AMILIE Mineral Cosmetics - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 16:17   #1051
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam, to z racji tego, że każdy nakłada inną ilość podkładu i że jest to kosmetyk kolorowy, firmy nie mogą mu przypisać większego niż 15SPF. Tak przynajmniej zrozumiałam ze strony którejś z zagranicznych firm. Choć z drugiej strony widziałam pudry, co nawet 30SPF miały napisane.
Dzięki za info, dobre chociaż to. Chociaż z drugiej strony mało pocieszające, bo ja raczej mało proszku używam, nie nakładam kilku warstw, żeby uniknąć efektu tapety.

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
A co jest nie tak? Kolory czy coś innego?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tonacje/grupy kolorystyczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:44   #1052
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
A co jest nie tak? Kolory czy coś innego?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tu miałam na myśli kolor. Żaden nietrafiony.

Ale inne cechy też na NIE. Schodzą po godzinie. Ważą się. Nierównomiernie rozprowadzają.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:49   #1053
Weasellow
Raczkowanie
 
Avatar Weasellow
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 45
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

to może spróbuj Anabelle Minerals?
mają całkowicie odmienną strukturę, są mocno kremowe,
chociaż u mnie Anabelle się ważyły, a Amilie sprawdzają się świetnie,
ale tu chodzi o indywidualne dopasowanie do skóry,
mam wrażenie, że jeśli komuś pasują Amilie to nie polubi Anabelle (jak ja)
i na odwrót,
a Anabelle ma świetne próbki, więc można spróbować
__________________
[FONT="Impact"][COLOR="Red"]
Weasellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 18:01   #1054
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Weasellow Pokaż wiadomość
to może spróbuj Anabelle Minerals?
mają całkowicie odmienną strukturę, są mocno kremowe,
chociaż u mnie Anabelle się ważyły, a Amilie sprawdzają się świetnie,
ale tu chodzi o indywidualne dopasowanie do skóry,
mam wrażenie, że jeśli komuś pasują Amilie to nie polubi Anabelle (jak ja)
i na odwrót,
a Anabelle ma świetne próbki, więc można spróbować
A to akurat nie jest regułą u mnie podkłady z obu firm dobrze leżą, ale wolę Amilie ze względu na satynowy efekt na twarzy
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 18:28   #1055
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez mamaAmelka Pokaż wiadomość
A to akurat nie jest regułą u mnie podkłady z obu firm dobrze leżą, ale wolę Amilie ze względu na satynowy efekt na twarzy
Też tak myślę. Mogę używać obu, chociaż mam wrażenie, że Annabelle matujące szybciej się błyszczą i trochę bardziej podkreślają mi rozszerzone pory.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 19:23   #1056
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Weasellow Pokaż wiadomość
to może spróbuj Anabelle Minerals?
mają całkowicie odmienną strukturę, są mocno kremowe,
chociaż u mnie Anabelle się ważyły, a Amilie sprawdzają się świetnie,
ale tu chodzi o indywidualne dopasowanie do skóry,
mam wrażenie, że jeśli komuś pasują Amilie to nie polubi Anabelle (jak ja)
i na odwrót,
a Anabelle ma świetne próbki, więc można spróbować
Używałam wcześniej Anabelle, są lepsze kolorystycznie i dłużej się trzymają, ale i tak za krótko.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 20:11   #1057
Weasellow
Raczkowanie
 
