Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-12-11, 15:50   #2341
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A mo¿e trochê krócej trzymaæ? Hmm...


Kurcze, mnie znów wziê³a mania farbowania! Chcia³abym tak co drugi dzieñ!
Niech mnie która¶ przypnie kajdankami do kaloryfera, ok?
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-12, 12:55   #2342
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja ju¿ sama nie wiem... chyba lepiej robiæ o poziom wy¿szym, bo trzymaæ krócej to nie jest dobre rozwi±zanie, bo po co¶ ten czas z ulotki jest... ;] Ja z 3% jestem meeeega zadowolona... w³a¶nie mija miesi±c od farbowania i nie zamierzam nic robiæ... w³osy wyp³uka³y mi siê do poziomu 5 - 5,5... wiêc jest git, s± dalej ch³odne no ale troszkê rudo¶ci mo¿e i wylaz³o ale bardziej naturalnie wygl±daj± i zimno... Wszyscy co mnie widz± to pytaj± czy to mój naturalny kolor, wiêc o to chodzi³o! )
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-12, 13:09   #2343
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Strzeli³am z tym krótszym trzymaniem, bo pamietam jak fryzjerka kiedy¶ mi radzi³a, ¿e je¶li nie chcê aby za mocno koñce z³apa³y kolor, to mam zmyæ z nich farbê wcze¶niej lub po³o¿yæ pó¼niej ni¿ u nasady. Ale w przypadku farbowania ca³o¶ci, to chyba faktycznie lepiej poziom wy¿ej.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2012-12-13 o 18:19
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-13, 18:08   #2344
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja ju¿ nie liczê ile minê³o od ostatniego farbowania, chyba ze 2 miesi±ce i jestem bardzo zadowolona, Alfaparf podbi³ moje serce trwa³o¶ci±
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-13, 19:52   #2345
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
ja ju¿ nie liczê ile minê³o od ostatniego farbowania, chyba ze 2 miesi±ce i jestem bardzo zadowolona, Alfaparf podbi³ moje serce trwa³o¶ci±
2 miesi±ce? super!To Alparaf i Geneza zajmuj± czo³owe miejsca w farbach....w sumie pewnie u ka¿dego na innnych w³osach i tak siê inaczej zachowuj±, cieszym siê, ¿e Ci siê uda³o

Caate, a mo¿e tak popróbowaæ co¶ z be¿em i z³otem? tak, np 8.13, albo mieszany z 7.13, 1 nenutralizuje rudy, z³oto rozja¶nia pozosta³y rudy...a od z³otego to ju¿ z górki powinno byæ. Przypominam, poziom 7 ma podk³ad (pigment) pomarañczowo/z³oty, poziom 8 z³oty....kurcze fachowiec by siê przyda³...hop hoooop? Mo¿e MatysMagda?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-13, 21:16   #2346
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

O! Alfaparf te¿ zaaawsze mnie kusi³, ale w³a¶nie siê naczyta³am, ¿e szybko siê wyp³ukuje... hmm... Wiêc jak mi siê znudzi Geneza, pójdê jeszcze w Alfaparf Te kolorki z 21 po kropce... mmm...

Ale ciiicho! Kocham Genezê przecie¿!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-14, 01:45   #2347
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

jutro wklejê zdjêcie podgl±dowe
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 21:37   #2348
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Matrix Color Sync 6A oksydant oryginalny 2,7%
Pierwsza fota w³osy przed
druga w³osy po.
Trzyma³am 25-30min od pierwszego na³o¿enia. Och³odzi³o chocia¿ pewnie stare rudo¶ci i tak przebij±. Najwa¿niejsze, ¿e kolor prawie jak mój naturalny. Wiêcej zdjêæ i opis u mnie na blogu http://zwyczajnienic.blogspot.com/20...prawienie.html
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (121,0 KB, 16 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Image3.jpg (106,3 KB, 39 za³adowañ)
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...


Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2012-12-14 o 21:39
Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-15, 16:42   #2349
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kasiu, dziêki a fotki po farbowaniu (przeczyta³am te¿ opis na blogu). W³osy mi siê podobaj±, bardzo ³adny kolorek. Mam tylko jedn± uwagê - Color Sync k³adzie siê na dobrze umyte w³osy bez od¿ywki, podsuszone, ale wilgotne. Je¶li k³ad³a¶ na w³osy be mycia, kolor pewnie spierze siê szybciej.

