OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 18:35   #3301
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że właśnie sezamowy taki jest, polecają go za równo do skóry suchej skłonnej do zmarszczek, ale i takiej z problemami, ja używałam i potwierdzam, że u mnie się sprawdził, a w ciąży na prawdę miałam problemy ze skórą.
Hmm, dzięki, muszę rozważyć!
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 21:16   #3302
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Nie chcę być nudna, ale ponowię moje pytanie... ciągle zastanawiam się, czy istnieje tak wszechstronny olej, który nawilży mi skórę i zlikwiduje suche skórki, a jednocześnie pomoże uporać się z zaskórnikami i pryszczami
Wydaje mi się, że winogronowy albo oliwa z oliwek? Ale nie chcę ryzykować. Proszę o podpowiedź
niestety nie możesz sie sugerować tylko naszymi opiniami bo każda cera inaczej reaguje na coś innego
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 16:37   #3303
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
niestety nie możesz sie sugerować tylko naszymi opiniami bo każda cera inaczej reaguje na coś innego
To oczywiste Dlatego kupiłam jednak olej z pestek winogron W razie czego, chętnie zużyję go na włosy.
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:29   #3304
Doris0809
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja używam lniany, bo wyczytałam, że jest dobry do cery tłustej i jestem zadowolona. Nie zauważyłam, żeby wysuszał skórę. Nie czuję też tłustej wartswy. Dodaję też kilka kropel tamanu i wszystko goi się tak szybko, że aż nie mogłam z początku uwierzyć
Doris0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 20:04   #3305
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
To oczywiste Dlatego kupiłam jednak olej z pestek winogron W razie czego, chętnie zużyję go na włosy.
ja robię przerwę bo mam straszny wysyp i nie wiem czy to przez OCM czy przez krem a ze mieszanka sie skończyła to jakiś czas odczekam i poobserwuje czy cera sie poprawia a jak nie to będzie wina kremu i wtedy zamierzam również kupić olej z pestek winogron
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 22:14   #3306
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Doris0809 Pokaż wiadomość
Ja używam lniany, bo wyczytałam, że jest dobry do cery tłustej i jestem zadowolona. Nie zauważyłam, żeby wysuszał skórę. Nie czuję też tłustej wartswy. Dodaję też kilka kropel tamanu i wszystko goi się tak szybko, że aż nie mogłam z początku uwierzyć
dzięki

co to ?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 12:30   #3307
Doris0809
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stace tamanu to też olej Chyba nawet dużo dziewczyn go dodaje do ocm. Działa przeciwzapalne, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, pobudzają regenerację tkanek.
Na zsk przeczytasz więcej http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...-NATURALNY/128
Ja smaruję nim też bliznę po oparzeniu żelazkiem od jakiś trzech tygodni, rano i na wieczór, od niedawna też olejkiem lnianym i goi się w oczach, mam zdjęcie kilka dni po oparzeniu więc będę mogła porównać "przed i po". A mam drugą bliznę od żelazka w innym miejscu, którą zrobiłam sobie z miesiąc wcześniej i smarowałam tylko przez jakiś czas maścią na poparzenia, maścią na gojenie itd i wygląda obecnie gorzej od tamtej. To mnie tylko przekonuje co raz bardziej, że nie ma nic lepszego dla skóry niż naturalne olejki
Doris0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 13:20   #3308
Anka0531
Raczkowanie
 
Avatar Anka0531
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 77
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny Chciałam rozpocząć swoją przygodę z OCM i jako że mam cerę naczynkową chciałam do oleju rycynowego dodawać olej z kocanki Czy któraś z was może mi powiedzieć gdzie taki olej mogę dostać? Czy on jest dostępny w aptekach? A może polecacie jakiś inny olejek chroniący moje naczynka? Słyszałam jeszcze o oleju z orzechów laskowych czy ktoś może stosował?
__________________
Zapuszczam włosy!
14.07 - 55cm
Cel: 65cm
Anka0531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 19:51   #3309
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;36402053]O tak, ja potrzebuje tego zwłaszcza po jakiejś imprezie i porządnej maseczki na twarz. Wtedy czuję, że moja skóra odżyła .