Avatar Weasellow
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 45
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

to może z http://www.kolorowka.com/pl/c/Podklady/97
mają różne rodzaje podkładów, w zależności od cery tylko trzeba samemu zmieszać składniki, instrukcję można znaleźć na http://www.youtube.com/watch?v=6LIkX1v1XYg
__________________
[FONT="Impact"][COLOR="Red"]
Weasellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 11:33   #1058
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Weasellow Pokaż wiadomość
to może z http://www.kolorowka.com/pl/c/Podklady/97
mają różne rodzaje podkładów, w zależności od cery tylko trzeba samemu zmieszać składniki, instrukcję można znaleźć na http://www.youtube.com/watch?v=6LIkX1v1XYg
Lubię Kolorówką za to, że mają mikrosfery silikonowe. Być może dzięki nim nie będę musiała rezygnować z minerałów ze względu na zmarszczki. Ale jeśli chodzi o podkłady, to to niestety nie jest opcja dla każdego. Na wątku kolorówkowym dziewczyny piszą, że każdy kto zaczyna samemu kręcić własne kosmetyki, już nie chce wracać do gotowców, co nie jest prawdą. Ja zaczęłam i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Po pierwsze nie sprawia mi to w ogóle przyjemności. Po drugie jak coś nie wyjdzie, to niestety kasa wywalona w błoto. Nikt od nas nie kupi, nie wymieni się na taki podkład, a nie zawsze da się go skorygować. Mojego się nie dało. Zdecydowanie wolę zamówić gotowca. Chociaż może jak z jakichś powodów gotowce komuś nie pasują, to kręcenie własnych rzeczywiście jest jedyną opcją.

Przetestowałam dzisiaj dwa róże Amilie z próbek. Chociaż w przypadku Coconut Shell ciężko nazwać testowaniem zrobienie kropy na policzku. Wystarczyło mi to jednak do stwierdzenia, że od takich cegieł muszę się trzymać z daleka, bo wyglądam na ciężko chorą. Z kolei Apple Blossom obiecująco wygląda tylko na początku - taki landrynkowy różyk. Po pół godzinie czym prędzej zmywałam go z policzków, bo przemienił się w pomarańczowe plamy.

MamaAmelka, dzięki za patent ze skunksem, świetnie się nim nakłada róż i schodzi go o wielu mniej niż przy ściętym pędzlu. Pomyśleć, że przez ponad rok trzymałam mojego skunksa w szufladzie, bo nie wiedziałam, co z nim zrobić
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 11:39   #1059
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Lubię Kolorówką za to, że mają mikrosfery silikonowe. Być może dzięki nim nie będę musiała rezygnować z minerałów ze względu na zmarszczki. Ale jeśli chodzi o podkłady, to to niestety nie jest opcja dla każdego. Na wątku kolorówkowym dziewczyny piszą, że każdy kto zaczyna samemu kręcić własne kosmetyki, już nie chce wracać do gotowców, co nie jest prawdą. Ja zaczęłam i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Po pierwsze nie sprawia mi to w ogóle przyjemności. Po drugie jak coś nie wyjdzie, to niestety kasa wywalona w błoto. Nikt od nas nie kupi, nie wymieni się na taki podkład, a nie zawsze da się go skorygować. Mojego się nie dało. Zdecydowanie wolę zamówić gotowca. Chociaż może jak z jakichś powodów gotowce komuś nie pasują, to kręcenie własnych rzeczywiście jest jedyną opcją.

Przetestowałam dzisiaj dwa róże Amilie z próbek. Chociaż w przypadku Coconut Shell ciężko nazwać testowaniem zrobienie kropy na policzku. Wystarczyło mi to jednak do stwierdzenia, że od takich cegieł muszę się trzymać z daleka, bo wyglądam na ciężko chorą. Z kolei Apple Blossom obiecująco wygląda tylko na początku - taki landrynkowy różyk. Po pół godzinie czym prędzej zmywałam go z policzków, bo przemienił się w pomarańczowe plamy.

