Ile kcal się traci podczas oddawania krwi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-12, 15:07   #1
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852

Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?


Tak jak w temacie moje drogie
Jestem ciekawa jakie spustoszenie nastąpiło dzis w moim organiźmie po oddaniu 450ml krwi dla potrzebujących.
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:47   #2
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie moje drogie
Jestem ciekawa jakie spustoszenie nastąpiło dzis w moim organiźmie po oddaniu 450ml krwi dla potrzebujących.

Odbieram to pytanie jako głupi żart. Ty naprawdę myślisz że kiedy kto liczył wartość kaloryczną krwi!?!?!?!? Jak niby by miała być stanowiona, bo drogą spalania chyba nie...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:01   #3
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie moje drogie
Jestem ciekawa jakie spustoszenie nastąpiło dzis w moim organiźmie po oddaniu 450ml krwi dla potrzebujących.
przyjmuje się, że jest to ubytek energetyczny ok 4000-5000 kcal. Temu dostaje się tyle czekolad

enex - chodzi o to, że organizm musi sobie jakoś odrobić tą krew, którą stracił. Tzn musi sobie doprodukować te 450ml. I na to potrzebna jest energia - czyli kalorie. Przecież kalorie zamieniają się nie tylko w tłuszcz na szczęście. Przecież w tej krwi są i białka i trochę tłuszczu i glukoza. No i wszystkie krwinki też są z czegoś zbudowane, tak?
tak samo jak po rozległych urazach czy oparzeniach zwiększa się zapotrzebowanie kaloryczne, a szczególnie na białko, tak samo jest z krwią, którą nam wysysają. Ale z odbudową organizm sobie dość szybko radzi, w ciągu kilku dni. Najpierw zwiększa się objętość osocza, a potem dochodzą elementy morfotyczne.
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:08   #4
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

czyli co najlepiej jeść po takim oddaniu krwi zeby jako tako pomóc organizmowi? białka, warzywa zeby i witaminy były?
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:11   #5
yerba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 351
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez abelarda Pokaż wiadomość

enex - chodzi o to, że organizm musi sobie jakoś odrobić tą krew, którą stracił.

niby tak, ale pytanie jest zadane w taki sposób, że pierwsza myśl po jego przeczytaniu: laska chciała się w ten sposób odchudzić

Ale mam nadzieję, że tak nie jest i tylko pytanie jest niefortunnie sformułowane.
yerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 17:10   #6
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez yerba Pokaż wiadomość
niby tak, ale pytanie jest zadane w taki sposób, że pierwsza myśl po jego przeczytaniu: laska chciała się w ten sposób odchudzić

Ale mam nadzieję, że tak nie jest i tylko pytanie jest niefortunnie sformułowane.

nie wiedziałam gdzie je zadać. A skoro chodzi o kcal i inne wartości odżywcze to stwierdziłam ze detetyka będzie jeszcze w miare ok.
To fakt może próbuje schudnąć ale zdrowie najważniejsze. Krew chciałam juz oddac wczesniej lae kazano mi poczekac 2 tygodnie. Chce wiedziec czego mój organizm teraz potrzebuje najbardziej. Bo nie wydaje mi się zeby same czekolady a dokładnie wyrób czekolado podobny, który dostałam w rckik, był dla niego najlepszy.
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 17:28   #7
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
nie wiedziałam gdzie je zadać. A skoro chodzi o kcal i inne wartości odżywcze to stwierdziłam ze detetyka będzie jeszcze w miare ok.
To fakt może próbuje schudnąć ale zdrowie najważniejsze. Krew chciałam juz oddac wczesniej lae kazano mi poczekac 2 tygodnie. Chce wiedziec czego mój organizm teraz potrzebuje najbardziej. Bo nie wydaje mi się zeby same czekolady a dokładnie wyrób czekolado podobny, który dostałam w rckik, był dla niego najlepszy.
oj jedz tak jak zwykle, jeśli zwykle zdrowo jesz. Zadbaj o warzywka, owoce, mięso, zboża. Jeśli masz ochotę na czekoladę to sobie zjedz, teraz na pewno nie zaszkodzi. Ale nie jest tak, że musisz jakoś specjalnie się odżywiać, zadbaj o to, żeby było zdrowo, różnorodnie. A i sporo pij, bo ważne, żeby uzupełnić płyny.

