co się stało z firmą guerlain? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-07, 14:15   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

co się stało z firmą guerlain?


Czy któraś z Was wie może co się stało z firmą Guerlain? Chciałam sobie kupić meteoryty i nie ma już od jakiś dwóch miesięcy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 14:32   #2
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91
Re: co się stało z firmą guerlain?

No wlasnie, ja tez ostatnio zamartwialam sie, ze wszedzie brakuje nowych dostaw z jednej z moich ulubionych firm. W Katowicach jedyny firmowy sklep Guerlaina wlasnie jest likwidowany i, jak sie dowiedzialam, przyczyna jest zmiana dystrybutora na Polske. Ponoc z nowym dystrybutorem ma podpisana umowe Sephora i w maju nalezy spodziewac sie uzupelnienia ich zapasow. Czekam na to z niecierpliwoscia, bo nigdzie nie moge dostac mojego ukochanego blyszczyka z Terracoty...
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 14:36   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?

a czy przy okazji mogłabyś mi powiedzieć gdzie w Katowicach można kupić Diora , Lancome , Chanel? jak dotąd zaopatrywałam się w Sephorze w Plejadzie w Bytomiu ale tam bardzo często nie mają produktów które chcę. Często kupuję też w Częstochowie gdzie studiuję ale teraz nie jeżdzę tam często. Byłabym wdzięczna za odpowiedz.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 14:56   #4
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91
Re: co się stało z firmą guerlain?

O, czyżbym trafiła na krajankę? [img]icons/icon40.gif[/img] Szczerze mówiąc ja najchętniej zaopatruję się w sklepiku internetowym www.strawberrynet.com, w którym jest 20 - 30% taniej niż w naszych sklepach i nic nie biorą za dostawę. W samych Katowicach nieźle zaopatrzona jest perfumeria na ul. Staromiejskiej, jest jeszcze Empik i Sephora w Geantcie - ale tam wybór jest podobny jak w Bytomiu [img]icons/icon9.gif[/img].
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 14:59   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?

Bez problemu kupisz kosmetyki z wyższej półki w Empiku przy ul. 3 Maja / naprzeciw estakady przy dworcu PKP / w Empiku przy ul. P. Skargi / 200 m od poprzedniego /, w Sephorze w Geant przy ul.Górnoślaskiej, w Ina Center w Gant przy ul. Rozdzieńskiego, w perfumerii na ul. Staromiejskiej-nie pamietam nazwy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:02   #6
obsesja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 42
Re: co się stało z firmą guerlain?

hm...Czy masz na mysli sklep na Francuskiej? Z tego co widzialam niedawno prosperowal w najlepsze
obsesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:10   #7
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91
Re: co się stało z firmą guerlain?

Niestety tak [img]icons/icon9.gif[/img]. Funkcjonował do końca kwietnia, a teraz ma tam powstać sklep jakieś innej firmy kosmetycznej (nie udało mi się zdobyć informacji, jakiej).
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-07, 18:08   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?

madzik
Mam pytanie dotyczace tego sklepu internetowego, ktorego adres podalas. Nigdy nie robilam zakupow przez internet dlatego chcialam sie zapytac czy nie mialas zadnych problemow tzn czy przysylali ci to co zamowilas i czy faktycznie nie ma jakis ukrytych kosztow dodatkowych. Czy placi sie tylko karta? Bylabym Ci wdzieczna za porade.
Pozdrawiam Milla
madzik napisał(a):
> O, czyżbym trafiła na krajankę? [img]icons/icon40.gif[/img] Szczerze mówiąc ja najchętniej zaopatruję się w sklepiku internetowym www.strawberrynet.com, w którym jest 20 - 30% taniej niż w naszych sklepach i nic nie biorą za dostawę. W samych Katowicach nieźle zaopatrzona jest perfumeria na ul. Staromiejskiej, jest jeszcze Empik i Sephora w Geantcie - ale tam wybór jest podobny jak w Bytomiu [img]icons/icon9.gif[/img].
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 08:50   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

bardzo Ci dziękuję za adres sklepiku internetowego jest świetny i ceny naprawdę niższe niż u nas. Jak długo się czeka na dostawę ? czy nic się nie stanie produktom podczas wysyłki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-10, 08:18   #10
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

Dziewczyny, przepraszam, że tak późno, ale nie miałam dostępu do internetu. Strawberrynet mogę polecic z czystym sumieniem - robiłam zakupy u nich już wiele razy. Na dostawę czeka się około dwóch tygodni (piszą, że 10 dni, ale w rzeczywisości jest to trochę dłużej) i jest to absolutnie jedyna wada! Nie ma żadnych kosztów ukrytych - płaci się tylko za zamawiane produkty, przy trzech i więcej jest 5% upustu. Jakość przysyłanych kosmetyków nie budzi żadnych zastrzeżeń. Płacić można tylko kartą, ale mają bardzo bezpieczny system - nigdy nie miałam zżadnych nieprzyjemnych przygód z tym związanych.
Po dokonaniu zamówienia dostajecie e-mailem jego potwierdzenie, a także później dokładną informację o wysyłce. Co więcej, możecie też na ich stronie sprawdzić aktualny stan Waszego zamówienia. Polecam!
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-10, 09:19   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

