Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 19:13   #1741
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Dziękuję Na razie zbieram info kto czego używa, a później będę wybierać
Tak najlepiej . Ja mam jeszcze filtr z Iwostinu SPF 25 do skóry tłustej skłonnej do trądziku, NIBY MATUJĄCY, a świeci się gorzej niż ten z SVR który jest do skóry wrażliwej. Więc od Iwostinu won . Szkoda pieniędzy na niego na prawdę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 07:44   #1742
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jasne, że najlepiej stosować to co nam służy. Warto się jednak czasem zastanowić, czy nasze obawy wobec konkretnych składników nie wynikają po prostu z uprzedzenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że kilka % niekomedogennej i niedrażniącej substancji w kosmetyku powoduje "zapychanie"?

Każdy ma prawo do własnych przekonań i własnego widzimisię odnośnie własnej pielęgnacji. Problem w tym, że takie osobiste, niczym nie potwierdzone teorie przedstawiane są często jako niepodważalne fakty, a to sprzyja tworzeniu mitologii. Kolejne młode osoby przyswajają sobie te potoczne przekonania i podają dalej.

O tym, jak frustrujące są nieustanne zmagania z cerą trądzikową, nikomu mówić nie trzeba. Poszukiwanie "kozłów ofiarnych" w kosmetykach jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Składy drukowane na opakowaniach traktujemy jak wyrocznie i utwierdzamy się w przekonaniu, że dokonując świadomego wyboru, wykluczając to, co uważamy za szkodliwe, jesteśmy w stanie nad czymś zapanować. Często jednak zapominamy przy tym, że cała masa czynników wpływa na rozwój zmian trądzikowych.

Każdego, kto ma możliwość, namawiam do zrobienia sobie okresu bezkosmetykowego, tzn. rezygnacji przynajmniej z emulsji, olejów i makijażu. Daje to dobre wyobrażenie o "naturalnych" skłonnościach naszej cery.
Zgadzam się w 100% Czasem jak tu czytam, ile Wy Dziewczyny kosmetyków i leków używacie, to jestem w szoku Może właśnie zbyt duże obciążenie cery kosmetykami powoduje, że skóra wariuje jeszcze bardziej?
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 10:47   #1743
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100% Czasem jak tu czytam, ile Wy Dziewczyny kosmetyków i leków używacie, to jestem w szoku Może właśnie zbyt duże obciążenie cery kosmetykami powoduje, że skóra wariuje jeszcze bardziej?
Własnie wydawało mi się, że dziewczyny tu przemyślanie planuja swoją pielegnację
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 10:55   #1744
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja jak używałam tylko żelu do mycia twarzy to miałam cerę do przejścia. Chyba znów tak spróbuję
Dodałabym do tego chociaż dobrze nawilżający tonik/hydrolat.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Może Cię zaskoczę, ale ja gdy myłam tylko twarz, nie miałam żadnych zaskórników. A używałam żelu do cery tłustej z peelingiem. Jedynie czasem jakieś pryszcze, i to nie jak teraz w takiej ilości ;/.
Do takiej kuracji lepszy byłby żel delikatny, nieodtłuszczający, bez peelingu. Bardziej agresywne kosmetyki mogą zaburzać gospodarkę wodno-lipodową, a idzie o to, żeby poobserwować, jak skóra sobie radzi sama ze sobą, nie doprowadzając jej do nadmiernego przesuszenia.

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100% Czasem jak tu czytam, ile Wy Dziewczyny kosmetyków i leków używacie, to jestem w szoku Może właśnie zbyt duże obciążenie cery kosmetykami powoduje, że skóra wariuje jeszcze bardziej?
Miałam nieco inną intencję (od dawien dawna nie stosuję wielu kosmetyków). W moim przypadku odstawienie emolientów i podkładów pokazało, że negatywny wpływ kosmetyków/substancji, które wcześniej podejrzewałam o działanie aknegenne, jest marginalny. Zmiany trądzikowe pojawiały się z taką samą częstotliwością, jak w okresie gdy stosowałam czyste oleje. Doświadczenie to utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie ma sensu szukać na siłę "zapychaczy" i uważać na każdy procent substancji. Lepiej skoncentrować się się na włączeniu do pielęgnacji składników, które przynoszą wymierne pozytywne efekty. Żaden niekomedogenny/nieaknegenny nawilżacz nie poprawi mi stanu cery tak jak dobry kosmetyk o działaniu eksfoliacyjnym. W okresach gdy nie stosuję kwasów, moja cera zawsze wygląda w równym stopniu nieciekawie, mimo że kosmetyki nie zawierają żadnych substancji o stwierdzonym działaniu komedogennym (ani też substancji piętnowanych przez konsumentki). W przypadku preparatów pielęgnacyjnych poza składnikami aktywnymi jedynie wybór emulgatorów ma dla mnie większe znaczenie, a jeśli idzie o kolorówkę - przede wszystkim czas pozostawania podkładu na skórze i dokładność demakijażu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 12:18   #1745
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Witajcie dziewczyny w koncu wrocilam z urlopowania, podlaczyli mi internet wiec bede sledzic watek na biezaco.

