Niespokojny Dzidziuś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-02, 20:07   #1
Ollga2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Smile

Niespokojny Dzidziuś


Proszę o radę . Moje 6-cio miesięczne dziecko od jakiegoś czasu budzi
się w nocy co godzinę. Nie ząbkuje i niekoniecznie jest głodne.
Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.
Ollga2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 21:43   #2
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

Maluszek może być niespokojny,mojej córeczce też się to zdarzało. Niestety ale okazało się,że jest głodna,a tak w ogóle to do 1,5 roku spala w nocy niespokojnie i jadla tak okolo 3 czy 4 mleczko.Życzę wytrwania i cierpliwości.
__________________
19.05.2007 spotkanie z MONI@
Moje skarby:Martynka i Amelcia
Czas na przedszkole
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 23:12   #3
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

A moze jednak ida zabki.Mogą byc jeszcze daleko i dziąsła niekoniecznie mogą byc nabrzmiałe.
Ja myśle ,ze mogłabys zaparzyc małej herbatke z melisy na wieczór.
Moze to ja trochę uspokoi.
Albo ma bardzo interesujący rozkład dnia i przezywa to w nocy.
pozdrawiam i zycze wytrwałosci
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 08:56   #4
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

Mojemu Olafkowi tez się zdaża (10 miesięcy). Ostatnio budził się co 30 min! U nas to prawie zawsze objaw zaczynającej sie choroby. Jakiś miesiąc temu zaczynała mu sie choroba i przez 3 noce tak spał ale nie miał rzadnych objawów. Musiało juz bolec go gardło i uszka. Dopiero na 4 dzien miał temperature.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 19:33   #5
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

Moje dziecko ma 6,5 miesiąca i też jest niespokojne w nocy. Potrafi budzić się, co godzinę. Nie wiem, czy to ząbki, czy może skok rozwojowy. Mam nadzieję, że niedługo jej przejdzie.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 11:52   #6
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

generalnie na pewno malutkiemu coś dolega. może brzuszek? ale ja raczej bym stawiała na zęby.
mój synek strasznie odchorowywał każdy ząbek. płakał po nocach na dwa tygodnie przez pojawieniem się każdego zęba i potem jeszcze tydzień w trakcie jak ząb szedł. a jak na złosć nigdy mu nie szły parami tylko zawsze pojedynczo.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 23:47   #7
magi-m8
Przyczajenie
 
Avatar magi-m8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

ja chciałam się podzielić wiadomością która może wszystkich zdziwić,otóż niepokój u dziecka wywołuje nadmiar witaminy D3 i co najciekawsze 1 na 15 pediatrów wie co to jest nadmiar wit.D3 a reszta mówi że to kolka albo coś innego.
magi-m8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-15, 13:56   #8
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

to ciekawe co piszesz bo ja juz od jakiegoś czasu martwię sie, ze moj synek przyjmuje za duzo tej witaminy. Jednak pediatra twierdzi, ze tak ma byc Tez budzi sie w nocy co godzinę i bardzo niespokojnie śpi. Zębów nie ma i raczej się nie pchaja . Taki niepokój trwa juz 3 miesiąc.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 14:06   #9
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

A karmisz piersią? moze po prostu jest głodne? Moj synek tak miał gdy karmiłam... mało ssał, bo wiecznie zasypiał przy cycku... niedojadał po prostu
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:11   #10
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

nie karmię, taki stan sie pojawił gdy faktycznie zaczęłam podawac więcej D3. Wczesniej podawałam: 1 kroplę vigantolu plus 3 krople cebionumulti plus witamina D3 w mleku modyfikowanym. Później mały podlapał katar i pediatra kazała zwiększyć Cebion do 5 kropel a vigantol do 2 i od tamtej pory zaczął sie koszmar. Myslałam, ze to przez ten katar tak sie poprzestawial a teraz po poście magi zauważam, ze jednak to moze byc prawda.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:28   #11
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

mozliwe... w zasadzie nigdy nie slyszalam o czyms takim ale kto wie Ja Maluchowi podawalam devikap - jedna krople dziennie przy mleku modyfikowanym, a jak duzo slonca jest to wcale nie podawalam... 5 kropel to bardzo duzo plus mleko, ale moze mniejsza dawka w tym leku niz w devikapie...

sproboj zmniejszyc dawke - oczywiscie skonsultuj to z lekarzem na najblizszej wizycie...

A moze Maluszek ma taki kaprys
Na pewno z czasem sie to zmieni

Pozdrawiam...
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 14:23   #12
magi-m8
Przyczajenie
 
Avatar magi-m8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

to na pewno jest wina witaminy D3,mi w przychodni kazali dawać tą witaminę i jeszcze vigantol multi,a w nim też jest ta witamina,wole nie myśleć co by było jakbym dawała tyle,ile mi kazali. Witaminę D3 podawałam przez 6dni po jednej kropelce i od takiej niewielkiej dawki zaczął się koszmar.Dziecko nie chciało piersi ssać,nie mogło zasnąć i w przychodni powiedzieliby na pewno że mam nie dobre mleko a to jest niemożliwe żeby kobieta miała niedobre mleko dla swego dziecka.Ja byłam w szoku jak się dowiedziałam że ta witamina działa takie cuda,a co najciekawsze,że taki stan po odstawieniu tej witaminy może jeszcze utrzymywać się do miesiąca ponieważ ona kumuluje się w wątrobie-D3jest rozpuszczalna w tłuszczach więc nie wydala się z moczem-a tak twierdzą w mojej przychodni.Mi po prostu słów brak jaką niewiedzę ma większość lekarzy.
magi-m8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 14:33   #13
magi-m8
Przyczajenie
 