A ja dzi¶ farbowa³am Cromatone, w koñcu 7.1 i 8.1 pó³ na pó³ mniej wiêcej. Odrost na 6%, reszta na ok.4%, bo trochê zosta³o mi mieszanki z odrostów, któr± wymiesza³am z t± na s³abszej wodzie. Kolor zdecydowanie ciemniejszy od tego, co mia³am, czyli poziomu 8 (fajnie, podoba mi siê, twarz jaka¶ bardziej wyrazista), chyba trochê ch³odniejszy (oka¿e siê jutro w ¶wietle dziennym), ale nadal zbyt rudo. Co¶ jak u Caate. Mam ochotê kupiæ jaki¶ niebieski mixton i po³o¿yæ go na wodzie 3% solo. I tak sobie my¶lê, ¿e ja potrzebujê chyba farby z podwójnym popielem po przecinku.

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2012-12-15 o 16:53
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-15, 17:20   #2350
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Kasiu, dziêki a fotki po farbowaniu (przeczyta³am te¿ opis na blogu). W³osy mi siê podobaj±, bardzo ³adny kolorek. Mam tylko jedn± uwagê - Color Sync k³adzie siê na dobrze umyte w³osy bez od¿ywki, podsuszone, ale wilgotne. Je¶li k³ad³a¶ na w³osy be mycia, kolor pewnie spierze siê szybciej.

A ja dzi¶ farbowa³am Cromatone, w koñcu 7.1 i 8.1 pó³ na pó³ mniej wiêcej. Odrost na 6%, reszta na ok.4%, bo trochê zosta³o mi mieszanki z odrostów, któr± wymiesza³am z t± na s³abszej wodzie. Kolor zdecydowanie ciemniejszy od tego, co mia³am, czyli poziomu 8 (fajnie, podoba mi siê, twarz jaka¶ bardziej wyrazista), chyba trochê ch³odniejszy (oka¿e siê jutro w ¶wietle dziennym), ale nadal zbyt rudo. Co¶ jak u Caate. Mam ochotê kupiæ jaki¶ niebieski mixton i po³o¿yæ go na wodzie 3% solo. I tak sobie my¶lê, ¿e ja potrzebujê chyba farby z podwójnym popielem po przecinku.
Nie cuduj z niebieskim mixem na poziomie 7 i ja¶niejszych w³osach, bo wyjd± Ci niebieskie i Ci to gwarantujê, bo sama mia³am niebieskie pasemko . Lepiej u¿yæ srebrnego do ja¶niejszych poziomów.
Uwaga na .11, sprawd¼ dok³adnie co to jest, ¿eby nie by³a to zieleñ

Kachula82 - Dziêki za fotki pogl±dowe i "przepis" Z lamp± jeszcze widaæ rudo¶ci, dobrze, ¿e Tobie siê podoba.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-15, 17:32   #2351
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Heh, nie da siê wypo¶rodkowaæ tego niebieskiego mixtona? Mówisz, ¿eby srebrny... Chwyci to taki poziom 7,5? Jaka firma ma srebrne? Chodzi mi o sam mixton, bo raczej bêdê robiæ sam, bez mieszania z farb±, tylko z niskim oksydantem.

Jak sprawdziæ, co kryje siê pod .11. Je¶li jest zieleñ, to co mi wyjdzie?
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 18:31   #2352
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Heh, nie da siê wypo¶rodkowaæ tego niebieskiego mixtona? Mówisz, ¿eby srebrny... Chwyci to taki poziom 7,5? Jaka firma ma srebrne? Chodzi mi o sam mixton, bo raczej bêdê robiæ sam, bez mieszania z farb±, tylko z niskim oksydantem.

