Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-27, 20:45   #511
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
Cześć bardzo ciekawi mnie co siedzi w nowej odżywce, ale opakowanie do testów jest całe białe, bez etykiety, podany jest tylko skład i sposób użycia, a jedyne co wiem - do zniszczonych włosów, więcej nie mam jak podać.
Dużej ilości z tych składników jeszcze w odżywce nie widziałam, stąd ciekawość

Aqua, Cetearyl alcohol, Behentrimonium chloride, Cetyl esters, Niacinamide, Saccharum officinarum extract/Sugar cane extract, Hydrolyzed vegetable protein pgpropyl, Silanetriol, Trideceth-6, Chlorhexidine digluconate, Limonene, Camellia sinensis leaf extract, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Amodimethicone, Isopropyl Alcohol, Pyrus malus extract/Apple fruit extract, Pyridoxine HCI, Citric acid, Butylphenyl methylpropional, Cetrimonium chloride, Citronellol, Citrus medica limonium peel extract/Lemon peel extract, Hexyl cinnamal, Phyllanthus emblica fruit extract, Parfum/Fragnance.
Czy to skład tej odżywki Loreala, która była do testów, do których nie udało mi się zakwalifikować: D

Bardzo dobry skład, naturalny, w bazie emolienty łatwo zmywalne, odżywka nie powinna obciążać włosów i powinna dobrze się spłukiwać, wygładzać i nawilżać. Zawiera odrobinę silikonów, nie za dużo, tyle ile czasem trzeba Jestem pod wrażeniem tego składu, odżywka nie zawiera olejów, moim zdaniem bardzo dobrze, wreszcie coś innego, ciekawego, ale zawsze można ich dodać w razie czego. Nie ma szkodliwych substancji synetetycznych, konserwantów, parfum. Ciekawam jej bardzo. A jak producent podaje, po jakim czasie ją zmyć Na moje oko wystarczy krótko ją trzymać, a może to być wręcz wskazane.
Cytat:
Napisane przez skincareobsession Pokaż wiadomość
Krem pod oczy:

Aqua,Dimethicone,Glycerin ,Propylene Glycol,Cyclopentasiloxane ,Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid,Phyllanthus emblica,PEG/PPG-18/18 dimethicone,Potassium Hydroxide,Carbomer,Soybea n oil,Dimethiconol,Ceteth-10,Caffeine,Methyl methacrylate crosspolymer,Escin,Sodium Citrate,Sodium Hyaluronate,Silica,Adenos ine,Ascorbyl Glucoside,Ammonium Polyacryldimethyltauramid e,Laureth-4,Crithmum Maritimum Callus Culture Filtrate,Polysilicone-8,Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer,Tocopherol,M ethylparaben,Phenoxyethan ol,Ethylparaben,Titanium Dioxide,Mica

Czy warto wypróbować?
Nie warto, zawiera substancje drażniące, nie nadające się na okolice oczu. Proszę podawać markę przy nazwie produktu.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-05-27 o 20:46
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 20:52   #512
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Czy to skład tej odżywki Loreala, która była do testów, do których nie udało mi się zakwalifikować: D

Bardzo dobry skład, naturalny, w bazie emolienty łatwo zmywalne, odżywka nie powinna obciążać włosów i powinna dobrze się spłukiwać, wygładzać i nawilżać. Zawiera odrobinę silikonów, nie za dużo, tyle ile czasem trzeba Jestem pod wrażeniem tego składu, odżywka nie zawiera olejów, moim zdaniem bardzo dobrze, wreszcie coś innego, ciekawego, ale zawsze można ich dodać w razie czego. Nie ma szkodliwych substancji synetetycznych, konserwantów, parfum. Ciekawam jej bardzo. A jak producent podaje, po jakim czasie ją zmyć Na moje oko wystarczy krótko ją trzymać, a może to być wręcz wskazane.
Dziękują Ci bardzo! to ta właśnie z wizażu na opakowaniu jest tylko napisane żeby nałożyć na całą długość aż po końcówki, a następnie spłukać
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 21:03   #513
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękujemy Korah.

Czyli jeśli nie pomoże, to zaszkodzić znacząco nie powinna. Spokojnie zatem przystępuję do testowania.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 21:03   #514
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

laaaaaaaaaa to co to za odzywka, ja tez chce
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 21:33   #515
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
Dziękują Ci bardzo! to ta właśnie z wizażu na opakowaniu jest tylko napisane żeby nałożyć na całą długość aż po końcówki, a następnie spłukać
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziękujemy Korah.