Oczyszczasz twarz, zmywasz ten cały syf i wtedy nakłada się jeszcze raz olej, bez masażu.[/QUOTE]
Tzn., nakłada się olej, masuje (zmywa się syf), spłukuje się to, potem olej bez masowania, ręczniki i zmycie?

A jak z olejkiem pichtowym? Zastanawiam się czy go nie kupić, ale nie znam się kompletnie na tych olejkach
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:41   #3310
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny Jestem baaardzo początkująca w te klocki, dlatego zwracam się do was z prośbą o radę. Mają pierwszą miksturą do OCM była mieszanka: 20% olejku rycynowego i 80% olejku Alterry (oliwka i limonka). I muszę powiedzieć, że to był błąd.
Skóra zaczęła wariować. Tak jak pisałyście w Alterze jest na tyle dużo składników, że ciężko mi było ustalić co dokładnie na mnie źle podziałało.

Teraz "unormowałam" cerę i korci mnie żeby dać drugą szansę OCM. I tutaj mam dylemat - jaki olejek wybrać na olej bazowy do mojej mieszanki? Mam w domu oliwę z wytłoczyn oliwek (czyli, jeśli dobrze zrozumiałam, jest to gorszy produkt niż tradycyjna oliwa) czy takie coś nadaje się w tej sytuacji dla mnie?
Dodam, że mam cerę mieszaną (ostatnio raczej w stronę tłustej)
Z góry dziękuję za pomoc
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej



Edytowane przez Tula0
Czas edycji: 2012-09-23 o 20:42
Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 20:37   #3311
pietrucha95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 58
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

czy jako olej bazowy nadawalby się olej babydream fur mama? (ten taki rozowy)
pietrucha95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 16:15   #3312
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pietrucha95 Pokaż wiadomość
czy jako olej bazowy nadawalby się olej babydream fur mama? (ten taki rozowy)
To oliwka . Nadaje się
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 09:46   #3313
pietrucha95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 58
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ocm trzeba stosowac tez rano? Jezeli nie to moge uzywac jakiegos zelu rano. Czy moze to zaszkodzic?
pietrucha95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 17:01   #3314
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

rano nie musisz, żel jak żel, szczególnie nie zaszkodzi.
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:21   #3315
pietrucha95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 58
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jak rano nie musze to czym "oczyścić" twarz? Może to być jakiś tonik?
pietrucha95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:27   #3316
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Lepiej tonik niż żel. W końcu przez wątek przewija się temat o tym, że w OCM o to właśnie chodzi by zrezygnować z żeli. Inaczej to większego sensu nie ma. Ja zamieniłam poranne mycie twarzy na przemywanie tonikiem i polecam. Można też stosować hydrolat.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 08:32   #3317
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
Zainteresowały mnie wasze wypowiedzi i cała metoda oczyszczania twarzy.Mam skórę jest tłusta z tendencją do wyprysków:/.Kilka dni temu zakupiłam olej z ogórecznika lekarskiego,orzechów włoskich oraz arganowy.Dwa pierwsze mieszam z rycynowym w podanych proporcjach i każdego dnia rano robie ocm tylko zamiast gorących ręczników uzywam maszyny do "parówki".Oleju z ogórecznika i orzechów uzywam oczywiście na zmianę a nie dwóch naraz.Wieczorem myję twarz regulującycm żelem z mącznicy lekarskiej johna mastersa.Zrobiłam sobie też tonik z octu jabłkowego(niefiltrowaneg o,ekologicznego).Składnik i żelu są organiczne tak więc w przypadku terapii olejami powinno się sprawdzić.Po kilku dniach mogę powiedzieć że twarz nabrała ładnego zdrowego koloru i niesamowitej miekkości.Mam zamiar testować różne oleje aż znajdę ten JEDYNY.Moje zmagania będę wpisywać w tym temaciePozdrawiam
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:00   #3318
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie zauważyłam ale nie dopisałam że wieczorem po myciu twarzy żelem stosuje olejek arganowy (poprostu wklepuje kilka kropli w twarz).Z kosmetyków kolorowych nie zrezygnowałam używam Bourjois detox organic to taki puder w kamieniu oraz podkład teint matite yves rocher.Ten pierwsze ma certyfikat więc się nie obawiam ale drugi sama niewiem.
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 13:43   #3319
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OCM nijak nie działa u mnie zapobiegawczo na trądzik pojawiający się przed okresem. Wysypało mnie i nie mogę dotykać twarzy bo mam także podskórne gule, które bolą. Oby szybko zniknęły.