Jak sprawdziæ, co kryje siê pod .11. Je¶li jest zieleñ, to co mi wyjdzie?
Koleston perfect chyba ma, ale poczekaj mo¿ Ci jeszcze dziewczyny inne firmy podrzuc± i swoje "odczucia"

Najlepiej znale¼æ ko³o kolorów z danej firmy...na palecie farb zazwyczaj jest... i nieosi±galne, mo¿esz wpisaæ w google color wheel i firmê, mo¿e Ci co¶ wyskoczy.
skoro zieleñ sk³ada siê z niebieskiego i zó³tego, niebieski zneutralizuje rudy, to ¿ó³æ powinna nadaæ z³oty refleks....ale czy Ci zielone nie wyjd±...to rêki nie dajê
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-15, 19:04   #2353
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Kasiu, dziêki a fotki po farbowaniu (przeczyta³am te¿ opis na blogu). W³osy mi siê podobaj±, bardzo ³adny kolorek. Mam tylko jedn± uwagê - Color Sync k³adzie siê na dobrze umyte w³osy bez od¿ywki, podsuszone, ale wilgotne. Je¶li k³ad³a¶ na w³osy be mycia, kolor pewnie spierze siê szybciej.
Kurcze a gdzie jest napisane, ¿e trzeba umyæ w³osy bo jak s³owo dajê nie widzia³am albo przeoczy³am w ulotce... Zakwasi³am od¿ywk± i octem wiêc mo¿e jednak siê tak nie wyp³ucze.
Nie mniej jednak chcia³am mieæ przet³uszczony skalp dla bezpieczeñstwa, bo mia³am ju¿ przygodê z uczuleniem po farbowaniu (Basm± ELD), która skoñczy³a siê na ostrym dy¿urze i nie wiedzia³am czy i teraz co¶ mi siê stanie. A jak zwykle na test nie by³o czasu

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ

Kachula82 - Dziêki za fotki pogl±dowe i "przepis" Z lamp± jeszcze widaæ rudo¶ci, dobrze, ¿e Tobie siê podoba.
Wiesz mój naturalny dok³adnie taki jest jak ten Matrix. Ch³odny ale jak fota z fleszem czy s³oñce to rudy przebija. Trafi³am z farb± idealnie pod odrost
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-15, 19:50   #2354
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Na ulotce nie wiem, czy jest napisane, ale na w±tku o Color Sync na pewno. I to chyba zaraz na pocz±tku. Z tego co pamiêtam, wypowiada³a siê tam czêsto dziewczyna, która pracowa³a na tych farbach. Bo to jest taki toner bardziej, który oblepia w³os. Pamiêtam, ¿e w³osy mia³y byæ porz±dnie umyte, a¿ do efektu "szurania".
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-15, 20:14   #2355
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Na ulotce nie wiem, czy jest napisane, ale na w±tku o Color Sync na pewno. I to chyba zaraz na pocz±tku. Z tego co pamiêtam, wypowiada³a siê tam czêsto dziewczyna, która pracowa³a na tych farbach. Bo to jest taki toner bardziej, który oblepia w³os. Pamiêtam, ¿e w³osy mia³y byæ porz±dnie umyte, a¿ do efektu "szurania".
Kurcze ulotkê wyrzuci³am... Nastêpnym razem sprawdzê.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-16, 21:02   #2356
KinkyGirl
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 2 292
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej dziewczyny. Pewnie nikt mi nie odpowie i powiecie, ¿ebym wertowa³a w±tek od pocz±tku, ale niestety nie mam czasu, bo w ¶wiêta mam wesele przyjació³ki i muszê szybko pofarbowaæ w³osy. Kocham br±zy, ciemne i zimne. Nienawidze, gdy robi± siê na nich rude refleksy. Malujê piank± z Schwarzkopfa (rzekomo bez amoniaku), ale ¿eby nie by³o rudych refleksów, to muszê malowaæ prawie czarnym br±zem. A ja bym chcia³a trochê ja¶niejszy (ale ¿eby nie spiera³ siê na rudo). Czyta³am, ¿e farby loreal majirel s± dobre. By³am u fryzjerki i stwierdzi³a, ¿e powinnam farbowaæ w³osy br±zami z oxydantami 3%. Polecicie jak±¶ farbê? Bedê ogromnie wdziêczna. Sama bym przekopa³a w±tek, ale naprawdê nie zd±¿ê (wertowa³am trochê, ale nie potrafiê ogarn±æ tych wszystkich informacji)
KinkyGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-16, 21:34   #2357
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
2 miesi±ce? super!To Alparaf i Geneza zajmuj± czo³owe miejsca w farbach....w sumie pewnie u ka¿dego na innnych w³osach i tak siê inaczej zachowuj±, cieszym siê, ¿e Ci siê uda³o

