[*] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 23:15   #1
darianna_darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7

[*]


Witajcie dziewczyny, chcialabym czyms sie z Wami podzielic. Tydzien temu spotkala mojego narzeczonego i mnie tragedia - urodzilam w domu, bylam w 17 tygodniu ciazy. Moja coreczka byla zbyt mala, by przezyc, ale dostatecznie duza, zebym zapamietala jak wyglada. Jestem w trakcie organizacji pogrzebu, mimo ze nie potrafie od kilki dni zorganizowac sobie sniadania. Spie po tabletkach, bez nich budze sie w nocy i placze... Najgorsze chyba jest to, ze laktacja sie rozpoczela i mam piersi pelne pokarmu i nikogo, zeby nim wykarmic. W zeszlym roku rowniez planowalismy ciaze, lecz poronilam w 9 tygodniu.

Prosze Was, podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami; jak dlugo trwalo zanim doszlyscie do siebie, jak sobie radzilyscie z laktacja, z emocjami? Dziekuje x
darianna_darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 16:02   #2
samancik0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: [*]

bardzo mi przykro, naprawde przykro... musisz byc dzielna, jakos sie po tym wszytskim pozbierac, daj sobie czas, wyplacz sie... laktacja sama zaniknie, wybierz sie do gienkologa na wizyte i jesli bedziesz potrzebowala to do psychiatry rowniez, sama wyczujesz czy musisz. Trzymaj sie cieplutko! jeszcze bedzie dobrze
samancik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:42   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez darianna_darianna Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, chcialabym czyms sie z Wami podzielic. Tydzien temu spotkala mojego narzeczonego i mnie tragedia - urodzilam w domu, bylam w 17 tygodniu ciazy. Moja coreczka byla zbyt mala, by przezyc, ale dostatecznie duza, zebym zapamietala jak wyglada. Jestem w trakcie organizacji pogrzebu, mimo ze nie potrafie od kilki dni zorganizowac sobie sniadania. Spie po tabletkach, bez nich budze sie w nocy i placze... Najgorsze chyba jest to, ze laktacja sie rozpoczela i mam piersi pelne pokarmu i nikogo, zeby nim wykarmic. W zeszlym roku rowniez planowalismy ciaze, lecz poronilam w 9 tygodniu.

Prosze Was, podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami; jak dlugo trwalo zanim doszlyscie do siebie, jak sobie radzilyscie z laktacja, z emocjami? Dziekuje x
jak poroniłaś raz to powinnaś być pod stałą opieką lekarza i mieć zrobione badania żeby wiedzieć skąd ten problem. 3 czy 4 miesiąc to jeszcze płód jak dziecko nie wygląda więc nie wiem po co sobie wmawiasz takie rzeczy i po cholerę pogrzeb.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

sama sobie robisz pranie mózgu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:52   #4
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak poroniłaś raz to powinnaś być pod stałą opieką lekarza i mieć zrobione badania żeby wiedzieć skąd ten problem. 3 czy 4 miesiąc to jeszcze płód jak dziecko nie wygląda więc nie wiem po co sobie wmawiasz takie rzeczy i po cholerę pogrzeb.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

sama sobie robisz pranie mózgu.
jesteś bezczelna, dziewczyna straciła dziecko, a Ty w ten sposób sie do niej zwracasz


skąd wiesz, że pod opieką lekarza nie była??????

Moja Droga bardzo Ci współczuje, pomóc niestety nie potrafie, ale zapewne ją znajdziesz na forum mama z klasą w wątku aniołkowych mam
trzymaj sie

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

tutaj link https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=786874&page=77
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:56   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
jesteś bezczelna, dziewczyna straciła dziecko, a Ty w ten sposób sie do niej zwracasz


skąd wiesz, że pod opieką lekarza nie była??????

Moja Droga bardzo Ci współczuje, pomóc niestety nie potrafie, ale zapewne ją znajdziesz na forum mama z klasą w wątku aniołkowych mam
trzymaj sie

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

tutaj link https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=786874&page=77
Pewnie, lepiej robić z siebie cierpiętnicę. Do bodajże 3 miesiąca można zrobić jeszcze aborcję więc to ledwo chwila po tym czasie więc to w zasadzie dziecko jeszcze nie było, ot taka prawda.
Ale pewnie, łatwiej robić sobie na całe życie traumę, małą trumienkę i z resztą całej rodzinie robić takie przeżycie.

