Rozmiar 42, jak sie ubrac?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-20, 10:21   #1
Majuniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Majuniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 42
Smile

Rozmiar 42, jak sie ubrac??


DROGIE MAMY...I NIE TYLKO ;-))


jak sie ubrac na chrzest w kwietniu?
robimy je w restauracji i chcialabym wygladac ladnie elegandzko i w miare skromnie...

mam rozmiar 42.

chcialabym ukryc wystajacy brzuch i generalnie strojem wygladac szczuplej

mile widziane wszyyystkie rady
__________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.......
Majuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:52   #2
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Chyba go....


Garsonki wyglądają zawsze elegancko i schludnie. Do tego jak zapniesz żakiecik, to brzuszka nie widać. A jak będzie ciepło możesz kupić coś z krótkim rękawem. No i taki strój posłużyć może i przy innych okazjach (nie jest to jednorazowy zakup).
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 21:27   #3
Majuniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Majuniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 42
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

dziekuje za odpowiedz.
lazilam po sklepach cos tam mierzyc ale....ja mam taki problem ze nawet niewiem co z czym laczyc, jaki kolor zakiet jaki kolor buty
najchetniej bym sie na czarno ubrala a na chrzescik jiewypada podobno..
__________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.......
Majuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 06:35   #4
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Ja bym wzięła jakąś jasną-może kremową garsonkę? Jakiś neutralny kolor. A buty to zawsze można w sklepie zapytac. Od czegoś ci sprzedawcy przecież są
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 06:54   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

A ja właśnie chciałam napisać: tylko nie garsonka na boga!
To jest ciuch generalnie do pracy a poza tym trudno dobrać taką, żeby maskowała nasze niedoskonałości a jednocześnie nie była babcina.
W Polsce się tego ubranka nadużywa, moim zdaniem.

Autorko, przede wszytskim odpowiedz sobie na pytanie,
co mogę pokazać, co mam dobre?
Czyli co możesz wyeksponować, żeby odciagnąć uwagę publisi od wystającego brzucha. Może nogi? Albo dekolt.
W każdym razie. Proponuję taką bluzkę (i nie chodzi mi o kolor, tylko wyłącznie o krój, fason, bo dobrze kryje brzuch. pokazuję tu tę bluzkę jako szeroko rozumiany wzór a nie konkretną propozycję ) A do tego wąskie (ale nie za wąskie!) spodnie. But na obcasie i w drogę.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2011-03-21 o 07:01
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 17:58   #6
emesjot
Raczkowanie
 
Avatar emesjot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 87
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

sukienka-kopertówka wyszczupla, spódnica+ wyjsciowa bluzeczka, jak nie trawisz to propozycja powyższego postu jest do rozważenia
garsonka chyba nie...trochę oklepany to strój, no i faktycznie babciny
ale co tam kto lubi i w czym się dobrze czuje
emesjot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 18:32   #7
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Jak to są babcine stroje, to macie bardzo przebojowe babcie:

http://avaro.pl/go/_info/?user_id=5436&idc=3&lang=pl

http://www.zeberka.pl/art.php?id=10142

http://www.stylija.pl/p1904,zakiet-w...gl-m047-1.html


Poza tym Luba chrzest to ważna uroczystość-taka bluzka jest śliczna i owszem,ale czy nie za bardzo "zwykła" jak na taką imprezkę?
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 18:50   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Tyle tylko, że to co tu pokazałaś to nie są garsonki. To są sukienki.
Garsonka to strój składający się ze spódnicy i bluzki czy żakietu.

Ogólnie to co tu pokazałaś bardzo mi się podoba i właśnie postanowiłam sobie uszyć coś w rodzaju jednego z zestawów, więc dziękuję za zdjęcia.
Ale nie wiem czy osoba, która chce ukryć wystający brzuch czułaby się dobrze w takich sukienkach. Raczej brzuch będzie widoczny.


Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Poza tym Luba chrzest to ważna uroczystość-taka bluzka jest śliczna i owszem,ale czy nie za bardzo "zwykła" jak na taką imprezkę?
Chodziło mi tylko o krój, można kupić bardziej elegancką odmianę takiej bluzki.
A poza tym autorka chciała coś skromnego, to się dostosowałam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:29   #9
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tyle tylko, że to co tu pokazałaś to nie są garsonki. To są sukienki.
Garsonka to strój składający się ze spódnicy i bluzki czy żakietu.

Ogólnie to co tu pokazałaś bardzo mi się podoba i właśnie postanowiłam sobie uszyć coś w rodzaju jednego z zestawów, więc dziękuję za zdjęcia.
Ale nie wiem czy osoba, która chce ukryć wystający brzuch czułaby się dobrze w takich sukienkach. Raczej brzuch będzie widoczny.




Chodziło mi tylko o krój, można kupić bardziej elegancką odmianę takiej bluzki.
A poza tym autorka chciała coś skromnego, to się dostosowałam
O no to użyłam złego sformułowania-chodziło mi właśnie o tego typu wdzianka
Coż jak żakiecik jest dłuższy to brzuszek można zasłonić. Ale rzeczywiście trochę się trzeba nachodzić i trochę pokombinować...

A co do bluzki-fakt bardziej elegancka wersja plus spodnie byłaby całkiem całkiem.


Tutaj jest fajna garsonka 4 obrazek od gory-dla puszystych babeczek (czyli jak się ma krągłości to podkreśla co trzeba i ukrywa co trzeba)
http://kobieta.interia.pl/news/wiosn...h,1447193,1675
Może taka trochę zbyt "safari" ale sam zamysł fajny.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.

Edytowane przez AnQś
Czas edycji: 2011-03-21 o 19:31
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:10   #10
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

ja mam chrzest pod koniec kwietnia i też noszę rozmiar 42.założe spodnie czarne w kant, białą koszulę z ala czarnym gorsetem lub jakąś satynowa tunikę w kontrastowym kolorze i czarną marynarkę plus buty na obcasie. cóż może nudno, ale nie ma się co wykosztowywać,no chyba że ktoś ma kasę.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 13:53   #11
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Chrzest to nie weselisko, żebyś musiała iść odpicowana. Od garsonek trzymaj sie z daleka. A już od tych w jasnych pastelowych kolorch na kilometr
Kup sobie eleganckie, proste spodnie, do tego motyla (tyle tego na rynku modowym jest, że spokojnie dobierzesz cos eleganckiego, a ten krój bluzki ma to do siebie, że ukrywa mankamenty), pantofle na obcasie, dobry makijaż i idzieś do kościoła.
Wszystko później założysz.
Ja sama byłam na chrzcie syna w dżinsach. Resztę dobrałam elegancką i wyszło ładnie, niedrogo i wszystko eksploatuję intensywnie.
Bo gdzie niby miałabym wyskoczyć w tej garsonce?
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 16:37   #12
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

ja bardzo lubie sukienki ciazowki (te odcinane pod biustem i luzno puszczone) - i mimo tego ze teraz chodze w nich z przymusu, to zawsze byl to super kroj do ukrycia wystajacego brzuszka, czy szerszych bioder... szczegolnie jesli maja wzor ktory 'rozprasza'
plus do tego wiosenny plaszczyk i szal dluzszy - i przez te warstwy i ruch materialu ukryjesz mankamenty (w szalu mozesz zostac w restauracji)
tak jak Luba mowi - zalezy co chcesz wyeksponowac... wiec graj swoimi atutami
nawet i mocno wyjsciowa sukienke mozna stonowac np rajstopami grubymi, czy kozakami, czy wlasnie szalem
to moje hobby bylo przez pierwsze 3 miesiace ukrywanie ciazy w pracy i na imprezach swiatecznych

