Ćwiczenia na czczo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 18:59   #1
aggie1092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2

Ćwiczenia na czczo.


Mam typową figurę gruszki- od pasa w dół wyglądam jak anorektyczka: szczupłe (acz lekko umięśnione) ramiona, płaski brzuch, zero biustu. Natomiast od pasa w dół wyglądam jak Beyonce- masywne, umięśnione łydki i uda (60 cm). Przez ostatni miesiąc się odchudzałam, schudłam 6 kg i to głównie z twarzy, ramion, brzucha i wyglądam jakbym miesiąc nie jadła. Uda i łydki natomiast pozostały niewzruszone. Codziennie się rozciągam, nogi są jędrniejsze i wyglądają zgrabniej, ale chudsze w rzeczywistości nie są. Moim problemem jest nie tyle tłuszcz w tych partiach a mięśnie. Tłuszcz można spalić, a mięśnie? Apropo, jak się ma sprawa z ćwiczeniami na czczo? Spotkałam się z opinią że takie ćwiczenia pozwalają na efektywniejsze spalanie tłuszczu, inni twierdzą, że spalają mięśnie. Jak jest naprawdę? I znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na odchudzenie ud? Próbowałam przysiadów plie, polecają je w internecie, polecała je kiedyś moja wuefistka- na mnie to nie działa.
aggie1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:29   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Chciałabym zobaczyć te mięśnie bo jeszcze się taka tu nie z nalazła, żeby to one były faktycznym problemem, zwykle mięśni jest normalna ilość albo wręcz mała a problemem jest tłuszcz.
Jest to widoczne zwłaszcza u gruszek, gdyż u nich hormony odpowiadają za gromadzenie tłuszczu w dolnych partiach ciała. Umięśnienie natomiast rozkłada się równomiernie, chyba że dana osoba wykonuje specyficznie treningi ale raczej nikt taki tutaj nie trafia.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:45   #3
aggie1092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Te mięśnie są przykryte tłuszczem, ale nawet jeśli tłuszcz zejdzie, to uda dalej będą grube. Nie są galaretowate, są "zbite". Zna ktoś skuteczne ćwiczenia na ODCHUDZENIE? Niektórzy piszą, że przysiady umięśniają, inni twierdzą, że nie ma nic lepszego na odchudzenie. Zwariować można.
aggie1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:11   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Znam sposób na odtłuszczenie: trening i odżywianie

Trening ma być prawdziwy a nie jakieś pląsanie
o odżywianiu nie wspomnę

Wtedy organizm zaczyna z nami współpracować i pali tłuszcz. U gruszki z ud będzie on schodził na końcu i powoli, nie ma co liczyć na efekty w miesiąc ale przy odrobinie konsekwencji efekty się pojawią, tutaj przykład http://www.sfd.pl/2_lata_pod_czujnym...3-t977107.html
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:14   #5
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Od przysiadów nie schudniesz.
Nie ma szklanej kuli, która sprawi, że schudniesz tylko tam, gdzie chcesz. Też jestem gruszką, i zanim moje uda drgnęły straciłam kilka cm w pasie itp.
Nic na to nie poradzisz, będziesz traciła w takiej właśnie kolejności. Też bym chciała, żeby mi biust urósł a uda schudły, ale się nie da.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:20   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Od przysiadów nie schudniesz.
Nie ma szklanej kuli, która sprawi, że schudniesz tylko tam, gdzie chcesz. Też jestem gruszką, i zanim moje uda drgnęły straciłam kilka cm w pasie itp.
Nic na to nie poradzisz, będziesz traciła w takiej właśnie kolejności. Też bym chciała, żeby mi biust urósł a uda schudły, ale się nie da.
Wyrażaj się precyzyjniej bo koleżanka nie będzie robić przysiadów

Od przysiadów, w połączeniu z innymi ćwiczeniami, z zastosowaniem diety o lekko ujemnym bilansie kalorycznym jak najbardziej się schudnie...
... ale nie koniecznie od razu na udach.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 14:06   #7
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Cytat:
Napisane przez aggie1092 Pokaż wiadomość
Mam typową figurę gruszki- od pasa w dół wyglądam jak anorektyczka: szczupłe (acz lekko umięśnione) ramiona, płaski brzuch, zero biustu. Natomiast od pasa w dół wyglądam jak Beyonce- masywne, umięśnione łydki i uda (60 cm). Przez ostatni miesiąc się odchudzałam, schudłam 6 kg i to głównie z twarzy, ramion, brzucha i wyglądam jakbym miesiąc nie jadła. Uda i łydki natomiast pozostały niewzruszone.
Mnie przede wszystim "ruszyło" to, co pogrubiłam. Trochę trudno mi sobie wyobrazić racjonalne odchudzanie, w którym traci się 6 kg w miesiąc. Raczej mi się to mocno głodówkowo kojarzy.