Czyli jeśli nie pomoże, to zaszkodzić znacząco nie powinna. Spokojnie zatem przystępuję do testowania.
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
laaaaaaaaaa to co to za odzywka, ja tez chce
Jak na loreala???, to aż trudno uwierzyć, że coś takiego wypuścili, tzn jeszcze nie wypuścili. Dajcie znać, jak się spisuje, a jest gdzieś wątek dla testujących?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 21:34   #516
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

o ludzie, ciekawa jetsem teraz :PP

mam nadzieje, ze bedzie w UK
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:52   #517
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak na loreala???, to aż trudno uwierzyć, że coś takiego wypuścili, tzn jeszcze nie wypuścili. Dajcie znać, jak się spisuje, a jest gdzieś wątek dla testujących?
A tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=761694&page=1

Tylko na razie to pierwszy dzień, więc jakichś merytorycznych opinii brak. Mamy wstawić recenzje za tydzień.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 01:17   #518
skincareobsession
Przyczajenie
 
Avatar skincareobsession
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Czy to skład tej odżywki Loreala, która była do testów, do których nie udało mi się zakwalifikować: D

Bardzo dobry skład, naturalny, w bazie emolienty łatwo zmywalne, odżywka nie powinna obciążać włosów i powinna dobrze się spłukiwać, wygładzać i nawilżać. Zawiera odrobinę silikonów, nie za dużo, tyle ile czasem trzeba Jestem pod wrażeniem tego składu, odżywka nie zawiera olejów, moim zdaniem bardzo dobrze, wreszcie coś innego, ciekawego, ale zawsze można ich dodać w razie czego. Nie ma szkodliwych substancji synetetycznych, konserwantów, parfum. Ciekawam jej bardzo. A jak producent podaje, po jakim czasie ją zmyć Na moje oko wystarczy krótko ją trzymać, a może to być wręcz wskazane.


Nie warto, zawiera substancje drażniące, nie nadające się na okolice oczu. Proszę podawać markę przy nazwie produktu.

krem pod oczy jest marki Helena Rubinstein Prodigy
skincareobsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:43   #519
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
A tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=761694&page=1

Tylko na razie to pierwszy dzień, więc jakichś merytorycznych opinii brak. Mamy wstawić recenzje za tydzień.
Zagadka rozszyfrowana

Cytat:
Napisane przez skincareobsession Pokaż wiadomość
krem pod oczy jest marki Helena Rubinstein Prodigy
Moim zdaniem nie warto tyle płacić za niego. Owszem, może się sprawdzić i wizualnie wygładzać skórę, bo zawiera silikony i nadawać się pod makijaż, ale w działanie przeciwzmarszczkowe bym specjalnie nie wierzyła Poza tym może drażnić oczy, nie dla wrażliwców. Są o wiele lepsze kremy za mniejsze pieniądze. Tu mamy tani skład za grubą kasę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:18   #520
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

hej

Chcialam sie poradzic, na temat paru kosmetykow:

Cz ten plyn pod prysznic/szampon nada sie do moich deliktanych niefarbowanych wlosow?
SO’BiO étic,2 in 1 Shower & Shampoo With Raspberry
Aqua (Water), Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Mel (Honey), Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*.

Czy sklad tych tonikow jest przyjazny dla skory i ktory lepiej wybrac dla skory mieszanej?
SO’BiO étic, Immortelle Cleasning & Tonic Water
qua (Water), Anthemis Nobilis Flower Water*, Glycerin, Helichrysum Italicum Flower Water*, Decyl Glucoside, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Glyceryl Undecylenate, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Helichrysum Italicum Extract*, Linalool, Citronellol.

SO’BiO étic, Aloe Vera Moisturising Tonic
Aqua/Water/water, Glycerin, Alcohol *, Centaurea Cyanus (Flower) Water *, Aloe Barbadensis Leaf Juice *, Polyglyceryl-4 Caprate Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder *, Sodium Hyaluronate, Limonene, Citric Acid, Linalool, Dehydroacetic Acid. *

Pozdrawiam
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 18:25   #521
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
hej

Chcialam sie poradzic, na temat paru kosmetykow:

Cz ten plyn pod prysznic/szampon nada sie do moich deliktanych niefarbowanych wlosow?
SO’BiO étic,2 in 1 Shower & Shampoo With Raspberry
Aqua (Water), Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Mel (Honey), Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*.