Po miesiącu stosowanie liczba zaskórników się trochę zmniejszyła, ale bez szału. Nie wysypało mnie aż do teraz (ale to już kwestia hormonów). Póki co to tylko miesiąc więc mam jeszcze nadzieję na pokonanie tego problemu . Skóra ma ładny koloryt, zrobiła się bardziej jednolita. Jest także dobrze nawilżona.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 18:46   #3320
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Nie chcę być nudna, ale ponowię moje pytanie... ciągle zastanawiam się, czy istnieje tak wszechstronny olej, który nawilży mi skórę i zlikwiduje suche skórki, a jednocześnie pomoże uporać się z zaskórnikami i pryszczami
Wydaje mi się, że winogronowy albo oliwa z oliwek? Ale nie chcę ryzykować. Proszę o podpowiedź
Olej nie nawilża. Jedynie utrzymuje nawilżenie. Do nawilżenia służą żele hialuronowe [nie zapychają]. Oleje? Bezpieczne, niezapychające. Słonecznikowy jest chyba najbezpieczniejszy, ze słodkich migdałów, pestek moreli, tamanu dobrze goi zmiany. Na mazidłach, ZSK, czy BU można zamówić oleje o różnych właściwościach.



Dziewczyny!!! Wasze pytania się wciąż powtarzają. Proszę, przejrzyjcie wątek. To już się robi nudne. Na Wasze pytania odpowiedź padła już wiele, wiele razy. Parę stron temu. Nie ma sensu się powtarzać.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 21:32   #3321
LadyJagoda
Zakorzenienie
 
Avatar LadyJagoda
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 490
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jednej rzeczy nie zrozumiałam. Jeżeli ktoś wybrał metodę z użyciem miski i pochylaniem twarzy to po wytarciu ręcznikiem papierowym powinno się jeszcze raz aplikować olej ? Napisane jest żeby robić to 2-3 razy ale nie jest napisane czy ponowinie aplikować olej.
LadyJagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 07:26   #3322
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez LadyJagoda Pokaż wiadomość
Jednej rzeczy nie zrozumiałam. Jeżeli ktoś wybrał metodę z użyciem miski i pochylaniem twarzy to po wytarciu ręcznikiem papierowym powinno się jeszcze raz aplikować olej ? Napisane jest żeby robić to 2-3 razy ale nie jest napisane czy ponowinie aplikować olej.
ja bym radziła aplikować olej drugi raz bo wtedy pory są rozszerzone i olej "głębiej" oczyszcza