Moja pielegnacja wyglada teraz tak:
-Oczyszczanie olejkiem myjacym +blotko z kanebo(pianke zbieram cieplym reczniczkiem) +co 2 dzien peeling enz. kanebo. (Moje ulubione kosmetyki, ktoych juz chyba na nic nie zamienie, bardzo dobre oczyszczenie, bardzo dobra wydajnosc, bardzo zla cena :/ ale starczaja na bardzo dlugo, zwlaszcza peeling chyba nigdy sie nie skonczy. Ostatnio kupilam peeling z neutrogeny, niby sklad super eko, delikatne drobiny, z wyciagiem z wierzby- ma dzialanie podobne do kwasu salicylowego. Bardzo szybko tego pozalowalam.)

- Nawilzanie lotion +serum Elisha Coy z slimaczym sluzem+ kropelka Citroseptu dodana do lotionu.
Dziewczyny kosmetyki slimakowe zaczely u mnie bardzo dobrze dzialac a Citrosept to takie combo antybakteryjne zawieracaje bardzo duzo wit c. Dziala rewelacyjnie! Mialam ochote kupic jakies serum c ale to bez sensu, tutaj witaminka jest naturalna, dziala i nie ma zadnych sztucznych wypelniaczy. Odkad jej uzywam moje problemy skorne sa o wiele mniejsze. Brzmi to troche jak jakas reklama ale ja jestem bardzo zadowolona, to moje odkrycie kosmetyczne cwiercwiecza i juz zostanie ze mna na tak dlugo jak bedzie dostepne. Lotion i serum w zuplnosci mi wystarcza w nawilzaniu, zima pomysle znowu o kremie z tej serii.

-Dwa razy w tyg. uzywam maseczki z apiryny z jogurtem.
-jesli cos nie chce sie goic, klade na to punktowa maseczke z :cynamonu, kurkumy i galki muszkatolowej, ide z tym spac. Najlepiej polozyc na poduszke jakis ciemny recznik. Super, super, super goi! Lepiej niz aknemycin, i wszystkie inne dostepne punktowe wysuszacze ktore mialam, dziala lepiej niz olejek z drzewa herbacianego.
-Od czasu do czasu robie tez maseczke z siemiania lnianego( z glutka)
-Nie robie peelingow ziarnistych - po prostu zawsze mam pogorszenie.

-Oczywiscie nadal trzymam diete ale podczas urlopu bylo to bardzo utrudnione, zwlaszcza podczas podrozowania samolotem :/ czasem zjadlam kanapke z subway bo absolutnie byla to najzdrowsza alternatywa, poza tym zywilam sie glownie owocami. Na czas wyjazdu musialam zrezygnowac z mikstury oczyszczajacej. Nie wzielam ze soba takze suplementow. I szczerze mowiac, dobrze to zrobilo mojej watrobie, wroce za jakis czas tylko do wierzbownicy.
Nadal jem na sniadanie owsianke i czuje sie po niej bardzo dobrze, dodaje do niej migdaly, pestki dyni, siemie lniane, olej kokosowy i owoce, ktore akurat mam w domu, surowe lub suszone. Syci na bardzo dlugo. Mam dzieki niej plaski brzuch, zniknely problmy jelitowe. Owsianka to teraz moja podstawa zywienia

Dziewczyny a moze bysmy zrobily jakas akcje, podobna do tych ktore robia wlosomaniaczki? Nie wiem czy cos takiego juz tu bylo... Ale wlasnie moglbysmy przez powiedzmy 2 miesiace na sniadanie jesc owsianke i sprawdzic czy wplywa na stan cery? Co Wy na to?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2013-06-12 o 12:21
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 12:39   #1746
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

