Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 10:34   #31
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Hmm...

jako była posiadaczka tlenionych włosów moge doradzić olejowanie włosów. Jest na wizażu cały watek na ten temat. Olejowanie pomogło moim włosom dojśc do ładu bardzo szybko. Jedwab, który posiadasz stosuj bardzo oszczednie i tylko na końce.
__________________
- Ostatnie farbowanie - sierpień 2011
- Olejowanie - marzec 2012
- Radykalne cięcie - 28 maj 2012
- Własne naturalki - cały czas


Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61765591
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 18:12   #32
gaaabsx
Raczkowanie
 
Avatar gaaabsx
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 58
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Proponuję olejowanie [oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej migdałowy, olej rycynowy] oraz dobrą maskę i odżywkę. Ja używałam Waxa, którego sobie bardzo chwalę oraz odżywkę ze sklepu fryzjerskiego [można ją znaleźć na allegro], Kallos się nazywa z tego co pamiętam, koszt niewielki, bo za 1000ml dawałam wtedy jakieś 10zł. Również jestem ofiara rozjaśniania włosów i polecam udac się do zaufanego fryzjera i podciąć chociaż odrobinę tych włosów. Na pewno odżyją. Tylko uważaj, żeby jakaś "sympatyczna" fryzjerka nie zajęła się tymi włosami za bardzo Odpuść prostownicę i suszarkę - są wakacje, więc daj włosom trochę odpocząć. Oprócz tego polecam picie Skrzypokrzywy
gaaabsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:26   #33
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Oliwa z oliwek i olej rycynowy przyciemniają włosy więc nie skorzystam, jeśli możecie to proponujcie mieszanki bez tych składników Ja też stosuję maskę Waxa do blond włosów. Codziennie piję bardzo mocny wywar z pokrzywy i łykam Skrzypowitę Do fryzjerki pójdę i obetnę radykalnie włosy nawet 10 cm ale dopiero gdy zamówię doczepy Clip In i zobaczę że ładnie się komponują z moimi to będę doczepiać żeby mieć długie, bo z krótkimi włosami nigdy się ludziom na oczy nie pokażę, amen :P Jest mi strasznie brzydko więc jeszcze 2 tyg te moje włosięta obędą się bez skracania.
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!

Edytowane przez adrenalineshot
Czas edycji: 2012-07-18 o 19:28
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:55   #34
gaaabsx
Raczkowanie
 
Avatar gaaabsx
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 58
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

oooo.. włosy clip-in to świetna sprawa, sama miałam przez pewien czas po zniszczeniu włosów rozjaśnianiem :c też wtedy musiałam radykalnie obciąć
__________________
gaaabsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:12   #35
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

A ja za żadne skarby świata nie zrezygnuję z blondu. Miałam już na głowie sporo różnych odcieni od prawie czarnego aż po taki rudawo-brązowy no i przeróżne odcienie i kombinacje blondów(zresztą pisałam o tym) no i wszyscy uważają że niesamowicie do twarzy jest mi w jaśniutkim chłodnym blondzie i że to cud że się z takimi nie urodziłam bo w moim naturalnym kolorze już wyglądam gorzej. Jak byłam małą dziewczynką to miałam takie bialutkie włoski a z czasem tak od 5 roku zaczęły mi się bardzo ściemniać i do dzisiaj sama nie jestem pewna jaki to kolor.
Wczoraj już 2 raz w tym tygodniu płukałam włosy rumiankiem może rozjaśni mi moje włosy bo aktualnie mam pasemka 50 na 50 - ciepły jasny blond i chłodny jasny blond taki prawie biały i na taki właśnie chciałabym odświeżyć moje włosy ale jak na razie idzie to w odstawkę aż za 14 miesięcy bo muszę zadbać o włosy bo im się w pełni należy To już chyba 4 dzień kuracji i zauważam różnicę chodź to pewnie tylko mój wymysł - podświadomość ;p Nie licząc końcówek myślę że aż tak bardzo nie mam zniszczonych włosów jak mi się wydaję ale pewnie się mylę.. No nic, na razie czekam jak się będzie sprawować maseczka z Waxa, we wtorek użyłam jej pierwszy raz i myślę że powinno być dobrze Poza tym staram się jak najlepiej dbać o nie tak jak tu radzicie, myślę że z czasem się rozkręcę i będzie jeszcze o wiele lepiej, szczególnie jak trochę podetnę. W tym miesiącu już krucho z kasą to raczej nic nowego do włosów nie kupię no i tych doczepów nie mogę jeszcze zamówić i ścięcie musi poczekać więc czekam aż pod koniec lipca dostanę od mamy wypłatę(mamy taki system - ona nic mi nie kupuje tylko daje mi pieniądze) i mam zacząć takie prace w ogrodzie to dodatkowe 200 może wpadnie Pierwszy wydadek to Clip In potem najpotrzebniejsze rzeczy a reszta? hmm powiem tyle że półki w łazience będą totalnie zawalone kosmetykami do włosów

ps. Myślałam o zrobieniu zabiegu keratynowego. Co myślicie? Polecacie? Przydał by mi się bo podobno regeneruje włosy no i nie musiałabym przymusowo używać raz w tygodniu prostownicy bo miałabym proste.
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:34   #36
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

sceptycznie podchodzę do encanto. Dużo kosztuje a efekty nie trwają zbyt długo i te liczne owarowania...
__________________
- Ostatnie farbowanie - sierpień 2011
- Olejowanie - marzec 2012
- Radykalne cięcie - 28 maj 2012
- Własne naturalki - cały czas


Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61765591
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:59   #37
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

adrenalineshot - po tym co zrobiłaś swoim włosom to mogę Ci powiedzieć z pewnością, że one Ci się pokruszą. Nie musisz ich obcinać jeśli walczysz o ich długość - one tak czy inaczej się pokruszą i same skrócą...
Stosowanie odżywek/masek z proteinami może Ci to jedynie przyspieszyć. Z własnego doświadczenia wiem, że proteiny na takie zmaltretowane do granic wytrzymałości włosy podziałają tragicznie, bo włos już po kilku użyciach będzie przekarmiony i się złamie prawie do "jeża".
Pozostało Ci tylko nawilżanie i używanie produktów z silikonami, aby je trochę zabezpieczyć. Te włosy nigdy się nie zregenerują i same wykruszą, będziesz miała coraz krótsze.
Mówisz, że jak urosną 5 cm to 5 cm zetniesz. Problem w tym, że moim zdaniem nie zauważysz już żadnego przyrostu, bo to co urośnie to się od dołu wykruszy.
Proste - albo ścinasz krótko i dbasz o te które nie są aż tak bardzo zniszczone, albo trzymasz długie siano, które i tak samo się wykruszy.
Rumianek - wysusza dodatkowo przesuszone włosy.
Doczepy dodatkowo obciążą cebulki, włosy Ci będą wypadać.
Zabieg keratynowy jest ok, ale jak masz już końcówki w tragicznym stanie to nie oszukujmy się - po przejechaniu po nich 7 razy prostownicą - pożegnasz się z nimi. Choćby nie wiem jak bardzo były zabezpieczone keratyną.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

co mozesz dobrego zrobic tym wlosom ?
Polecam Ci zabieg z płynną keratyną Joico K-pak.
To nie jest prostowanie keratynowe, to jest zabieg składający się z 4 etapów - szampon, odzywka otwierajaca luski, maska keratynowa, maska nawilzajaca.
Moje wlosy swietnie po tym wygladaly, mimo ze byly bardzo zniszczone dekoloryzacją z czarnego. Nic Ci nie naprawi włosów, ale może sprawić, że będą ładnie wyglądały i nie połamią się aż tak szybko...chodź połamią się na pewno
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 14:11   #38
Leae
Rozeznanie
 
Avatar Leae
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 794
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez Katarzyncia23 Pokaż wiadomość
adrenalineshot - po tym co zrobiłaś swoim włosom to mogę Ci powiedzieć z pewnością, że one Ci się pokruszą. Nie musisz ich obcinać jeśli walczysz o ich długość - one tak czy inaczej się pokruszą i same skrócą...
Stosowanie odżywek/masek z proteinami może Ci to jedynie przyspieszyć. Z własnego doświadczenia wiem, że proteiny na takie zmaltretowane do granic wytrzymałości włosy podziałają tragicznie, bo włos już po kilku użyciach będzie przekarmiony i się złamie prawie do "jeża".
Pozostało Ci tylko nawilżanie i używanie produktów z silikonami, aby je trochę zabezpieczyć. Te włosy nigdy się nie zregenerują i same wykruszą, będziesz miała coraz krótsze.
Mówisz, że jak urosną 5 cm to 5 cm zetniesz. Problem w tym, że moim zdaniem nie zauważysz już żadnego przyrostu, bo to co urośnie to się od dołu wykruszy.
Proste - albo ścinasz krótko i dbasz o te które nie są aż tak bardzo zniszczone, albo trzymasz długie siano, które i tak samo się wykruszy.
Rumianek - wysusza dodatkowo przesuszone włosy.
Doczepy dodatkowo obciążą cebulki, włosy Ci będą wypadać.
Zabieg keratynowy jest ok, ale jak masz już końcówki w tragicznym stanie to nie oszukujmy się - po przejechaniu po nich 7 razy prostownicą - pożegnasz się z nimi. Choćby nie wiem jak bardzo były zabezpieczone keratyną.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

co mozesz dobrego zrobic tym wlosom ?
Polecam Ci zabieg z płynną keratyną Joico K-pak.
To nie jest prostowanie keratynowe, to jest zabieg składający się z 4 etapów - szampon, odzywka otwierajaca luski, maska keratynowa, maska nawilzajaca.
Moje wlosy swietnie po tym wygladaly, mimo ze byly bardzo zniszczone dekoloryzacją z czarnego. Nic Ci nie naprawi włosów, ale może sprawić, że będą ładnie wyglądały i nie połamią się aż tak szybko...chodź połamią się na pewno
A ten zabieg Joico robiłaś u fryzjera? Ile Cię to kosztowało?
__________________
12.07.2015 r. - 60 cm

Leae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 16:18   #39
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Ścięcie włosów na krótko jest nie do przyjęcia - już pisałam że nigdy w życiu nie pokażę się w krótkich włosach. Może powinnam zrobić zdjęcie włosom i je wstawić bo widzę że mój opis daje same czarne wizje a mi się wydaje że aż tak bardzo zniszczone nie są poza tym były okresy kiedy moje włosy były w dużo gorszej kondycji a jednak urosły 10 cm i to w dość krótkim czasie ponad 1 cm na miesiąc i naprawdę widać różnicę. Nie zauważam pokruszonych włosów a jednak to byłoby widać. Od czasu do czasu może ze 3 włoski ale w ogóle mi nie wypadają. W dotyku są miękkie i gładkie tyle że się puszą bo naturalnie mam takie "loko-fale" a włosy pocieniowane. Nawet końcówki powiedziałabym że nie są już tak suche jak zaraz po rozjaśnianiu. W najgorszym stanie jest jakieś 10 cm od dołu. Doczepy już nosiłam i również w okresie kiedy moje włosy były w dużo gorszym stanie i w większości popalone - włosy w ogóle mi nie wypadały więc nie wiem o co chodzi choć zestaw był z tych supergęstych 200 gram. Ogólnie to nigdy nie miałam okresu kiedy wypadały mi włosy. Odpadną to odpadną - ale nie sądzę zresztą nawet jeśli to kupię naturalną perukę - stać mnie. W krótkich włosach na pewno chodzić nie będę.

ps. Jeśli na masce lub czymkolwiek jest napisane że jest do bardzo zniszczonych włosów bo raczej nie jest to złośliwość producenta aby komuś przyśpieszyć kruszenie włosów.
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!

Edytowane przez adrenalineshot
Czas edycji: 2012-07-19 o 16:25
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 20:08   #40
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Jeśli kupisz perukę to spoko to po co cały ten wątek Mnie też stać na perukę, a mimo to nie wiem jakbym miała pójść z TŻ-tem to łóżka z peruką i z nią spać Fajnie mieć własne włosy Pytasz jak uratować twoje kłaczki to Ci ładnie odpowiadam. Nie jestem z tych osób, które będą pisały, że zrobiłaś strasznie i po co rozjaśniałaś i teraz cierp.
Ja Ci udzielam rzetelnych informacji, bo przeżyłam już trochę więcej niż Ty.
W pierwszym poście napisałaś, że masz tragedię, że włosy Ci się kruszą przy każdym dotyku, to ja Ci piszę co możesz zrobić z takimi włosami. Jeśli nagle uważasz, że się nie kruszą i są w miarę zdrowe to zmień wątek i nie doprowadzaj do sytuacji, że ludzie się tu produkują i pomagają, a tak właściwie to sama znasz wszystkie odpowiedzi.
Aha - i nie napisałam, że będą Ci wypadały, tylko że się będą kruszyły - to dwa różne zdarzenia.


Robiłam Joico K-pak u fryzjera, zakupiłam też produkty profesjonalne (nie u fryzjera, bo oni proponują zestaw domowy, a to nie o to chodzi) i muszę powiedzieć, że jeżeli cokolwiek może Ci pomóc w jakimś stopniu to tylko to.
Ja używałam chyba prawie wszystkich masek, odżywek, ampułek które są dostępne. Używałam tylko profesjonalnych - od Loreal, Wella, Kerastase, Joico, Matrix, Goldwell...Napiszę tak jak ty - "stać mnie"na takie luksusy po kilkaset złotych za zestaw to używałam czego tylko mogłam - niestety kruszącym się włosom po rozjaśnianiu nic nie pomogło na dłuższą metę. Joico K-pak podreperował skutecznie te, które nie były spalone, ale zniszczone (na końcówki ok 10 cm nie pomógł i musiałam i tak ściąć).
Są różne odżywki - proteinowe, z silikonami, nawilżające. Proteiny mają to do siebie, że łatwo je przedawkować i przekarmisz włosy, a wtedy nawet zdrowe włosy wyglądają jak suche i szorstkie, a te spalone po prostu odpadną.
Ja i moja siostra po hardkorowych rozjaśnianiach na BIAŁY blond zaczęłyśmy używać własnie takiej cudnej odżywki która w składzie miała w głównej mierze proteinki. Bardzo szybko pozbyłyśmy się włosów, które się wykruszyły.
Dlatego z własnego doświadczenia doradzam używanie właśnie tych z silikonami, gdyż twoim włosom nie zaszkodzą, a wręcz sprawią, że będą przyzwoicie wyglądały.
Odżywki, maski są dla włosów "zniszczonych" bądź "bardzo zniszczonych", natomiast nie spalonych rozjaśniaczem, bo takich nie da się już uratować.

W każdym razie polecam Ci ten zabieg Joico K-pak, a z domowej pielęgnacji maskę Stapiz Sleek Line...jest bardzo tania i bardzo dobra. Ma fajny skład, silikonowa, ale nawet bardzo zniszczone włosy wyglądają po niej przyzwoicie.
Henna Treatment Wax jest również świetna, ale nie na spalone włosy, bo aby zauważyć rezultaty to trzeba ją stosować bardzo długo, a Twoje włosy nie mogą czekać.
Pomyśl o profesjonalnych kosmetykach z silikonami. Taka moja mała rada Uwierz, przeżyłam niejedno

A jeśli farba poparzyła Ci głowę, to radzę jednak pomyśleć o odżywieniu cebulek jakimiś ampułkami wzmacniającymi - nie zaszkodzą.