tylko wtedy już nie masować długo
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 10:23   #3323
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez LadyJagoda Pokaż wiadomość
Jednej rzeczy nie zrozumiałam. Jeżeli ktoś wybrał metodę z użyciem miski i pochylaniem twarzy to po wytarciu ręcznikiem papierowym powinno się jeszcze raz aplikować olej ? Napisane jest żeby robić to 2-3 razy ale nie jest napisane czy ponowinie aplikować olej.
Ja po jednym przetarciu mam jeszcze dość sporo oleju na twarzy i spokojnie mogę rozmasować twarz jeszcze raz bez nakładania nowej porcji. Ale jeśli u Ciebie się wchłania lub ręcznikiem zbierasz większość oleju to możesz niewielką ilość dołożyć, ale myślę, że dużo nie trzeba, wystarczy troszeczkę.
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 15:11   #3324
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OCM stosuje od wczoraj. Mam cerę mieszaną: tłusta strefa T (szczególnie nos i okolice ust), przesuszone policzki z rozszerzonymi porami i kilka naczynek koło nosa. Mieszankę zastosowałam następującą: 30% OR, 70% oleju ryżowego i 5 kropel olejku lawendowego. Efekty są całkiem przyzwoite, skóra gładsza, lepiej oczyszczona, jednak czułam że jest trochę naciągnięta. Z tego względu zastanawiam się czy nie zmniejszyć % OR czy też nie dodać jeszcze jakiegoś oleju bardziej nawilżającego?
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 21:09   #3325
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Nie chcę być nudna, ale ponowię moje pytanie... ciągle zastanawiam się, czy istnieje tak wszechstronny olej, który nawilży mi skórę i zlikwiduje suche skórki, a jednocześnie pomoże uporać się z zaskórnikami i pryszczami
Wydaje mi się, że winogronowy albo oliwa z oliwek? Ale nie chcę ryzykować. Proszę o podpowiedź
Nie ma wszechstronnego oleju winogronowy jest dość dobrym wyborem przy zaskórnikach, podobnie jak sezamowy, ale może wysuszać. Oliwa z oliwek raczej lepiej właśnie na suchości, ale przy tłustej skórze skłonnej do wyprysków może okazać się za ciężka.

U mnie dość dobrze sprawował się olej z pachnotki w celach OCMowych.

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że właśnie sezamowy taki jest, polecają go za równo do skóry suchej skłonnej do zmarszczek, ale i takiej z problemami, ja używałam i potwierdzam, że u mnie się sprawdził, a w ciąży na prawdę miałam problemy ze skórą.
Tak olej sezamowy to jeden z moich ulubionych ogólnie, taki olej do wszystkiego. Ale z nim trzeba ostrożnie, bo osoby ze skłonnością do odwadniania skóry może mocno wysuszyć.

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
A jak z olejkiem pichtowym? Zastanawiam się czy go nie kupić, ale nie znam się kompletnie na tych olejkach
Hmmm. no ja to bym przy OCM zrezygnowałam z olejków eterycznych. Mogą się do oczu dostać a to już mało przyjemne jest. Olejki to raczej dolewać do olejów, którymi się smarujemy.

Cytat:
Napisane przez pietrucha95 Pokaż wiadomość
czy jako olej bazowy nadawalby się olej babydream fur mama? (ten taki rozowy)
Generalnie do tej metody nadaje się teoretycznie każdy olej. Ale im czystszy wybierzemy tym lepiej. Te sklepowe olejki dla dzieci i mam to mieszanki różnych olejów, zapachów, wyciągów roślinnych itd. Lepiej z nimi uważać.

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Lepiej tonik niż żel. W końcu przez wątek przewija się temat o tym, że w OCM o to właśnie chodzi by zrezygnować z żeli. Inaczej to większego sensu nie ma. Ja zamieniłam poranne mycie twarzy na przemywanie tonikiem i polecam. Można też stosować hydrolat.
Ja dodatkowo przecieram buzię lodem

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
OCM nijak nie działa u mnie zapobiegawczo na trądzik pojawiający się przed okresem. Wysypało mnie i nie mogę dotykać twarzy bo mam także podskórne gule, które bolą. Oby szybko zniknęły.
Ten lód to na gule też dobrze działa, polecam. Przy okazji dobrze się skóra ujędrnia.