Caate, a mo¿e tak popróbowaæ co¶ z be¿em i z³otem? tak, np 8.13, albo mieszany z 7.13, 1 nenutralizuje rudy, z³oto rozja¶nia pozosta³y rudy...a od z³otego to ju¿ z górki powinno byæ. Przypominam, poziom 7 ma podk³ad (pigment) pomarañczowo/z³oty, poziom 8 z³oty....kurcze fachowiec by siê przyda³...hop hoooop? Mo¿e MatysMagda?
mnie kusi ta Geneza, ale z jaka woda by polaczyc?

mi Blond Bunny pisala, ze to jaki podklad ma farba, nie ma znaczenia i mam sie tym nie przejmowac. tylko nie wiem, czy to nie tyczylo sie tylko pierwszego farbowania po sciaganiu koloru.

Noo ja bym chetnie wrocila do 3% i kombinowala dalej

tylko nie mam glowy juz do mieszanek, dlatego prosze o pomoc
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 01:54   #2358
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Heh, nie da siê wypo¶rodkowaæ tego niebieskiego mixtona? Mówisz, ¿eby srebrny... Chwyci to taki poziom 7,5? Jaka firma ma srebrne? Chodzi mi o sam mixton, bo raczej bêdê robiæ sam, bez mieszania z farb±, tylko z niskim oksydantem.

Jak sprawdziæ, co kryje siê pod .11. Je¶li jest zieleñ, to co mi wyjdzie?
Jest jeszcze oprócz niebieskiego i srebrnego mixton popielaty. Teraz k³ad³am na mocno rozja¶nione koñce i wysz³o szarawo ale nie niebiesko. Na bank Londa ma te¿ mix szary czy popielaty, bo mia³am. I Goldwell. A-mix. Te¿ mia³am. Jeszcze Chantal ale nie polecam solo.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 07:30   #2359
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny. Pewnie nikt mi nie odpowie i powiecie, ¿ebym wertowa³a w±tek od pocz±tku, ale niestety nie mam czasu, bo w ¶wiêta mam wesele przyjació³ki i muszê szybko pofarbowaæ w³osy. Kocham br±zy, ciemne i zimne. Nienawidze, gdy robi± siê na nich rude refleksy. Malujê piank± z Schwarzkopfa (rzekomo bez amoniaku), ale ¿eby nie by³o rudych refleksów, to muszê malowaæ prawie czarnym br±zem. A ja bym chcia³a trochê ja¶niejszy (ale ¿eby nie spiera³ siê na rudo). Czyta³am, ¿e farby loreal majirel s± dobre. By³am u fryzjerki i stwierdzi³a, ¿e powinnam farbowaæ w³osy br±zami z oxydantami 3%. Polecicie jak±¶ farbê? Bedê ogromnie wdziêczna. Sama bym przekopa³a w±tek, ale naprawdê nie zd±¿ê (wertowa³am trochê, ale nie potrafiê ogarn±æ tych wszystkich informacji)
Majirel chyba w³a¶nie na rudo siê spieraj± (tak mi siê kojarzy, ale g³owy nie dam). Dziewczynom fajnie wychodzi Goldwell - przeszukaj ten w±tek pod k±tem Goldwella, to zajmie Ci chwilkê, a w g³owie Ci siê rozja¶ni. Ale co Ty masz teraz na g³owie? Ten prawie czarny Schwarzkopf? To ¿eby rozja¶niæ, bêdziesz musia³a zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c±, albo dekoloryzacjê (to rozja¶ni bardziej), no i oczywi¶cie zawsze wtedy bêdzie rudo, mniej lub bardziej, zale¿y ile rozja¶nisz. Farba farby nie rozja¶ni (bez uprzedniego rozja¶niacza/dekoloryzatora).