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2012-07-19 o 20:23
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 20:43   #41
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Nie chciałam żeby moja wypowiedź była przemądrzała lub chamska, jeśli tak to odebrałaś to przepraszam. Domyślam się że przeżyłaś dużo więcej ode mnie bo jest bardzo młoda. Jak już pisałam to z blondu nie zrezygnuję i tak właśnie z BIAŁEGO blondu bo na taki już za 2 miesiące go stonuję ale profesjonalną FARBĄ, a nie rozjaśniaczem. Wszystko uzgadniałam z profesjonalną fryzjerką i wszystko tak aby nie wyrządzić żadnej krzywdy włosom, rzekłabym - humanitarnie Wierzę, że można jeszcze uratować włosy po przejściach. Widziałam włosowe historie wielu dziewczyn na blogach i niektóre miały podobne przejścia do mnie a teraz mają piękne rozjaśniane włosy, tak, rozjaśniane! Skoro moje włosy nie wykruszyły się rok temu kiedy przez jakieś 1,5h katowałam je rozjaśniaczem z oksy. 12% a po rozjaśnianiu prostowałam prawie codziennie oraz później przez te wszystkie zmiany kolorów kiedy też były fatalnie spalone to wierzę że teraz też mi się nie wykruszą Ja aktualnie używam kilku produktów z sylikonami. Hm te proteiny są chyba tylko w tym Waxie choć mogę się mylić, nie jestem taką znawczynią jak wy. Powiedziałam i powtarzam a już sprowadzam się do w pewnym sensie kompromisu - dostanę Clip In w idealnym odcieniu to zetnę włosy najkrócej jak się da czyli tak żeby doczepy nie wyglądały sztucznie. To z tą peruką nie pisałam na serio - musiałabym chyba całkowicie wyłysieć :P Żeby uniknąć nieporozumień odnośnie stanu moich włosów niedługo może wkleję zdjęcie ale ciężko będzie bo do dyspozycji mam na razie samą cyfrówkę a jak to cyfrówka, robi złe jakościowo zdjęcia.
Z innej beczki - wypiszę wszystkie moje kosmetyki do włosów i jeśli któraś z was będzie taka miła to napiszcie mi co mam zmienić i na co a co mam zostawić to będę bardzo wdzięczna
- szampon Gliss Kur ultimate repair (podobno dużo sylikonów, moje włosy go chyba polubiły )
- odżywka Nivea Intense Repair (tej odżywki kupiłam już 2 opakowanie, lubię ją ale jeśli tak stwierdzicie to mogę zrezygnować)
- jedwab NaturaSilk (stosuję tylko na końcówki)
- maska BioWax do blondu (niedawno kupiłam, użyłam na razie tylko raz więc nie mogę stwierdzić jak na mnie działa, gdy włosy mi wyschły były bardzo mięciutkie i gładkie jak na razie na + )

Używałam jeszcze niedawno taką maseczkę z saszetki dokładnie zużyłam 4 ale już więcej nie kupię bo ponoć ma w składzie te wstrętne PROTEINY :P

PS. Zapomniałam o szamponie i odżywce rewitalizujących kolor ( Joanna professional porzeczkowa - szampon i Joanna Ultra Color System - odżywka) ale ich używam w razie potrzeby ok. 2 razy w tyg. i dają dobre efekty czyli raczej nie ma potrzeby bym rezygnowała
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!

Edytowane przez adrenalineshot
Czas edycji: 2012-07-19 o 20:47
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 22:00   #42
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Hmmm...
Po 1 - szampon - nie ma potrzeby by był z silikonami - szampon ma za zadanie oczyścić włosy, odżywka je odżywia, więc po jaką cholerę pakują silikony do szamponów - nigdy tego nie zrozumiem. Szampon - bez silikonów, prosty skład np. Joanna Czarna Rzepa, bądź Barwa Pokrzywowy
Po 2 - zalecałabym olejowanie włosów - czyli np. myjesz włosy na noc, nakładasz na nie olej (np. oliwe z oliwek), rano myjesz, nakladasz odzywke (ta ktora stosujesz) i zmywasz
Po 3 - olejowanie przy stosowaniu szamponow z silikonem nie ma sensu, bo olej itak nie przedostanie sie do wlosow przez warste nadbudowanego silikonu. Jak bedziesz uzywala szamponu bez silikonu z SLS to wtedy kazde mycie usunie te nagromadzone silikony i pozwoli olejom działać. Poczytaj sobie o olejowaniu - to najlepsze co możesz zrobić dla włosów.
Wbrew opiniom olejowanie wcale nie przyciemnia włosów, no chyba że wetrzesz w nie jakiś olej o ciemnej barwie, ale oliwa z oliwek, bądź kokosowy - są jak najbardziej OK.
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:17   #43
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez Katarzyncia23 Pokaż wiadomość
Hmmm...
Po 1 - szampon - nie ma potrzeby by był z silikonami - szampon ma za zadanie oczyścić włosy, odżywka je odżywia, więc po jaką cholerę pakują silikony do szamponów - nigdy tego nie zrozumiem. Szampon - bez silikonów, prosty skład np. Joanna Czarna Rzepa, bądź Barwa Pokrzywowy
Po 2 - zalecałabym olejowanie włosów - czyli np. myjesz włosy na noc, nakładasz na nie olej (np. oliwe z oliwek), rano myjesz, nakladasz odzywke (ta ktora stosujesz) i zmywasz
Po 3 - olejowanie przy stosowaniu szamponow z silikonem nie ma sensu, bo olej itak nie przedostanie sie do wlosow przez warste nadbudowanego silikonu. Jak bedziesz uzywala szamponu bez silikonu z SLS to wtedy kazde mycie usunie te nagromadzone silikony i pozwoli olejom działać. Poczytaj sobie o olejowaniu - to najlepsze co możesz zrobić dla włosów.
Wbrew opiniom olejowanie wcale nie przyciemnia włosów, no chyba że wetrzesz w nie jakiś olej o ciemnej barwie, ale oliwa z oliwek, bądź kokosowy - są jak najbardziej OK.
Są osoby, które używają tylko szamponu, myślę że jest ich całkiem sporo. Są też osoby, które mają ekstremalnie plączace się włosy i silikon w szamponie pozwala im tego unikać.
Oliwa odpada u tak jasnych blondynek - może zażółcać.
Silikony nie stanowią nieprzepuszczalnej bariery, poza tym są zmywalne slsem, więc te w szamponie na pewno nie zostają w całości na włosach, bo przecież są w towarzystwie sls/sles. Myślę, że zostaje ich tam nie tak wiele.
Moim zdaniem jednak najlepsze są maski i odżywki, bo olej to tylko tłuszcz - nie nawilży, a w odpowiedni olej też nie jest łatwo trafić. Oleje to zawsze jakaś alternatywa, ale cudów to one nie zrobią.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 07:31   #44
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