http://pomegranateandspinach.blogspo...max-results=11
Polecam przeczytać
Moim zdaniem facet zna się na rzeczy i moża się dowiedziec od niego ciekawych informacji
Ja się zabieram za przeczytanie drugi raz tego , bo nie dokońca wszystko ogarniam
Warto też czytać komentarze
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2013-06-12 o 12:41
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 13:09   #1747
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja jem owsiankę z suszonymi owocami i szału nie ma, syci i tyle.
Raczej nie obciążam mojej cery, moja pielęgnacja jest bardzo minimalistyczna.
Rano
-psikam twarz hydrolatem i ścieram resztę wacikiem, następnie aplikuję filtr
Wieczorem
-przemywam twarz olejkiem myjącym i wycieram ręcznikiem papierowym
-jeśli skóra zaczyna się zanieczyszczać biorę odrobinkę żelu Babydream i mieszkam z peelingiem ze skały wulkanicznej, przemywam jeszcze raz twarz olejkiem i wycieram ręcznikiem papierowym
-na sam koniec spryskuję twarz obficie hydrolatem i wycieram
-po 30minutach aplikuję Zorac na strefę T (codziennie lub co dwa dni, na policzki raz w tygodniu, maksymalnie dwa razy)
Raz w tygodniu
-robię peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych
-nakładam spirulinę.

Moja skóra potrzebuję kwasów/retinoidów, bez tego zanieczyszcza się w błyskawicznym tempie na nosie i brodzie.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 13:35   #1748
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja jem owsiankę z suszonymi owocami i szału nie ma, syci i tyle.
Raczej nie obciążam mojej cery, moja pielęgnacja jest bardzo minimalistyczna.
Rano
-psikam twarz hydrolatem i ścieram resztę wacikiem, następnie aplikuję filtr
Wieczorem
-przemywam twarz olejkiem myjącym i wycieram ręcznikiem papierowym
-jeśli skóra zaczyna się zanieczyszczać biorę odrobinkę żelu Babydream i mieszkam z peelingiem ze skały wulkanicznej, przemywam jeszcze raz twarz olejkiem i wycieram ręcznikiem papierowym
-na sam koniec spryskuję twarz obficie hydrolatem i wycieram
-po 30minutach aplikuję Zorac na strefę T (codziennie lub co dwa dni, na policzki raz w tygodniu, maksymalnie dwa razy)
Raz w tygodniu
-robię peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych
-nakładam spirulinę.

