawić do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temp.180 stop.C.
3.Upieczone ciasto wyjąć,pozostawić na 5-10 minut do ostygnięcia,po czym pokroić na wąskie prostokąty.
RADA:Upieczoną masę miodowo-orzechową można pokroić na mniejsze porcje.Można też surowe ciasto od razu nakładać do malutkich foremek o różnych kształtach i upiec na blasze w piekarniku.

2.Torciki z orzechami i karmelem:
Czas:3 godz. i 45 min. Przygotowanie:1 godz. i 30 min. Schładzanie:2 godz. Pieczenie:15 min. Temp. pieczenia:180 stop. C.
Składniki na 50 sztuk:40 dag mąki,12 dag cukru,szczypta soli,skórka starta z cytryny,1 opakowanie cukru waniliowego,1 żółtko,25 dag masła,2 cl rumu,25 dag marmolady morelowej.
Przyrządzanie:
1.Mąkę przesiać(1-2 łyżki odłożyć),dodać cukier,sól,skórkę z cytryny,cukier waniliowy,żółtko,rum,pokr ojone masło.Zagnieść ciasto i uformować kulę,owinąć folią aluminiową,włożyć do lodówki na 2 godziny.
2.Ciasto partiami rozwałkować na oprószoną mąką stolnicy na grubość 3 mm.Wycinać kółka i pierścienie tej samej średnicy.Ułożyć na blasze.Piec 10-15 minut w temp.180 stopni C.Gorące zdjąć z blachy i wystudzić.
3.Marmoladę rozgrzać,wymieszać na gładką masę.Posmarować nią kółka,nałożyć pierścienie,delikatnie przycisnąć.W środek włożyć jeszcze trochę marmolady.
RADA:Ciasteczka morelowe przed pieczeniem można posypać posiekanymi orzechami albo migdałami,zaś upieczone oprószyć cukrem pudrem lub polukrować.
Stary 2005-09-24, 10:58   #4
Beauty1984
Zakorzenienie

GG do Beauty1984

Ja także polecam ciasteczka serowe Manii. Na forum zdobyły dużą sławę. Są pyszne i proste w wykonaniu .
Stary 2005-09-24, 13:08   #5
sylwia18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
Ja także polecam ciasteczka serowe Manii. Na forum zdobyły dużą sławę. Są pyszne i proste w wykonaniu .
oczywiście podpisuję się obiema łapkami
p.s. zrób wersję z solą!
Stary 2005-09-25, 23:51   #6
Hanka20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwia18
oczywiście podpisuję się obiema łapkami
p.s. zrób wersję z solą!
Dokładnie!! Solone najlepsze! U mnie w domu zrobiły furorę wlasnie tena słono z kminkiem

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 10:51   #7
Królikowata
Raczkowanie

Duńskie ciastka owsiane

3 szkl. mąki
1 szkl. płatków owsianych
1 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka sody
1 kostka masła
1 szkl. fistaszków w kolorowej cukrowej polewie (tzw. kamyczków)

Miękkie masło ręką połącz w misce z cukrem, cukrem waniliowym i sodą. Dodaj płatki owsiane i fistaszki, wymieszaj. Stopniowo dosypując mąke, zagnieć dość tłuste, ale zwarte ciasto. Ulep z niego kilka wałeczków o średnicy nie większej niż 2cm. Potnij je nożem na kawałki o długości 4 cm. Każdy kawałek spłaszcz w dłoniach tak, aby powstały ciasteczka o podłużnym, obłym kształcie. Piecz je w piekarniku nagrzanym do 170 st. C ok. 15 minut. Ciasteczka owsiane można przechowywać bardzo długo w szczelnie zamykanych metalowych puszkach.

-----------

Ja zamiast formować wałeczki i kroić, odrywałam kawałki i formowałam kulki, które po spłaszczeniu układałam na blasze. Ciasteczka są naprawdę pyszne i szybkie w wykonianiu
Królikowata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 11:33   #8
martynkaa_m
Raczkowanie

Jeśli zależy Ci na czasie to są teraz do kupienia - w proszku masz składniki, do tego dodajesz wodę, jajka i olej, mieszasz i na 20 min do piekarnika. Nawet foremki masz w zestawie :P nie pamiętam jaka firma, ale próbowałam i są dobre jak na gotowce :P
martynkaa_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 12:07   #9
Libra2
Zadomowienie

Myślę że autorka wątku w ciągu tych 6 lat zdążyła już upiec niejedne ciasteczka.Ale co ja tam wiem.
Stary 2013-12-19, 18:45   #10
smaki Camilli
Przyczajenie

A może wchodzi tutaj ciągle po nowe przepisy;p kto wie co ludziom w głowach siedzi

Pozdrawiam
smaki Camilli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 11:28   #11
Jagatrix
Raczkowanie

Ciasteczka PIEGUSKI z kawałkami czekolady;D

Szybko się je robi i są przepyszne
Zamiast kawałków czekolady można dodać orzechy lub... po prostu łyżeczkę kakao. Mniam!

Ta reklama pokazywana jest pod 33 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Jagatrix jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości