kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 19:32   #481
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Ok, dorzucam swatche w świetle dzienny robione ciut lepszym aparatem. Nie mam już niestety lamp, żeby zrobić lepsze foty :P
Jest też porównanie z innymi minerałami, wszystko na fotach.

Dzisiaj jak spojrzałam w świetle dziennym, to Vanille też różnią się między sobą, ale dość subtelnie. Jak też pisała wyżej BukaBuka, kwestia różnicu odcieni to po prostu reakcja baz na skórę - ta bardziej kryjąca jakby bardziej się w nią wżera, silniej reaguje, ma mocniejszy pigment, stąd wychodzą ciut ciemniejsze czy intensywniejsze tony.

Dzisiaj nałożyłam obydwa na twarz, pół na pół. LB jest odrobinę bardziej kryjące, nie tak pyliste i jakby bardziej kremowe? AG to typowy pylacz jest też bardziej satynowy. LB przez to, że bardziej kryje, to ma ciut intensywniejszy odcień na twarzy. Nie tworzy maski. Nakładałam koło 15, utrwalałam tylko pudrem ryżowym i na razie obydwa wyglądają tak samo, starły mi się lekko z nosa i z brody (ale za to jak wróciłam z zakupów, to po stronie LB nie przebijał rumieniec ).
Jutro wypróbuję sobie jakiś nowy kolor, Cashmere i Morning Gold są chyba w pierwszej kolejności :P

Ale muszę wspomnieć, tutaj również w zależności od odcienia występują drobne różnice w konsystencji, niektóre są bardziej zbite, inne pyliste, czułam, jak wykonywałam swatche, że inaczej chwytają się skóry.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2x.jpg (678,2 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg all.jpg (540,7 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg porownanie 1.jpg (516,5 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg VD-VD.jpg (696,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg all + inne.jpg (782,6 KB, 87 załadowań)

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2015-10-22 o 19:33
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 19:38   #482
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

To która wersja powinna być korzystniejsza dla skóry suchej? Bo myślałam, że ta AG, ale teraz jak Was czytam to juz nie wiem. Ktora będzie mniej matujaca?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 19:57   #483
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Ok, dorzucam swatche w świetle dzienny robione ciut lepszym aparatem. Nie mam już niestety lamp, żeby zrobić lepsze foty :P
Jest też porównanie z innymi minerałami, wszystko na fotach.

Dzisiaj jak spojrzałam w świetle dziennym, to Vanille też różnią się między sobą, ale dość subtelnie. Jak też pisała wyżej BukaBuka, kwestia różnicu odcieni to po prostu reakcja baz na skórę - ta bardziej kryjąca jakby bardziej się w nią wżera, silniej reaguje, ma mocniejszy pigment, stąd wychodzą ciut ciemniejsze czy intensywniejsze tony.

Dzisiaj nałożyłam obydwa na twarz, pół na pół. LB jest odrobinę bardziej kryjące, nie tak pyliste i jakby bardziej kremowe? AG to typowy pylacz jest też bardziej satynowy. LB przez to, że bardziej kryje, to ma ciut intensywniejszy odcień na twarzy. Nie tworzy maski. Nakładałam koło 15, utrwalałam tylko pudrem ryżowym i na razie obydwa wyglądają tak samo, starły mi się lekko z nosa i z brody (ale za to jak wróciłam z zakupów, to po stronie LB nie przebijał rumieniec ).
Jutro wypróbuję sobie jakiś nowy kolor, Cashmere i Morning Gold są chyba w pierwszej kolejności :P

Ale muszę wspomnieć, tutaj również w zależności od odcienia występują drobne różnice w konsystencji, niektóre są bardziej zbite, inne pyliste, czułam, jak wykonywałam swatche, że inaczej chwytają się skóry.
Super swatche Aż zapisałam sobie na dysku, żeby nie stracić Dziękuję
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 06:52   #484
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Miałam nie zamawiać, bo już i tak mam nadmiar minerałów, ale skusiłam się na:Light Sunset, Barely Beige i Butter Cream. Któryś musi być dobry