No to teraz już mam "pomieszanie z poplątaniem"...
Mam wystarczająco ciepły odcień na włosach, nie chcę jeszcze mu pomagać w zażółcaniu oliwą. Dziewczyny polecały mi oliwkę dla dzieci Baby Dream, może to coś da. Kurcze ciężko mi będzie zrezygnować z tego szamponu całkowicie bo strasznie go polubiłam ale mogę go stosować na przemian z Czarną Rzepą.
I jeszcze pytania:
- Jaki dobry spray lub serum termoochronne polecacie? Prostuję włosy tak 2-3 razy w miesiącu i nie zrezygnuję z tego na pewno ale chcę im zapewnić przynajmniej jakąś minimalną ochronę.
- Jaka maseczka dobrze by się sprawiła na moich włosach? Jak skończę Waxa chciałabym spróbować czegoś innego, może dawałoby lepsze rezultaty.
- Może powinnam używać jeszcze jakiś dodatkowych kosmetyków oprócz tych, które mam? Jeśli tak, to co byście mi proponowały?
I prosiłabym o propozycje kosmetyków dostępnych w zwykłej drogerii, najlepiej w Rossmannie, byłabym strasznie wdzięczna Wiem że marudze i mam duże wymagania ale widzę że są tu użytkowniczki z duuuużą wiedzą a ja jestem kompletnie zielona
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:56   #45
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość
No to teraz już mam "pomieszanie z poplątaniem"...
Mam wystarczająco ciepły odcień na włosach, nie chcę jeszcze mu pomagać w zażółcaniu oliwą. Dziewczyny polecały mi oliwkę dla dzieci Baby Dream, może to coś da. Kurcze ciężko mi będzie zrezygnować z tego szamponu całkowicie bo strasznie go polubiłam ale mogę go stosować na przemian z Czarną Rzepą.
I jeszcze pytania:
- Jaki dobry spray lub serum termoochronne polecacie? Prostuję włosy tak 2-3 razy w miesiącu i nie zrezygnuję z tego na pewno ale chcę im zapewnić przynajmniej jakąś minimalną ochronę.
- Jaka maseczka dobrze by się sprawiła na moich włosach? Jak skończę Waxa chciałabym spróbować czegoś innego, może dawałoby lepsze rezultaty.
- Może powinnam używać jeszcze jakiś dodatkowych kosmetyków oprócz tych, które mam? Jeśli tak, to co byście mi proponowały?
I prosiłabym o propozycje kosmetyków dostępnych w zwykłej drogerii, najlepiej w Rossmannie, byłabym strasznie wdzięczna Wiem że marudze i mam duże wymagania ale widzę że są tu użytkowniczki z duuuużą wiedzą a ja jestem kompletnie zielona
Serum nie polecę, bo nie prostuję, więc się nie znam. Co do masek to warto kupić L'oreala Elseve Total Repair
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...enerujaca.html
Maska z masłem shea i olejami Gliss Kura
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html
Dość dobre są też maski L'oreala profesjonalne, ale one są dostępne w sklepach fryzjerskich, a Ty piszesz, że chcesz coś z drogerii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 10:38   #46
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Dzięki, na pewno którąś z tych kupię, gdybyś mogła to podaj mi też te z L'oreala, zobaczyć nie zaszkodzi Podoba mi się ta z Gliss Kura, ale może lepsza będzie wersja czarna? Póki co chyba kupię tą. A nie powinnam dodatkowo używać jakiś mgiełek, wcierek, serum czy coś oprócz tego co mam?

I nadal czekam na propozycje kosmetyków do ochrony przy prostowaniu bo to mi się strasznie przyda tylko prosiłabym o coś co wy wypróbowałyście na sobie żeby wiedzieć że faktycznie działa.
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!

Edytowane przez adrenalineshot
Czas edycji: 2012-07-20 o 10:42
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 10:51   #47
Leae
Rozeznanie
 
Avatar Leae
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 794
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość

I nadal czekam na propozycje kosmetyków do ochrony przy prostowaniu bo to mi się strasznie przyda tylko prosiłabym o coś co wy wypróbowałyście na sobie żeby wiedzieć że faktycznie działa.

Ja mogę polecić mleczko Kerastase, używam od baardzo dawna, jest świetne I wydajne ---> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...thermique.html
__________________
12.07.2015 r. - 60 cm

Leae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:08   #48
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość
Dzięki, na pewno którąś z tych kupię, gdybyś mogła to podaj mi też te z L'oreala, zobaczyć nie zaszkodzi Podoba mi się ta z Gliss Kura, ale może lepsza będzie wersja czarna? Póki co chyba kupię tą. A nie powinnam dodatkowo używać jakiś mgiełek, wcierek, serum czy coś oprócz tego co mam?