MamaAmelka, dzięki za patent ze skunksem, świetnie się nim nakłada róż i schodzi go o wielu mniej niż przy ściętym pędzlu. Pomyśleć, że przez ponad rok trzymałam mojego skunksa w szufladzie, bo nie wiedziałam, co z nim zrobić
Mnie przeraża myśl o robieniu samej, właśnie dlatego co mówisz- jak coś z kopię to kasa w błoto.
A ja nie znoszę w błoto wywalać, nawet 5 złotych. Jakoś budzi to mój sprzeciw
Minerałki wchodza Ci w zmarszczki?
Ja póki co (odpukać) nie mam tego problemu, a zmarszczki już są
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 11:42   #1060
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
MamaAmelka, dzięki za patent ze skunksem, świetnie się nim nakłada róż i schodzi go o wielu mniej niż przy ściętym pędzlu. Pomyśleć, że przez ponad rok trzymałam mojego skunksa w szufladzie, bo nie wiedziałam, co z nim zrobić

Ja dopiero od niedawna zaprzyjaźniłam się z różami mimo moich 30+ lat i ten sposób jest dla mnie najbezpieczniejszy, a tych kilka róży które mam starczy mi chyba do końca życia

Od kilku dni coraz lepiej dogaduję się z moim Soft Honey, jest ciut za jasny, ale bardzo ładnie leży i wtapia się tak, że w ogóle go nie widać. Na moje potrzeby jednak jest za słabo kryjący i muszę się wspomagać korektorem Sunrise, który w niektórych miejscach niestety również nie daje rady nie chcę robić sobie tapety, więc wolę aby kilka moich naczynek było widocznych, ale buzia wyglądała naturalnie i ten efekt aktualnie osiągam.
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 11:48   #1061
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez mamaAmelka Pokaż wiadomość

Ja dopiero od niedawna zaprzyjaźniłam się z różami mimo moich 30+ lat i ten sposób jest dla mnie najbezpieczniejszy, a tych kilka róży które mam starczy mi chyba do końca życia

.
To najprostszy sposób by odjąć sobie lat
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 11:54   #1062
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Minerałki wchodza Ci w zmarszczki?
Ja póki co (odpukać) nie mam tego problemu, a zmarszczki już są
W dwie bruzdy wokół ust. Teraz przed nałożeniem podkładu przejeżdżam po nich pędzelkiem z samymi mikrosferami i jest o niebo lepiej, właściwie nawet nie muszę tego potem kontrolować w ciągu dnia.

Cytat:
Napisane przez mamaAmelka Pokaż wiadomość

Ja dopiero od niedawna zaprzyjaźniłam się z różami mimo moich 30+ lat i ten sposób jest dla mnie najbezpieczniejszy, a tych kilka róży które mam starczy mi chyba do końca życia
To ja tak samo Wcześniej nie potrafiłam ich obsługiwać. Poza tym na rynku jest mało brudnych, zimnych róży, a tylko takie mi pasują. Ale do brązera to się chyba nigdy nie przekonam Częściowo wynika to z tego, że jednak preferuję naturalny efekt, lubię makijaż który nie wygląda jak makijaż i mam wewnętrzny opór przed rzeźbieniem sobie nowej twarzy. Dziwnie się czuję, kiedy zmywam makijaż i wyłania się spod niego inna twarz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 12:01   #1063
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W dwie bruzdy wokół ust. Teraz przed nałożeniem podkładu przejeżdżam po nich pędzelkiem z samymi mikrosferami i jest o niebo lepiej, właściwie nawet nie muszę tego potem kontrolować w ciągu dnia.



To ja tak samo Wcześniej nie potrafiłam ich obsługiwać. Poza tym na rynku jest mało brudnych, zimnych róży, a tylko takie mi pasują. Ale do brązera to się chyba nigdy nie przekonam Częściowo wynika to z tego, że jednak preferuję naturalny efekt, lubię makijaż który nie wygląda jak makijaż i mam wewnętrzny opór przed rzeźbieniem sobie nowej twarzy. Dziwnie się czuję, kiedy zmywam makijaż i wyłania się spod niego inna twarz.

