Liceum i internat w Krakowie, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 10:02   #1
openthegates
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Exclamation

Liceum i internat w Krakowie, pomocy!


Które z poniższych liceów najlepiej wybrać, aby być dobrze przygotowanym do matury, ale żeby nie było aż tak wielkiego nacisku na naukę? Tzn żebym sobie poradziła spokojnie z materiałem bez stresu, że mogę nie zdać. Chodzi też o nauczycieli - jak wiadomo, niektórzy zamiast się przyłożyć do przekazywania wiedzy, wolą pić kawkę przez 45 minut.
Co myślicie o poniższych liceach?
• III LO
• XI LO
• XII LO
• XVI LO
• XXI LO
• XXII LO

+ Bardzo ważne! Internat. Jakie są wymagania, żeby się dostać do tego internatu? - http://www.zsg1.pl/internat Muszę mieć określoną ilość punktów, średnią? Wiem, że jeśli zostałabym laureatką, każda szkoła ma obowiązek mnie przyjąć, ale czy tak samo jest z internatami? Czy to raczej kwestia wolnych miejsc? Kiedy należy się zgłosić, aby na wrzesień następnego roku mieć zapewnione mieszkanie? Na pierwszym miejscu do dostania się są krakowiacy, czy ludzie z całej polski? Czy w tym internacie jest internet? Są jakieś kontrole np. kiedy się wychodzi i wraca? Sprawdzają, czy nie ma syfu w pokoju?

Nie wiem, czy dodałam dobrą kategorię. Przepraszam, jeśli był już taki wątek, ale nie znalazłam w internecie satysfakcjonującej odpowiedzi. Proszę o pomoc.
openthegates jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:57   #2
delilach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 187
Dot.: Liceum i internat w Krakowie, pomocy!

Jak mam być szczera, jedynym godnym uwagi liceum z tej listy jest III, wszystkie inne uważam za mocno średnie, delikatnie mówiąc.

III jest naprawdę dobrą szkołą z wysokim poziomem i jeśli uważasz, że sobie tam poradzisz nawet sie nie zastanawiaj.

Poza tym zły dział.
delilach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 12:30   #3
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Liceum i internat w Krakowie, pomocy!

Jeśli chcesz się uczyć, wybierz liceum z pierwszej dziesiątki, tzn. III, IV, VI (językowe), VIII, V (ale tu to jest hardcore, najwięcej laureatów itd). Reszta jest bardzo przeciętna.
Jeśli chodzi o internat, to na 100% będzie kontrola powrotów wieczornych I nie spodziewałabym sięniczego innego - w końcu wychowawcy są za niepełnoletnich uczniów odpowiedzialni. Jeśli chodzi o kryteria, to po prostu zadzwoń do tych internatów i popytaj. Odległość od miejsca zamieszkania pewnie dużo znaczy, tzn czym dalej tym większe szanse.
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 14:15   #4
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Liceum i internat w Krakowie, pomocy!

Internaty działają na tej zasadzie, że
a) są kontrole czystości 2 razy dziennie przeważnie
b) jest godzina policyjna, przeważnie ok 20/21 - do 22 za pisemna zgoda rodziców
c)cisza nocna od 22

To tak mniej więcej bo wiadomo, że są różne regulaminy wewnętrzne. W każdym razie duża kontrola bo podopieczni są niepełnoletni. Nie jest to niestety akademik, że mieszkasz i róbta co chceta
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 17:08   #5
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Liceum i internat w Krakowie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez openthegates Pokaż wiadomość
Muszę mieć określoną ilość punktów, średnią? Wiem, że jeśli zostałabym laureatką, każda szkoła ma obowiązek mnie przyjąć, ale czy tak samo jest z internatami? Czy to raczej kwestia wolnych miejsc? Kiedy należy się zgłosić, aby na wrzesień następnego roku mieć zapewnione mieszkanie? Na pierwszym miejscu do dostania się są krakowiacy, czy ludzie z całej polski? Czy w tym internacie jest internet? Są jakieś kontrole np. kiedy się wychodzi i wraca? Sprawdzają, czy nie ma syfu w pokoju?


Po pierwsze:

"tel. (12) 644-48-99

Jeśli potrzebujesz bliższych informacji zapytaj: internat@nowahuta.pl"




Po drugie - to jest internat, nie szkoła. To czy jesteś laureatem im zwisa i powiewa. Masz się zgłosić w odpowiednim czasie, zapłacić w odpowiednim czasie i wszyscy będą zadowoleni.

Dlaczego Krakowiacy mieliby mieć pierwszeństwo do internatu umiejscowionego w Krakowie?


Co do wchodzenia, wychodzenia i kontroli czystości - oczywiście, że będą, bo jesteście dzieciakami i będziecie mieli przydzielonych wychowawców, którzy będą pilnować takich rzeczy. A na dole na 158% jest dyżurka i kontrola opuszczania budynku.


Skoro placówka ma sale komputerową, to i net pewnie też, już "za moich czasów (+- 10 lat tamu) internet był w internacie, w którym mieszkałam. Natomiast z latającym internetem dla każdego może być problem.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-09-07 o 17:18
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 22:59   #6
delilach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 187
Dot.: Liceum i internat w Krakowie, pomocy!

Przypomniałam sobie jeszcze jedną rzecz. Moją koleżankę wyrzucili z internatu za nie chodzenie do szkoły, także z tą kontrolą to nie żarty.

Druga koleżanka zobowiązana była po każdym semestrze prezentować kartkę ze swoimi ocenami.
delilach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 07:23   #7
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Liceum i internat w Krakowie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez delilach Pokaż wiadomość
Przypomniałam sobie jeszcze jedną rzecz. Moją koleżankę wyrzucili z internatu za nie chodzenie do szkoły, także z tą kontrolą to nie żarty.

Druga koleżanka zobowiązana była po każdym semestrze prezentować kartkę ze swoimi ocenami.

Dokładnie tak to działa. Z tym, że akurat powyższe ma na celu "zabezpieczenie" internatów przed rodzicami, którzy "kłopot" wychowawczy wysyłają z dala od siebie. Uczniowie mieszkający w internacie muszą trzymać poziom - jako taki
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-08 07:23:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.