Moja skóra potrzebuję kwasów/retinoidów, bez tego zanieczyszcza się w błyskawicznym tempie na nosie i brodzie.
Aaa zapomnialam dodac, ze oprocz tego nie jem zadnych innych produktow mącznych. Jem tylko owsianke na sniadanie, a pozniej ani makaronu ani chleba , nic oprocz zrodwych rzeczy (zero cukru, sokow z kartonow, wlasciwie to w sklepie kieruje sie na stoisko z warzywami i owocami, ew miesem czy rybami, jem tez jaja, smietane i biale serki, rozne pestki, nasionka, owoce suszone, surowe ziola, rozne oleje, od swieta kromke chleba slonecznikowego). Chleb w moim przypadku jest najgorszy, gorszy od nabialu ktorego teraz nie unikam (oprocz mleka, serow zoltych i jogurtow z owocami).
Wczesniej tez nie wyobrazalam sobie by moja skora funkcjonowala bez kwasow/retinoidow ale im dluzej jestem na diecie tym lepiej sie dzieje. Owszem powstaja zaskorniki ale sa malutkie, prawie nie widoczne i nie ewoluuja do wulkanow czy mega krost. Jest ich zreszta coraz mniej.
Lubie kwasy, (chociaz u mnie powoduja wysypy) ale wg mnie to nie jest normalne zeby skora nie mogla bez nich funkcjonowac. To nie jest naturalne.Nie zastanawia Was to?
Ale oczywiscie nie krytykuje nikogo, kto w taki sposob walczy z tradzikiem kazdy sam decyduje co stosuje.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 13:40   #1749
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Aaa zapomnialam dodac, ze oprocz tego nie jem zadnych innych produktow mącznych. Jem tylko owsianke na sniadanie, a pozniej ani makaronu ani chleba , nic oprocz zrodwych rzeczy (zero cukru, sokow z kartonow, wlasciwie to w sklepie kieruje sie na stoisko z warzywami i owocami, ew miesem czy rybami, jem tez jaja, smietane i biale serki, rozne pestki, nasionka, owoce suszone, surowe ziola, rozne oleje, od swieta kromke chleba slonecznikowego). Chleb w moim przypadku jest najgorszy, gorszy od nabialu ktorego teraz nie unikam (oprocz mleka, serow zoltych i jogurtow z owocami).
Wczesniej tez nie wyobrazalam sobie by moja skora funkcjonowala bez kwasow/retinoidow ale im dluzej jestem na diecie tym lepiej sie dzieje. Owszem powstaja zaskorniki ale sa malutkie, prawie nie widoczne i nie ewoluuja do wulkanow czy mega krost. Jest ich zreszta coraz mniej.
Lubie kwasy, (chociaz u mnie powoduja wysypy) ale wg mnie to nie jest normalne zeby skora nie mogla bez nich funkcjonowac. To nie jest naturalne.Nie zastanawia Was to?
Ale oczywiscie nie krytykuje nikogo, kto w taki sposob walczy z tradzikiem kazdy sam decyduje co stosuje.
Dlaczego uwazasz, ze nie jest to normalne? Kwasy o niskich stezeniach sa bardzo pomocne przy codziennej pielegnacji. Zmniejszaja rogowacenie skóry, wiec skóra nie zanieczyszcza sie tak szybko, a niektórzy maja do tego predyspozycje.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 13:50   #1750
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wiem, ze sa pomocne, ale nie sa naturalnie wystepujacymi substancjami, nie takimi jak np woda. Nie uwazam, ze jesli cos jest nienaturalne to nie powinno sie tego uzywac na skore. Chodzi mi o to, ze kwasy to dosc gruby kaliber i to dziwne jest, ze jakos zadne zwierze, nie potrzebuje kwasow, swini z pryszczami czy zaskornikami nie widzialam. Mnie to zastanawia wlasnie dlaczego sa te prodyspozycje, skad to wynika.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 13:58   #1751
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Wiem, ze sa pomocne, ale nie sa naturalnie wystepujacymi substancjami, nie takimi jak np woda. Nie uwazam, ze jesli cos jest nienaturalne to nie powinno sie tego uzywac na skore. Chodzi mi o to, ze kwasy to dosc gruby kaliber i to dziwne jest, ze jakos zadne zwierze, nie potrzebuje kwasow, swini z pryszczami czy zaskornikami nie widzialam. Mnie to zastanawia wlasnie dlaczego sa te prodyspozycje, skad to wynika.
Niezbyt udane porównanie..
Rogowacenie to sprawa indywidualna, moja skóra zbyt szybko się zanieczyszcza, bez względu co jem i co robię. A kwasy to wcale nie gruby kaliber, małe stężenie nawilżają a nie złuszczają
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 13:59   #1752
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Wiem, ze sa pomocne, ale nie sa naturalnie wystepujacymi substancjami, nie takimi jak np woda. Nie uwazam, ze jesli cos jest nienaturalne to nie powinno sie tego uzywac na skore. Chodzi mi o to, ze kwasy to dosc gruby kaliber i to dziwne jest, ze jakos zadne zwierze, nie potrzebuje kwasow, swini z pryszczami czy zaskornikami nie widzialam. Mnie to zastanawia wlasnie dlaczego sa te prodyspozycje, skad to wynika.
Porównujesz swinie do czlowieka...? Ja równiez nie widzialam swini z tradzikiem, zmarszczkami, rozszerzonymi porami...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:11   #1753
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Porównujesz swinie do czlowieka...? Ja równiez nie widzialam swini z tradzikiem, zmarszczkami, rozszerzonymi porami...
Otóż to. Nie ma co porównywać. Poza tym świnie mają własne sposoby dbania o skórę - tarzają się w błotku.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny w koncu wrocilam z urlopowania, podlaczyli mi internet wiec bede sledzic watek na biezaco.

Moja pielegnacja wyglada teraz tak:
-Oczyszczanie olejkiem myjacym +blotko z kanebo(pianke zbieram cieplym reczniczkiem) +co 2 dzien peeling enz. kanebo. (Moje ulubione kosmetyki, ktoych juz chyba na nic nie zamienie, bardzo dobre oczyszczenie, bardzo dobra wydajnosc, bardzo zla cena :/ ale starczaja na bardzo dlugo, zwlaszcza peeling chyba nigdy sie nie skonczy. Ostatnio kupilam peeling z neutrogeny, niby sklad super eko, delikatne drobiny, z wyciagiem z wierzby- ma dzialanie podobne do kwasu salicylowego. Bardzo szybko tego pozalowalam.)

- Nawilzanie lotion +serum Elisha Coy z slimaczym sluzem+ kropelka Citroseptu dodana do lotionu.
Dziewczyny kosmetyki slimakowe zaczely u mnie bardzo dobrze dzialac a Citrosept to takie combo antybakteryjne zawieracaje bardzo duzo wit c. Dziala rewelacyjnie! Mialam ochote kupic jakies serum c ale to bez sensu, tutaj witaminka jest naturalna, dziala i nie ma zadnych sztucznych wypelniaczy. Odkad jej uzywam moje problemy skorne sa o wiele mniejsze. Brzmi to troche jak jakas reklama ale ja jestem bardzo zadowolona, to moje odkrycie kosmetyczne cwiercwiecza i juz zostanie ze mna na tak dlugo jak bedzie dostepne. Lotion i serum w zuplnosci mi wystarcza w nawilzaniu, zima pomysle znowu o kremie z tej serii.