I nadal czekam na propozycje kosmetyków do ochrony przy prostowaniu bo to mi się strasznie przyda tylko prosiłabym o coś co wy wypróbowałyście na sobie żeby wiedzieć że faktycznie działa.
Gliss Kura polecam jednak złotą maskę(Oil Nutritive), bo ma sporo olejków, jeden silikon, keratynę, za to ta czarna (Ultimate Repair) ma o wiele uboższy skład.
Profesjonalne L'oreale to m.in.
Intense Repair
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...w-suchych.html
Absolut Repair Cellular
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-cellular.html

Wcierek możesz używać, ale to na porost. One są na alkoholu, więc to zależy jak Twoja głowa go toleruje.
Jeśli przebywasz dużo na słońcu to jakaś odżywka w sprayu by się przydała, one mają silikony zabezpieczające przed UV. Gliss Kur ma też z tej złotej serii odżywkę w sprayu z silikonami i olejkami.
Silikony na pewno Ci się przydadzą, tylko uważaj, żeby wszystkie produkty ich nie miały. Jak masz szampon z silikonami, to odżywkę lepiej mieć bez i odwrotnie. Mgiełki to raczej sobie daruj, one wszystkie są na alkoholu a to ostatnia rzecz, która teraz jest Twoim włosom potrzebna.
Serum to nic innego jak silikony, więc niczego to nie regeneruje, nie nawilża, nie odżywia. Ale przydaje się do ochrony końcówek przed urazami mechanicznymi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:51   #49
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez Leae Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić mleczko Kerastase, używam od baardzo dawna, jest świetne I wydajne ---> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...thermique.html
nieee, cena wystarczająco odstrasza, wolałabym kupić sukienkę haha więc proszę o jakieś w cenie do 20 zł

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wcierek możesz używać, ale to na porost. One są na alkoholu, więc to zależy jak Twoja głowa go toleruje.
Jeśli przebywasz dużo na słońcu to jakaś odżywka w sprayu by się przydała, one mają silikony zabezpieczające przed UV. Gliss Kur ma też z tej złotej serii odżywkę w sprayu z silikonami i olejkami.
Silikony na pewno Ci się przydadzą, tylko uważaj, żeby wszystkie produkty ich nie miały. Jak masz szampon z silikonami, to odżywkę lepiej mieć bez i odwrotnie. Mgiełki to raczej sobie daruj, one wszystkie są na alkoholu a to ostatnia rzecz, która teraz jest Twoim włosom potrzebna.
Serum to nic innego jak silikony, więc niczego to nie regeneruje, nie nawilża, nie odżywia. Ale przydaje się do ochrony końcówek przed urazami mechanicznymi.
A te wcierki na porost jakie polecasz? Też by mi się przydały. Myślę że z tolerancją alkoholu moja głowa nie ma problemów w końcu jak nie wypróbuje to nie będę wiedziała Moja siostra używa takiej odżywki w sprayu z Gliss Kura i zawsze jak jadę nad wodę to pryskam nią włosy więc to chyba wystarczy. Pytam o serum bo widziałam w drogerii jakiś eliksir z SYOSSA i zastanawiam się czy warto byłoby kupić ale skoro tylko zabezpiecza a nie regeneruje to od tego mam jedwab więc nie warto. Wracając jeszcze do masek to najbardziej zaciekawiła mnie ta z Gliss Kura złota, skoro piszesz że ma dużo olejków itd. widziałam że recenzje też ma dobre więc jak tylko skończy mi się Wax to na 100% ją kupię
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 14:04   #50
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość
nieee, cena wystarczająco odstrasza, wolałabym kupić sukienkę haha więc proszę o jakieś w cenie do 20 zł


A te wcierki na porost jakie polecasz? Też by mi się przydały. Myślę że z tolerancją alkoholu moja głowa nie ma problemów w końcu jak nie wypróbuje to nie będę wiedziała Moja siostra używa takiej odżywki w sprayu z Gliss Kura i zawsze jak jadę nad wodę to pryskam nią włosy więc to chyba wystarczy. Pytam o serum bo widziałam w drogerii jakiś eliksir z SYOSSA i zastanawiam się czy warto byłoby kupić ale skoro tylko zabezpiecza a nie regeneruje to od tego mam jedwab więc nie warto. Wracając jeszcze do masek to najbardziej zaciekawiła mnie ta z Gliss Kura złota, skoro piszesz że ma dużo olejków itd. widziałam że recenzje też ma dobre więc jak tylko skończy mi się Wax to na 100% ją kupię
Nie jestem znawcą w dziedzinie przyrostu włosów, wiem tylko, że polecane są wcierka Jantar i Garnier Neril albo wcierki z olejem łopianowym, kuracja z rzepą Joanny w szklanych ampułkach. Wewnętrznie drożdze - mają nawet swój wątek.
Jeśli chodzi o ten eliksir Syossa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...olute-oil.html
to on zawiera trzy silikony i dwa oleje (słonecznikowy i arganowy) i to w sumie tyle. To już lepsza chyba by była odżywka w sprayu Gliss Kura z tej złotej serii, która podobnie jak maska też ma dużo olejów razem z silikonami.
Masek możesz używać dwóch na przemian, podobnie jest z odżywkami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:19   #51
iNnaKinga
Przyczajenie
 
Avatar iNnaKinga
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z domu?:)
Wiadomości: 9
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

ten jedwab..buuu...Natural Silk... jakos mi nie pasuje...włosy sa po nim jakby umyte mydłem...szorstkie...BioS ilk jest lepszy
iNnaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:21   #52
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez iNnaKinga Pokaż wiadomość
ten jedwab..buuu...Natural Silk... jakos mi nie pasuje...włosy sa po nim jakby umyte mydłem...szorstkie...BioS ilk jest lepszy
Biosilk zawiera alkohol, którzy wysusza włosy. Wiadomo, niekoniecznie od razu, poza tym zawarte w nim silikony mogą to ładnie zakamuflować na pewien czas.
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:25   #53
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Jutro jadę do Rossmanna. Myślę o jakimś szamponie Baby Dream dla dzieci, oliwce Baby Dream i chyba wypróbuję tą Isana Hair odżywkę wygładzającą z olejkiem babassu.