Czy sklad tych tonikow jest przyjazny dla skory i ktory lepiej wybrac dla skory mieszanej?
SO’BiO étic, Immortelle Cleasning & Tonic Water
qua (Water), Anthemis Nobilis Flower Water*, Glycerin, Helichrysum Italicum Flower Water*, Decyl Glucoside, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Glyceryl Undecylenate, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Helichrysum Italicum Extract*, Linalool, Citronellol.

SO’BiO étic, Aloe Vera Moisturising Tonic
Aqua/Water/water, Glycerin, Alcohol *, Centaurea Cyanus (Flower) Water *, Aloe Barbadensis Leaf Juice *, Polyglyceryl-4 Caprate Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder *, Sodium Hyaluronate, Limonene, Citric Acid, Linalool, Dehydroacetic Acid. *

Pozdrawiam
Szampon wygląda ciekawie, nie powinien obciążać, ani wysuszać. za to dobrze oczyszczać, skład niezły, aczkolwiek, jeśli masz problemy ze skórą głowy, jakieś alergiczne, to uważaj, bo ma miód w składzie.

Tonik podoba mi się bardziej ten pierwszy, ma ciekawsze składniki, a ten drugi zawiera alkohol i moim zdaniem będzie zostawiać lepką powłokę na skórze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 23:23   #522
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Kolejne pytanie ode mnie.

Korah co możesz powiedzieć o tym kremie? Naprawdę super-hiper-zarąbisty?

Live it up od SHINEAR - specjalistyczny krem antytrądzikowy
Krem o działaniu toksycznym na bakterie wywołujące trądzik o różnym pochodzeniu. Zastosowana w kremie technologia liposomowa umożliwia głębokie wnikanie substancji aktywnych bezpośrednio do komórek i natychmiastowe toksyczne działanie na bakterie. Efekty działania widać już po 3 dniach stosowania.

Przepraszam, mam tylko takie marne zdjęcie składu /mam nadzieję, że autorka nie będzie miała nic przeciwko pożyczeniu go ku wyższym celom/.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1220016.jpg (165,2 KB, 12 załadowań)
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-06-02 o 23:25
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 08:56   #523
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szampon wygląda ciekawie, nie powinien obciążać, ani wysuszać. za to dobrze oczyszczać, skład niezły, aczkolwiek, jeśli masz problemy ze skórą głowy, jakieś alergiczne, to uważaj, bo ma miód w składzie.

Tonik podoba mi się bardziej ten pierwszy, ma ciekawsze składniki, a ten drugi zawiera alkohol i moim zdaniem będzie zostawiać lepką powłokę na skórze.
Dziekuje bardzo
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 11:00   #524
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Kolejne pytanie ode mnie.

Korah co możesz powiedzieć o tym kremie? Naprawdę super-hiper-zarąbisty?

Live it up od SHINEAR - specjalistyczny krem antytrądzikowy
Krem o działaniu toksycznym na bakterie wywołujące trądzik o różnym pochodzeniu. Zastosowana w kremie technologia liposomowa umożliwia głębokie wnikanie substancji aktywnych bezpośrednio do komórek i natychmiastowe toksyczne działanie na bakterie. Efekty działania widać już po 3 dniach stosowania.

Przepraszam, mam tylko takie marne zdjęcie składu /mam nadzieję, że autorka nie będzie miała nic przeciwko pożyczeniu go ku wyższym celom/.
Gdyby nie cena z kosmosu 395 zł to byłby milusi kremik

W składzie jest olej tamanu, ekstrakty do cery trądzikowej zamknięte w liposomach - dokładnie takie same jak w ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...wtradzikowy/96 z dodatkiem miedzi koloidalnej i ekstraktu z ostropestu, pantenol i pochodna lanoliny.

Sam kompleks przeciwtrądzikowy ma bardzo dobre oceny na stronie ZSK więc można założyć, że kremik także sprawdza się przyzwoicie, ale oczywiście trzeba przetestować na własnej skórze

Dodam, że taki sam krem możesz zrobić za kilkanaście złotych, kupując składniki w rodzimych sklepikach
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 16:16   #525
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Dodam, że taki sam krem możesz zrobić za kilkanaście złotych, kupując składniki w rodzimych sklepikach

Na szczęście aktualnie nie muszę, bo jestem na izotretinoinie i po trądziku nie ma śladu. Pytanie z rzędu tych "z ciekawości".