-Dwa razy w tyg. uzywam maseczki z apiryny z jogurtem.
-jesli cos nie chce sie goic, klade na to punktowa maseczke z :cynamonu, kurkumy i galki muszkatolowej, ide z tym spac. Najlepiej polozyc na poduszke jakis ciemny recznik. Super, super, super goi! Lepiej niz aknemycin, i wszystkie inne dostepne punktowe wysuszacze ktore mialam, dziala lepiej niz olejek z drzewa herbacianego.
-Od czasu do czasu robie tez maseczke z siemiania lnianego( z glutka)
-Nie robie peelingow ziarnistych - po prostu zawsze mam pogorszenie.

-Oczywiscie nadal trzymam diete ale podczas urlopu bylo to bardzo utrudnione, zwlaszcza podczas podrozowania samolotem :/ czasem zjadlam kanapke z subway bo absolutnie byla to najzdrowsza alternatywa, poza tym zywilam sie glownie owocami. Na czas wyjazdu musialam zrezygnowac z mikstury oczyszczajacej. Nie wzielam ze soba takze suplementow. I szczerze mowiac, dobrze to zrobilo mojej watrobie, wroce za jakis czas tylko do wierzbownicy.
Nadal jem na sniadanie owsianke i czuje sie po niej bardzo dobrze, dodaje do niej migdaly, pestki dyni, siemie lniane, olej kokosowy i owoce, ktore akurat mam w domu, surowe lub suszone. Syci na bardzo dlugo. Mam dzieki niej plaski brzuch, zniknely problmy jelitowe. Owsianka to teraz moja podstawa zywienia

Dziewczyny a moze bysmy zrobily jakas akcje, podobna do tych ktore robia wlosomaniaczki? Nie wiem czy cos takiego juz tu bylo... Ale wlasnie moglbysmy przez powiedzmy 2 miesiace na sniadanie jesc owsianke i sprawdzic czy wplywa na stan cery? Co Wy na to?
Plis, używasz sama kwasów w kosmetykach, w aspirynie, peeling enzymatyczny, witaminę C a dziwujesz się nad stosowaniem kwasów AHA/BHA?

Ja jestem na diecie bezzbożowej, z tego czytałam jedzenie owsa nie jest raczej zdrowe, na dłuższą metę może wywołać niedobory jakiegoś składnika (Wapnia? nie pamiętam). Też się czuję o wiele lepiej na bezzbożowej, mam lepszą cere ale całkiem mi trądzik nie przeszedł.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Wiem, ze sa pomocne, ale nie sa naturalnie wystepujacymi substancjami, nie takimi jak np woda. Nie uwazam, ze jesli cos jest nienaturalne to nie powinno sie tego uzywac na skore. Chodzi mi o to, ze kwasy to dosc gruby kaliber i to dziwne jest, ze jakos zadne zwierze, nie potrzebuje kwasow, swini z pryszczami czy zaskornikami nie widzialam. Mnie to zastanawia wlasnie dlaczego sa te prodyspozycje, skad to wynika.
Są naturalne, występują w owocach. Można sobie np. nacierać twarz plastrami limonki, jak to się robi w niektórych krajach, tylko że łatwiej i taniej w Polsce użyć serum albo żelu z kwasami. I wcale nie są mniej naturalne niż to, co ty nakładasz na twarz.


BTW kurkuma nie barwi ci skóry na żółto? Poza tym taka kombinacja przypraw owszem u części osób może się sprawdzać, ale innych może mocno podrażnić. To, że coś jest naturalne, nie znaczy ze jest nieszkodliwe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-06-12 o 17:13
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:14   #1754
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie ma co porównywać. Poza tym świnie mają własne sposoby dbania o skórę - tarzają się w błotku.
Do tego świnki jednak mają inne DNA niż my Toteż trochę inaczej działa ich organizm, więc nie widzę tu podobieństwa Swinki wcale nie sa najbardziej spokrewnione z ludxmi mimo, ze chce sie od nich pobierac organy do przeszczepow
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:21   #1755
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie ma co porównywać. Poza tym świnie mają własne sposoby dbania o skórę - tarzają się w błotku.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------


Plis, używasz sama kwasów w kosmetykach, w aspirynie, peeling enzymatyczny, witaminę C a dziwujesz się nad stosowaniem kwasów AHA/BHA?