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2015-10-23 o 06:54
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 07:02   #485
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
To która wersja powinna być korzystniejsza dla skóry suchej? Bo myślałam, że ta AG, ale teraz jak Was czytam to juz nie wiem. Ktora będzie mniej matujaca?
Mi się wydaje, że do suchej właśnie bardziej LB. Ja mam cerę mieszaną, ale jednocześnie mega skłonną do odwodnienia. Czasem mega przesuszoną.... LB położony na skórę, na która zaaplikowałam wcześniej nieco bardziej treściwy krem - szybko się świeci. Ja odkryłam na niego taki sposób: wieczorem kremik na twarz, a rano nic nie aplikuję już przed. Albo aplikuję coś lekkiego i czekam aż wchłonie się do matu. I żadnego przesuszu nie czuję! Podkład ładnie łączy się ze skórą, nawet w miejscach, które są przesuszone. No i trzyma się elegancko na buzi
Chyba LB z bogatszym kremem po prostu to nie jest dobry pomysł.

Mi się wydaje, że w przypadku cer przetłuszczających się to właśnie lepiej sięgać po minerałki o nieco lżejszej konsystencji. "Cięższa", bardziej kryjąca (siłą rzeczy bogatsza w kryjące pigmenty) formuła plus produkcja sebum często równa się ciastoleniu i zapychaniu porów...
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 10:06   #486
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

BukaBuka, madrosc mineralowa plynie przez twoje usta.
Podpisuje sie pod tym, co napisalas, bo tez widze taka prawidlowosc.

Edytowane przez syshda
Czas edycji: 2015-10-23 o 11:44
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 10:30   #487
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Zobaczcie jak ten nowy Butter Cream na szyi mi pomarańczą wybija. Oba są po roztarciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5691.jpg (74,6 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5693.jpg (59,3 KB, 52 załadowań)
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 10:33   #488
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Zobaczcie jak ten nowy Butter Cream na szyi mi pomarańczą wybija. Oba są po roztarciu
łoooooooooooooo
to ja nie wiem czy dawać to mamie. chociaż ja mam próbkę butter cream ale w wersji AG więc powinna być normalna wg twojego zdjęcia...
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 10:35   #489
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Bardzo szybkie pierwsze wrażenie Pixie MLB:
- bardzo przyjemnie się nakładają! Suną po twarzy jak podkład płynny, równo się rozkłada i w ogóle... Wow!
- nic mi nie pyliło, choć może to wina moich starań, żeby tak się nie stało
- fajnie wtapiają się w skórę. Już zapomniałam, jak minerałki potrafią to robić (Blusche RIP). Amilie tego nie robią, Clair też nie specjalnie, Pixie naprawdę przypomniało mi stare dobre czasy
- nie obraziłabym się gdyby lepiej krył -_-

Ponadto jestem chora Osłabiona i brzydka Nałożyłam je na dość treściwy krem, pod nie nałożyłam trochę Dry Flo (w strefę T), przykryję chyba odrobinką tego samego. Jak wytrzymają dzisiejszy dzień, to alleluja im

Ach, nałożyłam na pół twarzy Lunar Falls i na drugie pół Sea Pearl. Są praktycznie identyczne, na upartego można dojrzeć różnicę, ale jak ktoś na siłę szukać nie będzie to nie znajdzie
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 10:37   #490
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Zobaczcie jak ten nowy Butter Cream na szyi mi pomarańczą wybija. Oba są po roztarciu
Faktycznie duża różnica.
Do mnie lecą próbki. Trochę martwię się formułą, bo liczyłam na coś bardziej kryjącego i trwałego od AG, a mam cerę mieszaną.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 10:49   #491
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
- nic mi nie pyliło, choć może to wina moich starań, żeby tak się nie stało
mimo fatalnego światła i obaw, że podkład może mnie zawiedzie - dzisiaj podejście z BLM na buzi. Tak sobie ustaliłam, muszę się tego trzymać.
generalnie to technikę mam taką jak zawsze, odrobina podkładu do kociołka, mieszam pędzlem delikatnie, strzepuję nadmiar z włosia i na buzię aplikuję.
może trzeba poświęcić więcej uwagi przy strzepywaniu podkładu z pędzla? nie wiem. nie potrzebowałam dodatkowych jeszcze starań przy innych podkładach, ale to pewnie kwestia przyzwyczajeń.