Kusisz moja droga
ja na czole mam i przy oczach się pojawiają... Bu. W sumie mimo wszystko i tak mam fart, bo jak na swój wiek, to niewiele tego
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 12:12   #1064
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Chimay, właśnie po twojej wypowiedzi kupiłam mikrosfery silikonowe, przesypałam sobie do małego pojemniczka z sitkiem i ciągle zapominam ich użyć
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 13:31   #1065
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

ale kusicie tymi mikrosferami! gdzie się można czegoś więcej dowiedzieć?
przyznam, że to dla mnie bardzo interesujące z racji wieku 30+
minerały wyglądają na mnie w miarę dobrze (płynnymi podkładami to ja zwyczajnie nie umiem się umalować...) ale są obszary które dobrze by było poprawić bo już skóra nie ta co kiedyś...
no i mam okropny problem z powiekami :/ może macie jakiś pomysł na nie? są bardzo problemowe, masakrycznie tłuste i pomarszczone, wszystko się roluje albo znika mimo użycia bazy
no chyba, że mam jakąś lipną bazę... używam tej z Lily Lolo
to moja pierwsza, innych nie testowałam
proszę się nie dziwić, wcześniej nie malowałam się niemal zupełnie poza tuszowaniem rzęs i omieceniem twarzy pudrem - sama nie wiem po co, a teraz jak mi się zachciewa makijażu to jestem czasem jak dziecko we mgle
jedyne co się u mnie sprawdza to kredki do oczu, z reguły wszystkie się trzymają i całkiem się sobie podobam z tak ciachniętym oczkiem
co do powiek to jeszcze dopiszę, że niestety wyskakuje mi czasem na nich moja wędrująca alergia pokarmowa to się niestety dramatycznie przyczynia do ich problemowości
trochę by może nawet tłumaczyła pomarszczenie choć nigdy nie były gładziutkie ale skąd ta mega tłustość to nie mam pojęcia
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 13:36   #1066
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
ale kusicie tymi mikrosferami! gdzie się można czegoś więcej dowiedzieć?
przyznam, że to dla mnie bardzo interesujące z racji wieku 30+
minerały wyglądają na mnie w miarę dobrze (płynnymi podkładami to ja zwyczajnie nie umiem się umalować...) ale są obszary które dobrze by było poprawić bo już skóra nie ta co kiedyś...
no i mam okropny problem z powiekami :/ może macie jakiś pomysł na nie? są bardzo problemowe, masakrycznie tłuste i pomarszczone, wszystko się roluje albo znika mimo użycia bazy
no chyba, że mam jakąś lipną bazę... używam tej z Lily Lolo
to moja pierwsza, innych nie testowałam
proszę się nie dziwić, wcześniej nie malowałam się niemal zupełnie poza tuszowaniem rzęs i omieceniem twarzy pudrem - sama nie wiem po co, a teraz jak mi się zachciewa makijażu to jestem czasem jak dziecko we mgle
jedyne co się u mnie sprawdza to kredki do oczu, z reguły wszystkie się trzymają i całkiem się sobie podobam z tak ciachniętym oczkiem
co do powiek to jeszcze dopiszę, że niestety wyskakuje mi czasem na nich moja wędrująca alergia pokarmowa to się niestety dramatycznie przyczynia do ich problemowości
trochę by może nawet tłumaczyła pomarszczenie choć nigdy nie były gładziutkie ale skąd ta mega tłustość to nie mam pojęcia
Ja Lumene lubię. Nie droga i bardzo wydajna
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 14:45   #1067
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Kusisz moja droga
ja na czole mam i przy oczach się pojawiają... Bu. W sumie mimo wszystko i tak mam fart, bo jak na swój wiek, to niewiele tego
No właśnie niektórym się podkład nie zbiera w zmarszczkach, a innym tak.