Avatar magi-m8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

Mój lekarz do którego chodzę prywatnie (ma 76lat więc na pewno ma doświadczenie) mówi że wit.D3 kumuluje się w wątrobie dziecka już w ciąży gdy kobieta przebywa na dworzu.Moim zdaniem ma rację,bo moje dziecko ma 10miesięcy i tylko raz przez 6dni brało wit D3,nawet danonków nie daję,bo raz jak zaczęłam dawać-jadło po jednym małym danonku przez 5dni-to znowu zaczęło się to samo co po samej witaminie D3. Jedzenie które jest produkowane dla dzieci jest tak napakowane witaminami,a później mówią że dziecko ma kolkę,a kolka tak naprawdę nie istnieje. Najlepsze jest to że nie dawałam D3 a moje dziecko 10-ciomiesięczne zaczyna chodzić. Życzę wszystkim aby trafili na dobrego lekarza bo w mojej przychodni byli zdziwieni jak im powiedziałam o nadmiarze D3. Moje dziecko odstawiłam od piersi po 7,5miesiącu i teraz pije mleko od krowy (nie ze sklepu ale od rolnika) i jest wszystko w porządku. Nigdy nie dawałam kaszek,deserków ani żadnego kupnego jedzenia,tylko jedzenie domowe i bardzo polecam taki sposób żywienia.
magi-m8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 08:34   #14
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

mnie zastanawia fakt, ze bardzo trudno znależć jakies informacje na temat zbyt duzych dawek D3 bo o niedoborach pisza wszędzie

przy okazji: po obliczeniu wyszło mi, ze moje dziecko dziennie przyjmuje 2500 j.m D3
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 09:23   #15
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

Kancia - od urodzenia malej dawalam 3 krople Vigantolu i 5 kropli Cebionu Multi [ w ktorym tez jest ta wit]. Tak zalecila perdiatra w przychodni, swoja droga chyba z 80 lat ma ta starowinka i jest bardzo "do tylu" z aktualnymi schematami zywienia, dostepnymi lekami itp poprostu jest starej daty.
W wieku ok 1,5 mca Blanka miala infekcje ukl moczowego z czym wyladowalismy w szpit, tak mialam okazje spotkac bardzo kompetentna lekarke, jest m.in. wykladowca na AM. Najbardziej ujelo mnei w niej to ze nie laduje na wstepie w dziecko wsyztskiego co sie da i patrzy czy dziala tylko najpierw bardzo skrupulatnie sprawdza co jest dziecku. Jak sie dowiedziala jakie dawki d3 otrzymuje mala to byla zszokowana, kazala calkowicie odstawic na kilka tyg [ tak jak juz ktos stwierdzil ta witamina kumuluje sie w organizmie]. Fakt faktem, moje dziecko bylo wtedy w okresie kolek i ogolnie duzego niepokoju wiec nei moge stwierdzic czy odstawienie wit cokolwiek poprawilo. Ale teraz dostaje wylacznie 1 kropelke D3 w postaci Devikapu [ podobno dzieci lepiej toleruja], zamiast cebionu multi zwykly cebion, reszta wit w mleku i posilkach.

Wkurza mnie to ze lekarze sa czasami jak beton - raz sie kiedys utarlo ze tzreba w niemowlaka pakowac D3 bo bedzie krzywica. Tymczasem wiecej szkody wyrzadzaja czasami niz pozytku.

Mysle Kanciu ze powinnas z pediatra raz jeszcze pogadac nt dawki wit jaka otzrymuje Apus, jest ona zdecydowanie za duza
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:25   #16
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

biankaaa ja wiem, ze to duzo i juz z 2 razy zwracałam na to uwage pediatrze takze tym razem sama zmniejsze dawkę a poprostu bede czesciej chodzic na kontrole ciemiączka itp. Odstawie Vigantol na jakies 2 tygodnie, zostaniemy na cebioniemulti zobaczę jak sie sytuacja rozwinie.

Nie wiecie czy sa jakies badania stwierdzające zawartośc wit D3??
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 16:27   #17
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

Kancia, moze tutaj cos znajdziesz:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...858&a=75607858
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 16:50   #18
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

dziekuję widze, ze to badanie dośc sporo kosztuje muszę to przemyślec
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 15:22   #19
kasia_mw
Zadomowienie
 
Avatar kasia_mw
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 758
GG do kasia_mw Send a message via Skype™ to kasia_mw
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

U nas jest wszystko OK i maluch nie marudzi, no zdarza mu się oczywiście jak wszystkim. My dajemy od urodzenia jedną kroplę Devikapu tylko, czasami nam dwie wpadną to na drugi dzień nie daję wcale. Nam jedna stara pediatra, które nie lubię i nie zgadzam się z jej poglądami kazała nawet odstawić D3 (co nie znaczy, że nie miała akurat w tym racji), ale ja ufam naszej pani doktor.
__________________
kasia_mw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 22:47   #20
magi-m8
Przyczajenie
 
Avatar magi-m8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16
Dot.: Niespokojny Dzidziuś

to ja jestem w szoku że lekarz kazał tyle dawać, oni chyba pogłupieli z tą D3, przecież w tych czasach dziwne by było jakby lekarz dopóścił do krzywicy. Ale jak dziecko się drze bez powodu to powiedzą że ma kolke- a to jest wymysł lekarzy a nie istnieje naprawdę, słów brak na pediatrów i nie tylko. należy podziwiać tych, którzy się naprawdę znają i przejmują. Ja nie rozumię też tych ludzi, którzy mówią że dziecko ma swoje humory i czasem musi pomarudzić. Ja twierdzę, że jeśli dziecko jest zdrowe i nie ma nadmiaru wit D3, to nie marudzi "tak sobie". Moja córka nigdy nie marudzi bez powodu.
magi-m8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.