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Jest jeszcze oprócz niebieskiego i srebrnego mixton popielaty. Teraz k³ad³am na mocno rozja¶nione koñce i wysz³o szarawo ale nie niebiesko. Na bank Londa ma te¿ mix szary czy popielaty, bo mia³am. I Goldwell. A-mix. Te¿ mia³am. Jeszcze Chantal ale nie polecam solo.
Ok, bardzo Ci dziêkujê. Ostatnio widzia³am Londê w hurtowni, to mo¿e bêd± te¿ mixtony. Goldwella nie maj± na bank, bo wcze¶niej chcia³am kupiæ. Ile tej Londy? 1:5 bêdzie ok? 20 minut na w³osach bêdzie ok?

W ogóle najchêtniej farbowa³abym na 3% ca³o¶æ, na poziomie 6, ale raczej siwki bêd± wy³aziæ. Ech, ³atwo nie jest. Pocieszam siê, ¿e przez prawie 40 lat mia³am fajny ch³odny br±zik bez ¿adnego wysi³ku
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 07:48   #2360
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny. Pewnie nikt mi nie odpowie i powiecie, ¿ebym wertowa³a w±tek od pocz±tku, ale niestety nie mam czasu, bo w ¶wiêta mam wesele przyjació³ki i muszê szybko pofarbowaæ w³osy. Kocham br±zy, ciemne i zimne. Nienawidze, gdy robi± siê na nich rude refleksy. Malujê piank± z Schwarzkopfa (rzekomo bez amoniaku), ale ¿eby nie by³o rudych refleksów, to muszê malowaæ prawie czarnym br±zem. A ja bym chcia³a trochê ja¶niejszy (ale ¿eby nie spiera³ siê na rudo). Czyta³am, ¿e farby loreal majirel s± dobre. By³am u fryzjerki i stwierdzi³a, ¿e powinnam farbowaæ w³osy br±zami z oxydantami 3%. Polecicie jak±¶ farbê? Bedê ogromnie wdziêczna. Sama bym przekopa³a w±tek, ale naprawdê nie zd±¿ê (wertowa³am trochê, ale nie potrafiê ogarn±æ tych wszystkich informacji)
Dodam jeszcze do chickencrazy :
1)¯eby zneutralizowaæ czerwieñ potrzeba zieleni, wiêc mat .7 po kropce czy przecinku, ale czasem uwaga bo 7 to br±z a zieleñ to .11, ale .11 to czêsto te¿ popielaty popiel (niebieski niebieski).
2)Rud¶ci neutralizuje popiel, .1 po kropce. Je¶li masz czerwono rude to mieszanka endorfiy my¶lê co¶ z .7 (zieleñ neutralizuje czerwieñ) + .1 na odpowiednich poziomach (poziom 1 to czerñ, 6 - br±z, 7 - blond, 8 - jasny blond...i tak do platyny 12 poziom. Im wy¿szy poziom tym w³osy ja¶niejsze) by siê dobrze spisa³±, oczywi¶cie w zale¿no¶ci od tego czy czerwieni masz wiêcej czy rudego to mo¿esz wzi±æ jak±¶ .71 je¶li s± bardziej czerwone ni¿ rude a .17 je¶li bardziej rude ni¿ czerwone.
Pamiêtaj, ¿e lepiej najpierw zrobiæ ja¶niejszym poziomem i pó¼niej przyciemniaæ, no chyba, ¿e tak jak dziewczyny pisz± Alparaf wychodzi ja¶niej lub zmieszaæ np poziom 7 i 6.
Pamiêtaj jak kurczaczek napisa³a, farba farby nie rozja¶ni, wiêc dekolor Ciê czeka, lub w³a¶ñie k±piel.
Je¶li po³o¿ysz jasn± farbe na odost to rozja¶ni Ci naturalki do rudego, a do³u nie ruszy. Wklej foteczki to mo¿e szybciej uda sie dobraæ odpowiedni± farbê.
Na tym samym poziomie lub przyciemnia siê w³osy na 3% utleniaczu,
siwki i rozja¶ñia o 1 ton 6% utleniacz. Do profesek trzeba okupiæ go osobno.
Na kole wybierasz refleks jaki masz, np rudy 7.444 i kolor naprzeciwko neutralizuje rudy, w tym wypadku 7.01 na poziomie 7 czyli blondzie.
Niestety nie ma tak ³atwo i nieca³kiem idzie siê pozbyæ rudego.
.01 - 0 na pierwszym miejscu po kropce to naturalny kolor z refleksem 1 czyli niebieskim, maj±cym na celu zneutralizowaæ t± rudo¶æ.
.1 - gdy "1" jest zaraz po kropce wskazuje na wiêksz± ilo¶æ niebieskiego
.12 - oznacza "(2)fioletowy/per³owy (1)niebieski/popiel- bo wiêcej jest niebieskiego ni¿ fioletu. p.s. fiolet neutralizuje ¿ó³ty/z³oto
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg color wheel 3.jpg (97,0 KB, 23 za³adowañ)