Dziewczyny teraz apel do Was! Jeśli znajdę coś co da mi przyrost włosów co najmniej 2 cm na miesiąc to przysięgam że ścinam to moje siano na krótko i zapuszczam naturalsy kurcze, ale bym chciała...

ps. Na mój jedwab nie narzekam jak dla mnie OK.
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!

Edytowane przez adrenalineshot
Czas edycji: 2012-07-20 o 14:27
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:26   #54
iNnaKinga
Przyczajenie
 
Avatar iNnaKinga
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z domu?:)
Wiadomości: 9
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość
A ja za żadne skarby świata nie zrezygnuję z blondu. Miałam już na głowie sporo różnych odcieni od prawie czarnego aż po taki rudawo-brązowy no i przeróżne odcienie i kombinacje blondów(zresztą pisałam o tym) no i wszyscy uważają że niesamowicie do twarzy jest mi w jaśniutkim chłodnym blondzie i że to cud że się z takimi nie urodziłam bo w moim naturalnym kolorze już wyglądam gorzej. Jak byłam małą dziewczynką to miałam takie bialutkie włoski a z czasem tak od 5 roku zaczęły mi się bardzo ściemniać i do dzisiaj sama nie jestem pewna jaki to kolor.
Wczoraj już 2 raz w tym tygodniu płukałam włosy rumiankiem może rozjaśni mi moje włosy bo aktualnie mam pasemka 50 na 50 - ciepły jasny blond i chłodny jasny blond taki prawie biały i na taki właśnie chciałabym odświeżyć moje włosy ale jak na razie idzie to w odstawkę aż za 14 miesięcy bo muszę zadbać o włosy bo im się w pełni należy To już chyba 4 dzień kuracji i zauważam różnicę chodź to pewnie tylko mój wymysł - podświadomość ;p Nie licząc końcówek myślę że aż tak bardzo nie mam zniszczonych włosów jak mi się wydaję ale pewnie się mylę.. No nic, na razie czekam jak się będzie sprawować maseczka z Waxa, we wtorek użyłam jej pierwszy raz i myślę że powinno być dobrze Poza tym staram się jak najlepiej dbać o nie tak jak tu radzicie, myślę że z czasem się rozkręcę i będzie jeszcze o wiele lepiej, szczególnie jak trochę podetnę. W tym miesiącu już krucho z kasą to raczej nic nowego do włosów nie kupię no i tych doczepów nie mogę jeszcze zamówić i ścięcie musi poczekać więc czekam aż pod koniec lipca dostanę od mamy wypłatę(mamy taki system - ona nic mi nie kupuje tylko daje mi pieniądze) i mam zacząć takie prace w ogrodzie to dodatkowe 200 może wpadnie Pierwszy wydadek to Clip In potem najpotrzebniejsze rzeczy a reszta? hmm powiem tyle że półki w łazience będą totalnie zawalone kosmetykami do włosów

ps. Myślałam o zrobieniu zabiegu keratynowego. Co myślicie? Polecacie? Przydał by mi się bo podobno regeneruje włosy no i nie musiałabym przymusowo używać raz w tygodniu prostownicy bo miałabym proste.


doskonale Ciebie rozumiem poniewaz ja sama w innym odcieniu włosow,nie czuje sie sobą....w innym kolorze-całkowicie odpada
iNnaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:36   #55
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Gdyby udało mi się zapuścić 50-centymetrowe naturalsy to tak czy siak poszłabym do fryzjerki żeby mi zrobiła platynkę Moje włosy to jasny brąz ale dość łatwo się rozjaśniają - jeszcze jakby były zdrowe to cud, miód, można działać ale to chyba pozostanie tylko w sferze marzeń

Więc ponawiam apel o podawanie jakiś sprawdzonych sposobów na szybki wzrost włosów wypróbuję go przez miesiąc na sobie i jak mi urosną chociaż 2cm to ścinam tą strzechę z głowy - przysięgam
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:40   #56
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość
Gdyby udało mi się zapuścić 50-centymetrowe naturalsy to tak czy siak poszłabym do fryzjerki żeby mi zrobiła platynkę Moje włosy to jasny brąz ale dość łatwo się rozjaśniają - jeszcze jakby były zdrowe to cud, miód, można działać ale to chyba pozostanie tylko w sferze marzeń

Więc ponawiam apel o podawanie jakiś sprawdzonych sposobów na szybki wzrost włosów wypróbuję go przez miesiąc na sobie i jak mi urosną chociaż 2cm to ścinam tą strzechę z głowy - przysięgam
Przejrzyj wątki na ten temat, bo na każdego działa coś innego.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595027
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=616585
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595610
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:02   #57
adrenalineshot
Raczkowanie
 
