problem z dietą, proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-31, 20:36   #1
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216

problem z dietą, proszę o pomoc.


Witajcie dziewczyny.

Mam poważny problem z sobą samą. Pół roku temu urodziłam dziecko,podczas ciąży przytyłam 20 kg, po porodzie i połogu zostało zbędne 6-7 kilogramów. Tyle muszę zrzucić by poczuć się dobrze i wrócić do wagi sprzed ciąży.Bez tego rozpadnie się mój związek bo przez kompleksy mam bardzo złe relacje z chłopakiem.
Postanowiłam zapisać się na siłownię.Chodzę na zajęcia zorganizowane 4 razy w tygodniu po godzince. Wiem, że bez porządnej diety to niewiele da,i tu jest problem.Nie znam się na tym.
Ważę 60 kg, wzrost około 160, figura gruszki( wszystko w pupie i udach, zero biustu) i nie wiem jak się odżywiać.
Zawsze jadłam zdrowo.To mój jadłospis z dzisiaj:

śniadanko-grahamka z twarozkiem i pomidorem
2 śniadanko-duże jabło
obiad-pstrąg z grilla, 2 ziemniaki, dużo kapusty pekińskiej
podwieczorek-makrela
kolacja-łosoś ( np.dwa duże brzuszki)

od razu widac że mój jadłospis to głównie ryby i to tłuste.Nie potrafię z nich zrezygnować bo je uwielbiam.Czy mogę schudnąć jedząc w ten sposób? Wiem, że te ryby ociekają tłuszczem, ale słyszałam też że mają jedynie zdrowy tłuszcz a przy tym dużo białka.
Jem głównie ryby, owoce i warzywa, pieczywo tylko na śniadanie.W związku z tym mam pytania:

jak rozplanować te posiłki by jak najbardziej mi sprzyjały? Tzn. kiedy np. jeść te nieszczęsne ryby ? Rano, przed treningiem, po treningu, na noc?
Może w ogóle z nich zrezygnować?

Co powinnam dodać do diety i z czego zrezygnować by zrzucić te znienawidzone kilogramy?
Czy mogę prosić o pomoc?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 10:53   #2
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Nie rezygnuj całkowicie, to byłaby głupota Może zamiast makrelowego podwieczorku zjedz sałatkę, kolejne jabłko? Makrela to chyba trochę za dużo ja na podwieczorek A poza tym to uważam, że w końcu na pewno będa efekty przy takiej diecie
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 15:27   #3
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Ryby są bardzo zdrowe i mile widziane w diecie. Jeśli chcesz schudnąć powinnaś mieć deficyt kaloryczny - możesz go uzyskać poprzez dietę a także ćwiczenia fizyczne.

Do diety możesz dodać chude mięsko takie jak kurczak, indyk czy cielęcinka.

Pamiętaj aby na siłownik wykonywać ćwiczenia cardio na rowerku, bieżni lub rowerku eliptycznym
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:58   #4
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Na siłowni chodzę raz na zajęcia wzmacniające, raz na spinning albo indoorwalking, zależy od nastroju. W każdym razie dziś np. zjadłam na kolacje 2 flądry z grilla, a wcześniej sałatkę z łososia z pekinką. I tak praktycznie codziennie. Nie wiem na czym ma polegać ten deficyt bo nie wiem ile kalorii zjadam dziennie a ile potrzebuję.Wszystko bez ładu i składu.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ilona872 Pokaż wiadomość
Ryby są bardzo zdrowe i mile widziane w diecie.
Również przy redukcji?Lepiej od rana czy na noc?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 22:25   #5
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Cytat:
Również przy redukcji?Lepiej od rana czy na noc?
Generalnie w redukcji chodzi bardziej o deficyt kaloryczny - jeśli masz go na poziomie 200-300 kcal mniej niż potrzebujesz to nie widzę powodu dlaczego miała byś nie jeść ryb

Cytat:
Nie wiem na czym ma polegać ten deficyt bo nie wiem ile kalorii zjadam dziennie a ile potrzebuję.Wszystko bez ładu i składu.
myślę że powinnaś zacząć liczyć kalorie - jeśli jesz ich za dużo to schudnięcie jest niemożliwe i szkoda wysiłku na darmo.