ja jak oddawałam krew, to nie jadłam specjalnie więcej, ani specjalnych rzeczy, a przeżyłam i miałam się dobrze

a nie wiesz może jak to jest, czy mając anemię można oddawać krew?
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 17:38   #8
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez abelarda Pokaż wiadomość
oj jedz tak jak zwykle, jeśli zwykle zdrowo jesz. Zadbaj o warzywka, owoce, mięso, zboża. Jeśli masz ochotę na czekoladę to sobie zjedz, teraz na pewno nie zaszkodzi. Ale nie jest tak, że musisz jakoś specjalnie się odżywiać, zadbaj o to, żeby było zdrowo, różnorodnie. A i sporo pij, bo ważne, żeby uzupełnić płyny.

ja jak oddawałam krew, to nie jadłam specjalnie więcej, ani specjalnych rzeczy, a przeżyłam i miałam się dobrze

a nie wiesz może jak to jest, czy mając anemię można oddawać krew?

A jak chcesz oddawać coś czego już i tak masz mało - w sensie hemoglobiny...? To by było chore dobijanie człowieka gdyby anemikowi pozwolono na darowanie krwi...

Po darowaniu polecam ogółem zbilansowaną, zdrową dietę, w centrach zazwyczaj też dostaje się tabletki z żelazem i wit.C na podbudowanie krwiotwórczych procesów.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 17:57   #9
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
A jak chcesz oddawać coś czego już i tak masz mało - w sensie hemoglobiny...? To by było chore dobijanie człowieka gdyby anemikowi pozwolono na darowanie krwi...

Po darowaniu polecam ogółem zbilansowaną, zdrową dietę, w centrach zazwyczaj też dostaje się tabletki z żelazem i wit.C na podbudowanie krwiotwórczych procesów.
tak myślałam :|
ale się leczę i znów będę mogła oddawać <yeah>
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:02   #10
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez abelarda Pokaż wiadomość
tak myślałam :|
ale się leczę i znów będę mogła oddawać <yeah>

I tak zapewne jakiś czas po wyleczeniu anemii byś powinna mieć zabronione oddawanie krwi. Więc chyba poczekasz trochu dłużej na dalszą sesję z igłą w żyle.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:21   #11
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

abeladra- a ile ważysz? Bo jeśli mniej niż 50 kg to też już krwi nie oddasz.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 18:29   #12
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
I tak zapewne jakiś czas po wyleczeniu anemii byś powinna mieć zabronione oddawanie krwi. Więc chyba poczekasz trochu dłużej na dalszą sesję z igłą w żyle.
ojoj.. nie wiedziałam.. dzięki

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
abeladra- a ile ważysz? Bo jeśli mniej niż 50 kg to też już krwi nie oddasz.
oj więcej... niestety ;p ale o tych 50 wiedziałam
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:31   #13
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Jakie "niestety"- dobrze, ze ważysz więcej niż 50- większe prawdopodobieństwo, że kiedy wyleczysz się z anemii bedziesz mogła pomagać innym ;-)
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:36   #14
yerba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 351
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
A jak chcesz oddawać coś czego już i tak masz mało - w sensie hemoglobiny...? To by było chore dobijanie człowieka gdyby anemikowi pozwolono na darowanie krwi...





po oddaniu krwi podejrzewam, że ważne jest uzupełnienie żelaza, czyli dieta bogata w mięso itd.
yerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:37   #15
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

