Ryzyko poronienia do kiedy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-21, 12:33   #1
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66

Ryzyko poronienia do kiedy?


Do którego tygodnia istenieje ryzyko poronienia?Idę za tydzień do lekarza jestem w 10 tyg ciąży i bardzo się tego boję.Od wczoraj boli mnie prawy jajnik i czuje takie rozciąganie w podbrzuszu boję się co to może być i czy wszystko jest w porządku.Czy wy też tak miałyście?Pozdrawiam
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:39   #2
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Ryzyko poronienia istnieje do końca ciąży.
Jeśli chodzi o uczucie "rozciągania" to raczej normalne, chociaż nie wiem, czy na to nie za wcześnie. Bólu nie lekceważyłabym - idź do lekarza już dziś. Pewnie wszystko jest w porządku, ale lepiej sprawdzić.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:42   #3
tekieliM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 22
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Ja jestem już w 23 tygodniu ciązy ,ale na poczatku tez miałam boleści w dole brzucha i były to bóle podobne do bóli przed miesiączka.Miałam tak chyba przez 3 miesiace ale lekarz mnie uspokoił ze to jest mozliwe podczas ciązy i zeby sie tym nie przejmować, chyba ze pojawi sie plamienie ,lub bardzo ostry ból.
monika
tekieliM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:43   #4
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Najtrudniejszy jest I trymestr, ryzyko poronienia jest zawsze jeśli nie będzie na siebie uważać tzn zbytnio się forsować.
Rozciaganie w podbrzuszu to może byc macica, która sie rozciąga.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:57   #5
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

bole w podbrzuszu w pierwszych tygodniach to ponoc normalka ale nie nalezy ich bagatelizowac.
Natomiast nie mozna okreslic do ktorego miesiaca istnieje ryzyko poronienia, czasami kobiety ronia samoistnie w pierwszych dniach nie wiedzac o tym.
Idz do gina, tylko nie beirz nic przeciwbolowego na wlasna reke
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:47   #6
olkao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Jestem w 16 tygodni ciąży i jajniki bolą mnie od początku do teraz, a ogólnie podbrzusze przestało mnie boleć dopiero 2 tyg temu. Według mojej lekarki to normalne bo wszystko tam się rozciąga a jajniki też dostałą "po łbie". Powiedziała że dopóki nie zaczne krwawić albo mieć upławów dziwnie wyglądających to absolutnie nie mam sie czego obawiać i brać No-spę na rozluźnienie nawet 3 razy na dobę. Nie martw się zatem aż tak choć oczywiście dla świętego spokoju zapytaj się swojego lekarza co on o tym myśli.
olkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:16   #7
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Cytat:
Napisane przez myszka217
Do którego tygodnia istenieje ryzyko poronienia?Idę za tydzień do lekarza jestem w 10 tyg ciąży i bardzo się tego boję.Od wczoraj boli mnie prawy jajnik i czuje takie rozciąganie w podbrzuszu boję się co to może być i czy wszystko jest w porządku.Czy wy też tak miałyście?Pozdrawiam
ja jestem teraz w 28 tyg i to ze Cie tak boli to normalne więzadla sie rozciagaja bo macica rosnie nie masz sie co bac a ryzyko poronienia jest do ok 3\4 miesiaca a pozniej to sie nazywa przedwczesny porod
agadus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-03, 21:07   #8
nionio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Ryzyko poronienia jest najwieksze w pierwszym trymestrze ciąży. W trzecim trymestrze to już nie jest poronienie ale przedwczesny poród a obecna medycyna może uratować dziecko juz mniej wiecej od 26-28 tygodnia. Ja aktualnie jestem 4 raz w ciąży ( 37 tydzień) poroniłam dwa razy, a mój syn ma 6 lat. Poronienie zawsze zaczynało sie tak samo, upławy koloru różowego, bóle takie jak przy miesiączce na które nospa nie pomagała, potem krwawienie.Bóle o których piszesz być może są związane z tym że Twoje maleństwo rośnie więc jeżeli nie masz przy tym żadnego plamienia to myslę ża nie masz sie czym martwić. Pamiątaj jednak o tym by być pod opieką dobrego lekarza do którego masz zaufanie.
Pozdrawiam.
nionio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 23:58   #9
malgosia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: antwerpia
Wiadomości: 9
GG do malgosia23 Send a message via Skype™ to malgosia23
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