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-12-17 o 08:07
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 08:55   #2361
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Ok, bardzo Ci dziêkujê. Ostatnio widzia³am Londê w hurtowni, to mo¿e bêd± te¿ mixtony. Goldwella nie maj± na bank, bo wcze¶niej chcia³am kupiæ. Ile tej Londy? 1:5 bêdzie ok? 20 minut na w³osach bêdzie ok?

W ogóle najchêtniej farbowa³abym na 3% ca³o¶æ, na poziomie 6, ale raczej siwki bêd± wy³aziæ. Ech, ³atwo nie jest. Pocieszam siê, ¿e przez prawie 40 lat mia³am fajny ch³odny br±zik bez ¿adnego wysi³ku
Chickencrazy... ja bym uwa¿a³a na twoim miejscu z tymi mixami (to nie gro¼ba hehe :P) to nie s± zwyk³e farby, wiec nie mo¿na ich trzymaæ 20 minut...nawet w proporcjach 1:5. Przetrzymasz za d³ugo takiego mixa i bêdziesz mia³a BARDZO ciemno szare w³osy - czarne i gwarantuje Ci, ¿e siê nie wyp³ucz± Ju¿ lepiej jak sobie dodasz do farby wiêcej ni¿ ulotka przewiduje

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-12-17 o 08:58
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 08:57   #2362
KinkyGirl
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 2 292
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wow, laski, jestem pod wra¿eniem waszej wiedzy. W³osy mia³am malowane ciemnym br±zem, wyszed³ prawie czarny, ale oczywi¶cie ju¿ siê zmy³ i nie jest a¿ tak ciemno. W zasadzie nie widac u mnie odrostów, bo naturalne te¿ mam do¶æ ciemne z tym, ¿e jest to tzw. mysi kolor i dlatego farbujê na br±z, ¿eby nadaæ mu fajnego koloru. Jutro zrobie zdjêcie w ¶wietle dziennym i wstawiê. Dzisiaj ju¿ nie zda¿e, bo pêdzê na uczelnie i bêdê pó¼nym wieczorem Dziêki za opinie i mam nadziejê, ¿e jak wklejê fotê, to pomo¿ecie
KinkyGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 09:57   #2363
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Chickencrazy... ja bym uwa¿a³a na twoim miejscu z tymi mixami (to nie gro¼ba hehe :P) to nie s± zwyk³e farby, wiec nie mo¿na ich trzymaæ 20 minut...nawet w proporcjach 1:5. Przetrzymasz za d³ugo takiego mixa i bêdziesz mia³a BARDZO ciemno szare w³osy - czarne i gwarantuje Ci, ¿e siê nie wyp³ucz± Ju¿ lepiej jak sobie dodasz do farby wiêcej ni¿ ulotka przewiduje

A no widzisz, po to siê pytam, coby mi nie wysz³a meganiespodzianka Do farby bym doda³a, ale to znaczy, ¿e muszê zmieniæ farbê, bo mix ma byæ z tej samej serii, co farba (tak mówi±, ale w sumie nie wiem dok³adnie dlaczego - domy¶lam siê, ¿e sk³adniki mog± siê gry¼æ albo wychodzi niespodzianka). St±d mój pomys³ mixtona solo.
Albo pozostaje mi tylko kupiæ Goldwella przez net
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 11:42   #2364
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

a ja wlasnie pytam sie sprzedawcy z allegro, ktory na co dzien pracuje na genezie i dostalam taka o odpowiedz:

