sauna na podczerwień ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-02, 23:07   #1
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215

sauna na podczerwień ...


ktokolwiek widział... ktokolwiek wie ...
proszę o opinię na temat sauny na podczerwień
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:17   #2
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: sauna na podczerwień ...

Pewnie chodzi Ci o kabinę Infrared-właśnie na podczerwień. Nie jest to sauna,ale jest z nia często mylona, gdyż podobnie wygląda.Kilka informacji:
"Energia podczerwona zastosowana w tych systemach termicznych
może wywoływać do 2-3 razy większą objętość potu, niż w saunie z
gorącym powietrzem, przy działaniu w znacznie niższej temperaturze powietrza w zakresie 30° do 50°C w porównaniu z 50° do 100°C w saunach konwencjonalnych. Niższy zakres ciepła jest bezpieczniejszy dla tych osób, które niepokoją się o czynniki ryzyka dla układu sercowo- naczyniowego, na który ujemny wpływ mogą mieć wyższe temperatury, spotykane w saunach wysokotemperaturowych starego stylu. Również wyraźnie przyjemniej jest oddychać powietrzem o 50-70°C chłodniejszym niż w saunie. Systemy te moga być używane nawet przy całkowicie otwartych drzwiach, jeśli jedynym wymaganym efektem ma być penetracja podczerwienią, lub jeśli wymagany jest bardzo chłodny zabieg bez pocenia się, jako rozgrzewka przed aktywnością fizyczną, w pełnej odzieży. Takie podejście może być wymagane przy rozgrzewce przed rozciąganiem się, pracą na zewnątrz, biegiem lub wyjściem na niską temperaturę. Systemy podczerwowe są łatwiejsze i wygodniejsze do użycia niż tradycyjne sauny. Sauny z gorącym powietrzem wymagają długiego czasy nagrzewania - do 30-90 minut, co czyni je dużo mniej praktycznymi niż nowoczesne Podczerwone Systemy Termiczne, które rozgrzewają się w jedynie 5-10 minut od temperatury pokojowej. Są zwarte i wygodne do stosowania w warunkach domowych. Znacznie niższe koszty obsługi, powodują, że Podczerwony System Termiczny jest bardziej atrakcyjny niż zwykła sauna.
Dane Podczerwone Systemy Termiczne dają te same doświadczenia z promieniowaniem podczerwonym co w tradycyjnych łaźniach wigwamowych Indian Amerykańskich, pozwalając na korzystanie z nich w dużo wygodniejszy i łatwiejszy sposób, w intymnej prywatności swojego domu. Zalety oczyszczające, które zawsze przypisywane są tradycyjnym łaźniom parowym, są obecnie dostępne do codziennego oczyszczania bez czasochłonnego i nadmiernie pracochłonnego procesu ustawiania, którego wymaga zwykła sauna".
Więcej napewno znajdziesz w necie. Ja powyższe info mam ze strony studia urody z mojej miejscowości,jest tam sporo informacji na temat kabiny, podaję link: http://www.clubvictoria.pl
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:11   #3
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: sauna na podczerwień ...

Odświeżam wątek.
Czy po korzystaniu z takiej sauny widać takie efekty, jakie są obiecywane tzn. poprawa przemiany materii, wygładzenie skóry itp.???
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:56   #4
jovi1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: sauna na podczerwień ...

Podbijam wątek - w necie jest bardzo wiele superlatyw i opinii handlowców udających użytkowników saun na podczerwień. Wynika z nich, że sauny na podczerwień nie mają zadnych wad. Ja jestem natomiast ciekawa waszych prawdziwych opinii. Przyznam szczerze, że bardzo lubię tradycyjną saune fińską, natomiast do tych podczerwieni podchodzę raczej jak pies do jeża - niby to takie super, ale nigdy nie wiadomo co tam w przyszłości naukowcy odkryją i czy nie zaczną się za 15 lat wycofywać rakiem z tych infraredów, a chorującym na coś użytkownikom powiedzą wtedy - "sorry, nie wiedzieliśmy że to zabija". Tradycyjna sauna jest znana od tysięcy (chyba) lat i nikomu (no... znaczy poza przeciwskazaniami) nie zaszkodziła. Stoję przed wyborem - zainstalowac sobie w domu prawdziwą saunę fińska, która jest 2 razy droższa czy tańsza tzw infrared. Bardzo proszę o prawdziwe opinie, zwłaszcza o wady infrared - w necie o wadach nic nie ma. Handlowcom dziękuję
jovi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:42   #5
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: sauna na podczerwień ...