Cytat:
Napisane przez mamaAmelka Pokaż wiadomość
Chimay, właśnie po twojej wypowiedzi kupiłam mikrosfery silikonowe, przesypałam sobie do małego pojemniczka z sitkiem i ciągle zapominam ich użyć
Spróbuj

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
ale kusicie tymi mikrosferami! gdzie się można czegoś więcej dowiedzieć?
przyznam, że to dla mnie bardzo interesujące z racji wieku 30+
minerały wyglądają na mnie w miarę dobrze (płynnymi podkładami to ja zwyczajnie nie umiem się umalować...) ale są obszary które dobrze by było poprawić bo już skóra nie ta co kiedyś...
no i mam okropny problem z powiekami :/ może macie jakiś pomysł na nie? są bardzo problemowe, masakrycznie tłuste i pomarszczone, wszystko się roluje albo znika mimo użycia bazy
no chyba, że mam jakąś lipną bazę... używam tej z Lily Lolo
to moja pierwsza, innych nie testowałam
proszę się nie dziwić, wcześniej nie malowałam się niemal zupełnie poza tuszowaniem rzęs i omieceniem twarzy pudrem - sama nie wiem po co, a teraz jak mi się zachciewa makijażu to jestem czasem jak dziecko we mgle
jedyne co się u mnie sprawdza to kredki do oczu, z reguły wszystkie się trzymają i całkiem się sobie podobam z tak ciachniętym oczkiem
co do powiek to jeszcze dopiszę, że niestety wyskakuje mi czasem na nich moja wędrująca alergia pokarmowa to się niestety dramatycznie przyczynia do ich problemowości
trochę by może nawet tłumaczyła pomarszczenie choć nigdy nie były gładziutkie ale skąd ta mega tłustość to nie mam pojęcia
Mikrosfery z kolorówki to sproszkowane silikony, substancja syntetyczna. Nie są zbytnio sypkie, na pewno nie nadają się do stosowania solo na większy obszar. Robią taką ...warstewkę, ale inną niż bazy silikonowe płynne. Są tanie, ja kupiłam próbkę i mam ją już długo, bo jak pisałam nie używa się ich solo na całą twarz. N pewno polepszają przyczepność innych proszków i działają uzupełniająco - wygładzająco, jak to silikony, co przy zmarszczkach jest jak najbardziej wskazane.

Bazę z LL stosujesz na powieki? Masz jakąś inną do spróbowania, raczej niemineralną? Ja najbardziej lubię Art Deco, jedyna wada że szybko zasycha, co przy rzadkim używaniu jest mało ekonomiczne.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-03-17 o 14:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 15:06   #1068
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mikrosfery z kolorówki to sproszkowane silikony, substancja syntetyczna. Nie są zbytnio sypkie, na pewno nie nadają się do stosowania solo na większy obszar. Robią taką ...warstewkę, ale inną niż bazy silikonowe płynne. Są tanie, ja kupiłam próbkę i mam ją już długo, bo jak pisałam nie używa się ich solo na całą twarz. N pewno polepszają przyczepność innych proszków i działają uzupełniająco - wygładzająco, jak to silikony, co przy zmarszczkach jest jak najbardziej wskazane.

Bazę z LL stosujesz na powieki? Masz jakąś inną do spróbowania, raczej niemineralną? Ja najbardziej lubię Art Deco, jedyna wada że szybko zasycha, co przy rzadkim używaniu jest mało ekonomiczne.
muszę pomyśleć o tych mikrosferach
co do bazy to tak - na powieki bo do tego jest
http://www.costasy.pl/esklep,produkt...aza_pod_cienie
ale mineralny cień jaki mam też z LL zbiera się po prostu koszmarnie i mam po godzinie/dwóch poziome cętki gdzie się zebrał... no koszmar
prasowane cienie nie zbierają się aż tak koszmarnie za to szybko znikają
spróbuję z innymi bazami jak tylko jakąś dorwę i zobaczymy, może ta z LL jest po prostu nie dla mnie
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:01   #1069
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Ja też się czaję na te mikrosfery już od jakichś dwóch tygodni i chyba dziś zamówię.
Czyli nimi się mizia twarz przed nałożeniem minerałków, tak?
Swoją drogą, moje zamówienie powinno być na dniach.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 16:19   #1070
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