Dziekuję bardzo
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 16:28   #526
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Kolejne pytanie ode mnie.

Korah co możesz powiedzieć o tym kremie? Naprawdę super-hiper-zarąbisty?

Live it up od SHINEAR - specjalistyczny krem antytrądzikowy
Krem o działaniu toksycznym na bakterie wywołujące trądzik o różnym pochodzeniu. Zastosowana w kremie technologia liposomowa umożliwia głębokie wnikanie substancji aktywnych bezpośrednio do komórek i natychmiastowe toksyczne działanie na bakterie. Efekty działania widać już po 3 dniach stosowania.

Przepraszam, mam tylko takie marne zdjęcie składu /mam nadzieję, że autorka nie będzie miała nic przeciwko pożyczeniu go ku wyższym celom/.
Może się sprawdzić przy trądziku ropnym, stanach zapalnych, ale jeśli to rzeczywista cena, którą tu "usłyszałam", to trochę jednak kosmiczna, jak za krem który w składzie ma typowe dla wszystkich innych łagodzących substancje przeciwzapalne, takie jak np rumianek Na pewno plusem dla kremu jest znikoma ilość substancji mogących zapychać pory, minimalna ilość emulgatorów i lanoliny. Krem wydaje się lekki. Ma swoje zalety, ciężko o takie składy na rynku.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 16:30   #527
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah

zerkniesz i ocenisz?

Boots, Essentials, Curl Creme

Krem, dzięki któremu naturalnie kręcone i loki po trwałej staną się lepiej zdefiniowane, zdyscyplinowane i nawilżone. Wygładza włosy, pozbawiając je puchu, dodaje blasku i utrzymuje w nadanym kształcie bez dodatkowego obciążania.
Aplikacja na wilgotne lub suche włosy od nasady po końce.

Skład: Aqua, Cetyl alcohol, Stearyl alcohol, Cetrimonium chloride, PVP/VA copolymer, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Parfum, Benzophenone-3, Citric acid, Sodium hyroxide, Linalool, Butylphenyl methylpropional, Hydroxycitronellal, Sodium acetate, Sodium chloride, Citronellol, Isopropyl alcohol, CI 14700
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 17:03   #528
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Korah

zerkniesz i ocenisz?

Boots, Essentials, Curl Creme

Krem, dzięki któremu naturalnie kręcone i loki po trwałej staną się lepiej zdefiniowane, zdyscyplinowane i nawilżone. Wygładza włosy, pozbawiając je puchu, dodaje blasku i utrzymuje w nadanym kształcie bez dodatkowego obciążania.
Aplikacja na wilgotne lub suche włosy od nasady po końce.

Skład: Aqua, Cetyl alcohol, Stearyl alcohol, Cetrimonium chloride, PVP/VA copolymer, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Parfum, Benzophenone-3, Citric acid, Sodium hyroxide, Linalool, Butylphenyl methylpropional, Hydroxycitronellal, Sodium acetate, Sodium chloride, Citronellol, Isopropyl alcohol, CI 14700
Bardzo przyjazny skład, na moje oko będzie robił to co producent obiecuje Polecałabym na mokre włosy aplikować. Ma emolienty zapobiegające utracie nawilżenia, ma wygładzający polyquaternium, żadnych szkodliwych substancji przy tym. Jedynie co bym nie podejrzewała to to utrzymywanie kształtu, wg mnie troszeczkę przesadzili z wyobraźnią.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-06-03 o 17:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 17:06   #529
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziekuje jestes niezawodna

Mam nadzieje, ze bedzie w Bootsie, bo wlasnie chce go na mokro nakladac )
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 16:41   #530
dispersi
Rozeznanie
 
Avatar dispersi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 905
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ciekawi mnie jeszcze, co powiesz na temat tych kremów :

1. YVES ROCHER RICHE CREME anti-rides nuit
Krem przeciwzmarszczkowy na noc




Krem zbiera bardzo pozytywne opinie. Słusznie?

