Badminton - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2008-10-22, 14:56   #1
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439

Badminton


Szukałam i szukałam i stwierdziłam,ze takiego wątku nie ma ...
No chyba,że jest to przepraszam
Pytam czy lubicie i czy gracie w badmintona?
Mam też pytanie czy badminton daje jakieś efekty,rzeźbi jakoś ciało ?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 22:21   #2
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Badminton

haha normalnie wątek kwitnie
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 12:44   #3
Urquinaona
Raczkowanie
 
Avatar Urquinaona
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 357
Dot.: Badminton

Zacznę od tego, że badminton jest niesłusznie kojarzony z lekkim, łatwym i niewymagającym większych umiejętności sportem w sam raz dla emerytów. Nic bardziej mylnego!

Jakiś czas temu zapisałam się do klubu i obecnie ćwiczę 2-3 razy w tygodniu po 2 godziny. Przysięgam, że nic tak nie męczy jak intensywna gra w badmintona! Po 30 minutach jestem wykończona, a po dwugodzinnym meczu nie wiem jak się nazywam Ten sport nie tylko uczy koordynacji ruchowej, ale tez wzmacnia całe ciało. Wbrew pozorom po treningu najbardziej odczuwamy nie mięśnie ramion, ale pośladków i ud (ze względu na dużą ilość podskoków, wypadów i przysiadów). Od wielu tygodni jestem zafascynowana tym sportem i już się od niego uzależniłam. Jestem typem "kanapowca" i ciężko mi się zmusić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, staram się biegać, ćwiczę z hula hop, jeżdżę na rolkach i na rowerze, ale tylko badminton sprawia mi 100% przyjemności!
POLECAM WSZYSTKIM!!!

Drogie fanki badmintona, wpisujcie się!
__________________
Kosmetyki (The Body Shop, pędzle Hakuro, Catrice, L'oreal, Biochemia Urody, Pharmaceris)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post45779882

Książki, filmy, Chodakowska:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post45780161
Urquinaona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 14:24   #4
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Badminton

odświeżam, by nie robić nowego wątku.
Mam pytanie, mianowicie jak uprawiając sport "jednostronny" (tenis ziemny, stołowy, badminton...) gdzie pracuje właściwie o wiele bardziej jedna strona ciała (u mnie prawa), wyrównujecie te różnicę? Ćwiczycie jakoś drugą stronę ciała, próbujecie grać też lewą ręką (jeśli jesteście praworeczne) czy jak? Nie chcę, żeby prawa strona była o wiele bardziej wyćwiczona (a będzie, bo pamiętam jak mi się ukladały zakwasy na początku ), a granie lewą ręką.. nie, tego nie można nazwać graniem

aha, i jeszcze jedno, zawsze grając w badmintona coś sobie w prawej dłoni boleśnie obetrę, ostatnio zgięcie palca wskazującego, teraz opuszkę środkowego mam w plastrze czy to ja coś robię nie tak, czy to zależy od rakietki (gramy starymi rakietkami z niezbyt miękką rączką )? No i jak temu zapobiegać, chyba nastepnym razem będę grać w rękawiczce
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 23:03   #5
Urquinaona
Raczkowanie
 
Avatar Urquinaona
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 357
Dot.: Badminton

granie w rękawiczce wcale nie jest takim głupim pomysłem. Nie tylko zapobiega otarciom, ale także zapewnia lepszą przyczepność i większą kontrolę nad rakietką.

To głupie, ale nigdy nie chciałam grać w tenisa, bo bałam się, że mi się rozrośnie tylko jedna ręka :P Niedawno grałam w badmintona z przyjaciółką i nastepnego dnia czułam zakwasy tylko w prawym ramieniu. Chętnie poczytam jak można wyrównać te różnicę. Piszcie dziewczyny!
__________________
Kosmetyki (The Body Shop, pędzle Hakuro, Catrice, L'oreal, Biochemia Urody, Pharmaceris)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post45779882

Książki, filmy, Chodakowska:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post45780161
Urquinaona jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.