"slabo zdekoloryzowane.jesli zosta³y na 7 poziomie powinny byc na 8 .ale jest jak jest .we wszystkich firmah rudy bedzie wy ³azi³ .jesli nie od razu to po kilku myciach.choc jak ma³o rudy moze farba zje.nie wolno farb które to rozjasniaja.bo wszystko bedzie takie samo ale jasniejsze odrobine.prosze zobaczyc w lustro bedzie jasniej i jasniejszy rudy!!!!!!.trzeba kolor na podobnym poziomie który (zje) rudy.najlepiej by by³o jakbym zobacyla kolor prosze zobaczyc na szammpon u nas gaszacy refleksy zo³te we w³osach.potrzymany n w³osach pre minut naprawde daje niez³e chlodne efekty.robie to sobie. 8 cn powinno wyjsc..a nastepnym razem 9 cn jest swietny i naprawde ch³odny,ale teraz za jasnymoze uda³o by sie podciagnac jeszcze konce bo to one zapewne sa rude."


I tak glowkuje, Geneza ma mixtony? bo spotkalam sie tylko z farbami niebieskimi,czerwonymi, to to?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 11:57   #2365
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
A no widzisz, po to siê pytam, coby mi nie wysz³a meganiespodzianka Do farby bym doda³a, ale to znaczy, ¿e muszê zmieniæ farbê, bo mix ma byæ z tej samej serii, co farba (tak mówi±, ale w sumie nie wiem dok³adnie dlaczego - domy¶lam siê, ¿e sk³adniki mog± siê gry¼æ albo wychodzi niespodzianka). St±d mój pomys³ mixtona solo.
Albo pozostaje mi tylko kupiæ Goldwella przez net
Tak, mix musi byæ obowi±zkowo tej samej firmy. I dodajesz go do farby w zale¿no¶ci jaki poziom - tyle centymetrów mixa (tylko uprzedzam ¿e jak np farbujesz poziomem 8 to po dodaniu mixa mo¿e ci wyj¶æ nawet poziom 6 ;] ) Mixy dosyæ mocno przyciemjniaj± w³osy, wiêc nak³adanie go solo powinna¶ zostawiæ osobie, która siê na tymj zna i bêdzie kontorolowa³a poziom przyciemnienia.

Zyta, z tego co pamiêtam chyba kiedy¶ nak³ada³a¶ samego mixa w proporcjach 1:5? Ale z tego co pamiêtam k³ad³a¶ i od razu zmywa³a¶? 5 minut.. i tu pojawia siê problem.. dla mniej wprawionych, bo niektórym nak³adanie zajmuje 10 minut lub wiêcej
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 13:24   #2366
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
a ja wlasnie pytam sie sprzedawcy z allegro, ktory na co dzien pracuje na genezie i dostalam taka o odpowiedz:

"slabo zdekoloryzowane.jesli zosta³y na 7 poziomie powinny byc na 8 .ale jest jak jest .we wszystkich firmah rudy bedzie wy ³azi³ .jesli nie od razu to po kilku myciach.choc jak ma³o rudy moze farba zje.nie wolno farb które to rozjasniaja.bo wszystko bedzie takie samo ale jasniejsze odrobine.prosze zobaczyc w lustro bedzie jasniej i jasniejszy rudy!!!!!!.trzeba kolor na podobnym poziomie który (zje) rudy.najlepiej by by³o jakbym zobacyla kolor prosze zobaczyc na szammpon u nas gaszacy refleksy zo³te we w³osach.potrzymany n w³osach pre minut naprawde daje niez³e chlodne efekty.robie to sobie. 8 cn powinno wyjsc..a nastepnym razem 9 cn jest swietny i naprawde ch³odny,ale teraz za jasnymoze uda³o by sie podciagnac jeszcze konce bo to one zapewne sa rude."


I tak glowkuje, Geneza ma mixtony? bo spotkalam sie tylko z farbami niebieskimi,czerwonymi, to to?
Ma mixy, ma Ja posiadam mix popielaty. Ale kupiê niebieski jeszcze i grafitowy. Dzi¶ farbujê na wodzie 3%. Zobaczymy. I te¿ dajê wiêcej mixa do farby ni¿ zalecaj±.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 17:54   #2367
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cholercia, to mo¿e t± Genez± siê farbnê nastêpnym razem Shadziu, mia³a¶ fotki dzienne wstawiæ

Jak z wymywaniem siê tej farby? Kiedy w ogóle farbowa³a¶? Bo dopiero co donosi³a¶ o udanym farbowaniu, a tu ju¿ kolejne U¿ywasz oryginalnego oksydantu, czy innego?