I mogę być bezczelna ale czy się straciło dziecko 4-letnie czy płód to ogromna różnica.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 21:29   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak poroniłaś raz to powinnaś być pod stałą opieką lekarza i mieć zrobione badania żeby wiedzieć skąd ten problem. 3 czy 4 miesiąc to jeszcze płód jak dziecko nie wygląda więc nie wiem po co sobie wmawiasz takie rzeczy i po cholerę pogrzeb.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

sama sobie robisz pranie mózgu.
Bez przesady po 1 poronieniu nikt specjalnie nie skacze nad kobietą bo to sie może zdarzyc kazdemu.

Jak ktoś czeka na dziecko to strata jest zawsze i wyglad płodu nie ma tu znaczenia, to prawie polowa ciąży więc juz dość zaawansowany stan, pogrzeb może sobie zrobić, pożegnac się itd-jesli tego potrzebuje i chce.

Trochę empatii, lub nie pisac nic by się przydało.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Pewnie, lepiej robić z siebie cierpiętnicę. Do bodajże 3 miesiąca można zrobić jeszcze aborcję więc to ledwo chwila po tym czasie więc to w zasadzie dziecko jeszcze nie było, ot taka prawda.
Ale pewnie, łatwiej robić sobie na całe życie traumę, małą trumienkę i z resztą całej rodzinie robić takie przeżycie.

I mogę być bezczelna ale czy się straciło dziecko 4-letnie czy płód to ogromna różnica.
No tak, w 17 to faktycznie w zasadzie nic tam jeszcze sie nie rozwijalo i nie bylo- wez sie zastanów co piszesz. Jaką traumę? juz przezyli zmarlo ich dziecko, pogrzeb to zwyczajny kolejny etap potrzebny rodzinie do dalszego zycia.

A co ma do rzeczy 4 letnie dziecko??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:11   #7
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Pewnie, lepiej robić z siebie cierpiętnicę. Do bodajże 3 miesiąca można zrobić jeszcze aborcję więc to ledwo chwila po tym czasie więc to w zasadzie dziecko jeszcze nie było, ot taka prawda.
Ale pewnie, łatwiej robić sobie na całe życie traumę, małą trumienkę i z resztą całej rodzinie robić takie przeżycie.

I mogę być bezczelna ale czy się straciło dziecko 4-letnie czy płód to ogromna różnica.
17tydzien to 5miesiac.. i dizecko ma juz 14 centymetrow wiec nie wmawiaj tu nikomu ze to jest nic... widac ze nie stracilas nigdy dziecka i Ci tego nie zycze..
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 12:15   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Bez przesady po 1 poronieniu nikt specjalnie nie skacze nad kobietą bo to sie może zdarzyc kazdemu.

Jak ktoś czeka na dziecko to strata jest zawsze i wyglad płodu nie ma tu znaczenia, to prawie polowa ciąży więc juz dość zaawansowany stan, pogrzeb może sobie zrobić, pożegnac się itd-jesli tego potrzebuje i chce.

Trochę empatii, lub nie pisac nic by się przydało.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------



No tak, w 17 to faktycznie w zasadzie nic tam jeszcze sie nie rozwijalo i nie bylo- wez sie zastanów co piszesz. Jaką traumę? juz przezyli zmarlo ich dziecko, pogrzeb to zwyczajny kolejny etap potrzebny rodzinie do dalszego zycia.

A co ma do rzeczy 4 letnie dziecko??
to nie było jeszcze dziecko i jak ktoś sobie robi z tego wielką żałobę to jedyne czego chce to żeby się nad nim rozczulać zamiast iść dalej.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 13:25   #9
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: [*]

Autorko, jest mi bardzo przykro, ze spotkało Cię coś takiego Nawet nie wyobrażam sobie, co czujesz...

Jeśli czujesz taką potrzebę, płacz - to często pomaga. Natomiast jeśli bardzo długo będzie utrzymywać się u Ciebie tak ogromny smutek, to na pewno warto będzie zwrócić się o pomoc do psychiatry lub psychoterapeuty. Ale na razie daj sobie po prostu czas na żałobę...

Mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości szczęście się do Was uśmiechnie



Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to nie było jeszcze dziecko i jak ktoś sobie robi z tego wielką żałobę to jedyne czego chce to żeby się nad nim rozczulać zamiast iść dalej.
A od kiedy według Ciebie zaczyna się być dzieckiem? To że w medycynie na tym etapie nazywa się je "płodem", nie oznacza, że nie jest też dzieckiem. Tak jak później w terminologii medycznej nazywa się małego człowieka "noworodkiem", potem "niemowlęciem" - skoro fachowa nazwa nie brzmi "dziecko", to też nim nie jest?

