Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-07, 18:20   #1
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464

Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)


Cześć dziewczyny !

Jestem od tygodnia czasu na diecie. Staram się na razie sama bilansować posiłki i zdobywać dobre nawyki.

O ile zrobienie dobrego i zdrowego posiłku zazwyczaj nie przysparza mi problemów o tyle mam problem z zrobieniem zbilansowanej diety pomagającej w ustabilizowaniu alergii pokarmowej, która po 15 latach znów mi się nasiliła.

Jak byłam niemowlakiem wyszła mi skaza białkowa, czyli inaczej uczulenie na białko pochodzenia odkrowiego, wiąże się z tym alergia na wszelkie przetwory z mleka krowiego, uczulenie na cielęcinę i na wołowinę.

Dopóki w 100% mama pilnowała diety tak około 6-7 roku życia udało się mnie na tyle zbilansować, że nie miałam żadnych objawów alergii w momencie zjedzenia czegoś z nietolerowanym białkiem. Jak to zwykle z różnymi alergiami bywa uwielbiam wszystko co zawiera niechciane białko .

Teraz mam 23 lata i niestety skaza białkowa postanowiła się odezwać. Czuję się opuchnięta, mam problemy z cerą i mam dużo więcej wyprysków i zaskórników niż w czasie okresu dojrzewania.


Myślę, że nie jestem z tym sama i jest tu więcej osób z podobnym problemem. Chciałabym porozmawiać z wami na temat zdrowych posiłków gdzie nie ma nabiału (krowiego) i cielęciny/wołowiny.

Ja osobiście największy problem mam z śniadaniami do ogarnięcia na szybko, ponieważ obecnie dla mnie podstawą jest owsianka na jogurcie naturalnym i za bardzo nie mam pomysłu czym mogę zastąpić jogurt. A druga rzecz to zamiennik maślanki przy robieniu koktajli, ponieważ bez tego koktajl wydaje się jałowy.

Dodatkowo odkryłam, że mleka roślinne bardzo mi nie smakują (po prostu mi po nich mdło i niedobrze), więc ich nie pije ani ich nie kupuje.



Chętnie poznam kogoś kto ma podobny problem jak ja i znalazł sposób żeby ograniczyć w diecie szeroko rozumiane "mleko".
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 18:14   #2
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
Ja osobiście największy problem mam z śniadaniami do ogarnięcia na szybko, ponieważ obecnie dla mnie podstawą jest owsianka na jogurcie naturalnym i za bardzo nie mam pomysłu czym mogę zastąpić jogurt. A druga rzecz to zamiennik maślanki przy robieniu koktajli, ponieważ bez tego koktajl wydaje się jałowy.

Dodatkowo odkryłam, że mleka roślinne bardzo mi nie smakują (po prostu mi po nich mdło i niedobrze), więc ich nie pije ani ich nie kupuje.

Chętnie poznam kogoś kto ma podobny problem jak ja i znalazł sposób żeby ograniczyć w diecie szeroko rozumiane "mleko"
Mleka roślinne robione przez siebie czy te sklepowe? Pytam, bo różnią się miedzy sobą diametralnie. Juz nie raz spotykalam sie z opiniami, ze mleka roślinne są be, a wtedy mowilam: "zrób wlasne w domu i zobacz jakie jest pyszne" - kazdy zmienial zdanie!

Mozesz robic np. z nerkowców przepyszne mleko (wedlug mnie w ogole smakiem sie nie rozni od prawdziwego mleka, ba, nawet lepsze!) i maslanke tez - tylko bedziesz musiala troche zmienic proporcje.

Owsianke tez mozesz robic na mleku z orzechów - wcale nie musi to byc jogurt? Ale jezeli juz jestes uparta, to sa dobre jogurty robione z mleka kokosowego
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 22:01   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

owsiankę jem na wodzie (płatki, orzechy, migdały, len, sezam, konopie, mak), zalewam wodą i czekam jak napęcznieje

koktail z bananem albo tym glutem z chia

o kefirze wodnym i podobnych poczytaj http://www.olgasmile.com/kefir-wodny.html
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 20:38   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Owsiankę robię na wodzie, a koktajl z mlekiem kokosowym z puszki z Rossmanna - większość mlek z puszki ma okropny skład i ... smak, to jest zupełnie inne i pyszne
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 07:17   #5
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Cześć, ja też jestem na etapie zmiany nawyków żywieniowych - postanowiłam m.in zero jasnego pieczywa i białych makaronów, zero mleka i przetworów z mleka krowiego, zero mięsa prócz okazjonalnie ryb i kurczaka /indyka.
Probowalas sama robić mleko roślinne? Ja już robiłam z nerkowcow i kokosowe, jest pyszne, choć kokosowe najlepiej smakuje na świeżo. Ale dodaje go do placuszkow, naleśników, koktajli.

A możesz jeść ser kozi? To może być alternatywa dla krowich, lepiej się przyswaja w organizmie człowieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 09:24   #6
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Spróbuj mleka kokosowego Real Thai albo Aroy-D. Większość roślinnych mlek ma tragiczny skład, z jakimiś śladowymi ilościami kokosa czy migdała, a te dwa są zdrowe i przepyszne Do tego bardzo gęste, więc aż za bardzo wydajne.