jeżeli chodzi o bazę to też polecam art deco, działa cuda.
btw, kasiatoya - może tej z lily lolo po prostu nakładasz za dużo? może lepiej wklepać a nie wsmarować?
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:54   #1071
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
muszę pomyśleć o tych mikrosferach
co do bazy to tak - na powieki bo do tego jest
http://www.costasy.pl/esklep,produkt...aza_pod_cienie
ale mineralny cień jaki mam też z LL zbiera się po prostu koszmarnie i mam po godzinie/dwóch poziome cętki gdzie się zebrał... no koszmar
prasowane cienie nie zbierają się aż tak koszmarnie za to szybko znikają
spróbuję z innymi bazami jak tylko jakąś dorwę i zobaczymy, może ta z LL jest po prostu nie dla mnie

Ja bym się pokusiła na klasyczną bazę w formie pasty czy tam fluidu. Mogę się mylić, ale jakoś nie mam zaufania do proszkowej bazy na tłuste powieki .

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Ja też się czaję na te mikrosfery już od jakichś dwóch tygodni i chyba dziś zamówię.
Czyli nimi się mizia twarz przed nałożeniem minerałków, tak?
Swoją drogą, moje zamówienie powinno być na dniach.
Kolorówka pisze, że mogą być stosowane samodzielnie jako puder matujący, ale ja na razie tak ich na całą facjatę nie nakładałam, bo one są specyficzne w aplikacji. Dodałam trochę do Dry-Flo (moja baza), a solo stosuję tylko na bruzdy wokół ust. Najlepiej aplikuje mi się pędzelkiem Catrice do cieni (którego używam jako pędzel do korektora). Palcem raczej nakładać nie polecam, robią się białe smugi.

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o bazę to też polecam art deco, działa cuda.
Ja też, to już klasyk
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 17:05   #1072
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kolorówka pisze, że mogą być stosowane samodzielnie jako puder matujący, ale ja na razie tak ich na całą facjatę nie nakładałam, bo one są specyficzne w aplikacji. Dodałam trochę do Dry-Flo (moja baza), a solo stosuję tylko na bruzdy wokół ust. Najlepiej aplikuje mi się pędzelkiem Catrice do cieni (którego używam jako pędzel do korektora). Palcem raczej nakładać nie polecam, robią się białe smugi.
Zamówiłam już, będę testować na różne sposoby.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 17:21   #1073
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Ja też się czaję na te mikrosfery już od jakichś dwóch tygodni i chyba dziś zamówię.
Czyli nimi się mizia twarz przed nałożeniem minerałków, tak?
Swoją drogą, moje zamówienie powinno być na dniach.
ja mikrosferami wykańczam makijaż czyli po minerałkach i też jest cacy
Tylko trzeba uważnie wykańczać bo potrafią hm' przypudrzyc' lico
a przed kłade krzemionke z jakimis dodatkami.
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 17:24   #1074
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

dzięki za podpowiedzi zmienię bazę i się zobaczy
tą co mam najpierw nakładałam paluchem ale teraz robię to syntetycznym pędzelkiem i jest o niebo lepiej ale i tak chyba się nie polubimy z bazą z LL

chimay ona nie jest w proszku, ma tłustą konsystencję
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 23:37   #1075
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Ja miałam kilka baz do powiek, ale w żadnej nie pasowało mi to, że są mega tępe. Twarde, nie rozprowadzały się dobrze, trzeba było trzeć powiekę i tak wydawały się widoczne, jeśli nie przykryłam cieniem. Pasował mi Duraline inglota, tylko on szybko zasycha. Odkryłam za to bazę Avonu. Skusiłam się na promocji i uwielbiam! Lekka konsystencja pianki, super się nakłada, powieka ją lubi no i przede wszystkim działa. Cena przystępna, zwłaszcza na promocji. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to że szybko wychodzi. Ciężko jednak to odnieść do poprzednich, po które sięgałam z niechęcią, tylko przed imprezami. Avonoskiej używa się z przyjemnością, nakładam prawie zawsze jeżeli robię pełny makijaż oka. Jeszcze dodam, że to moja pierwsza baza, która daje się nakładać pędzelkiem.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 16:18   #1076
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Dziś były pierwsze całodzienne testy biga Soft Honey, korektora light oraz różu golden peach. (Jutro może spróbuję coconut shell). I jestem znowu zachwycona.
Pięknie się wszystko trzyma (na mikrosferach silikonowych), makijaż przetrwał nawet jazdę na rowerze, bo nie chciało mi się zmywać przed wycieczką. I mam wrażenie, że nawet bez tych mikrosfer też by się trzymał. Moja skóra po prostu kocha amilki.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 13:19   #1077
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

