Kompleks małych oczu - jak temu zaradzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-17, 23:58   #1
sevixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1

Kompleks małych oczu - jak temu zaradzić?


Cześć Przychodzę do was z moim wielkim kompleksem a mianowicie - małymi oczami. Większość osób mówi mi, że mam bardziej azjatycką urodę - oczywiście cieszyłabym się, ale nie w takiej sytuacji:') Nie dość, że mam lekko pulchne policzki (przez wakacje postaram się odchudzić, w sumie moja waga to 55 więc nie tak dużo, ale tkanki tłuszczowej przydałoby się spalić trochę:_: ) + mam duży nochal i *podłużne/szerokie(?)* usta no i to tak trochę nie fajnie wygląda, bo wyglądam jak taki wściekły chinol, typowo. Gdyby nie moje małe oczy - nie narzekałabym tak. Moim jedynym makijażem jest używanie tuszu do rzęs (dopiero od nie dawna a i tak mi się ciężko tuszuje, bo one są tak małe, że trudno mi cokolwiek na nich zrobić) Wiem też, że z brwiami by się przydało coś zrobić, ale idk co, bo ja się nie znam na tym kompletnie. Istnieje jakiś sposób na powiększenie moich oczu? Też nie wyobrażam sobie jakiegoś większego makijażu, bo mi nie pasuje po prostu. Jestem osobą dość dziecinną jak na swój wiek (18 lat) i z większym makijażem czułabym się raczej dość nieswojo. Co mam zrobić? Niech ktoś coś poradzi, błagam Poniżej zdjęcia jak moje oczy wyglądają.
Bez_tytułu_2.png
13472315_1001798419938215_76465962_n.jpg
Bez_tytułu_3.png
Btw, jak zła kategoria to przepraszam.

Edytowane przez sevixx
Czas edycji: 2016-06-17 o 23:59
sevixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 09:14   #2
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Kompleks małych oczu - jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez sevixx Pokaż wiadomość
Cześć Przychodzę do was z moim wielkim kompleksem a mianowicie - małymi oczami. Większość osób mówi mi, że mam bardziej azjatycką urodę - oczywiście cieszyłabym się, ale nie w takiej sytuacji:') Nie dość, że mam lekko pulchne policzki (przez wakacje postaram się odchudzić, w sumie moja waga to 55 więc nie tak dużo, ale tkanki tłuszczowej przydałoby się spalić trochę:_: ) + mam duży nochal i *podłużne/szerokie(?)* usta no i to tak trochę nie fajnie wygląda, bo wyglądam jak taki wściekły chinol, typowo. Gdyby nie moje małe oczy - nie narzekałabym tak. Moim jedynym makijażem jest używanie tuszu do rzęs (dopiero od nie dawna a i tak mi się ciężko tuszuje, bo one są tak małe, że trudno mi cokolwiek na nich zrobić) Wiem też, że z brwiami by się przydało coś zrobić, ale idk co, bo ja się nie znam na tym kompletnie. Istnieje jakiś sposób na powiększenie moich oczu? Też nie wyobrażam sobie jakiegoś większego makijażu, bo mi nie pasuje po prostu. Jestem osobą dość dziecinną jak na swój wiek (18 lat) i z większym makijażem czułabym się raczej dość nieswojo. Co mam zrobić? Niech ktoś coś poradzi, błagam Poniżej zdjęcia jak moje oczy wyglądają.
Załącznik 6490071
Załącznik 6490076
Załącznik 6490081
Btw, jak zła kategoria to przepraszam.
Po pierwsze - uważam, że bardzo przesadzasz Jak pisałaś, to spodziewałam się, że zobaczę naprawdę małe oczy, a Twoje są przeciętnej wielkości.
Każde nieumalowane oko będzie tak wyglądać i ginąć na twarzy. Więc jak swoje nieumalowane porównujesz do oczu modelek/blogerek/youtuberek, które mają swoje pomalowane i to w sposób powiększający je (bo kto by chciał pomniejszać), to zawsze wydadzą się małe.

Oczy najłatwiej się powiększa odpowiednim cieniowaniem - jasny (może być nawet połyskujący) cień na powiekę ruchomą + ciemniejszy (ale w naturalnym odcieniu, np. średni brąz) powyżej załamania powieki. Wszystko musi być dobrze roztarte, zblendowane, nie może być widać miejsca, w którym obszar, gdzie jest cień, się kończy.
Także dobry tusz powiększy nam oczy, jeśli mocno podkreślimy nim rzęsy, podkręcimy i wydłużymy.

Ciężko tłumaczyć to na wizażu, pisząc. Najlepiej będzie, jak na youtubie wpiszesz "makijaż powiększający oczy". Jest tego mnóstwo.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 18:10   #3
kusinka13
Raczkowanie
 
Avatar kusinka13
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 52
Dot.: Kompleks małych oczu - jak temu zaradzić?

Ja nie miałam nigy takiego problemu Jak koleżanka wcześniej uważam ze masz standardowe oczy, nie ma co przesadzać. Jednak ważne być czuła się sama ze soba tez dobrze. U mnie bardzo bardzo powiększyły się oczy dzięki doklejeniu rzęs, mysle ze dla Ciebie nie jest to na codzien ale moze warto bys spróbowała. Odradzam oczywiście zabiegi w domu lub u dziewczyn z fb. Idz do salonu i sprawdz
kusinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 11:42   #4
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kompleks małych oczu - jak temu zaradzić?

Ja zawsze chciałam mieć takie migdałowe, egzotyczne oczy... Ty chcesz inne niż masz, inne dziewczyny Ci Twoich zazdroszczą

Jest taka youtuberka makijażystka, która ma oko w stylu twojego, jej makijaże mogą Ci pomóc, nazywa się dirtymakeup

Ogólnie to przegoń te kompleksy, masz bardzo ładne i charakterystyczne oczy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 11:49   #5
eFFuNieCzka
Raczkowanie
 
Avatar eFFuNieCzka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Kompleks małych oczu - jak temu zaradzić?

Na optyczne powiększenie oczu pomaga:
* biały cień w wewnętrznym kąciku (może nachodzić nawet na nos)
* biała kreska na wodnej linii oka i zaraz pod linią brwi
* kreska na górnej powiece typu "cat eye", ale pamiętaj, żeby nakładać ją mniej więcej od 1/4 (ew. 1/3) oka, nie od samego kącika.
* makijaż blendowany (na wewnętrznej stronie oka cienie jasne, na zewnętrznej stronie oka cienie ciemne)

Widać jednak, że jesteś młoda, oczy masz jak najbardziej w porządku i tak jak dziewczyny pisały - wylecz się z tego kompleksu, bo jest on delikatnie mówiąc... mocno wydumany Powodzenia!
__________________
Chudniemy
11.07.16 - 73,1 kg
1.08.16 -69,5 kg
29.08.16 - 66,2 kg !
eFFuNieCzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 12:49:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.