Ja jestem na diecie bezzbożowej, z tego czytałam jedzenie owsa nie jest raczej zdrowe, na dłuższą metę może wywołać niedobory jakiegoś składnika (Wapnia? nie pamiętam). Też się czuję o wiele lepiej na bezzbożowej, mam lepszą cere ale całkiem mi trądzik nie przeszedł.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------


Są naturalne, występują w owocach. Można sobie np. nacierać twarz plastrami limonki, jak to się robi w niektórych krajach, tylko że łatwiej i taniej w Polsce użyć serum albo żelu z kwasami. I wcale nie są mniej naturalne niż to, co ty nakładasz na twarz.


BTW kurkuma nie barwi ci skóry na żółto? Poza tym taka kombinacja przypraw owszem u części osób może się sprawdzać, ale innych może mocno podrażnić. To, że coś jest naturalne, nie znaczy ze jest nieszkodliwe.
Zgadzam się
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:22   #1756
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Miałam nieco inną intencję (od dawien dawna nie stosuję wielu kosmetyków). W moim przypadku odstawienie emolientów i podkładów pokazało, że negatywny wpływ kosmetyków/substancji, które wcześniej podejrzewałam o działanie aknegenne, jest marginalny. Zmiany trądzikowe pojawiały się z taką samą częstotliwością, jak w okresie gdy stosowałam czyste oleje. Doświadczenie to utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie ma sensu szukać na siłę "zapychaczy" i uważać na każdy procent substancji. Lepiej skoncentrować się się na włączeniu do pielęgnacji składników, które przynoszą wymierne pozytywne efekty. Żaden niekomedogenny/nieaknegenny nawilżacz nie poprawi mi stanu cery tak jak dobry kosmetyk o działaniu eksfoliacyjnym. W okresach gdy nie stosuję kwasów, moja cera zawsze wygląda w równym stopniu nieciekawie, mimo że kosmetyki nie zawierają żadnych substancji o stwierdzonym działaniu komedogennym (ani też substancji piętnowanych przez konsumentki). W przypadku preparatów pielęgnacyjnych poza składnikami aktywnymi jedynie wybór emulgatorów ma dla mnie większe znaczenie, a jeśli idzie o kolorówkę - przede wszystkim czas pozostawania podkładu na skórze i dokładność demakijażu.
Masz rację. Odstawienie wszystkich kosmetyków nie zawsze daje super poprawę, bo czasami nasza skóra sama z siebie ma niefajne skłonności.
Popatrzmy chociaż na skórę na plecach- nie używam tam przecież żadnych kremów ani podkładow, kompletnie nic oprocz mydla.A zaskorniki nadal sobie radosnie siedzą.
Chociaz ja odkad wyeliminowalam wszelakie kremy, uzywam tylko toniku pha i hydrolatow, przestalam uzywac filtra zapychacza vichy, zaskronikow jest duzo mniej, co nie znaczy ze wogole ich nie ma.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:22   #1757
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Lubie kwasy, (chociaz u mnie powoduja wysypy) ale wg mnie to nie jest normalne zeby skora nie mogla bez nich funkcjonowac. To nie jest naturalne.Nie zastanawia Was to?
Ale oczywiscie nie krytykuje nikogo, kto w taki sposob walczy z tradzikiem kazdy sam decyduje co stosuje.
moim zdaniem to przede wszystkim trądzik nie jest czymś normalnym czy naturalnym I należy go tępić, naturalnymi sposobami czy nie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:34   #1758
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Masz rację. Odstawienie wszystkich kosmetyków nie zawsze daje super poprawę, bo czasami nasza skóra sama z siebie ma niefajne skłonności.
Popatrzmy chociaż na skórę na plecach- nie używam tam przecież żadnych kremów ani podkładow, kompletnie nic oprocz mydla.A zaskorniki nadal sobie radosnie siedzą.
Chociaz ja odkad wyeliminowalam wszelakie kremy, uzywam tylko toniku pha i hydrolatow, przestalam uzywac filtra zapychacza vichy, zaskronikow jest duzo mniej, co nie znaczy ze wogole ich nie ma.
Masz zaskórniki na plecach ? Mi czasem jakiś ropny wylezie, ale to rzadkość, a zaskórników w ogóle.. U mnie odwyk kosmetykowy się nie sprawdzi - w mojej pielęgnacji minimalizm jest kluczem do sukcesu. Z kwasow i retinoidow nie zrezygnuję. Kwasy PHA na lato, retinoidy na jesień-zimę. Wolę zadbać o swoją skórę za czasu, później nie będzie czasu na eksperymenty - korzystam póki skora szybko się regeneruje.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:38   #1759
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Masz zaskórniki na plecach ? Mi czasem jakiś ropny wylezie, ale to rzadkość, a zaskórników w ogóle.. U mnie odwyk kosmetykowy się nie sprawdzi - w mojej pielęgnacji minimalizm jest kluczem do sukcesu. Z kwasow i retinoidow nie zrezygnuję. Kwasy PHA na lato, retinoidy na jesień-zimę. Wolę zadbać o swoją skórę za czasu, później nie będzie czasu na eksperymenty - korzystam póki skora szybko się regeneruje.
Ale co w tym dziwnego ?
Mój TŻ też zmaga się z zaskórnikami na plecach, tyle że on akurat nic z tym nie robi, jedynie się myje
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 17:38   #1760
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
moim zdaniem to przede wszystkim trądzik nie jest czymś normalnym czy naturalnym I należy go tępić, naturalnymi sposobami czy nie.
O tak, wytępić dziadostwo, póki jest za młodu - później skora gorzej reaguje i o wiele wolniej się regeneruje. A teraz pokaże Wam coś co mnie dziś zaszokowało i zaprząta mi cały czas myśli...
http://www.zeberka.pl/art.php?id=23833
Mi to wygląda na gronkowca, pewnie kosmetyczka nie przestrzegała zasad higieny i tak załatwiła niewinną dziewczynę...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:39   #1761
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ale co w tym dziwnego ?
Mój TŻ też zmaga się z zaskórnikami na plecach, tyle że on akurat nic z tym nie robi, jedynie się myje
też mam. i zaskórniki, i większe ropne pryszcze, zwykle ze stanem zapalnym. Nie wiem, jak ja bym musiała złuszczać kwasami te plecy żeby się oczyściły
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:40   #1762
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ale co w tym dziwnego ?
Mój TŻ też zmaga się z zaskórnikami na plecach, tyle że on akurat nic z tym nie robi, jedynie się myje
No dla mnie jest trochę dziwne, bo nigdy czegoś takiego nie miałam. Ale dobrze, że o tym piszecie.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:43   #1763
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
też mam. i zaskórniki, i większe ropne pryszcze, zwykle ze stanem zapalnym. Nie wiem, jak ja bym musiała złuszczać kwasami te plecy żeby się oczyściły
Współczuję
Ja na szczęście nie mam problemów poza twarzą, czasami jakaś krostka na udzie wyskoczy i tyle.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
No dla mnie jest trochę dziwne, bo nigdy czegoś takiego nie miałam. Ale dobrze, że o tym piszecie.
Wiele osób ma problemy z trądzikiem na dekolcie i plecach