u mnie koniec pierwszego opakowania pine nut, drugie już czeka kupione w promocji, ale chyba będę musiała zrobić odwyk od minerałów :/ na czubku nosa od jakiegoś czasu pojawiają mi się suche skórki i nic na nie nie pomaga :/ wygląda to fatalnie - pudrowa konsystencja podkładu tylko to podkreśla, nos się do tego szybko zaczyna świecić. no masakra. akurat strefę T mam dość świecącą, więc matuję dodatkowo mikro ilością kolorówkowego primera kaolinowego z mikrosferami. mat jako taki się trzyma, tylko te nieszczęsne skórki >.<
a chyba już bardziej dopieścić pielęgnacyjnie skóry nie dam rady, wszystko jest idealnie poza tymi skórkami... chyba na jakiś czas wrócę do BB z misshy, akurat filtrzyk na wiosnę się lekki przyda

no, ponarzekałam i od razu mi lepiej
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 14:11   #1078
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
u mnie koniec pierwszego opakowania pine nut, drugie już czeka kupione w promocji, ale chyba będę musiała zrobić odwyk od minerałów :/ na czubku nosa od jakiegoś czasu pojawiają mi się suche skórki i nic na nie nie pomaga :/ wygląda to fatalnie - pudrowa konsystencja podkładu tylko to podkreśla, nos się do tego szybko zaczyna świecić. no masakra. akurat strefę T mam dość świecącą, więc matuję dodatkowo mikro ilością kolorówkowego primera kaolinowego z mikrosferami. mat jako taki się trzyma, tylko te nieszczęsne skórki >.<
a chyba już bardziej dopieścić pielęgnacyjnie skóry nie dam rady, wszystko jest idealnie poza tymi skórkami... chyba na jakiś czas wrócę do BB z misshy, akurat filtrzyk na wiosnę się lekki przyda

no, ponarzekałam i od razu mi lepiej
Ja mam ciągle problem z suchymi skórkami, ale z minerałów nie rezygnuję. Kiedyś walczyłam z nimi bardziej, zdarzało mi się zmywać makijaż, żeby usunąć skórki, ale teraz już tego nie robię, bo to pogarszało problem. Jak mam ich więcej, to nabieram trochę kremu na patyczek kosmetyczny i te skórki "przyklepuję".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 14:30   #1079
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

ja nigdy do tej pory nie miałam takiego problemu, no może przy katarze, ale to wiadomo. odstawiać tak definitywnie to na pewno nie będę, za bardzo mi się taki naturalny efekt podoba ale chyba chwilowa przerwa się przyda
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 17:46   #1080
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Czy Hakuro h24 nada się do mineralnego różu? Muszę kupić dobry pędzel. I mam pytanie: jak nakładacie róż. Na pędzel i strzepujecie nadmiar? Szkoda mi go marnować chociaż i tak biorę minimalną ilość i pewnie będę używać do końca życia.

A makijaż i w tym róż i korektor trzymały się pięknie cały dzień.
Dziś jeszcze dodatkowo spryskałam lekko pędzel wodą termalną przed nałożeniem podkładu. Dzięki temu podkład się tak nie pyli. Jestem zachwycona amilie.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-28 16:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.