zobaczymy jak się spisze cały dzień na mojej buzi - cera normalna, ale dzisiaj mam jakieś rozszerzone pory na policzkach przy nosie i delikatnie tłustą strefę T. wyprysków nie ma, więc nie sprawdzę czy może mocno kryć. mam zaczerwienione policzki, więc zobaczę czy to przykryję. jak bateria i czas pozwoli to może jakąś fotkę strzelę przed i po (np jak wygląda BLM jedna warstwa, dwie etc), chociaż straszę cieniami pod oczami, bo się nie wyspałam :P - co wy na to?
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 11:01   #492
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

magi, przeca wiesz, ze takie porównania są zawsze mile widziane
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 11:08   #493
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
magi, przeca wiesz, ze takie porównania są zawsze mile widziane
ja tam się "wstydam" szczególnie bez makijażu robienie sobie zdjęć jest jakimś rodzajem samookaleczenia :P

w sensie, że pokazywanie siebie na zdjęciach bez makijażu, szczególnie zdjęciach z bliska jest straszne :P obiektyw wyciąga detale, więc widać wszystko jeszcze bardziej - np cienie pod oczami etc. patrzenie boli ;P

bo normalnie to lubię chodzić bez makijażu!
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-10-23 o 11:16
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 12:03   #494
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
łoooooooooooooo
to ja nie wiem czy dawać to mamie. chociaż ja mam próbkę butter cream ale w wersji AG więc powinna być normalna wg twojego zdjęcia...
Może na innej skórze ten odcień będzie inaczej wyglądał Trochę szkoda, bo Butter Cream z AG jest odcieniem dla mnie idealnym. Ewentualnie Dune też jest ok. Co dziwne z Dune nie ma takich problemów. W obu wersjach wygląda u mnie tak samo
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 12:10   #495
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Zobaczcie jak ten nowy Butter Cream na szyi mi pomarańczą wybija. Oba są po roztarciu
Szok i niedowierzanie!
Kilka postów wyzej #471 i #472 BukaBuka robiła swatche i tam takiej różnicy nie było.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:02   #496
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Szok i niedowierzanie!
Kilka postów wyzej #471 i #472 BukaBuka robiła swatche i tam takiej różnicy nie było.
No nie mam pojęcia o co chodzi Nawet jak ja robiłam swatche na ręce (#473) to tak nie było tej pomarańczy widać. A na szyi masakra
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:04   #497
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Szok i niedowierzanie!
Kilka postów wyzej #471 i #472 BukaBuka robiła swatche i tam takiej różnicy nie było.
A może napisz do firmy? Może to jakaś pomyłka? Ja dziś aż z ciekawości jak z pracy wrócę to machnę paski na szyi !

Wydaje mi się, że może lepiej napisać do firmy co?
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:21   #498
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Jest jeszcze opcja, że ktoś się pomylił i jest podpisane Butter Cream a wsypane coś innego

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez BukaBuka Pokaż wiadomość
A może napisz do firmy? Może to jakaś pomyłka? Ja dziś aż z ciekawości jak z pracy wrócę to machnę paski na szyi !

Wydaje mi się, że może lepiej napisać do firmy co?
Dzięki! Właśnie napisałam Sama jestem ciekawa co odpiszą
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:23   #499
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Gdzieś czytałam, ale nie wiem ile w tym prawdy, że za ciemnienie podkładu jest m.in. odpowiedzialne pH skóry, może to taka kwestia, że na swatchach było inne pH niż na skórze szyi?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 13:31   #500
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Moje swatche na łapce a swatche na gębie to też kompletnie inne kolory Ja się temu absolutnie nie dziwię. Ba! Wręcz uważam to za normalne :P
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:39   #501
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
Moje swatche na łapce a swatche na gębie to też kompletnie inne kolory Ja się temu absolutnie nie dziwię. Ba! Wręcz uważam to za normalne :P
No ale zeby na rece cytryna, a na twarzy pomarancza?
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:54   #502
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Miało to zostać dla mnie, ale niech będzie - macie swatche na twarzy/szyi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (77,4 KB, 77 załadowań)
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:58   #503
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

ehm, get ready with Puckowa

tak jak pisałam, wrzucam po kolei przygodę z Minerals Love Botanicals. Nie wiem, czy wizaż mi nie skompresuje za bardzo tych zdjęć przez co możecie nie widzieć podpisów, więc opiszę poniżej po kolei co i jak.