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
OCM stosuje od wczoraj. Mam cerę mieszaną: tłusta strefa T (szczególnie nos i okolice ust), przesuszone policzki z rozszerzonymi porami i kilka naczynek koło nosa. Mieszankę zastosowałam następującą: 30% OR, 70% oleju ryżowego i 5 kropel olejku lawendowego. Efekty są całkiem przyzwoite, skóra gładsza, lepiej oczyszczona, jednak czułam że jest trochę naciągnięta. Z tego względu zastanawiam się czy nie zmniejszyć % OR czy też nie dodać jeszcze jakiegoś oleju bardziej nawilżającego?
Ryżowy generalnie może trochę wysuszać. Wypróbuj tą pachnotkę może.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 17:20   #3326
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosował ktoś Olej rycynowy Bio firmy pukka?? Bo zamówiłam własnie ale się zastanawiam czy będzie dużo lepszy od zwykłego 250ml kosztuje 42 zł:/
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 20:23   #3327
Krrem
Wtajemniczenie
 
Avatar Krrem
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 410
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hey
Od wczoraj używam OCM. Używam w proporcjach mniej więcej 30% rycyny i 70% z orzechów włoskich.
Mam skórę przetłuszczającą i się i trądzikową Ostatnio pogorszoną mocno kremem z parafiną (ja głupia nie sprawdziłam i używałam miesiąc a moja twarz parafiny nie trawi) I mam nadzieję, że OCM pomoże
Rano na razie myję twarz żelem eva natura czy jakoś tak ale jak go uda mi sie kupić jakiś hydrolat to odstawię żel
Po OCM stosuje krem aloesowy z alterry
__________________
Zapuszczamy! Cel: Do łokci.

14.02.14

Blogowanko - Biochemia Urody, Serum - olejek z 10% witaminy C, DIY
Krrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 22:05   #3328
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A nie można tego oleju trzymać trochę dłużej? Próbowałyście? Czy zapcha?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:04   #3329
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Krrem Pokaż wiadomość
Hey
Od wczoraj używam OCM. Używam w proporcjach mniej więcej 30% rycyny i 70% z orzechów włoskich.
Mam skórę przetłuszczającą i się i trądzikową Ostatnio pogorszoną mocno kremem z parafiną (ja głupia nie sprawdziłam i używałam miesiąc a moja twarz parafiny nie trawi) I mam nadzieję, że OCM pomoże
Rano na razie myję twarz żelem eva natura czy jakoś tak ale jak go uda mi sie kupić jakiś hydrolat to odstawię żel
Po OCM stosuje krem aloesowy z alterry
Wiesz co, jak cię tak wysypało po tym kremie, to lepiej pomoże ci kuracja kwasem, na przykład glikolowym niż OCM.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 22:35   #3330
anjaa31
Raczkowanie
 
Avatar anjaa31
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 161
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Może podzielę się swoimi wrażeniami po ocm. Stosowałam tę metodę od grudnia do mniej więcej czerwca. Naczytałam się zachwytów, więc postanowiłam sprawdzić, co to za cuda na mojej buzi uczyni. Używałam rycyny z olejem włoskim albo z pestek winogron w proporcjach mniej więcej 20/80, czasami dodawałam wit A+B. Co mycie zmiana ręczniczka. Z czasem dodałam hydrolat oczarowy w roli toniku. I tak z cery na której co jakiś czas coś się pojawiało (strefa T i coś przed okresem) przeszłam do niemalże trądziku, totalnego wysypu na całej twarzy, którego nijak nie dało się usunąć ;( Na początku myślałam, że to to całe oczyszczanie twarzy, które miało zejść, pisałyście co nieco na ten temat. Ale było tylko gorzej.. W końcu mama zaczęła się na mnie denerwować, kupiła mi żel do mycia Ivostin i krem Pharmaceris i jakoś po trzech miesiącach wracam do normalności. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Nigdy przenigdy nie wrócę do ocm..
__________________
Czekamy na Liliannę -> 02.01.2015 r.
anjaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.