Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 21:18   #1
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl

Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura


Witajcie,
mam 15 lat. Chciałabym się dowiedzieć jaki mam typ analizy kolorystycznej, figurę i jak się ubierać (kolory) oraz malować. Mam nadzieję, że pomożecie.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Zawsze opalałam się dość długo. Ale rok temu jak dwa tygodnie spędziłam nad morzem i codziennie po ok. 3 godz opalania to opaliłam się na ciemny brąz i teraz opalam się szybko. Najpierw zwykle się spalę. Potem jednak opalenizna jest brązowa w ciepłym odcieniu.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mam raczej ciemne z ciemną obwódką. Mają kolor zgniło zielony, a bliżej źrenicy mają małe brązowe plamki. Brwi mam brązowe, jasne. A rzęsy ciemne, ale proste i krótkie.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie posiadam:P

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Raczej ciepły, złotawy. Jak się rumienie to raczej na czerwono, ale nie ostrą czerwień, chociaż nie jestem pewna:P

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy mam ciemne, brązowe. Mają złotawe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust mam raczej ciemny (chociaż nie bardzo), różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Jakoś nie ma takich kolorów.

Wcześniej sądziłam, że jestem wiosną. Potem mi powiedziano, że jestem jesienią z tendencją do zimy, ale nie pokazałam swoich zdjęć więc uznałam, że spróbuję jeszcze raz z ujawnieniem się.
Co do figury. Jestem kompletnie zagubiona.
Włosy mam naturalne, nie prostuję, ani nie kręcę.
Nie maluję się, a jeśli tak to tylko rzęsy lub bezbarwny błyszczyk.
Zamieszczę kilka zdjęć, niestety aparat mi się rozładował i nie mogę zamieścić nowych, więc te będą przed zmianą fryzury.
1-2- z zeszłego roku
3-4-5- z kwietnia
Jutro zamieszczę nowe zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ustka2008 (26).jpg (183,7 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ustka2008 (65).jpg (172,1 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwiecień2009 (73).jpg (159,1 KB, 198 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (67,4 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Przyjezierze2009 (152).jpg (170,0 KB, 119 załadowań)

Edytowane przez tusia13pl
Czas edycji: 2009-08-30 o 21:35
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 09:57   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Masz urodę podobną do mnie a ja jestem zima orientalna ;-) Na anglojęzycznych stronach w podtypach klasyfikowana też jako cool winter. Co do figury- raczej gruszka ale zamieść jakieś zdjęcie całej figury, na którym stoisz prosto, robione na wprost. O tendencjach do jesieni raczej możesz zapomnieć bo typowo jesienne kolory czyli pomarańcz i zieleń widoczne na zdjęciach zdecydowanie ci nie pasują natomiast jak przystało na zimę w bieli wyglądasz świetnie.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Tu możesz poczytać sobie więcej: http://www.organicfamilycare.com/det...m#cool_winter_ cool winter czy po polsku zima orientalna ma trochę wspólnego z latem A karnację sądząc ze zdjęć masz raczej oliwkową i masz w skórze mało różu więc odrobina różu do ożywienia twarzy by się przydała.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:39   #3
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Dodaję nowe zdjęcia
Ja zima? Zawsze mi się wydawało, że jestem ciepłym typem urody:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 002.jpg (122,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 784.jpg (156,9 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 771.jpg (149,1 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 781.jpg (147,4 KB, 42 załadowań)
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 22:16   #4
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Cześć Pisałaś do mnie z prośba o pomoc, więc postaram się pomóc jak najlepiej potrafię. Wg mnie jesteś wiosną, na 100% ciepły typ urody! Kolorystką nie jestem, więc możesz mi wierzyć lub nie. Napiszę Ci jeszcze w jakich kolorach Cie widzę. Przede wszystkim zrezygnowałabym z zimnych odcieni ubrań takich jak masz na tych zdjęciach: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1251664298 https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1251664298 https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1251664298 https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1251725705 -> odcienie niebieskiego i seledynu sprawiają, że twoja cera wydaje się blada, podkreślają też rumieńce. Świetnie natomiast Ci w zielonym (https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1251664298). Widzę Cię w kolorach ziemni, bieli złamanej żółcią czy nawet kości słoniowej, czerwieni kolarowej czy w niezbyt ostrym odcieniu różu (fajnie skomponuje się z kolorem włosów). Widzę też, że jesteś młoda, nie malujesz się ani nie stylizujesz przesadnie i bardzo dobrze ale na przyszłość dam Ci kilka rad - wyreguluj brwi, a gdy zechcesz zafarbować włosy - raczej rozjasniaj je - idź w kierunku beżowego blodu lub karmelu. W makijażu polecam brzoskwinie, żółcie, róże, zielenie khaki i fiolety. Piszę to wszystko także w oparciu o swój przykład, bo mam podobny typ urody. Ogólnie Twój typ na pewno nie można określić jako zdecydowany, dlatego unikaj zdecydowanych, ostrych neonowych kolorów, śnieżnej bieli, silnych kontrastów w ubiorze. To Ci nie pasuje. Co do figury - masz bardzo ładną. Nic Ci nie mogę zarzucić, ale widzę że Twoje ciało idzie w kierunku typu "gruszka". Mam nadzieję, że choć troche pomogłam.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 22:31   #5
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Dzięki za pomoc
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 22:16   #6
kasia1014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Jesteś jesienią .Pasują ci kolory takie jakie widzisz w parku ,kiedy jest złota jesień,czyli złoty,pomarańczowy,zgniła zieleń,brązy,beżowy.Polec iłabym ci złote cienie ,czarny tusz do rzęs i błyszczyk w ciepłym brązowo-złotym odcieniu.Co do figury to jest super,choć nie widać dokładnie jaki ma kształt,możliwe że gruszka.A to,że na niektórych zdjęciach wyszłaś blado to wina oświetlenia.W tej zielonej bluzie jest ci bardzo do twarzy,100% jesteś ciepłym typem,zauważyłam twoją różową karnację i rumieńce.