Nie wiem czy wiesz jaki jest przebieg ciąży tydzień po tygodniu, ale na tym etapie dziecko wygląda już jak mały człowiek, ma wszystkie narządy wewnętrzne i zewnętrze, rozwinięty układ nerwowy, umie chwytać, słyszy dźwięki, posiada mimikę twarzy...

To że dla Ciebie to "tylko płód", nie oznacza, że ktoś inny nie może odczuwać smutku i żalu. Zwłaszcza,jeśli to było długo oczekiwane dziecko.
Możesz mieć oczywiście swoje zdanie, ale musisz manifestować go tak kategorycznie wobec osoby, która mocno przeżywa stratę


Dla mnie pogrzeb na tym etapie, to normalna sprawa, bo to od dawna nie jest już zlepek komórek, tylko maleńka istota, która żyje i czuje.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:11   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Autorko, jest mi bardzo przykro, ze spotkało Cię coś takiego Nawet nie wyobrażam sobie, co czujesz...

Jeśli czujesz taką potrzebę, płacz - to często pomaga. Natomiast jeśli bardzo długo będzie utrzymywać się u Ciebie tak ogromny smutek, to na pewno warto będzie zwrócić się o pomoc do psychiatry lub psychoterapeuty. Ale na razie daj sobie po prostu czas na żałobę...

Mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości szczęście się do Was uśmiechnie




A od kiedy według Ciebie zaczyna się być dzieckiem? To że w medycynie na tym etapie nazywa się je "płodem", nie oznacza, że nie jest też dzieckiem. Tak jak później w terminologii medycznej nazywa się małego człowieka "noworodkiem", potem "niemowlęciem" - skoro fachowa nazwa nie brzmi "dziecko", to też nim nie jest?

Nie wiem czy wiesz jaki jest przebieg ciąży tydzień po tygodniu, ale na tym etapie dziecko wygląda już jak mały człowiek, ma wszystkie narządy wewnętrzne i zewnętrze, rozwinięty układ nerwowy, umie chwytać, słyszy dźwięki, posiada mimikę twarzy...

To że dla Ciebie to "tylko płód", nie oznacza, że ktoś inny nie może odczuwać smutku i żalu. Zwłaszcza,jeśli to było długo oczekiwane dziecko.
Możesz mieć oczywiście swoje zdanie, ale musisz manifestować go tak kategorycznie wobec osoby, która mocno przeżywa stratę


Dla mnie pogrzeb na tym etapie, to normalna sprawa, bo to od dawna nie jest już zlepek komórek, tylko maleńka istota, która żyje i czuje.
aż poczytałam i według internetu w 17 tygodniu ciąży to narządy zewnętrzne dopiero zaczynają się kształtować i nawet nie wiadomo jaka to płeć dzieckiem to jest jak zacznie żyć jak człowiek w łonie matki a nie tylko egzystować jak każda inna bakteria w organizmie, chociażby.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:33   #11
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
aż poczytałam i według internetu w 17 tygodniu ciąży to narządy zewnętrzne dopiero zaczynają się kształtować i nawet nie wiadomo jaka to płeć dzieckiem to jest jak zacznie żyć jak człowiek w łonie matki a nie tylko egzystować jak każda inna bakteria w organizmie, chociażby.
Dziecko porównujesz do bakterii? Dziewczyno, czy Ty w ogóle wiesz co piszesz? Po co w ogóle zabierasz głos w tej sprawie?
Kobieta cierpi, bo straciła swoje dziecko, nie ważne w którym tygodniu, to było wyczekiwane przez nią maleństwo, a Ty bezczelnie piszesz, że nie ma po czym płakać i ma iść dalej? za empatię. Naprawdę jeśli nie możesz się wykazać odrobiną empatii i zrozumienia, to zniknij z tego wątku.

darianna_darianna, bardzo mi przykro, ale tak jak już wyżej było napisane- przenieś się na wątek Aniołkowych Mam, które za pewne wykażą więcej zrozumienia niż przypadkowe wizażanki.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 15:18   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
aż poczytałam i według internetu w 17 tygodniu ciąży to narządy zewnętrzne dopiero zaczynają się kształtować i nawet nie wiadomo jaka to płeć dzieckiem to jest jak zacznie żyć jak człowiek w łonie matki a nie tylko egzystować jak każda inna bakteria w organizmie, chociażby.
Nigdzie nie napisałam, że narządy są w pełni ukształtowane.
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, to ktoś, kto urodził się z jakąś wadą rozwojową lub np. w dorosłym życiu miał wypadek i nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, nie jest człowiekiem? Bo przecież tylko "egzystuje"


Już nie mówiąc, że wcześniej jako argument na nie-bycie dzieckiem, podawałaś, to że w medycynie jest "tylko płodem" - ale w terminologii płodem będzie aż do porodu, niezależnie na ile mogłoby żyć już samodzielnie. Po prostu: "płód", to dziecko, ale żyjące w brzuchu matki.


