Menopauza w wieku 23 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 23:15   #1
Malg0rzat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2

Menopauza w wieku 23 lat


temat nieaktualny

Edytowane przez Malg0rzat
Czas edycji: 2010-07-24 o 13:49
Malg0rzat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 00:54   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Menopauza w wieku 23 lat

wydaje mi się, że przy tak poważnych problemach hormonalnych powinnaś wybrać się do endokrynologa, zrobić porządne badania poziomu hormonów i na podstawie wyników lekarz dobierze ci odpowiednią HTZ. skonsultuj się z innymi lekarzami.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 19:58   #3
nikita1213
Raczkowanie
 
Avatar nikita1213
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Straight from Heaven :)
Wiadomości: 223
Dot.: Menopauza w wieku 23 lat

Myślę, że zdecydowanie powinnaś skonsultować się z innym lekarzem, i zrobić badania hormonalne. Czy dobrze rozumiem, że chemioterapia do tego stopnia uszkodziła Ci jajniki, że obecnie już nie miesiączkujesz? Czy mówimy tylko o objawach typu: uderzenia gorąca, poty, zaburzenia koncentracji, bezsenność?
Pytam, bo sama też jestem po chorobie nowotworowej, przy czym podczas chemioterapii zażywałam pigułki antykoncepcyjne ( na wyraźne polecenie onkologa ), więc krwawienia miałam ( te z odstawienia ). Ale po skończonej chemii zaczęłam mieć objawy menopazy takie jak uderzenia gorąca i zlewne poty i było to dość męczące. Teraz odstawiłam pigułki i czekam aż będę mogła zrobić wszystkie niezbędne badania
nikita1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 22:04   #4
Malg0rzat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Menopauza w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez nikita1213 Pokaż wiadomość
Myślę, że zdecydowanie powinnaś skonsultować się z innym lekarzem, i zrobić badania hormonalne. Czy dobrze rozumiem, że chemioterapia do tego stopnia uszkodziła Ci jajniki, że obecnie już nie miesiączkujesz? Czy mówimy tylko o objawach typu: uderzenia gorąca, poty, zaburzenia koncentracji, bezsenność?
Pytam, bo sama też jestem po chorobie nowotworowej, przy czym podczas chemioterapii zażywałam pigułki antykoncepcyjne ( na wyraźne polecenie onkologa ), więc krwawienia miałam ( te z odstawienia ). Ale po skończonej chemii zaczęłam mieć objawy menopazy takie jak uderzenia gorąca i zlewne poty i było to dość męczące. Teraz odstawiłam pigułki i czekam aż będę mogła zrobić wszystkie niezbędne badania
Tak chemioterapia do tego stopnia uszkodziła mi jajniki że nie miesiączkuje od 6 lat. Jeden lekarz mówi "że jestem młoda i że może jeszcze zaskoczą mi jajniki" drugi zaś twierdzi że jest za wcześnie na hormony "bo to takie silne leki i nieobojętne dla zdrowia" a trzeci władował mi hormonalną terapię zastępczą bez badań hormonalnych. Już niewiem co mam zrobić i który ma z nich rację Badania hormonalne mam zrobione są.... okropne ;(
Malg0rzat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 10:30   #5
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Menopauza w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez Malg0rzat Pokaż wiadomość
Tak chemioterapia do tego stopnia uszkodziła mi jajniki że nie miesiączkuje od 6 lat. Jeden lekarz mówi "że jestem młoda i że może jeszcze zaskoczą mi jajniki" drugi zaś twierdzi że jest za wcześnie na hormony "bo to takie silne leki i nieobojętne dla zdrowia" a trzeci władował mi hormonalną terapię zastępczą bez badań hormonalnych. Już niewiem co mam zrobić i który ma z nich rację Badania hormonalne mam zrobione są.... okropne ;(
ile szkół tyle teorii trzymam kciuki, żeby jajniki zaskoczyły
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 00:50   #6
taranturella
Rozeznanie
 
Avatar taranturella
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 958
Smile Dot.: Menopauza w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez Malg0rzat Pokaż wiadomość
Witam . Jestem nowa na wizażu.
Może się to wydać absurdalne ale od paru lat mam menopauzę ( z powodu silnych leków które zniszczyły czynność jajników) Powodem była ciężka choroba nowotworowa. Z nowotworem udało mi się wygrać (odpukać w niemalowane) ale chemioterapia zrobiła swoje. Byłam u ginekologa powiedziałam wszystko, lekarka przepisała mi w ciemno HTZ doustną nie robiąc żadnych badań hormonalnych prócz wykonania cytologii w gabinecie . Tabletki brałam przez 3 miesiące ale czułam się po nich bardzo źle (mdłości, migrenowe bóle głowy no i wypryski na twarzy plecach i dekoldzie) a objawy menopauzy ani troche nie odczułam by się zmniejszyły. Jestem młodą osobą przez menopauzę nie mam też żadnej ochoty na seks nie odczuwam żadnego popędu płciowego.Czy istnieje Hormonalna Terapia Zastępcza która pobudziła by również i popęd płciowy? Czy któraś z Was ma może podobne przejścia. Nie chce tak dalej funkcjonować

Witaj1Rozumiem Cie doskonale bo sama przechodze podobny problem, Z tym ,ze u mnie to pojawilo sie z nieznanych przyczyn (opisalam to dokladnie w innym poscie).Droga kolezanko wiec po pierwsze zmien lekarza albo popros stanowczo o terapie HTZ w postaci plastrow, jest mniej inwazyjna dla organizmu.Nastepnie co lekarz powiniem ci zrobic to badania hormonow progetreronum,estrogenu i najwazniejszego z nich FSH (dopiero po tym poziomie hormonu mozna stweirdzic czy napewno mamy do czynienia z menopazuza).Takze musisz wymusic na lekarzu te badania, i zmienic terapie na plastry, system sequi.Jak poczytasz na forach to bardzo czesto po chemioterapi dziewczny dostaja wlasnie plastry. Jesli chodzi o zle samopoczucie po nich to zeby nie odczuwac skutkow ubocznych polecam brac fluoksetyne (stosuje sie przy lekiej depresji ale tez przy silnych migrenach),i naprawde bedzie lepiej, Przechodze przez to i naprawde wiem co i jak i do czego
Powodzenia i zrob jak Ci pisalam,a efekty pojawia sie juz po 3tygodniach. Nie wiem skad jestes ale polecam zmiane lekarza-zdecydowanie!!!
taranturella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.