Pomocy! Usuncie mi piegi!!:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 12:31   #1
dassi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5

Pomocy! Usuncie mi piegi!!:(


Czesc. Ten nowy wątek rozpoczynam, ponieważ potrzebuje pomocy. Mam piegi (w sumie nie mam ich az tak duzo ale jednak mam) i chcialabym bardzo i w jak najszybszym czasie sie ich pozbyc. Nie chce robic zadnego zabiegu, ale chcialabym zeby ktos mi doradzil jaki krem jest skuteczny i szybki. Uzywalam Flos Lek przez 6 miesiecy - ogolnie nie rozjasnil mi piegow, a teraz uzywam Venus od 3 tygodni (na razie tez nie ma zandych popraw) i Bielendy Ogórek&Limonka, Ziaja Ogórek, Dermacos Anti-Spot i Under Twenty Pro Hydra Krem od tygodnia. Któryś ten krem może pomóc? A moze znacie jakis inny SKUTECZNY? Prosze piszcie!

PS chcialam dodac, ze jakby ktos chcial wyjechac z tekstem typu 'piegi sa piekne, nie usuwaj ich' to nie dzieki, nic lepiej nie piszcie;-)
dassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 21:56   #2
krystynage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy! Usuncie mi piegi!!:(

Witaj moja droga Ja też mam piegi, ale mnie się one podobają i nie widzę problemów z nimi.

1. Chciałam zapytać, dlaczego tak bardzo ich nie cierpisz i chcesz je usunąć?

2. Czy jest to związane z życiem towarzyskim? podoba Ci się ktoś, a on nie zwraca przez nie na Ciebie uwagę, czy jak to jest?

3. Czy znasz kogoś, jakąś osobę, która może Ci śmiało powiedzieć, że piegi nie są problemem? Możliwe, że tutaj chodzi o samoocenę. Też miałam z tym problem, ale przezwyciężyłam to i zaakceptowałam.

Zanim zdecydujesz się na jakiś krok zapytaj innych ludzi o zdanie (nie koniecznie dziewczyn) co sądzą na ten temat, bo możliwe, że innym osobą się to nadzwyczaj podoba. Wiem, że chodzi tutaj o to, aby podobałaś się sama sobie, ale na pewno nie każdy zwraca na to uwagę, jak to u Ciebie bywa?

Jeżeli możesz, to odpowiedz na moje pytania, a ja postaram Ci się pomóc i napisze parę leków, bo to może być też od strony psychicznej, tak jak u wielu ludzi z trądzikiem (na przykładzie znajomych).

Edytowane przez krystynage
Czas edycji: 2011-07-17 o 08:21
krystynage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:43   #3
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Pomocy! Usuncie mi piegi!!:(

Yyy... czy Ty używasz wszystkich tych kremów naraz? Jeśli tak,to szybko je odstaw,bo skóra Ci będzie "odstawiać cyrki".

Po pierwsze,to musisz używać kremów z filtrem UV.Wtedy twarz Ci się nie opali i promienie będą wolniej docierać do Twoich piegów.
Później stosuj jakiś krem wybielający lub specjalnie na piegi. Stosuj go ok. 3 tygodni,żeby zobaczyć czy daje efekty. Jeśli nie to dopiero sięgnij po drugi krem.
Ponadto możesz robić maseczkę z ogórka,cytryny lub natki pietruszki. Nie chcę się wtrącać,ale ja na twoim miejscu próbowałabym najpierw przyciemnić karnację zamiast wybielać. Oczywiście nie mówię o solarium,bo to pogorszyłoby sprawę,ale mówię o kremach brązujących. Podczas ich stosowania piegi mogą się zlać z ciemniejszą karnacją. Jeśli to nie pomoże to dopiero wybielaj.
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 14:24   #4
TSDAMIAN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Zabieg usuwania piegów laserowo

Witam byłem wczoraj na zabiegu usuwania piegów laserowo z tego co sie dowiedziałem to nie są piegi tylko znamiona barwnikowe.Miałem usuwanie laserem neodymowym jakoś tak no i tak widać już okiem,że jest mniej piegów ale tam gdzie miałem bardziej brązowe kropki to zrobiły sie takie bardzo brązowe i to chyba w okresie od 3 do 7 dni albo po znika albo sie porozjaśnia.

Dostałem po zabiegu krem bio derma przez 2 dni smarować by zregenerować naskórek
potem już mam inne kremy

I pytanie do was kiedy naskórek będzie się złuszczał?albo te czarne plamki znikną?

I najważniejsze pytanie

Czy jeśli wczoraj miałem laser to np na ten krem łagodzący bio derma/la roche posay mogę nałożyć krem z filtrem 50+ la roche posay? bo w sobote mam wesele musze 200km jechać i nie chce odnowa złapać przebarwień(NIE MAM ZASŁON W AUCIE BO MAM URWANE) I TUTAJ DWA PYTANIA:

Czy mogę już nawet teraz na wyjście nałożyć krem 50+? Czy może trzeba czekać aż naskórek sie zregeneruje?

I ostatnie pytanie czy np po posmarowaniu sie kremem 50+ i unikaniu słonca w miarę ile sie da to i tak przez ten krem przebiją promienie słonca i beda od nowa powstawały te barwniki? czy może krem do tego nie dopuści i nie bede musiał sie martwic?
TSDAMIAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.