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
O tak, wytępić dziadostwo, póki jest za młodu - później skora gorzej reaguje i o wiele wolniej się regeneruje. A teraz pokaże Wam coś co mnie dziś zaszokowało i zaprząta mi cały czas myśli...
http://www.zeberka.pl/art.php?id=23833
Mi to wygląda na gronkowca, pewnie kosmetyczka nie przestrzegała zasad higieny i tak załatwiła niewinną dziewczynę...
O rany...
Boże, nie mogę w to uwierzyć, jedna wizyta u kosmetyczki i taki koszmar na twarzy... Współczuję tej dziewczynie, miała normalną, śliczną cerę... Mam nadzieję, że dojdzie do ładu
Ale przysięgam sobie, że teraz to ja już na pewno niczego nie wycisnę

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-06-12 o 17:45
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 17:47   #1764
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Wiele osób ma problemy z trądzikiem na dekolcie i plecach

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ---------


O rany...
Wiem, wiem. Mi czasem też obsypie dekolt- nie są to wielkie gule ale małe ropne krosteczki Także raz czysto a raz..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 18:07   #1765
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
O tak, wytępić dziadostwo, póki jest za młodu - później skora gorzej reaguje i o wiele wolniej się regeneruje. A teraz pokaże Wam coś co mnie dziś zaszokowało i zaprząta mi cały czas myśli...
http://www.zeberka.pl/art.php?id=23833
Mi to wygląda na gronkowca, pewnie kosmetyczka nie przestrzegała zasad higieny i tak załatwiła niewinną dziewczynę...
Szok . Ale masakre jej zrobili . Ja bym się totalnie po takim czymś załamała .
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 19:05   #1766
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Popatrzmy chociaż na skórę na plecach- nie używam tam przecież żadnych kremów ani podkładow, kompletnie nic oprocz mydla.A zaskorniki nadal sobie radosnie siedzą.
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Mój TŻ też zmaga się z zaskórnikami na plecach, tyle że on akurat nic z tym nie robi, jedynie się myje
Też nigdy niczego nie robiłam z plecami poza myciem. Niestety jestem zmuszona zacząć je czymś smarować. Przez chorobę kręgosłupa i ciągle opieranie pleców nabawiłam się trądziku mechanicznego.