2. Yves Rocher Ovale Lifting - krem na noc

INCI: water, glicerin, glicine soja oil, ethylhexyl cocoate, dimethicone, centaurea cyanus flower water, cetearyl alkohol, myristyl myristate, hydrogenated coconut oil, cetyl alkohol, butylene glycol, sodium mannuronate methylsilanol, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, propylene glicol, sorbitan stearate, sodium lactatemethylsilanol, butyrospermum parkii shea butter, aphloia theiformisleaf extract, ceteareth-33, parfum, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, hippophae rhamnoides fruit extract, methylparaben, ethyl linoleate, lecithin, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium edta, sorbic acid, retinyl palimitate, ethylparaben, caesalpinia spinosa gum, allantoin, hippophae rhamnoides kernel extract,propylparaben, sodium hydroxide, bht, linalool

3. Yves Rocher krem na noc Elixir 7.9

Aqua, Glycerin, Methylpropanediol, Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Arborescens Leaf Juice, Betaine, Stearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Pyrus Malus Fruit Extract, PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Aphloia Theiformis Leaf Extract, Dimethicone, Phenoxyethanolta, Inositol, Glyceryl Stearate, Parfum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Hydroxide, Hippophae Rhamnoides Kernel Extract, Tetrasodium EDTA, Potassium Sorbate
__________________
"...błąd oka nadaje kierunek myśli.."

Edytowane przez dispersi
Czas edycji: 2014-06-05 o 05:23
dispersi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 13:50   #531
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Sulwhasoo Renodigm Ex Dual Care Cream TPF40 SPF30 PA++, skład długi, krem drogi, 50ml kosztuje około 110$. Warto? Myślę o kupnie próbek, szukam czegoś chroniącego przed promieniowaniem podczerwonym.

Skład: Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Urea, Glycereth-26, Biosaccharide Gum-1, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Chamaecyparis Obtusa Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Methyl Trimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Niacinamide, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract, Lilium Tigrinum Flower/Leaf/Stem Extract, Rehmannia Chinensis Root Extract, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Adenophora Stricta Root Extract, Lycium Chinense Root Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Angelica Tenuissima Root Extract, Honey, Prunus Mume Fruit Extract, Oldenlandia Diffusa Extract, Hydrolyzed Ginseng Saponins, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Pinus Koraiensis Seed Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Phaseolus Angularis Seed Extract, Beta-Glucan, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Terminalia Chebula Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Jojoba Esters, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Dimethicone, Methoxy PEG-114/Polyepsilon Caprolactone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Inulin Lauryl Carbamate, Behenyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Palmitic Acid, Glycerin, Aluminum Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Stearyl Behenate, Carbomer, Propanediol, Glyceryl Stearate, Alumina, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Dextrin, Polysorbate 20, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance

Edytowane przez loua
Czas edycji: 2014-06-14 o 21:42
loua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 14:26   #532
Magda_Sco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Który olejek ma lepszy skład?(przeciwzmarszczkow o) Z góry dzięki za odpowiedź.

Mv organic skincare Instant revival booster:
Camellia (Camellia Sinensis) Oil *
Avocado (Persea Gratissima) Oil *
Rosehip (Rosa Canina Fruit) Oil*
Jojoba (Simmondsia Chinesis)Oil *
Centella (Centella Asiatica Extract) Oil
Vitamin E non GM (Tocopherol)
Rosemary (Rosmarinus Officinalis) Extract
With essential oils of: Lavender, Sandalwood, Bitter Orange, Geranium, Rosewood, Neroli and Carrot Seed

Lina Hanson Global face serum:
andansonia digitata (baobab) seed oil, argania spinosa (argan) nut oil*, sclerocarya birrea (marula) kernel oil*, camellia oleifera (camellia) seed oil*, cucurbita maxima (pumpkin) seed oil*, bertholletia excelsa (brazil) nut oil, tocopherol (vitamin e), citrus reticulata (mandarin) oil*, citrus aurantium amara, (neroli) oil, boswellia carteri (frankincense) oil*, cymbopogen martinii (palmarosa) oil*, cananga odorata (ylang ylang) oil*.

Mv organic Rose Plus:
Camellia (Camellia Sinensis) Oil *
Jojoba (Simmondsia Chinesis) Oil *
Rosehip (Rosa Canina Fruit) Oil *
Rose (Rosa Damascena) Oil
Geranium (Pelargonium Roseum) Oil
Vitamin E non GM (Tocopherol)
Rosemary (Rosmarinus Officinalis) Extract *
With essential oil of: Rose Otto and Rose Geranium
Magda_Sco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 17:33   #533
skincareobsession
Przyczajenie
 
Avatar skincareobsession
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Znalazłam nowy olejek pod prysznic Uriage Xemose:

Aqua (Water), Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysat, Uriage Thermal Spring Water, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laureth-8 Sulfate, Ceteareth-60, Myristyl Glycol, Polysorbate 20, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Citric Acid, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Oleth Sulfate, Polyquaternium-10-Magnesium Laureth-8 Sulfate, Peg-75 Shea Butter Glycerides, Magnesium Oleth Sulfate, Sodium Acetate, Brassica Campestris (Rapeseed Sterols, Raspberry Seed Oil/Palm Oil, Aminopropanediol Esters.