Nigdy nie wychodzi mi domowe mleko, bo mam słaby blender, więc najczęściej kupuję z jednej z tych dwóch firm.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 09:55   #7
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Spróbuj mleka kokosowego Real Thai albo Aroy-D. Większość roślinnych mlek ma tragiczny skład, z jakimiś śladowymi ilościami kokosa czy migdała, a te dwa są zdrowe i przepyszne Do tego bardzo gęste, więc aż za bardzo wydajne.

Nigdy nie wychodzi mi domowe mleko, bo mam słaby blender, więc najczęściej kupuję z jednej z tych dwóch firm.
Ja robie sama, kocham zwłaszcza kokosowe i z nerkowcow. Wczoraj zrobiłam jaglane i niezbyt smaczne, może dlatego, że nie slodzilam. Ale do owsianek, ciast czy naleśników się nada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-18, 12:57   #8
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Hej,
Dołączam do wątku- zawsze miałam duży problem z trawieniem mleka (które kocham- mogłam pić spokojnie ponad litr dziennie), ale ostatnio doszły duże problemy zdrowotne, w tym z cerą.
Prawdopodobnie mam nietolerancję, więc alergolog zalecił mi 6 tygodni diety bez mleka pochodzenia zwierzęcego. I nie mam pojęcia jak żyć:p Dotąd cała moja dieta opierała się na serkach wiejskich, jogurtach, maślankach...A mleko znajduje się nawet w niektórych szynkach

Polecam zalać owsiankę sokiem jabłkowym na noc, zamiast mleka/wody- jest przepyszna! szczególnie z orzechami i innymi dodatkami.
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:14   #9
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Mleko migdalowe, ryzowe albo owsiane - uwielbiam! Ale rozumiem, ze nie kazdemu smakuje (tak jak mi np nie smakuje w ogole sojowe ani z nerkowcow). Tak jak pisaly dziewczyny wyzej - robilabym raczej sama, nie tylko ze wzgledu na smak i zawartosc, ale przy okazji cene...
Na sniadanie mozesz jesc spokojnie osianke na wodzie albo soku, dodaj owoce i orzechy i nawet nie poczujesz braku mleka. Jogurty roslinne tez sa - niecierpie sojowego naturalnego, ale owocowe niektore sa wyjatkowo smaczne! Zawsze mozesz tez ugotowac wieczorem np kasze jaglana i jesc na sniadanie, ja bardzo lubie. Albo cos z jajek... Poza tym zbliza sie lato - czas koktajli owocowych, ktore tez z powodzeniem zrobisz bez mleka i beda super na sniadanie (zageszczone np chia albo siemieniem) Lubisz mleko kozie ?
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 10:18   #10
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Cytat:
Napisane przez zuzia_zuzia Pokaż wiadomość
Mleko migdalowe, ryzowe albo owsiane - uwielbiam! Ale rozumiem, ze nie kazdemu smakuje (tak jak mi np nie smakuje w ogole sojowe ani z nerkowcow). Tak jak pisaly dziewczyny wyzej - robilabym raczej sama, nie tylko ze wzgledu na smak i zawartosc, ale przy okazji cene...
Na sniadanie mozesz jesc spokojnie osianke na wodzie albo soku, dodaj owoce i orzechy i nawet nie poczujesz braku mleka. Jogurty roslinne tez sa - niecierpie sojowego naturalnego, ale owocowe niektore sa wyjatkowo smaczne! Zawsze mozesz tez ugotowac wieczorem np kasze jaglana i jesc na sniadanie, ja bardzo lubie. Albo cos z jajek... Poza tym zbliza sie lato - czas koktajli owocowych, ktore tez z powodzeniem zrobisz bez mleka i beda super na sniadanie (zageszczone np chia albo siemieniem) Lubisz mleko kozie ?
Błagam, powiedz mi gdzie można znaleźć przetwory z mleka koziego i mleko kozie. Szukam już od dłuższego czasu i nigdzie nie mogę znaleźć
Ja dziś zjadłam (i zrobiłam dziecku) owsianke na mleku jaglanym. Jeśli się doda jakąś słodycz np. Zurawine czy banana to nie czuć w ogóle smaku mleka jaglanego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 10:19   #11
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

Kozi ser jest w biedronce. W lidlu mleko kozie i bardzo dobrE mleka roslinne
W biedronce jest też ser owczy i mleko migdałowe nieslodzone
W Tesco jest śmietanka kokosowa

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2017-05-20 o 10:20
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-20, 10:29   #12
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Dieta bez mleka i wołowiny (uczulenie na białko krowie)

To mleko migdałowe z Biedry ma słaby skład I jest bardzo niewydajne, bo wodniste. Lepiej kupić dobre mleko albo śmietankę kokosową właśnie w Tesco.

Jeśli masz Netto w pobliżu, to tam też jest parę rodzajów mleka roślinnego, ale nie wiem, jak ze składami. Kupowałam tam tylko ryżowe, ale zarzuciłam na rzecz kokosowego, bo żeby zabielić kawę choć trochę, musiałam lać 3/4 kubka mleka.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-20 10:29:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.