Tak na marginesie, właśnie na plecach robi się testy komedogenności.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 19:09   #1767
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Też nigdy niczego nie robiłam z plecami poza myciem. Niestety jestem zmuszona zacząć je czymś smarować. Przez chorobę kręgosłupa i ciągle opieranie pleców nabawiłam się trądziku mechanicznego.

Tak na marginesie, właśnie na plecach robi się testy komedogenności.
Ooo, jest jakiś konkretny powód?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 19:43   #1768
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Masz zaskórniki na plecach ? Mi czasem jakiś ropny wylezie, ale to rzadkość, a zaskórników w ogóle.. U mnie odwyk kosmetykowy się nie sprawdzi - w mojej pielęgnacji minimalizm jest kluczem do sukcesu. Z kwasow i retinoidow nie zrezygnuję. Kwasy PHA na lato, retinoidy na jesień-zimę. Wolę zadbać o swoją skórę za czasu, później nie będzie czasu na eksperymenty - korzystam póki skora szybko się regeneruje.
Zaskocze cie, ale mam zaskorniki na plecach Ale za to ropnych w ogóle prawie nie...

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ale co w tym dziwnego ?
Mój TŻ też zmaga się z zaskórnikami na plecach, tyle że on akurat nic z tym nie robi, jedynie się myje
Ja staram się robić peelingi salicylowe, trochę na to pomagają W ogóle mam nie tylko na plecach problemy, ale także na podudziach, też robią mi się jakieś dziwne rzeczy. Dermatolog powiedziała,że to od noszenia dzinsów. Całkiem możliwe, bo ciągle uda i pupa są obcierane tym sztywnym materiałem...Chociaż u mnie to raczej obstawiam złe rogowacenie.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
też mam. i zaskórniki, i większe ropne pryszcze, zwykle ze stanem zapalnym. Nie wiem, jak ja bym musiała złuszczać kwasami te plecy żeby się oczyściły
ja miałam kiedyś właśnie stany zapalne, ale teraz miewam rzadko.morduję te plecy peelingami salicylowymi i ropne cuda zniknęły, zaskórników też mniej, ale do ideału jeszcze daleko.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Tak na marginesie, właśnie na plecach robi się testy komedogenności.
A na czyich plecach?Ciekawe pod jakim kątem dobierają testerów. Bo na moich by chyba nie wyszły, zapycha je powietrze
Smarowałam plecy kiedyś acne dermem, ale zwątpiłam, bo koszty takiej imprezy by mnie zjadły

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem. Mi czasem też obsypie dekolt- nie są to wielkie gule ale małe ropne krosteczki Także raz czysto a raz..
Ja akurat z dekoltem nie mam problemów. Nigdy w życiu nie wyszła mi tam ani jedna gula. Zdarzają się czasem jakieś małe zaskórniki, ale to od wielkiego dzwonu.
Za to moja siostra ma dekolt i plecy chyba w najgorszym stanie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-06-12 o 19:45
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 19:50   #1769
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Smarowałam plecy kiedyś acne dermem, ale zwątpiłam, bo koszty takiej imprezy by mnie zjadły
nawet na twarz drogo wychodzi. czytałaś ulotkę tego cuda? tam każą jakieś ogromne ilości tego kłaść, tak, że tubka ma starczyć na kilka aplikacji Może mi nie pomagał dlatego, że nakładałam go dużo mniej? no ale bez jaj, ponad 2 dychy na kilka użyć
Teraz na plecy jak już coś stosuję, to Benzacne, dużo tańszy i bardziej pomaga. Wiem, że jakbym stosowała go codzniennie, czy nawet co 2 dni, to za 3 tygodnie nie miałabym tam ani jednego pryszcza. Tylko że niestety do nadtlenku benzoilu też się skóra przyzwyczaja, choć spotkałam się z opiniami, że wcale tak nie jest
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 20:04   #1770
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ooo, jest jakiś konkretny powód?
Testy wykonuje się pod okluzją, trudno żeby paneliści chodzili przez miesiąc z dużymi (4-5 cm2) plastrami na twarzy. Na koniec pobiera się próbki do biopsji mieszków za pomocą kleju cyjanoakrylowego i szklanych płytek, które odrywa się od skóry; przy okazji schodzi trochę naskórka.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
A na czyich plecach?Ciekawe pod jakim kątem dobierają testerów.
Wybiera się osoby z rozszerzonymi porami, także ze skłonnością do zmian trądzikowych.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-12 o 20:17
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.