Deficyt polega na tym, że ja potrzebujesz 2000 kalorii dziennie to jesz ich 1700-1800 i wtedy chudniesz powoli i zdrowo.
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 01:38   #6
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Dziękuję ci za odpowiedź i informacje: ) Wrzuciłam dzisiejszy jadłospis do kalkulatora kalorii,wyszło mi mniej wiecej coś takiego


kalorie 810,00

wartości w gramach:
białko 74,15
weglowodany 56,96
tłuszcze 26,76


wyglada na to ze za mało kalorii, to wiem, że muszę zmienić, mam jednak pytanie ile mniej więcej powinno być w proporcjach wegli, białka i tłuszczu żeby było dobrze?

Moje zapotrzebowanie wg. dziwacznej maszyny na siłowni to 1550 kalorii.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 10:44   #7
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Kalorii jest stanowczo za mało. Nie można za mało jeść, bo metabolizm się "rozwala" i potem waga będzie stać w miejscu + tracisz mieśnie, a nie tłuszcz.
Na twoim miejscu zaczęłabym od 1800 kcal, w tym jakieś 100 g białka, 60 g tłuszczu reszta węgle czyli jakieś 200 g.

Ogólnie dieta nie zawiera śmieci, tylko za mało jest tego wszystkiego. Stanowczo za mało.
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 19:49   #8
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

każdy z tych składników jest bardzo ważny i jesli dodatkowo ćwiczysz to z całą pewnością potrzebujesz sporej dawki węglowodanów (jednak tylko tych dobrych!, z ryżu czy bananów, całkowicie wyklucz cukry proste- np słodycze bo to puste kalorie)

białko w zrównoważonych ilościach, gdyż duże jego dawki pochłaniają kulturyści budujący masę mięśniową. Jednak bez niego również będziesz źle się czuć, podobnie z tłuszczami któe wydawałoby się że powodują tycie ale jeśli wybierzesz dobry tłuszcz np oliwe z oliwek czy z pestek winogron albo olej lniany i nie będziesz pić go łyżkami to tylko ci pomoże.

Jeśli chcesz schudnąć przede wszystkim oprzyj się na swoim zapotrzebowaniu na kalorie. I dziennie zjadaj posiłki, które dostarczą około 200-300 kcal mniej, weź rónież pod uwagę ile spalisz w czasie ćwiczeń.

Spać nie kłądź się całkowicie głodna. Posiłki muszą być małe i regularne, burczenie w brzuchu wcale nie jest dobre. Lekka kolacja pozbawiona cukrów prostych pomoże zasnąć i nie spowoduje tycia, jednak niech będzie lekko strawna i zjedzona chociaż 1-1,5 h przed snem.
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:49   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Moje zapotrzebowanie wg. dziwacznej maszyny na siłowni to 1550 kalorii.
No to jakaś dziwna maszyna faktycznie.
Ja osobiście uważam, że liczenie kalorii mija się z celem. Jakbyśmy mogli jeść cyferki, to byśmy wszyscy byli szczupli, piękni i zdrowi.

Jak dla mnie to w tej Twojej diecie są mizerne ilości węglowodanów.
Ale ja nie jestem specjalistą, ja jem jedzenie, a nie zalecenia
I w ogóle jakoś mało tego wszystkiego.

Mam nadzieję, że warzyw nie wpisałaś dlatego, że się nie wliczają w większości do bilansu kalorycznego, a nie dlatego, ze jesz tylko raz dziennie.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 11:26   #10
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: problem z dietą, proszę o pomoc.

Kalorii dużo za mało! Dziwna maszyna na siłowni najprawdopodobniej policzyła Ci podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne, czyli tyle powinnaś jeść, gdybyś nic nie robiła, a ćwiczysz i to 4 razy w tygodniu, więc powinnaś jeść jeszcze więcej, dobrze byłoby to dokładnie wyliczyć. W Twoim przypadku liczenie kalorii jest jak najbardziej wskazane, bo nie masz jeszcze rozeznania w wartościach produktów i jak widać, jesz za mało, przez co zwalnia metabolizm i nie chudniesz. Ryby są jak najbardziej wskazane, ograniczyłabym je jednak do obiadu i/bądź kolacji, a do diety wprowadziła także inne źródła białka - mięso, warzywa strączkowe, jajka. Powinnaś jeść też dużo warzyw, wybierać pełnoziarniste produkty - makaron, pieczywo.
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 11:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.