Wiarygodność testu ciążowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-15, 10:29   #1
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw

Wiarygodność testu ciążowego


Witam. Pisałam tutaj niedawno odnośnie tego, iż nie dostałam okresu. Dzisiaj mam 45 dzień cyklu a okresu jak nie było tak nie mam. Wczoraj rano zrobiłam test ciążowy i wynik negatywny. Chciałam zapytać Was jaką wiarygodnością cieszą się testy ciążowe?
Jutro ide do lekarza, więc ciekawa jestem co mi powie. Nie wydaje mi się żeby stres przed egzaminem opóźnił miesiączkę aż o tyle dni! Pozatym trochę dziwnie się czuję (chociaż może to już moja autosugestia). Czasem mam lekkie zawroty głowy, a wczoraj jadąc samochodem zbyt mocno poczułam amoniak zawarty w płynie do spryskiwacza szyb. Robiąc sobie wczoraj kawę z mlekiem, jak ją powąchałam to mi się ciut niedobrze zrobiło. Z drugiej strony nie mam bolących piersi, zaparć, ani nie wymiotuję. Wczoraj trochę bolało mnie podbrzusze, ale przy okresie ból był zawsze bardziej tępy, a ten wczorajszy taki nie wiem jak to określić - nie zbyt mocny, ale inny.
Tak więc z jednej strony ciąża, a z drugiej nie.
Macie jakieś pomysły na moją dolegliwość?
Dzięki.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:17   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

jeśli zrobić test w dobrym momencie, tzn. nie za wcześnie, najlepiej po dni uspodziewanej miesiączki, użyć do tego porannego moczu (wtedy potencjalne stężenie Gonadotropiny jest największe) i wykonać test prawidłowo, to jego czułość i wiarygodność są duże. Dla pewności można test powtórzyć.
Ciekawa jestem, co powie Ci lekarz. Może jest jakaś inna przyczyna Twoich problemów z miesiączką?
A poza tym na objawy ciąży jest chyba jeszcze trochę za wcześnie.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:40   #3
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

jeszcze wczoraj bylam w identycznej sytuacji co ty, spoznial mi sie okres juz 10 dni, dodam ze zadnych stresow nie mialam, nie chorowalam w ostatnim miesiacu, nie przyjmowalam zadnych lekow a okres nie wiadomo dlaczego nie pojawial sie, tez oczywiscie myslalam ze jestem w ciazy jednak cierpliwie czekalam, noi doczekalam sie dzis rano dostalam okres dodam ze od ostatniego mineli okolo 40 dni, mysle ze skoro test wyszedl ci negatywny to powod jest inny. no ale do lekarza oczywiscie jak najbardziej idz, dowiesz sie co i jak i bedziesz spokojniejsza.
byc moze ta okropna zima tak na nas dziala, organizm jest jakos wyczerpany przez te mrozy i dlatego te problemy z miesiaczka, no niewiem ja juz wszystko bralam pod uwage.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:39   #4
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Wiecie, przysiadłam dokładnie do kalendarza i wszystko jeszcze raz przeanalizowałam. Otoż ostatni okres miałam 30 stycznia. Biorąc już makysmalne opóźnienie jakie nieraz miało u mnie miejsce (5 dni) powinnam dostać około 3,4 marca. Nie dostałam co prawda, ale jednocześnie ostatni mój stosunek miał miejsce 4 marca. Niby wypadałoby na dni bezpłodne, ale z tym to wiadomo jak jest.. I tak. Jeżeli wtedy doszłoby do zapłodnienia to test mógłby jeszcze tej ciąży nie wykazać, prawda? Dodam, że co jakieś pół 30-40 minut latam siusiać - to już napewno nie autosugestia I tak sobie myślę, że może ja rzeczywiście będę mieć dzidziusia? Co o tym sądziecie? Jeżeli myślicie, że panikuję lub coś w tym rodzaju to przepraszam, ale mimo to, że ślub planowałam dopiero w przyszłym roku to nie płakałabym gdyby okazało się, że pasowałoby go troszkę przyspieszyć
Pozdrawiam
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:41   #5
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Tyle myślałam a i tak źle napisałam Chodziło mi o to, że biorąc od 4 marca żywotność plemników do 5 dni to dziś byłby dopiero 6 dzień dziąży, więc test mógł jej nie wykazać.
Ale zamotałam
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:42   #6
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Wiarygodność testu to chyba coś ponad 95%... W moim przypadku był wiarygodny... Dowód tego siedzi mi właśnie na kolanach Pozdrawiam
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 18:01   #7
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw
Wiecie, przysiadłam dokładnie do kalendarza i wszystko jeszcze raz przeanalizowałam. Otoż ostatni okres miałam 30 stycznia. Biorąc już makysmalne opóźnienie jakie nieraz miało u mnie miejsce (5 dni) powinnam dostać około 3,4 marca. Nie dostałam co prawda, ale jednocześnie ostatni mój stosunek miał miejsce 4 marca. Niby wypadałoby na dni bezpłodne, ale z tym to wiadomo jak jest.. I tak. Jeżeli wtedy doszłoby do zapłodnienia to test mógłby jeszcze tej ciąży nie wykazać, prawda? Dodam, że co jakieś pół 30-40 minut latam siusiać - to już napewno nie autosugestia I tak sobie myślę, że może ja rzeczywiście będę mieć dzidziusia? Co o tym sądziecie? Jeżeli myślicie, że panikuję lub coś w tym rodzaju to przepraszam, ale mimo to, że ślub planowałam dopiero w przyszłym roku to nie płakałabym gdyby okazało się, że pasowałoby go troszkę przyspieszyć
Pozdrawiam
co do tego siusiania to ja za bardzo bym sie tym sie sugerowala, bo ja przed okresem zawsze co chwilka latam do toalety wiec to raczej nie jest objaw ciazy. Iwa narazie nie panikuj, test wykazal ze nie jestes w ciazy, mozesz go powtorzyc jesli jeszcze raz wyjdzie ujemny bedziesz spokojniejsza.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 18:58   #8
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

huhu..z tymi objawami to różnie bywa, ja już zrobiłam dwa testy domowe i jeden krwi beta hcg i wszystkie negatywne a niektóre objawy ciąży chyba sobie wmówiłam, bo mdłości, zaworty i inne takie to już były na pożadku dziennym. powiem ci że do dziś nie mam 100% pewnosci, nawet po tych wszystkich testach, zrobie jeszcze jeden..najgorzej to coś sobie wmówić :/
głowa do góry!!
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.