Restylane w ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-13, 11:46   #1
kuzyneczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 42

Restylane w ciazy


Wiem,ze nie ma danych na temat wplywu wypeniania zmarszczek kawsem hialuronowym u kobiet w ciazy ale tak na logike i zdrowy rozum - przeciez kwas jest podawany miejscowo? Nie przenosi sie z krwia, nie wedruje po organizmie, jest substancja naturalna wiec nie powoduje alergii.
Ciaza nie jest nawet podawana jako przeciwskazanie ( w przypadku botoxu jest przeciwskazanie) - jakie wiec (nawet teoretycznie) jest ryzyko wypelniania zmarszczek w ciazy?? Czy jest ktos kompetentny -lekarz dermatolog, ktory wie i moglby mi wytlumaczyc? Z gory dziekuje
kuzyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 15:24   #2
anabellee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 31
Dot.: Restylane w ciazy

Nie jestem dermatologiem, ale jak byłam w ciąży to rozmawiałam o tym ze swoim lekarzem. Przy kazdym wypełniaczu (tak jak przy botoxie) ciaża i karmienie piersią są podane jako pierwsze przeciwwskazanie. Żaden lekarz nie zrobi ci wypełniacza jak jestes w ciaży. Nie chodzi nawet o sam kwas hialuronowy ale np. o stres związany z zabiegiem, znieczulenie itp. Czasami po podaniu kwasu hialuronowego (zwłaszcza w okolice ust) pojawia sie opryszczka - a to nie jest dobre w ciaży. Ciaża wiąże sie z olbrzymimi zmianami hormonalnymi na które każda kobieta reaguje indywidualnie i np. może nie byc efektu po wstrzyknieciu, moga porobić sie jakies zgrubienia, zbliznowacenia itd. Poza tym ani w przypadku botoxu ani w przypadku kwasu hialuronowego nie były nigdy przeprowadzane badania co do podawania w ciazy i wpływu na ciaże, wiec po co ryzykować. Lepiej poczekac dziewięć miesiecy cieszyc sie zdrowym dzieckiem i dobrymi efektami zabiegu. Pozdrawiam
anabellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:44   #3
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Restylane w ciazy

Potwierdzam to co napisala Anabellee
przeciez tu dochodzi do przerwania ciaglosci skory: raz przy znieczuleniu a dwa przy podaniu kw.hialuronowego nie wiadomo jak organizm matki na to zareaguje, moga nastapic przedwczesne skurcze i nie daj Boze tragedia gotowa...
KAZDY lekarz bedzie odradzal takie zabiegi kobietom w ciazy, bo jak to raz uslyszalam "kobiete w ciazy najlepiej traktowac jak zgnile jajo - nie dotykac" to tak w przenosni, ale maja racje.

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2010-04-13 o 20:45
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 13:34   #4
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Restylane w ciazy

co prawda ciąża to nie choroba, ale to też szczególny okres w życiu kobiety kiedy żadem lekarz nie da gwarancji że nawet najmniejsza ingerencja nie zaszkodzi jej lub jej dziecku dlatego myślę że warto poczekać z zabiegiem wypełnienia do końca ciąży chociażby ze względu na rosnące maleństwo myślę że już w czasie karmienia nie będzie takiego ryzyka i nie będziesz musiała czekać dużej na zabieg, tylko pamiętaj żeby wybrać dobrze oczyszczony kwas hialuronowy!!
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.