Przepraszam Madzik, ze Cie tak mecze z tym sklepem ale wydaje mi sie, ze wybor jest nie pelny. Szukalam jakiegos blyszczyku z Lancome badz innej firmy a tam sa tylko same szminki. Chyba, ze asortyment jest uzupelniany z lekkim opoznieniem. W kazdym razie dzieki za informacje.
Pozdrawiam Milla
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-03, 13:04   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

Madzik! strasznie proszę cię o szybką odpowiedź w sprawie strawberrynet. Otóż chciałam zamówić u nich jeden puder i zrobiłam to- podałam im numer karty, sprawdzili ją natychmiast i odesłali odpowiedź że OK; po dwóch dniach dostałam maila: że niestety nie dostarczą mi przesyłki do Polski (tłumaczyli mi jakieś procedury pocztowe- zbyt zawiłe dla mnie do zrozumienia); zaproponowali mi, żebym im najpierw przesłała pieniądze, a wtedy oni prześlą produkt...czy tak było i w Twoim przypadku? może coś się zmieniło od czasu kiedy zamawiałaś...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-03, 13:48   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

Katarzyna, jestem strasznie zaskoczona! [img]icons/icon21.gif[/img] Ostatni raz zamawiałam u nich jakiś miesiąc temu i było wszystko ok - podawałam nr karty, dostawałam potwierdzenie zamówienia i po około dwóch tygodniach paczkę z zamówionymi produktami. Dziś napisała do mnie inna czytelniczka tego forum, że wysłali do niej prośbę o przysłanie kopii karty faksem (ponoć mają wiele przypadków kart kradzionych), co także nigdy mi się nie zdarzyło.
Jedyne, co mogę powiedzieć, to że transakcje internetowe mają bardzo dobrze zabezpieczone i realizowali każde zamówienie bez zarzutu. Natomiast nie jestem do końca przekonana do wysyłania pieniędzy czy kopii kart faksem...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-03, 14:11   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

Ja miałam dokładnie tak samo, tzn. zażądali kserokopii karty z numerem i podpisem - faxem, odmówiłam, odpowiedzieli, że nie zrealizują zamówienia, podziekoałam. Na forum gazety wyborczej dziewczyny pisały, że pytały w bankach, czy taka procedura jest dozwolona, basnki mówia: nic absolutnie nie wysyłac, po to jest centrum autoryzacji kart, żeby sprawdzili. Wysłanie takiego faxu to zaproszenie dla złodziei.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-03, 14:28   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Truskawka

No ja złożyłam zamówienie, a oni chcą kopię karty. Moja koleżanka ma kartę ważną tylko do 30.06 więc myślimy, żeby zaryzykować i wysłać im kopię.W razie czego przecież i tak niedługo straci ważność.
Jest jeszcze druga możliwość: można zapłacić w sposób Money Order. Trzeba po prostu na jednym z portali finansowych się zarejestrować, podać dane (swoje,karty itd) wskazać kwotę i dla kogo. Już tak 2 razy płaciłam i było ok. Czekam teraz na info od truskawki z jakimi portalami współpracują; wiem, że z Paypal, ale tu nie akceptują polskich kart. Zaletą tych serwisów finansowych jest bezpieczeństwo - żeby zapłacić, trzeba podać m.in hasło. Za tą usługę płaci się 5 USD, ale przy kupnie kilku rzeczy się opłaca.
Anka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-03, 17:40   #16
KatkaPal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 66
Wyślij wiadomość przez ICQ do KatkaPal
Re: co się stało z firmą guerlain?do Madzik

Nie bardzo rozumiem o co chodzi! Ja też korzystam z tego sklepu i nigdy nie miałam problemu z płaceniem kartą kredytową. Przecież oni ściągają pieniądze z karty zanim wyślą zamówienie (w moim przypadku na drugi dzień po złożeniu zamówienia pieniądze zostały ściągnięte). A co do tego mają procedury pocztowe? Może wyście chciały za pobraniem a wtedy karta służy jedynie to potwierdzenia wiarygodności? A może to dotyczy kart kredytowych polskich banków? Przyznam się szczerze mocno się zdziwiłam, bo nie widzę logiki w takim postępowaniu. [img]icons/icon21.gif[/img]
Pozdrawiam.
KatkaPal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.