Wyprawka do szpitala - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-06-14, 13:57   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Wyprawka do szpitala


Trzy - cztery tygodnie przed porodem powinnaś mieć już przygotowaną torbę do szpitala, abyś w ostatniej chwili nie szukała wszystkiego, co potrzebne. Większość rzeczy może być przygotowana wcześniej, w ostatniej chwili możesz dopakować tylko kartę ciąży, wyniki badań i szczoteczkę do zębów. Ubranka dla dziecka powinny być wyprane w delikatnym proszku do prania a także wyprasowane, aby nie podrażniły skóry dziecka.  czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 20:52   #2
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: Wyprawka do szpitala

bardzo przyjemny artykuł, nie planuję na razie dziecka, ale z ciekawością przeczytałam. Obym byłą równie zorganizowana gdy przyjdzie czas
__________________
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 12:55   #3
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Wyprawka do szpitala

Baaaaaaaaaardzo przydatny artykuł. Wlasnie koncze 8 miesiąc i ta lista strasznie ulatwila mi zycie
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 14:02   #4
mariolak167
Przyczajenie
 
Avatar mariolak167
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
GG do mariolak167
Dot.: Wyprawka do szpitala

No to czas już się pakować , ale ten czas ucieka
mariolak167 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 19:59   #5
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wyprawka do szpitala

jestem w 4 miesiacu ale juz sie martwie czy wszystko wezme co trzeba i czy nie wpadne w panike, choc artykul mnie troche uspokoil, bo kazdy radzi co innego i juz mialam chaos w glowie
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 23:03   #6
Emilia_1990
Przyczajenie
 
Avatar Emilia_1990
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Wyprawka do szpitala

Ja jestem już w 29 tyg i półtora tyg temu się spakowałam do Szpitala teraz tylko trzeba jeszcze Pokój wyszykować i będzie można spokojnie czekać na Maluszka.
Emilia_1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 18:23   #7
IsiaG
Zadomowienie
 
Avatar IsiaG
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 970
Dot.: Wyprawka do szpitala

Mija 35 tydzień. Właśnie dziś się spakowałam. Teraz już spokojnie czekam.
__________________

Chcę słyszeć Twój głośny śmiech, ciągle pamiętać każdą łzę i wszystkie Twoje smutki.
Chcę grać kołysanki do snu póki nie zaśniesz słodko znów
Maleńka i bezbronna
Szybko tak ucieka czas, cenny czas


córeczka



IsiaG jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 09:00   #8
marchinko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 18
Dot.: Wyprawka do szpitala

I jeszcze ważna rzecz - zabrać tatusia dziecka do szpitala , dla nas facetów to bardzo ważne niesamowite wydarzenia, a dla kobiety, z tego co wiem, to ogromne wsparcie.
marchinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 22:07   #9
Alisiatko
Raczkowanie
 
Avatar Alisiatko
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Wyprawka do szpitala

Do listy dla mamy należałoby dopisać jeszcze podkłady higieniczne na łóżko - do kupienia w aptece. W szpitalu tak się ze mnie lało, że gdyby nie te podkłady, to prześcieradło stale byłoby we krwi. Używałam ich także po powrocie do domu. Przed porodem zresztą też na nich spałam w ostatnim miesiącu, w obawie, że w nocy odejdą mi wody
Jest co prawda napisana woda mineralna, ale nie napisano, że potrzeba jej duuuuuużo i coś do jedzenia - zaraz po porodzie byłam tak głodna i spragniona, że mogłabym pożreć konia z kopytami i popić go beczką wody
__________________
Alisiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 19:01   #10
megotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 31
Dot.: Wyprawka do szpitala

Dobrze że jest taka sciągawka, jestem w 37 tygodnu ciązy i powoli kompletuje torby ostatnie zakupy i ready to go
pozdrowienia dla wszystkich ciężarówek
megotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 21:16   #11
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wyprawka do szpitala

Cytat:
Napisane przez megotka Pokaż wiadomość
Dobrze że jest taka sciągawka, jestem w 37 tygodnu ciązy i powoli kompletuje torby ostatnie zakupy i ready to go
pozdrowienia dla wszystkich ciężarówek
Zycze powodzenia. Ja ze swojej strony polecam pileczke do tenisa, maz masowal nia mi plecy, ulga niemilosierna.
Alisiatko ma racje, ja tez po porodzie bylam strasznie glodna i mialam podczas porodu ciagla ochote na wode, naszczescie w moim szpitalu dostalam kolacje ja i moj maz mimo, ze bylo grubo po polnocy, takze dostawalam wode od poloznych, gdyz 1,5l to bylo za malo.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 09:31   #12
Nataliia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wyprawka do szpitala

Ja już szczęśliwie po wszystkim... ) Teraz mogę się tylko cieszyć swoim maleństwem. Powiem Wam szczerze, super że była taka ściągawka co ze sobą zabrać do szpitala ale teraz z perspektywy czasu - albo jak zdecyduję się na drugiego dzieciaczka wezmę ze sobą inne rzeczy. Najważniejsze to miałam zdecydowanie za mało koszul do spania. Nie wiem jak u Was ale ja strasznie po porodzie się pociłam i żebym mogła to zmieniałabym koszule co 2 godziny. Miałam ze sobą 2 koszule specjalne do karmienia ale teraz wiem, że to było za mało. Tam samo bardzo dużo zużyłam dużych podpasek oraz wkładek laktacyjnych. Niektóre kobiety miały problem z laktacją, ze mnie się jednak lało i ciągle czułam się nieświeżo. Dodatkowo dla Maluszka wzięłam za dużo ciepłych ubranek. W szpitalu było gorąco i body i pajacyk zdecydowanie wystarczyły. No i najważniejsze obowiązkowy był rożek dla dzidzki. powinien być z grubszego materiału aby dzieciaczek sobie sztywno leżał no i w moim wypadku dzięki rożkowi tatuś odważył się wziąć Maluszka na ręce. Przepiękny wybór rożków jest w EFFII. Dodatkowo nam się bardzo przydała parafina ciekła. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam ale moja Malutka miała dużą pokrzywkę po porodzie. Pani doktor kazała biec i kupić OLIATUM mój mąż poszedł do apteki a pani do niego powiedziała co Pan bedzie przeplacał za Oliatum za 68zł przecież jego skłąd to sama ciekła parafina która normalnie kosztuje 2,5zł czy jakoś tak i to był strzał w 10!! Używam tego do dzisiaj do kąpieli. Malutka ma przepiękną cerę. Polecam
Nataliia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.