jestem w 23 tyg ciazy i ostatnio boli mnie podbrusze i mam zielonkawe uplawy;nie wiem czy to nie oznacza czegos zlego
__________________
malgosia23
malgosia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 13:46   #10
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Małgosiu to może być grzybica, która bardzo często dopada ciężarne kobietki. Grzybica to nie tylko brzydkie upławy i swędzenie, ale też ból podbrzusza. Mnie bolało tak jak boli brzuch przed okresem.
Jednak w ciąży lepiej nie leczyć tego na własną rękę, lecz pójść do lekarza po receptę na odpowiednie leki.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 13:33   #11
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

ja własnie tez mam takie jakieś ni to zółtawe ni to bezowe stresuje sie a lekarz dopiero jutro mam w domu luteine ale nie chce sama brać zreszta nawet nie wiem ile ech...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 12:57   #12
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
ja własnie tez mam takie jakieś ni to zółtawe ni to bezowe stresuje sie a lekarz dopiero jutro mam w domu luteine ale nie chce sama brać zreszta nawet nie wiem ile ech...
Ja biorą luteinę dopochwowo od początku ciąży 1 rano i 1 wieczorem.
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 09:23   #13
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Ja na początku ciąży miałam koszmarne bóle podbrzusza, okazało się, że to przez tyłozgięcie macicy. W tej chwili często boli mnie brzuch, ale to przez malucha, który strasznie kopie. Lekarz zalecił mi no-spę.
Z tymi upławami w kolorze zielonkawym to prawda - grzybica jak nic Też się z tym męczę... Od lekarza dostałam dopochwowo Natamiacynę.
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 12:44   #14
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Bole jajnika i uczucie rozciągania to chyba normalne w pierwszych tygodniach ciąży. Ja miałam to samo i tez bałam sie ze coś może być nie tak. Na szczęście ciąża przebiegała bez żadnych problemów.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 18:34   #15
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

O matko!!! jak super że też tak miałyście i że to normalne. Przekopuję właśnie forum żeby się uspokoić, bo jeszcze caaały tydzień przed nami nim pójdę do doktora.
katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:18   #16
mow_mi_aj_em
Raczkowanie
 
Avatar mow_mi_aj_em
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 61
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

hej. orientujecie sie jakie jest i czy wogole jest ryzyko poronienia u mnie gdy mojaj mama raz poronila, pozniej drugie dziecko zmarlo po porodzie, a ja jestem trzecia z kolei (i ze mna byl rozwniez problem z donoszeniem)???
__________________
Wystarczy kliknąć:
http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/

http://www.pustamiska.pl
mow_mi_aj_em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:59   #17
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Cytat:
Napisane przez mow_mi_aj_em Pokaż wiadomość
hej. orientujecie sie jakie jest i czy wogole jest ryzyko poronienia u mnie gdy mojaj mama raz poronila, pozniej drugie dziecko zmarlo po porodzie, a ja jestem trzecia z kolei (i ze mna byl rozwniez problem z donoszeniem)???
najprawdopodobnie takie jak u kazdej kobiety,chyba,ze problemy z ciaza u twojej mamy mialy jakas konkretna przyczyne i ty ja odziedziczylaś...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 18:58   #18
gabiG4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 108
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Potwiedzam, najwieksze ryzyko poronienia występuję do konca 12 tyg ciąży.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka217 Pokaż wiadomość
Do którego tygodnia istenieje ryzyko poronienia?Idę za tydzień do lekarza jestem w 10 tyg ciąży i bardzo się tego boję.Od wczoraj boli mnie prawy jajnik i czuje takie rozciąganie w podbrzuszu boję się co to może być i czy wszystko jest w porządku.Czy wy też tak miałyście?Pozdrawiam
dodam, że w 22 tyg ciąży jest 10% szans na przezycie a w 26tyg szansa ta wzrasta do 85%
gabiG4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 22:03   #19
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

U mnie mówi się, że ryzyko poronienia jest największe do 12 tc. i wynosi ok. 15%. Po dwudziestym którymś tc., nie pamiętam dokładnie to już nie jest poronienie tylko przedwczesny poród i z każdym kolejnym tygodniem dziecko ma coraz większe szanse na przeżycie.

Generalnie jeśli przytrafia się poronienie to najczęstszą przyczyną są poważne wady zarodka.

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2011-11-17 o 22:06
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.