Avatar adrenalineshot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

No myślę że jest to do zrobienia Widziałam wątek gdzie dziewczyny odnotowywały jak szybko rosną im włosy i jednej z nich urosły 4 cm w ciągu miesiąca :O jestem w szoku i strasznie jej zazdrodzczę... Mi rosną tylko 1 cm Popróbuję, stopniowo będę przyzwyczajać moje włosy do "niańczenia"

ps. Szampon z Joanny Czarna Rzepa jest bez silikonów i tej całej sztuczności? Chodzi mi o to że skoro jeden szampon mam naszpikowany tym wszystkim to drugi chcę łagodny i zastanawiam się pomiędzy tym a zwykłym szamponem dla dzieci z Rossmanna. Nie ukrywam że Czarna Rzepa bardziej by mi pasowała.
__________________
www.maharajasgarden.pl.tl - Zapraszamy!
adrenalineshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:19   #58
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez adrenalineshot Pokaż wiadomość
No myślę że jest to do zrobienia Widziałam wątek gdzie dziewczyny odnotowywały jak szybko rosną im włosy i jednej z nich urosły 4 cm w ciągu miesiąca :O jestem w szoku i strasznie jej zazdrodzczę... Mi rosną tylko 1 cm Popróbuję, stopniowo będę przyzwyczajać moje włosy do "niańczenia"

ps. Szampon z Joanny Czarna Rzepa jest bez silikonów i tej całej sztuczności? Chodzi mi o to że skoro jeden szampon mam naszpikowany tym wszystkim to drugi chcę łagodny i zastanawiam się pomiędzy tym a zwykłym szamponem dla dzieci z Rossmanna. Nie ukrywam że Czarna Rzepa bardziej by mi pasowała.
Twój szampon nie ma silikonów, więc jak Ci pasuje to nie wiem dlaczego dziewczyny tak bardzo chcą przekonać Cię do zmiany. Mi np. ziołowe szampony bardzo wysuszały włosy.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Polyquaternium-10, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Citric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Hydrogenated Castor Oil, PEG-14M, Mica, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Sodium Sulfate, CI 77891

Skład czarnego szamponu Gliss Kur. Pogrubiłam silikon, jest on zmywalny wodą, więc tak jakby go nie było Jeśli jednak chcesz ziołowy szampon, to może wybierz chociaż jakiś do suchych włosów? Rzepa jest do tłustych itp. Babydream zawiera rumianek, więc może dodatkowo lekko rozjaśnić Ci włosy, jednak podejrzewam, że raczej na ciepły odcień. Niektórym Babydream wysusza włosy (mi także) mimo delikatnego składu. Poza tym mocno plącze. Wbrew pozorom nie chcę zniechęcać,tylko ostrzegam jest też wiele zwolenniczek.

Taka drobna rada ode mnie, sól w sporej ilości również może wysuszać. Ja przy wyborze szamponu zwracam uwagę między innymi na to, by właśnie sodium chloride znajdowało się dalej w składzie
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:46   #59
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez _Blacky_ Pokaż wiadomość
Twój szampon nie ma silikonów, więc jak Ci pasuje to nie wiem dlaczego dziewczyny tak bardzo chcą przekonać Cię do zmiany. Mi np. ziołowe szampony bardzo wysuszały włosy.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Polyquaternium-10, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Citric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Hydrogenated Castor Oil, PEG-14M, Mica, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Sodium Sulfate, CI 77891

Skład czarnego szamponu Gliss Kur. Pogrubiłam silikon, jest on zmywalny wodą, więc tak jakby go nie było Jeśli jednak chcesz ziołowy szampon, to może wybierz chociaż jakiś do suchych włosów? Rzepa jest do tłustych itp. Babydream zawiera rumianek, więc może dodatkowo lekko rozjaśnić Ci włosy, jednak podejrzewam, że raczej na ciepły odcień. Niektórym Babydream wysusza włosy (mi także) mimo delikatnego składu. Poza tym mocno plącze. Wbrew pozorom nie chcę zniechęcać,tylko ostrzegam jest też wiele zwolenniczek.

Taka drobna rada ode mnie, sól w sporej ilości również może wysuszać. Ja przy wyborze szamponu zwracam uwagę między innymi na to, by właśnie sodium chloride znajdowało się dalej w składzie
Ten szampon ma też polyquaternia, a one też sie mogą nadbudować. Tylko nie jestem pewna, jak to jest z tym nadbudowywaniem substancji, które występują jednocześnie z detergentami. Wydaje mi się, że ono jest niewielkie a na pewno mniejsze niż w przypadku odżywki b/s.
Warto spróbować innego szamponu, tylko że chodzo o to, żeby sobie jeszcze większej krzywdy nie zrobić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:57   #60
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Historia moich włosów... Czy jest jeszcze szansa na długie, zdrowe włosy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten szampon ma też polyquaternia, a one też sie mogą nadbudować. Tylko nie jestem pewna, jak to jest z tym nadbudowywaniem substancji, które występują jednocześnie z detergentami. Wydaje mi się, że ono jest niewielkie a na pewno mniejsze niż w przypadku odżywki b/s.
Warto spróbować innego szamponu, tylko że chodzo o to, żeby sobie jeszcze większej krzywdy nie zrobić.
No właśnie aha, więcej chyba tam silikonów, ale tylko tych zmywalnych wodą, zdaje się że wszystko z PEG na początku to silikony (zmywalne wodą). Pewna nie jestem, ale chyba nie wszystkie (poly)quaternium mogą się nadbudować.
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.