problem z make-up'em - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-16, 14:49   #1
green_can
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Question

problem z make-up'em


w sumie to nie wiem czy nie umiem go robic czy po prostu moja natura na zlosc odmawia jakichkolwiek upiekszaczy. nie rozumiem czemu jednego dnia wydaje mi sie ze jest dobrze, drugiego ze beznadziejnie i np podklad nie rozprowadza sie rownomiernie a zawsze robie to samo :/

tyle naogladalam sie dzisiaj smokey eye itd. rozmarzylam sie. ale co z tego. mam jasna karnacje i male jasnozielone oczy. wiec jak pomaluje je na jaso - wygladam na wyplowiala, jesli pomaluje mocniej - wyglaam jak trup... pomozcie mi.juz nie wiem co robic. jakie odcienie bede do mnie pasowac? dodam ze jestem blondynka i mam krecone wlosy, owalna twarz...

az mi glupio bo jestem juz w 2 kl lo i wiekszosc w moim wieku juz ma duze doswiadczenie w make-up'ie. powiem co zazwyczaj robilam: rano mylam twarz smarowalam nawilzajacym kremem, rozsmarowywalam podklad, robilam na dolej powiece keski i tuszowalam rzesy. to caly moj makijaz... chcialabym to zmienic, odreslic oczy, ale najwyrazniej one tego nie chca :/ i kompletnie nie wiem co robic... pomozcie. i dziekuje ze przeczytaliscie ten esej
green_can jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 15:54   #2
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: problem z make-up'em

zeby podklad sie lepiej rozsmarowywal wylej go sobie troszke na dlon. Cieplo ciala rozgrzeje go, co sprawi ze bedzie sie lepiej wchlanial
po nalozeniu podkladu mozesz opruszyc twarz pudrem sypkim, a na kosci policzkowe odrobine bronzera badz rozu nada to twarzy wypoczety i swiezy wyraz. (na poczatku pocwicz sobie w pieleszach domowych) .

co do oczu- dodala bym jeszcze kreska na gornej powiece, co do cieni- beze, i brazy (skoro czarny jest za ciemny, a jasny...za jasny ) najwazniejsza zasada: jasniejszy kolor cienia kladziemy przy wewnetrzym kaciku

pozniej wkleje przykladowe makijaze dla Twoich oczu.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 16:00   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: problem z make-up'em

brazy:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brown.jpg (3,1 KB, 193 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAHVR753.jpg (1,7 KB, 191 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczka%252520Zuz_anny.jpg (3,7 KB, 193 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Look%20087a.jpg (3,1 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg GJT.jpg (3,6 KB, 191 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Look%20001.jpg (2,8 KB, 190 załadowań)
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 16:02   #4
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: problem z make-up'em

a moze szarosci?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0000000000031918.jpg (3,5 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAWZQXQR.jpg (1,8 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Look%2028.jpg (2,4 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szaro-bure.jpg (3,4 KB, 189 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg main1.jpg (3,8 KB, 193 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg onsje.jpg (3,9 KB, 189 załadowań)
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 16:37   #5
efelinkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 1
GG do efelinkaaa
Question Dot.: problem z make-up'em

hej,mam problem z doborem podkładu, moj dermatolog polecil mi zainwestowac w jeden z drozszych podkladow, i nie wiem jaki wybrac, mam tlusta cere, o srednim tradziku, chce aby podklad byl dobrze kryjacy a jednoczesnie lekki i nie zatykal porow, probowalam juz takiego z vichy,ale najjasniejszy odcien byl dla mnie za ciemny,poniewaz mam poprostu blada karnacje, biala.czy mozecie mi cos polecic?
efelinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 18:12   #6
green_can
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: problem z make-up'em

truskaffka dziekuje bardzo.. te szarosci mi sie masakrycznie podobaja, tylko mam ten problem ze jestem blada... w sumie zawsze kladlam roz i tez podklad na dloni rozgrzewalam..hmmm chora jestem wiec wykorzystam ten czas moze na trening i mam pytanie: baza pod podklad jes obowiazkowa? czy podklad sam wystaczy czy z pudrem faktycznie lepszy efekt?
green_can jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 21:20   #7
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: problem z make-up'em

ehh znam ten bol, zawsze uzywam kremu nawilzajacego pod podklad, regularnie uzywam peelingu i maseczek a efekt po nalozeniu podladu bywa czasem masakryczny szczegolnie przed okresem mam wrazenie ze podlad "nie przyjmuje sie", zamiast sie wtopic podkresla kazda niedoskonalosc, roluje sie i zbiera, szczegolnie na czole i okolicy brwi... Niestety jak dotychczas to nie znalazlam na to sposobu...
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 21:33   #8
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: problem z make-up'em

baza nie jest obowiazkowa ja tez nie uzywam...bo ilez mozna nakladac na ta twarz

puder jest bardzo fajnym wykonczeniem.. mozna zmatolwic twarz lub ja rozswietlic w zaleznosci od tego jaki chcemy uzyskac efekt do tego sprawia ze makijaz dluzej sie trzyma i jest swiezy.

jesli chodzi o te szarosci...to nie musisz z nich rezgnowac wcale moga sie bardzo ladnie prezentowac...np. wyprobuj ciemniejsze w odcieniu popielatym a w wewnetzny kacik jasniejsze

a moze to nie wchlanianie podkladu to nie wcale wina jego nakladania, tylko samego podkladu w sobie...niektore pozostawiaja smugi. Jakiego uzywasz?!

i jeszcze jedno mi sie przypomnialo nakladasz go palcami?! czy gabeczka?!

jesli gabeczka to mozna ja zwizyc woda wczesniej
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)

Edytowane przez Anahstasia
Czas edycji: 2007-10-18 o 09:46 Powód: post po poście!
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 15:44   #9
green_can
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: problem z make-up'em

uzywam l'oreal infaillible odcien 125..i tak za ciemny ale jasniejszego nie ma... (z tej serii przynajmniej).. wszystko czasem jest ok i wyglada idealnie, nadaje ladnego kolorytu, maskuje dosc dobrze, jednak podkresla zmarszczki i czasem podkresla suche skorki i czasem zbiera sie w 1 miejscu sa smugi itd... wlansie tego nie rozumiem..czemu czasem jest idealnie a czasem 'pozalsieboze' wlasne rozgladam sie za jakims innym... o goshu myslalam bo jest jasniejszy odcien z reszta niby do suchej wiec moze wyprobuje... bo przegladalam forum i wiekszosc dobych przekracza sporo sume 50zl.. a ja jestem w stanie tyle najwiecej wydac..no ok do 55.. aa a nakladam zawsze podklad palcami.. inaczej nie potrafie i nie posiadal pedzelka ani gabeczki^^
green_can jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 16:27   #10
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: problem z make-up'em

też miałam infailible, na początku nakładałam go palcami i efekt był tragiczny,bardzo trudno się rozprowadzał zostawiał smugi, potem użyłam lateksowej gąbeczki i efekt super! także polecam gąbkę! a z podkładów loreala miałam też true match i byłam bardziej zadowolona,super sięrozprowadza nawet palcami, jeszcze lepszy jest revlon colorstay i są w gamie bardzo jasne odcienie, na allegro można kupić za ok 30 zł.
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.