Zastanawiam się, czy warto kupić.
Porównywałam skład z moimi innymi olejkami La Roche i Eucerin. Skład ma zupełnie inny
skincareobsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:01   #534
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę - nada się ten kremik do cery mieszanej z tendencją do zaskórników?

"Aqua, Grape Seed Oil, Sunflower Oil, Argania Spinosa Oil/Argania Spinosa Kernel Oil, Glycerin, Carbomer, Cranberry Extract, Aloe Extract, Cetearyl Alcohol & Ceteareth 20, Collagen, Elastin, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Triethanoloamine, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Parfum, Annatto. "
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 19:44   #535
uaremyheroine
Rozeznanie
 
Avatar uaremyheroine
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z polnocy
Wiadomości: 834
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

proszę o analize
Zjaja sopot rozświetlający, opalizujący , cera tłusta i mieszana
Sklad:
Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Glycerin,Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Cocos Nucifera Oil, Beta-Carotene, Tocopherol, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Panthenol, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Carbomer, Phenoxyethanol Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Hydroxide.
__________________
go on little girl, feet twirl, go and make him smile.


uaremyheroine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 01:02   #536
annakarenina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 129
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, czy ktoras moglaby rzucic okiem na ten krem?
White egret Hyaluronic Acid Day Serum:
Water, glycerin, glyceryl stearate SE, cetyl alcohol, xanthan gum, allantoin, panthenol, potassium sorbate, polysorbate 20, alpha-lipoic acid, sodium hyaluronate, calcium ascorbate, dimethicone, ConcenTrace Mineral Complex Blend, potassium sorbate, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, natural plumeria fragrance.
annakarenina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 19:03   #537
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

pomoze ktos rozszyfrowac ten sklad pod katem mozliwosci zapychania ??
to sklad: Aqua. isocetyl stearate peg-100 stearate (and) glyceryl stearate, glycerin☠butyrospermum parkii (shea butter) methylpropanediol, cetyl alcohol linum usitatissimum seed oil. squalane aluminum starch octenylsuccinate, ethylhexylglycerin☠cyclop entasiloxane (and) dimethiconol acrylates /c10-30alkyl acrylate crosspolymer triethanolamine. edta. dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone
__________________
[eucerin][/eucerin]

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-07-02 o 18:46 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 11:54   #538
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

DEFINE MOROCCAN ARGAN OIL
BALSAM

Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Behentrimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lactic Acid, Argania Spinosa (Kernel) Oil, Glycerin, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Silk Amino Acids, Disodium EDTA, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, PEG-150 Distearate, Quaternium-95, Propanediol, DMDM Hydantoin, Sodium Chloride, Parfum, CI 14700, CI 15985, CI 42051

Z góry dziękuję za pomoc!
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 17:03   #539
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam mam nadzieję, że nie podległy jeszcze ocenie (przeszukałam wątek, przyrzekam!)
Avon, planet spa, amazonian treasures
- maska do włosów
inci: aqua, cetearyl alcohol, dimethicone, cethyl alcohol, quaternium-91, stearamidopropyl dimethylamine, cetrimonium methosulfate, parfum, PEG-40, hydrogenated castor oil, methylparaben, phosphoric acid, creatine, propylparaben, castor isosterate succinate, disodium EDTA, aminomethyl propanol, alcohol denat., euterpe oleracea palm heart extract, morus nigra fruit extract, CI 17200, CI 42090, linalool

szkoda, że ekstrakty są daaaaleko po kompozycji zapachowej, a tak się nastawiłam na tę maskę ;(

nada się na coś?
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 21:57   #540
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy ta odżywka może wysuszać skapl?
Warto na nią zwrócić uwagę?

Fitomed, Odżywka ziołowa henna i herbata
Skład: Aqua, herb extract, cetearyl alcohol, dipalmitoethyl, hydroxyethymonium methosylfate, ceteareth-20, propylene glycol, tocopheryl, acetate, fragrance, DMDM hydantoin, methylisothiazoline, methylchloroisothiazolino ne
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.