Mój kolor jest teraz zdecydowanie bardziej ch³odny, ni¿ wcze¶niej (w pracy wygl±da ca³kiem ch³odno) no ale nadal ciep³y, mimo wszystko. Na skórze by³ do¶æ mocno szary, ju¿ mia³am wizjê super szarych w³osów... ech
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 18:55   #2368
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Cholercia, to mo¿e t± Genez± siê farbnê nastêpnym razem Shadziu, mia³a¶ fotki dzienne wstawiæ

Jak z wymywaniem siê tej farby? Kiedy w ogóle farbowa³a¶? Bo dopiero co donosi³a¶ o udanym farbowaniu, a tu ju¿ kolejne U¿ywasz oryginalnego oksydantu, czy innego?

Mój kolor jest teraz zdecydowanie bardziej ch³odny, ni¿ wcze¶niej (w pracy wygl±da ca³kiem ch³odno) no ale nadal ciep³y, mimo wszystko. Na skórze by³ do¶æ mocno szary, ju¿ mia³am wizjê super szarych w³osów... ech
Shadzia wstawi fotki jutro Siedzê w³a¶nie z farb±... Wiesz, u mnie to taka mania. Niektóre kole¿anki-farbowanki ju¿ wiedz±, ¿e ja muuuszê czêsto Poza tym, pierwsze farbowanie Genez± na ten rudo-¿ó³ty kolor da³o w efekcie przygaszenie tej w¶cieklizny. Farbujê ponownie, bo chcê, ¿eby siê kolorek "przegryz³". Inna sprawa, ¿e wcze¶niej robi³am na 6% wiêc wysz³o troszkê za jasno jak na mnie (brunetka od urodzenia ). Dzi¶ zrobi³am na 3% z ok. 10 cm mixtonu. No i zobaczymy.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 19:47   #2369
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Shadzia wstawi fotki jutro Siedzê w³a¶nie z farb±... Wiesz, u mnie to taka mania. Niektóre kole¿anki-farbowanki ju¿ wiedz±, ¿e ja muuuszê czêsto Poza tym, pierwsze farbowanie Genez± na ten rudo-¿ó³ty kolor da³o w efekcie przygaszenie tej w¶cieklizny. Farbujê ponownie, bo chcê, ¿eby siê kolorek "przegryz³". Inna sprawa, ¿e wcze¶niej robi³am na 6% wiêc wysz³o troszkê za jasno jak na mnie (brunetka od urodzenia ). Dzi¶ zrobi³am na 3% z ok. 10 cm mixtonu. No i zobaczymy.
to czym dzis dokladnie farbujesz?

mam u siebie hurtownie z ich produktami i chce jutro tam podjechac. te mixy to te 600,200 itp? bo na all cos nie moge znalezc

i ja tez zawsze dawalam wiecej mixu niz zalecali, dopiero wtedy bylo chlodno

edit:
juz znalazlam aukcje, jezu ile ich

co robi grafit, jak myslisz?


na poziom 8, dziewczyny lepiej podziala popiel niz niebieski mix
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2012-12-17 o 20:26
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-17, 20:24   #2370
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Farbowa³am tym samym czyli Geneza 7CN+mix popielaty, tyle, ¿e na oxy 3%. Narazie widzê... czerñ! Ale poczekam, bo mokre. Jak mi z³apie na czarny, to chyba siê wkurzê... Rozja¶nia³am, ¿eby podnie¶æ poziom... eh. Ale to by znaczy³o, ¿e miêdzy 6% a 3% jest a¿ tak kolosalna ró¿nica?!

Caate poni¿ej wklejam mixtony.
Do³±czy³am te¿ rozmieszan± farbê, tak mnie jako¶ nasz³o
Jak budyñ waniliowy, nie? (mniam!)
I jeszcze mniej apetycznie wygl±daj±ca porcja mixtonu
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2553796353_5.jpg (80,1 KB, 24 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg zdjêcie-1.jpg (88,4 KB, 7 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg zdjêcie-2.jpg (86,8 KB, 10 za³adowañ)
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.