Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 17:51   #1
Herandic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Lightbulb

Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!


Witam, jestem tu nowy. Być może były takie wątki ale ciężko mi się odnaleźć na tej stronie. Gubię sie w większości nazw więc jest mi znaleźć cokolwiek co mogło by mi pomóc. Ale zaczynając od początku. Jestem Facetem który uwielbia się czegoś uczyć co roku uczę się innej rzeczy. Jako młody chłopak podkradałem mamie lakiery do paznokci i przemalowywałem swoje resoraki. Doszedłem do takiej wprawy że nie robię żadnych zacieków. Pewnego razu na obozie w pokoju dziewczyn dziewczyny malowały paznokcie i się przyglądałem a że jakoś lewą ręką nie umiały niektóre malować paznokci to zaoferowałem swoją pomoc w tym. A że wychodziło mi to dobrze to później jeszcze kilka dziewczyn przyszło do mnie z pomocą. Tak to się zaczęło. Uwielbiam także pomagać innym. Zainteresowała mnie sprawa robienia makijażu. Ale to ze względów takich że mieszkam z lokatorką która jest niewidoma. Nigdy wcześniej ona nie miała chłopaka i nie miała powodów by się malować gdyż nie była osobą towarzyską. Ale w związku z tym że znalazła tego chłopaka poprosiła mnie jako że ma do mnie zaufanie czy nie mógłbym jej zrobić makijażu jak się z nim widuję. Przyznam się że trochę się boję i powiedziałem jej że nie ale ona nadal naciska na mnie wiec obiecałem się jej że się nauczę. A gdzie sie uczyć jak nie tutaj gdzie się ma dostęp do takich znawczyć tematu pozatym na starość bede mógł sie wykazać jako dobry mąż :P W końcu mam dużo czasu by zdążyć na jej studniówkę noo więc pytanie brzmi. Jak się zabrać do nauki? na czym ćwiczyć? oraz jaki podstawowy sprzęt powinien znaleźć się w kosmetyczce. Nie znam się na tym wiec prosił bym o wytłumaczenie mniej więcej jakie akcesorium do czego służy. Chodzi mi o makijaż całej twarzy, o umiejętność robienia makijażu oczu, ust oraz kładzenia podkładu itd

Proszę o wyrozumiałość z ukłonami wdzięczności Wojtek.
Herandic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 19:03   #2
Angelboy
Raczkowanie
 
Avatar Angelboy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

Powiem tak - nie jestem sam ^^"
Co powinieneś mieć w Swojej kosmetyczce?
Podstawa - podkład. (chyba nie muszę tłumaczyć do czego służy)
Korektor - do 'zamazywania' pryszczy, cieni pod oczami
Puder - matowienie skóry
Maskara - inaczej tusz do rzęs
Cienie do powiek - chyba wiesz do czego służą
Róż, bronzer do policzków - sama nazwa wskazuje po co
Kredka do oczu - kredka do robienia kresek na powiekach
Błyszczyk do ust/szminka

Jak używać?
Podkład - kilka rozwiązań. Najwygodniej (i chyba najlepiej) rozprowadzać go palcami, ale czasem ludzie sobie tego nie życzą wtedy potrzeba gąbki sylikonowej do podkładu, bądź pędzla do podkładu. Trudno opisać jak nałożyć... Po prostu równomiernie, dokładnie rozsmarować na całej twarzy

Korektor - używasz tylko punktowo. Tzn, jak jest pryszcz to tylko na pryszcza. Wklepujesz bądź rozsmarowujesz.

Puder - do tego najlepiej użyć puszka, bądź pędzla.

Maskara - jak kupisz to 'w zestawie' jest też aplikator - szczoteczka to rzęs :P Jak używać? Eh, po prostu trzeba się tego nauczyć. Nakładasz na rzęsy.

Cienie do powiek - obejdź strony w internecie. Tu po prostu trzeba mieć wizję (jaki kolor itp). Nakładasz palcami, pędzlem, bądź gąbką do cieni.

Róż, bronzer do policzków - też obszukaj internet. Znajdziesz dużo informacji jak nakładać.

Kredka do oczu - Tu potrzebna jest sprawna ręka. Spokojnie, na początku i mi to zupełnie nie wchodziło Najlepiej oprzyj łokieć np na stole i maluj!

Mam nadzieję, że coś pomogłem
Pozdrawiam.
Angelboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 19:21   #3
Herandic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

Wielkie dzięki! bardzo mi pomogłeś! a jakie typy makijażu na samym początku uczyć się robić? raczej jakieś lekkie przyznam się że umiem robić blacharkę samochodową ale jak zobaczylem to forum myslalem ze za trudne to dla mnie ale jednak dam rade tak widze dziekuję za wytłumaczenie. Mam pytanie takie jeszcze. Co się zalicza do lekkiego makijazu a co do ciezszego bo z takim zformulowaniem sie spotkalem i sadze ze to chodzi raczej o efekt maski czy cos w tym stylu. Na samym poczatku sprobuje to na sobie zrobic to z kredką by jej nie wybic oka dzieki!
Herandic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 19:28   #4
Angelboy
Raczkowanie
 
Avatar Angelboy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

Lekki makijaż to np sam podkład, ewentualnie maskara.
Hm, taki 'cięższy' (np. wieczorowy) makijaż to dodanie jeszcze np szminki, cieni do powiek, kredki do oczu.