Zdjęcia opisuję od lewej do prawej, rząd górny i dolny.

ZDJĘCIE 1
Ja. Taka o, pod oczami krem Activ C z La Roche Posay, na całej buzi Steamcream.

ZDJĘCIE 2
Pod prawym okiem aplikuję Clare Blanc / lemon cover up. Widzicie jak żółty korektor kryje mi te zasinienia... Bo pod lewym nie mam nic jeszcze

ZDJĘCIE 3
Pod oczami dalej Clare Blanc / lemon cover up, dochodzi pierwsza warstwa na całą buzię PIXIE / MINERALS LOVE BOTANICALS - odcień Satin Sand. Delikatnie wyrównany koloryt skóry. Można to stwierdzić po tym, że mniej widać moje pieprzyki na policzkach. Żółty korektor jednak prześwituje dalej.

ZDJĘCIE 4
Dwie warstwy podkładu PIXIE MLB na całej buzi. Dla mnie wystarczające. Jednak nie pokrywa mi ten podkład tej żółci z korektora, więc dokładam Clare Blanc / Light73. Jest lepiej. Na żywo już nie widać tej żółci korektora, choć na zdjęciu widzę, że można dojrzeć.

ZDJĘCIE 5
Full fall makeup :P Czyli coś co kocham na jesień (i nie tylko :P). Nie martwcie się nie mam tak mocno zaznaczonych różem i bronzerem policzków (a szczególnie jednego), on jest po prostu w cieniu

ZDJĘCIE 6
Bonusik, co użyłam do makijażu.

Dla dociekliwych:
- podkład Pixie Satin Sand formuła Minerals Love Botanicals
- Clare Blanc - korektor Light73
- Bobbi Brown - Natural Brow Shaper, odcień Mahogany
- próbka linera (mały pojemniczek z czarną nakrętką) Lucy Minerals w kolorze FIG
- Clair Minerals - bronzer Chestnut
- próbka Clare Blanc - róż matowy Powder Pink
- Colourpop - zestaw cieni od KathleenLights "Where The Light Is"
- Stila - cień PIGALLE
- Inglot - konturówka do ust nr74
- Colourpop - lippie stix pomadka w kolorze POISON
- Loreal - mascara So Couture
- Decubal - balsam do ust ultranawilżający

Na zdjęciu brakuje zalotki i korektora lemon cover up.

pędzle (od lewej):
1. Clare Blanc - do podkładu
2. Clare Blanc - cone brush - do korektorów
3. Zoeva 126 - do bronzera
4, Zoeva 122 - do różu
5. Smashbox #15 - do cieni
6. MAC217 - do cieni
7. Sephora - smudge shadow - do rozcierania dolnej powieki
8. Inglot 31t - do linera
9. Flormar do rozczesywania brwi



WNIOSKI:
Byłam umalowana przed 13, teraz jest prawie 15. Mam wrażenie, że podkład delikatnie zaczyna wchodzić w pory przy nosie... Delikatnie się świecę, ale na razie to takie "zdrowe", choć jakby ktoś miał mocno tłustą cerę, to już świeciłby się okrutnie wg mnie. Podkład się sypał przy aplikacji, ale znalazłam sposób, powoli a do celu Mam wrażenie, że delikatnie czymś mi pachnie. Jeszcze nie powchodził w "zmarszczki" i nie zmienił koloru. Wracam wieczorem, więc dam znać co się podziało z nim dalej.

