stres=tycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-08, 11:04   #1
edycia001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1

stres=tycie


Witam!
moi problemem jest tycie od stresu. Od kilku lat pracuję w firmie której nie toleruje. wynikiem czego jestem zestersowana na okrągło. pracy nie zmienie , bo dosc skomplikowana kwestia. ale moje pytanie jest takie co poradzic zeby przesatc tyć z tego powodu? czy jakies leki uspokajające pomogą. Bardzo proszę o pomoc, bo z dnia na dzien przybywa mi centymetró a jem dużo mniej ix kiedys. Pozdrawiam
edycia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 12:22   #2
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: stres=tycie

Cytat:
Napisane przez edycia001 Pokaż wiadomość
Witam!
moi problemem jest tycie od stresu. Od kilku lat pracuję w firmie której nie toleruje. wynikiem czego jestem zestersowana na okrągło. pracy nie zmienie , bo dosc skomplikowana kwestia. ale moje pytanie jest takie co poradzic zeby przesatc tyć z tego powodu? czy jakies leki uspokajające pomogą. Bardzo proszę o pomoc, bo z dnia na dzien przybywa mi centymetró a jem dużo mniej ix kiedys. Pozdrawiam
Hmmm. Jaki jest w takim razie powód twojego tycia? Przecież jeśli stres nie powoduje u Ciebie zwiększonego łaknienia to dlaczego on miałby być właśnie powodem tycia? Sam w sobie nie ma żadnego znaczenia. Niektórzy chudną lub tyją przez stres, ale są to skróty myślowe, bo tak naprawdę chodzi o fakt, że ludzie pod wpływem emocji jedzą mniej lub więcej niż przeciętnie. Jeśli natomiast ty jesz mniej to powinnaś raczej schudnąć, bo samopoczucie raczej nie wpływa za bardzo na przemianę materii. Musisz odnaleźć jakieś inne błędy żywieniowe, które popełniasz. Może wklej tutaj swój jadłospis? Będzie wtedy łatwiej znaleźć ewentualną przyczynę twojego tycia. Może po prostu masz mniej ruchu, albo kiedyś miałaś bardzo doby metabolizm i mogłaś sobie folgować, a teraz z wiekiem się zmienia?
Przyczyna jakaś musi być, ale zdaje mi się, że sam stres nic tu nie ma do rzeczy.
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 14:47   #3
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: stres=tycie

Albo przebadaj tarczycę, skoro jesz mało i tyjesz, może z tym jest właśnie problem
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 00:24   #4
nownet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Smile Dot.: stres=tycie

tutaj jest bardzo ciekawy artykuł na temat stresu, tylko trzeba kliknac na strone 16, poniewaz to elektorniczna wersja kanadyjskiego magazynu po polsku:
http://www.zdrowystyl-web.com/zdrowystyl/200812/?u1=texterity
nownet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 08:54   #5
adia82
Zadomowienie
 
Avatar adia82
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 1 209
GG do adia82
Dot.: stres=tycie

Tez kiedys mialam ten problem-strasznie mnie studia stresowaly, nim sie obejrzalam,w 4 mce przytylam z 10 kg....A jadlam tyle,co kot naplakal. Lekarstwem okazalo sie rzucenie tej szkoly, nic innego nie pomagalo Najgorsze, ze nikt mi nie wierzyl,iz pod wplywem stresu mozna przytyc "z powietrza"...
__________________
25-05-2014
Moje szczęście przyszło na świat
adia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.