No ale nikt Cię tutaj na siłę nawracać nie będzie. Dlatego proponuję, żebyś w tym momencie nie narzucała autorce swoich poglądów i nie odbierała jej prawa do żałoby. Uszanuj to, że jest jej ciężko, niezależnie czy według Ciebie powód jest sensowny czy nie. Każdy człowiek jest inny i każdy ma prawo odczuwać smutek z innego powodu. Więc proszę, nie rób na siłę demonstracji.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 15:41   #13
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Dziecko porównujesz do bakterii? Dziewczyno, czy Ty w ogóle wiesz co piszesz? Po co w ogóle zabierasz głos w tej sprawie?
Kobieta cierpi, bo straciła swoje dziecko, nie ważne w którym tygodniu, to było wyczekiwane przez nią maleństwo, a Ty bezczelnie piszesz, że nie ma po czym płakać i ma iść dalej? za empatię. Naprawdę jeśli nie możesz się wykazać odrobiną empatii i zrozumienia, to zniknij z tego wątku.
autorka tych postow to zadeklarowana bezdzietna, która nie znosi "☠☠☠☠☠☠ków"
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 15:56   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
autorka tych postow to zadeklarowana bezdzietna, która nie znosi "☠☠☠☠☠☠ków"
nie wciskaj mi słów w usta
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 17:37   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
aż poczytałam i według internetu w 17 tygodniu ciąży to narządy zewnętrzne dopiero zaczynają się kształtować i nawet nie wiadomo jaka to płeć dzieckiem to jest jak zacznie żyć jak człowiek w łonie matki a nie tylko egzystować jak każda inna bakteria w organizmie, chociażby.
Jeśli dziecko jest chciane to od poczatku ciazy jest dzieckiem i bez znaczenia jest który to tydzien/miesiąc, a raczej autorka chciała i czekala na dziecko.


Kiedy zaczyna zyc jak czlowiek? jaki idzie do szkoly czy pracy? przecież nawet w 8 miesiacu bez matki/ pomocy dziecko zginie wiec co to jest czlowiek i kiedy sie zaczyna?

Bzdury piszesz i na twoim miejscu bym się już wstrzymała z opiniami w tym wątku bo sie pogrążasz i pisze to jako zwolennik aborcji na życzenie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 17:42   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jeśli dziecko jest chciane to od poczatku ciazy jest dzieckiem i bez znaczenia jest który to tydzien/miesiąc, a raczej autorka chciała i czekala na dziecko.


Kiedy zaczyna zyc jak czlowiek? jaki idzie do szkoly czy pracy? przecież nawet w 8 miesiacu bez matki/ pomocy dziecko zginie wiec co to jest czlowiek i kiedy sie zaczyna?

Bzdury piszesz i na twoim miejscu bym się już wstrzymała z opiniami w tym wątku bo sie pogrążasz i pisze to jako zwolennik aborcji na życzenie
płód to nie jest dziecko. może w 8,9 miesiącu ciąży jak już by samo przeżyło, tak ale wcześniej? nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 17:49   #17
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: [*]

Pffe, tutaj chodzi o emocjonalne przywiązanie się matki do dziecka, które nosiła w sobie, które pokochała i na które czekała. Naprawdę sądzę, że powinnaś odpuścić ten wątek. Pokazujesz teraz totalny brak empatii. Nie musisz rozumieć, ale cudze uczucia w tak delikatnej materii wypadałoby uszanować.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 18:53   #18
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: [*]

moim zdaniem pffe zrozumiala by tylko wtedy gsyby sama znalazla sie w takiej sytuacji. ciekawe czy wtedy by tak samo mowila przeciez to nie bylo dziecko wiec nad czym tu rozpaczac. to tyle. bedziesz w ciazy to zobaczysz jak to jest.
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 19:12   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
moim zdaniem pffe zrozumiala by tylko wtedy gsyby sama znalazla sie w takiej sytuacji. ciekawe czy wtedy by tak samo mowila przeciez to nie bylo dziecko wiec nad czym tu rozpaczac. to tyle. bedziesz w ciazy to zobaczysz jak to jest.
na pewno bym nie robiła pogrzebu, bez przesady.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 20:23   #20
Doris89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: [*]

pfee, jesteś bez serca, serio. Bez serca. Los się kiedyś lubi odmienić, ciekawe co powiesz jak będziesz w takiej sytuacji, choć nie życzę Ci tego.