Edytowane przez kasia1014
Czas edycji: 2009-09-01 o 22:26
kasia1014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 22:28   #7
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

To teraz dla zgodnosci brakuje tylko zebym napisala:
"jestes latem" ha ha "
Ja sie wahalam miedzy jesienia a zima. Na poczatku sadzilam tak jak All ze jestes zima orientalna, ale akurat w tej zieleni ladnie wygladasz- co wskazuje na jesien. Kurcze sama nie wiem. Aktualnie twierdze ze zima odpada i jestes albo wiosna albo jesienia. Raczej cieply typ
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 08:15   #8
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Już się kompletnie pogubiłam Dz za odp
EDIT:
Nadal czekam na odp

Edytowane przez tusia13pl
Czas edycji: 2009-09-18 o 15:50
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 14:59   #9
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Jesteś wiosną.
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 17:56   #10
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Krótka i treściwa odp. Dz za nią. Niedługo wstawię jakieś nowe zdjęcia
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 21:00   #11
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Mnie tez prosils o pomoc i tak sie zastanawiam jakim typem mozesz byc, ale chyba jednak cieplym. Taka analiza jest naprawde bardzo trudna, zwlaszcza przez internet
Figura - raczej nie gruszka, bo biodra nie sa jakos specjalnie szersze od ramion, sa w rownej linii powiedzialabym.
Co prawda jestes mloda, ale proponuje Ci regulacje i henne brwi - nie musisz sie malowac, ale przynajmniej oko bedzie wyrazniejsze.
Ale jesli juz chodzi o makijaz to powinnas wymodelowac twarz, mianowicie bronzerem nosek, policzki rozem albo bronzerem, ale nie pionowo, lecz bardziej poziomo, gdyz na moje oko, srodkowa czesc twarzy jest najdlizsza i zeby jej nie wydluzac bardziej
Jak powiekszyc oczy jest wiele instruktazy, mysle, ze nie ma sensu, zebys juz zaczynala zabawe z cienami, mozesz probowac z mocno podkrecajacym tuszem i ewentualnie jednym jasnym cieniem .
To tyle, jesli chodzi o moje zdanei.
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 01:07   #12
SlodkoOstra
Rozeznanie
 
Avatar SlodkoOstra
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 923
Dot.: Pomóżcie. Analiza kolorystyczna i figura

Ogólnie w Twoim wyglądzie wszystko świetnie gra i nie ma dużo do poprawy, tylko do podkreślenia!
Nie podoba mi się grzywka u Ciebie, lepiej wyglądasz na zdjęciach z długimi wlosami, ale proponowałabym przedzialek na bok, nie po srodku, i wycieniowac trochę wlosy. Kolor jest super!
Twarz - ja lubię brwi naturalne, wyglądające jak nieregulowane (to nie jest to samo co nieregulowane ) - podkreślaj brązową kredką, koniecznie.
Tusz do rzęs również konieczny. Cienie na specjalną okazję.

Masz ładną skórę więc pokazuj ramiona i dekolt Co do ubioru - styl musisz znaleźć sama, pooglądaj czasopisma, zobacz w czym się dobrze wygląda. Masz ladną figure wiec wszystko będzie dobrze leżec, tylko zwróć uwagę na to, żeby równoważyć wąskie biodra w stosunku do ramion, np szerokimi spódnicami/sukienkami i szortami.

Ogólnie jesteś śliczna nie eksperymentuj więc za dużo z makijażem, postaw na prostotę. powodzenia!
__________________
start: 65, teraz: 64, cel I - 59,9 cel II - 58, cel III - 55, cel IV - 53

było: talia68(-6)brzuch82(-7)biodra95(-5)udo54(-5)łydka35(-1)

SlodkoOstra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.