Bo "Ciężki" to może być np podkład (czytaj. gęsty, tłusty, zapychający pory) taki też podkład, często nawet umiejętnie nałożony, tworzy efekt tzw "maski" (buzia pokolorowana jak farbą, cała w zbyt idealnym równym kolorze)

Z kredką i ja eksperymentowałem na sobie, i muszę powiedzieć, że trochę mi to zajęło zanim wyszło mi tak jak bym chciał na kimś innym
Angelboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 20:06   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

1. Podkład.
Pamiętaj, że nie może być za ciemny. Najlepiej jeśli jest w takim samym kolorze jak skóra lub o ton jaśniejszy.
2. Korektor:
* w płynie pod oczy
* w sztyfcie na wypryski
* zielony ukrywa zaczerwienienia
3. Puder.
Są sypkie i w kamieniu.
Wg mnie lepsze sypkie. Najlepiej wybierz transparentny. Nakładaj dużym pędzlem - tak jakby omieć nim twarz. Utrwali makijaż.
4. Róż, brązer.
Róż nakładaj na tzw. "pućki"
Brązerem możesz zaznaczyć też delikatnie czoło, brodę, czubek nosa, dekolt.
5. Kredka do oczu.
Pod żadnym pozorem nie obrysowywuj nią całego oka. Możesz narysować kreskę nad górnymi rzęsami - to je optycznie zagęści.
6. Tusz do rzęs.

Dodatkowo można użyć cieni, błyszczyka.

Miłego malowania.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:47   #6
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

Zeby zacząć kogoś malowac musisz umieć to robić.. to po pierwsze a czemu nikt powyżej nie napisał osobie, która ten wątek zaczeła że aby zrobic makijaż trzeba najpierw zrobic analizę kolorystyczną bo chyba chcesz tą dziewczynę umalowac odpowiednio do jej typu urody a nie oszpecić przez brak wiedzy??!jest kilka typów, do tego jaki ma kształt twarzy jest kilka rodzaji oraz kształt oka też jest kilka rodzaji. czym co zatuszować, jaką ma cerę taki trzeba podkład nanieść na twarz, jakie ma usta czy małe czy duże to również ważne!
chcesz się czegoś nauczyć tutaj na fotum gdzie ja się tego uczę już 2 rok wiec nie mów, że to jest łatwe bo wcale tak nie jest. jest dużo szczegułów jeśli chcesz mogę Ci pomóc ale to już musiałbyś do mnie na gg się odezwać bo na forum to bezsensu

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-07-28 o 21:49
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 22:24   #7
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

nie bede powtarzac tego co juz dzieczyny powyzej napisaly. Od siebie dodam jeszcze, ze dobrym pomyslem bedzie obejrzenie kilku filmikow na youtube. Tam mozesz zobaczyc jak to wygalada w praktyce, jakie ruchy nalezy wykonaywac podczas aplikacji podkladu czy pudru. To naprawde moze pomoc )

Jestem pelna podziwu i zycze powodzenia!!!
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 14:33   #8
Herandic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

Jeśli chodzi o analizę kolorystyczną to muszę się tego nauczyć, ta dziewczyna raczej najpierw da wypróbować co do niej pasuję kilka razy. Puki co nie umiałbym tego tak dobrać do niej bo nie mam wiedzy i doświadczenia ale spróbuje doszukać się jakiś artykułów na ten temat i powiększyć swoja wiedzę. Osoby które tu napisały wczesniej rozjasnily przynajmniej mi myślenie o tym. Wiem że dużo nauki przede mną i jak każde zajęcie wymaga pokory by się nauczyć czegoś nowego. No ale postarałem się znaleźć już dwie nauczycielki. Koleżankę która robi takie rzeczy dla osób grających w amatorskich teatrzykach oraz starszą siostrę. Puki co muszę zbierać wiedzę a do ćwiczeń przejdę jak załatwię sobie już jakis podstawowy sprzęt
Herandic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:20   #9
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