Wiesz, sama jestem gruszką i mam cholerne kompleksy na punkcie moich ud. Też są "twarde", ale ja w cuda nie wierzę i nie oczekuję, że to mięsnie (fałd skórno-tłuszczowy jednak spory)

Przede wszystkim weź pod lupę i uporządkuj odżywianie, żeby się nie okazało, że np. jesz poniżej zapotrzebowania i tylko powiększasz problem.

Co do teningu - ja niedawno porzuciłam "dywanówki" na rzecz treningu siłowego i widzę minimalne efekty. Tzn. nie oczekuję nie wiadomo czego po paru tygodniach, ale czuć, że mięśnie (w tym moje nieszczęsne udziska) zaczęły pracować, są lekko napuchnięte, lepiej ukrwione. W obwodach różnicy nie ma chyba, obsesyjnie nie mierzę, ale lepiej to wygląda.

Rzabbo, czy mogę w którymś momencie skrobnąć do Ciebie pria i zapytać o parę rzeczy właśnie odnośnie mojej własnej diety i treningu?

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2013-10-15 o 14:08
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 15:50   #8
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Cytat:
Napisane przez aggie1092 Pokaż wiadomość
Apropo, jak się ma sprawa z ćwiczeniami na czczo?
jest takie stare powiedzenie - tluszcz plonie w ogniu z kalorii

jak chcesz cokolwiek spalac nie majac na to energii ?

p.s.
nie ma takiej rzeczy jak spalanie tluszczu z jednego konkretnego miejsca ciala ...
nie ma takich cudow .. tak jak nie mozna dostarczyc kalorii do konkretnego miesnia
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 19:32   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Cytat:
Rzabbo, czy mogę w którymś momencie skrobnąć do Ciebie pria i zapytać o parę rzeczy właśnie odnośnie mojej własnej diety i treningu?
Lepiej zaloz watek, bo PW mi sie wiecznie zatyka I mam jeszcze zaleglosci w odpowiadaniu. Na forum jest kilka osob, ktore moga cos podpowiedziec czy poprawic, to pewnie szybciej uzyskasz odpowiedzi.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 07:54   #10
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

Cytat:
Napisane przez aggie1092 Pokaż wiadomość
Mam typową figurę gruszki- od pasa w dół wyglądam jak anorektyczka: szczupłe (acz lekko umięśnione) ramiona, płaski brzuch, zero biustu. Natomiast od pasa w dół wyglądam jak Beyonce- masywne, umięśnione łydki i uda (60 cm). Przez ostatni miesiąc się odchudzałam, schudłam 6 kg i to głównie z twarzy, ramion, brzucha i wyglądam jakbym miesiąc nie jadła. Uda i łydki natomiast pozostały niewzruszone. Codziennie się rozciągam, nogi są jędrniejsze i wyglądają zgrabniej, ale chudsze w rzeczywistości nie są. Moim problemem jest nie tyle tłuszcz w tych partiach a mięśnie. Tłuszcz można spalić, a mięśnie? Apropo, jak się ma sprawa z ćwiczeniami na czczo? Spotkałam się z opinią że takie ćwiczenia pozwalają na efektywniejsze spalanie tłuszczu, inni twierdzą, że spalają mięśnie. Jak jest naprawdę? I znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na odchudzenie ud? Próbowałam przysiadów plie, polecają je w internecie, polecała je kiedyś moja wuefistka- na mnie to nie działa.
Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie jaką figurę ma Twoja mama - wszystko możę być sprawą uwarunkowań genetycznych. Mam koleżanke - świetna gór, brzuch jak marzenie ale niestety nogi choć zadbane jednak nie proporcjonalne do góry. Jesli masz tendecje do masywnych nóg to neistety musisz się z tym pogodzić. Sama jestem szczupłą - niestety łydki mam masywne ( po mamie) RAdziłabym CI przede wszystkim psotawić na ćwiczenia kardio - dywanów czy 15 min programy ćwiczeniowe odpadają. Odnośnie pytania zw z ćwcizeniami - nie polecam, zjedz cos lekkiego, odczekaj i dopeiro potem zacznij ćwiczyć.
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 18:25   #11
princess_megi
Raczkowanie
 
Avatar princess_megi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 71
Dot.: Ćwiczenia na czczo.

loneliness Cwiczenie na czczo nie jest zdrowe... organizm musi miec energie zeby pracowac, a tym bardziej pracowac podczas wytezonego wysilku.
Na wysmuklenie sylwetki dobre sa cwiczenia rozciagajace, poniewaz wydluzaja miesnie. Na pewno nie odchudza, ale pomoga Kazde cw silowe beda miesnie skracac, a tym samym jeszcze bardziej je powiekszac.
__________________
77 > 76 >80 > 79 > 78 > 77> 76 > 75

Grupa wsparcia dla osób na diecie/poście
https://www.facebook.com/groups/290127541648831//
Strona o diecie i zdrowym odżywianiu
https://www.facebook.com/Healthy-Pro...9417682702351/
princess_megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.