To macie dobre w Polsce z tymi 50kg...mnie nie wzięli u nas pomimo świetnych wyników krwi kiedy miałam 54kg na 163cm, powiedziano mi że jak przytyję z 8kg to będę mogła dawać...Koleżankę 172cm i 50kg wpuścili, bo podobno jak wyższa to inny stosunek to ma do masy i ma więcej krwi w przeliczeniu...Faaaajnie, chyba nigdy nie zostanę dawcą
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 19:20   #16
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Jakie "niestety"- dobrze, ze ważysz więcej niż 50- większe prawdopodobieństwo, że kiedy wyleczysz się z anemii bedziesz mogła pomagać innym ;-)
w sumie tak na to nie patrzyłam ;d

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
To macie dobre w Polsce z tymi 50kg...mnie nie wzięli u nas pomimo świetnych wyników krwi kiedy miałam 54kg na 163cm, powiedziano mi że jak przytyję z 8kg to będę mogła dawać...Koleżankę 172cm i 50kg wpuścili, bo podobno jak wyższa to inny stosunek to ma do masy i ma więcej krwi w przeliczeniu...Faaaajnie, chyba nigdy nie zostanę dawcą
no mnie też dziwiło, że taka uniwersalna granica dla wszystkich - niewazne 1,50 czy 2m wzrostu... Ale że wyższa i chudsza może.... musze gdzieś o tym poczytać
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 21:13   #17
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez abelarda Pokaż wiadomość
w sumie tak na to nie patrzyłam ;d


no mnie też dziwiło, że taka uniwersalna granica dla wszystkich - niewazne 1,50 czy 2m wzrostu... Ale że wyższa i chudsza może.... musze gdzieś o tym poczytać

Chdziło tam głównie o to, że jak wyższa to ma większą objętość krwi w ciele, w takim razie nie chcę wiedzieć ile podług nich powinnam ważyć żeby móc w zdrowiu wykrwawić tego pół litra. A akurat jestem Rh- czyli podgrupa raczej potrzebna...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 11:28   #18
sinistra80
Przyczajenie
 
Avatar sinistra80
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Cytat:
Napisane przez yerba Pokaż wiadomość
niby tak, ale pytanie jest zadane w taki sposób, że pierwsza myśl po jego przeczytaniu: laska chciała się w ten sposób odchudzić

Ale mam nadzieję, że tak nie jest i tylko pytanie jest niefortunnie sformułowane.
Pomyślałm dokładnie o tym samym

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Chce wiedziec czego mój organizm teraz potrzebuje najbardziej. Bo nie wydaje mi się zeby same czekolady a dokładnie wyrób czekolado podobny, który dostałam w rckik, był dla niego najlepszy.
Żelaza. I dieta może tu tylko być czynnikiem wspomagającym. Lekarz w "moim" ckik mówi, ze sens ma jedynie spożywanie wątroby cielęcej na surowo, bo wchłanianie żelaza z pokarmów jest niewielkie. Wiadomo, że nikt raczej tak jeść nie będzie.
Jeśli wyniki są marne, trzeba się wspomóc farmacją. Polecam hemofer prolongatum. Jest na receptę, ale działa imho najlepiej z dotąd przeze mnie zażywanych.

Oczywiscie możesz organizmowi troche "pomóc" we wchłaniania tego nieszczęsnego żelaza. Duzo wit. C- wiadomo w których pokarmach jest jej najwięcej.

Warto przypomnieć, że kofeina i błonnik chamują wchłanianie żelaza.
__________________
No, ale nazwijmy to planowaniem rodziny. Zeby wzmocnic efekt, dodajmy jeszcze slowo "naturalny" - prawda, jaki daje to efekt marketingowy? Ciekawa jestem, jak dlugo myslano nad nazwa, ale ten, kto to wymyslic, powinien dostac nagrode pijarowca wieku. by Trawa Morska

sinistra80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 13:49   #19
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Ile kcal się traci podczas oddawania krwi?

Nie można przy tak niskiej wadze (mniej niz 51 kg) być krwiodawcą, ponieważ 450 ml stanowi więcej niż 10% krwi krążącej.

http://www.ckikmswia.com.pl/1314479276.php
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.