Cytat:
Napisane przez jovi1980 Pokaż wiadomość
Podbijam wątek - w necie jest bardzo wiele superlatyw i opinii handlowców udających użytkowników saun na podczerwień. Wynika z nich, że sauny na podczerwień nie mają zadnych wad. Ja jestem natomiast ciekawa waszych prawdziwych opinii. Przyznam szczerze, że bardzo lubię tradycyjną saune fińską, natomiast do tych podczerwieni podchodzę raczej jak pies do jeża - niby to takie super, ale nigdy nie wiadomo co tam w przyszłości naukowcy odkryją i czy nie zaczną się za 15 lat wycofywać rakiem z tych infraredów, a chorującym na coś użytkownikom powiedzą wtedy - "sorry, nie wiedzieliśmy że to zabija". Tradycyjna sauna jest znana od tysięcy (chyba) lat i nikomu (no... znaczy poza przeciwskazaniami) nie zaszkodziła. Stoję przed wyborem - zainstalowac sobie w domu prawdziwą saunę fińska, która jest 2 razy droższa czy tańsza tzw infrared. Bardzo proszę o prawdziwe opinie, zwłaszcza o wady infrared - w necie o wadach nic nie ma. Handlowcom dziękuję
miałam w wakacje serie 10 seansów w saunie infrared, strasznie mnie wysypało po tym, czyli dobrze oczyszcza, byłam w stanie całą butelkę wody wypić podczas 1 seansu
Ale jeśli masz plany zainstalować saunę w domu to myślałabym bardziej nad fińską, bardziej wiarygodna dla mnie. Poza tym wydaje mi się, że w tej na podczerwień to nie można często przesiadywać(ale to nie jestem pewna), przecież to sztuczne lampy
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 16:52   #6
jovi1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: sauna na podczerwień ...

Cześć Paula, dzięki za odp. Jak się domyślam wysypało Cię, ale nie była to reakcja alergiczna, tylko trądzik?
jovi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 17:48   #7
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: sauna na podczerwień ...

Cytat:
Napisane przez jovi1980 Pokaż wiadomość
Cześć Paula, dzięki za odp. Jak się domyślam wysypało Cię, ale nie była to reakcja alergiczna, tylko trądzik?
Tak trądzika już może postanowiłaś jaką saunę zrobisz sobie??
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 09:34   #8
jovi1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: sauna na podczerwień ...

skłaniam się jednak ku fińskiej, jakoś tak wolę rzeczy bliższe natury. Pozostają kwestie techniczne związane z budową i zamontowaniem takiej sauny, bo to więcej zachodu
jovi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:24   #9
Sylweczunka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: sauna na podczerwień ...

Wiesz co fińska w porównaniu z infrared to ogromny wydatek zarówno w zakupie jak i eksploatacji... Infrared takie do domu nie dosć, ze są zgrabne to dodatkowo pobierają mało prądu bo moja np. pobiera 1600W więc nie dużo, a taka fińska jakieś 3 razy tyle a dodatkowo jest droższa i zajmuje wiecej miejsca nie mowiąc już o tym, ze wymaga większej uwagi... W sumie może dlatego tak mówie , bo jestem jak najbardziej za saunami na podczerwień bo są zgrabne i mozna je wkomponować w każde mieszkanko ... o zaletach saun na podczerwien mozna poczytać na stronie www. infrasauna.pl
Sylweczunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 11:11   #10
martyna86wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: sauna na podczerwień ...

Witam
Zgadzam się jak najbardziej z przedmówczyniami sauna infrared jest niesamowicie dobrym rozwiązaniem po pracy. Człowiek nie meczy się wewnątrz kabiny tak jak w klasycznej fińskiej saunie. Sama nie posiadam ale znajoma zakupiła mała saune Haakala Lahti . Nie da się ukryć że jesteśmy zafascynowane jej działaniem. Polecam jak najbardziej.
martyna86wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.