Autorko, trzymaj się dzielnie!
Doris89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:02   #21
darianna_darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: [*]

Witajcie dziewczyny, dziekuje za odzew. Jest mi bardzo przykro z powodu niektorych odpowiedzi, ale rozumiem, ze dla niektorych empatia to zupa z azji. Mam prawo odczuwac co sobie tylko chce, podzielenie sie z kims swoim przezyciem jest dla mnie odreagowaniem calej sytuacji. Zadna z Was nie ma prawa pisac, ze robie z siebie cierpietnice; prawo wolnego slowa konczy sie tam, gdzie zaczynasz kogos obrazac. Nie zycze zadnej z Was podobnych doswiadczen.

Moje dziecko mialo 17 centymetrow, daleko mu do jakiejs bakterii z organizmu, do ktorego zostalo porownane.
darianna_darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:20   #22
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: [*]

Cytat:
Napisane przez darianna_darianna Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, dziekuje za odzew. Jest mi bardzo przykro z powodu niektorych odpowiedzi, ale rozumiem, ze dla niektorych empatia to zupa z azji. Mam prawo odczuwac co sobie tylko chce, podzielenie sie z kims swoim przezyciem jest dla mnie odreagowaniem calej sytuacji. Zadna z Was nie ma prawa pisac, ze robie z siebie cierpietnice; prawo wolnego slowa konczy sie tam, gdzie zaczynasz kogos obrazac. Nie zycze zadnej z Was podobnych doswiadczen.

Moje dziecko mialo 17 centymetrow, daleko mu do jakiejs bakterii z organizmu, do ktorego zostalo porownane.

przykro miże musiałaś się naczytać niektórych komentarzy

ciekawe gdzie są moderatorzy???
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 05:58   #23
inna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 62
Dot.: [*]

Dokładnie.
inna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 08:29   #24
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: [*]

Cholernie nietaktowne są Twoje komentarze pffe. Zrozumiałabym je w wolnej dyskusji, ale w wątku zrozpaczonej kobiety w żałobie aż przykro się je czyta.

Mam kilka znajomych, które straciły dziecko, w tym siostrę. Wszystkie potrzebowały czasu by się uporać ze stratą. Jedne wracały do siebie po kilku tygodniach, inne potrzebowały pomocy psychologa, a nawet psychiatry. Jeśli czujesz, że nie dajesz rady, może pomyśl o tym również?

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2014-12-23 o 08:31
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 08:38   #25
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: [*]

pffe, jesteś taka alternatywna, inteligentna, wyszczekana, wow wow
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:32   #26
darianna_darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: [*]

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;49446935]pffe, jesteś taka alternatywna, inteligentna, wyszczekana, wow wow [/QUOTE]


przeciez tak najprosciej, bez zadnych konsekwencji.
darianna_darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 11:34   #27
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: [*]

Współczuję Ci z całego serca. Nigdy nie byłam w ciąży, także mogę się domyślać co czujesz. Trzymał sie mała
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 20:39   #28
reniferek01
Zakorzenienie
 
Avatar reniferek01
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: reniferowo ;p
Wiadomości: 3 246
Dot.: [*]

Wiem, że to brzmi banalnie ale czas leczy rany. Ważne abyś miała kogoś obok siebie, wsparcie. I jeśli potrzebujesz to płacz, nie duś tego w sobie.

Strasznie mi przykro.
__________________
12.06.2010 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.."


...
Pamiętaj: kiedy znów zdziczeję,
Odrzyj mnie z wichrów i ugłaskaj!
reniferek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 20:58   #29
darianna_darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: [*]

Bardzo dziekuje x
darianna_darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 21:49   #30
KolorujeSwiat
Zadomowienie
 
Avatar KolorujeSwiat
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 656
Dot.: [*]

W głowie mi się nie mieści, jacy ludzie są okropni, mściwi...
Droga autorko, nigdy w ciąży nie byłam, ale mogę się domyślić co czujesz, bo kocham dzieci i bardzo chciałabym je mieć w przyszłości. Współczuję i bądź silna. Strata boli, ale dojdziesz w końcu do siebie. Jeśli bliscy nie dadzą rady Cię wesprzeć, to udaj się do psychologa/psychiatry. Obce osoby czasem lepiej pomogą niż te najbliższe
Trzymaj się ciepło, oby Twój mały aniołek był szczęśliwy tam gdzie teraz jest <3
__________________
Studentka budownictwa na PP - II rok

29.01.2011 - z TŻ
27.08.2013 - kierowca


#WizażPORN
KolorujeSwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-22 15:06:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.