na początek poczytaj w necie o cerach to ważne. następnie na tym forum poczytaj o porach roku to istotne bo to da Ci wiedzę jak odróżnić jedną pore od drugiej.następnie zajmij się oczami jakie są: klasyczne, migdałoew, z opadającą powieką, wypukłe,oko małe,oko opadające od środka do zewnątrz,oko azjatyckie, oczy blisko osadzone jak się maluje, daleko osadzone. potem do czego służą bazy jest ich trochę, jak się je aplikuje, potem podkłady,itd są różne konsystencje i każda służy do innej cery.potem masz kształty twarzy,usta są różne rodzaje.następnie światłocień bardzo ważna sprawa- bo jak będziesz wiedział jakie są kształty twarzy tak też inaczej się robi światłocień. poszukaj w necie co to jest kamuflarz to również Ci się przyda. oraz bardzo ważne jakie są kolory podstawowe a z nich pochodne.równiez jako dodatkową wiedzę poczytaj czym się różni piórko od jaskółki(chodzi o kreski na powiekach).nsatępnie to też dodatkowa info makijaż fotograficzny przy świetle zimnym i ciepłym,oświetlenie miękkie, makijaż do zdjęć czarno-białych i makijaże ślubne pana młodego jak i panny młodej. oraz przygotowanie twarzy do makijażu, są różne style makijażu takie jak: magic, sweet, naturalny,vintage,glamour , fashion(wieczorowe), dzienne..itd tego jest masa..
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 18:24   #10
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

http://www.makijaz.net/tt.html -być moze to ci pomoże określic typ urody (wiosna, lato, jesień, zima)

myślę, że rzeczywiście doskonałym pomysłem jest oglądanie filmików z instrukcjami na youtube, są też blogi przeznaczone makijażowi
jak masz możliwość to może podpatrzysz u kogoś (koleżanka, siostra) jak robi sobie makijaż? ja sie wiele nauczyłam, podglądając mamę

trudno mi powiedzieć, jak umalować konkretną osobę, nie wiedząc, jak wygląda, jaki ma typ cery. jak pisali wcześniej, podkład musi być dobrany do typu cery - do tłustej, trądzikowej - matujący, kryjący; do suchej, wrażliwej - nawilżający; oczywiście kolor podkładu nie może być zbyt ciemny niz kolor skóry, powinien byc możliwie taki sam lub o ton jaśniejszy. oszczędnie użyty róż doda twarzy świeżości kolor też oczywiscie trzeba dobrać do kolorytu skóry, włosów, oczu.

makijaż oczu to chyba najprzyjemniejsza sprawa choc bardzo indywidualna, wiele zależy od kształtu oka, od tego, czy oczy są osadzone blisko czy daleko siebie, nie będę powtarzać po poprzedniczce, kolor cieni też dobieramy pod kątem koloru tęczówki i cery.
nie wiem, czy ci pomogłam; tak czy siak, życzę powodzenia

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-07-29 o 19:13
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:04   #11
Almandyn
Raczkowanie
 
Avatar Almandyn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: 53° 02' N 18° 37' E
Wiadomości: 126
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

Hej,
Jest wiele stron pokazujących jak zrobić makijaż krok po kroku. Ja czasami korzystam z tych propozycji <link> z tym, że tutaj najczęściej pokazany jest sam makijaż oka. Najlepiej pooglądaj sobie filmiki na YT gdzie jest pokazane jak zrobić kompletny makijaż np. ten <link> lub ten <link> <- ten jest po polsku..
Almandyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 00:44   #12
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

łaaaaaaaaałłł ale super, zawsze podziwiałam facetów którzy chcą się nauczyć malować

uczyłam kieyś kolegę fotografa, dałam mu się pomalować kilka razy... Pamiętaj, nie przekręcaj głowy osoby, którą malujesz, tylko sam znajdź dobrą dla siebie pozycję (bo mnie niestety moj kolega postawiał i prawie mi kark skręcił )

a jeśli chodzi o analizy kolorystyczne... chłopie co Tobie w głowie mieszają! jeśli ona nie maluje się na co dzień, to samo podkreślenie oczu poprzez użycie mascary i zalotki, narysowanie cienkiej czarnej kreski na górze, chociaż nie trzeba , wygładzenie twarzy poprzez nałożenie dobrego podkładu, który może Ci pomóc wybrać ekspedientka w drogerii, - to wszystko już będzie dostrzeżone! w miarę postępów możesz robić mocniejsze makijaże. Trzeba ćwiczyć

aha i nie zapomnij o regulacji brwi. Wtedy oko staje się bardziej świeże, twarz uporządkowana

Po-Wo-Dze-Nia!
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 02:31   #13
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Mała instrukcja dla faceta który chce się nauczyć robić makijaż!

zajrzyj do watku o "urodowych filmach na YT" - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272564&page=48

moje ulubione kanaly dotyczace makijazu to -

nieesia25 - http://www.youtube.com/user/nieesia25
Ladymakeuppl - http://www.youtube.com/user/ladymakeuppl

Lauren Luke - http://www.youtube.com/user/panacea81
Michelle Phan - http://www.youtube.com/user/MichellePhan
Queen of blending - http://www.youtube.com/user/QueenofBlendingMUA

i mezczyzni, ktorzy pieknie sie maluja -
http://www.youtube.com/user/EnKoreMakeup
http://www.youtube.com/user/GregoryGORGEOUS
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.