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2011-03-22 o 19:06
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 18:35   #13
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
Chrzest to nie weselisko, żebyś musiała iść odpicowana. Od garsonek trzymaj sie z daleka. A już od tych w jasnych pastelowych kolorch na kilometr
Kup sobie eleganckie, proste spodnie, do tego motyla (tyle tego na rynku modowym jest, że spokojnie dobierzesz cos eleganckiego, a ten krój bluzki ma to do siebie, że ukrywa mankamenty), pantofle na obcasie, dobry makijaż i idzieś do kościoła.
Wszystko później założysz.
Ja sama byłam na chrzcie syna w dżinsach. Resztę dobrałam elegancką i wyszło ładnie, niedrogo i wszystko eksploatuję intensywnie.
Bo gdzie niby miałabym wyskoczyć w tej garsonce?
Wiesz chrzest to jest taki dzień, w którym uwaga wszystkich spoczywa na rodzicach i dziecku. Tym bardziej można się wystroić,bo dla chrześcijan to jest duże wydarzenie. Nie wyobrażam sobie iść w dzinsach...
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.

Edytowane przez AnQś
Czas edycji: 2011-03-22 o 18:36
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:39   #14
Majuniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Majuniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 42
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

bardzo Wam dziekuje za propozycje

niektore komplety widze po raz pierwszy w zyciu PIEKNE SA
dla nich to nawet warto schuudnac ;-))

dziekuje bardzo Wam, napewno cos poszukam "podobnego" do propozycji

jutro smigam do sklepu pomierzyc co nie co bo juz wiem czego mneij wiecej szukac.

pozdrawiam i zycze milego wieczorkaaa
__________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.......
Majuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:35   #15
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Dziewczyno, zakup gacie bridget jones i kieckę odcinaną pod biustem. ja też mam jeszcze brzuch pociążowy i kupiłam zamiast gaci - bieliznę korygującą w postaci obcisłej sukienki pod sukienkę. była w palmersie. dzięki niej brzuch jest bardziej płaski i nie ma wałeczków na plecach, których dorobiłam się w ciąży. ale ogólnie trzeba schudnąć.

najlepszy krój na brzuszek to sukienka w dowolnym, nawet bardzo wesołym kolorze, ale raczej jednolitym plus marszczenia na brzuchu pod skosem. bardzo dobrze odciąga uwagę też mocno udrapowany szal. oczywiście nie mówię szal a'la stara baba, tylko jakiś fajny pastelowy, z miękkiej tkaniny, pełno takich w hm, peek and clopenberg etc. w garsonce będziesz wyglądać tylko gorzej. lepiej kiecka na grubych ramiączkach i krótki żakiecik w wiosennych kolorach. ja kupiłam sobie szarą kieckę z oryginalnym paskiem pod biustem i było gites. pamiętaj, że w kwietniu będą temp. 20 kilka stopni!
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:58   #16
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

Anqś masz rację, to ważny dzień. Przeżycie duchowe dla rodziców i wprowadzenie na łono kościoła nowej owieczki. Nie widze jednak przymusu wystrojenia się jak na odpust. Wszystkie te kościelne uroczystości chrześcijanie zaczęli przeżywać bardzo materialnie. Ma być hucznie, strojnie i z przepychem. A dlaczego? Bo rodzina patrzy? Bo nie wypada? A gdzie tam. Tż założył garnitur, błękitną koszulę, bez krawata, ja wpakowałam się w dżinsy, ciemne, proste, które do złudzenia przypominały elegancki granatowy materiał. Nikt nie przywiązywał wagi do wielkiego blichtru i splendoru. A moja osiemdziesięcioletnia babcia (religijna i bardzo konserwatywna osoba), powiedziała, że to pierwszy chrzest w jej życiu, który nie był pokazem mody.

Dlatego sądzę, że ciuchy nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Liczy się to, ze ktoś chce dziecko ochrzcic i tyle. A czy pójdzie w garsonce, letniej sukience za pare groszy czy dźinsach, to już bez różnicy.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:22   #17
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Rozmiar 42, jak sie ubrac??

A kto mówi o strojeniu się jak na odpust? Ja jednak jestem za skromną elegancją. Dżinsom mówię nie
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.