PS. nie bądźcie dla mnie zbyt okrutne ;p

EDIT1:
Podkład Minerals Love Botanicals z PIXIE w odcieniu Satin Sand mam na buzi już 4 godziny.
Nie mam pod nim primera/pudru, nie wykończyłam go też pudrem lub czymś utrwalającym.
Widzę, że zebrał mi się w jednym miejscu tworząc zmarszczkę... nie lubię jak mi podkłady robią zmarszczki...
Świecenie na przyzwoitym poziomie, tzn dalej wygląda nie płasko na mojej cerze (nie lubię płaskiego matu), ale też nie świeci się okrutnie. Osoby z tłustą cerą na bank by się już świeciły.
Jednak... Na nosie jakby gorzej się trzyma. No nie wiem, ale starł się dużo mocniej. Jeszcze nie świecę nosem jak Rudolf, ale boję się, że może tak niedługo się stać...
Zauważyłam, że podkład odbija się na... telefonie. Jak rozmawiam przez telefon to zostawia na ekranie plamę. Nie podoba mi się to. Mimo to okolice, gdzie telefon dotyka w trakcie rozmowy - są dalej ładne, nie zeszło podkładu za dużo. Chociaż - muszę przyznać, że to chyba najbardziej odbijający się podkład na telefonie ever :P Może przypudrowany by tak nie robił? Nie wiem. Inne moje podkłady nie mają tego problemu w ogóle albo minimalnie bez dodatkowych sztuczek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grwpuckowa.jpg (164,3 KB, 96 załadowań)
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-10-23 o 16:02
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 14:06   #504
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

U mnie Butter Cream też wybija pomarańczą. Na razie całotwarzowe testy przeszły Dune i Dew Kiss i oba pasują, choć nieco lepiej leży DK(a stawiałam na Dune!). O ile kolory są świetne, a krycie niesamowite jak dla mnie, to formuła ... Szybko znika i daje efekt bardzo płaskiego matu(w przeciwieństwie do lekko satynowego Amilie), którego nie lubię bo sprawia, że wyglądam na zmęczoną i po powrocie ze szkoły wyglądam gorzej niż jakbym nic nie nałożyła. Spróbuję jeszcze jak się sprawują nałożone na mokro.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 14:10   #505
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Margitea, na 4 zdjęciu wyglądasz świetnie, swieżo i promiennie, choć jakby trochę żółtawo (ale to moze efekt lampy albo mojego monitora).

Ciekawe, co Pixie odpisze Kali. Bo jesli ze ślicznego żółto-złotego Butter Cream w nowej formule zrobili pomarańczowe straszydło na modlę Sesame, to ja strzelam focha na tę nową formułę! Lepsze wrogiem dobrego.

Edytowane przez syshda
Czas edycji: 2015-10-23 o 14:14
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 14:27   #506
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Margitea, na 4 zdjęciu wyglądasz świetnie, swieżo i promiennie, choć jakby trochę żółtawo (ale to moze efekt lampy albo mojego monitora).
dzięki! co do żółtości - hmm, pod lewym okiem widzę żółtość od korektora na tym zdjęciu, ale na kolejnym (z czerwonymi ustami) już nie bardzo...
lampy nie używałam, to światło dzienne, ale może aparat coś podkręcił.
generalnie widzę, przynajmniej na żywo że kolor podkładu jest idealny do mojej szyi i nie jest żółtawy, nie zażółca mnie, ale przebija spod niego delikatnie lemon cover up pod oczami i może to na zdjęciu wyszło dużo mocniej. bo na żywo cud, miód i maliny
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 15:34   #507
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Z Butter Cream jest coś nie tak. Na mojej szyi wybiła pomarańcza. Zaaplikowałam na pół twarzy - jest za ciemno, brzydko, wyglądam jak chora.
Dużo lepiej spisał się Creamy Natural - nie jest tak ciemny i pomarańczowy, na twarzy wygląda śmietankowo ale to nie jest to co daje mi Butter Cream AG, Neauty Golden Fair czy Lauress Subtle Gold Ethereal czy nawet Clair Golden 03.
Mam jeszcze Soft Dream ale odpuszczam, bo widać, że bedzie za ciemny.
Nie podoba mi się ta formuła, pyli strasznie, płaski mat. Ciekawe co bedzie za kilka godzin. Krycie jak dla mnie nie jest tak dobre jak AG bo tam mam dobrze dobrany kolor. Ciekawe jaki tutaj bym musiała celować... Vanilla delight może.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 15:40   #508
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
U mnie Butter Cream też wybija pomarańczą. Na razie całotwarzowe testy przeszły Dune i Dew Kiss i oba pasują, choć nieco lepiej leży DK(a stawiałam na Dune!). O ile kolory są świetne, a krycie niesamowite jak dla mnie, to formuła ... Szybko znika i daje efekt bardzo płaskiego matu(w przeciwieństwie do lekko satynowego Amilie), którego nie lubię bo sprawia, że wyglądam na zmęczoną i po powrocie ze szkoły wyglądam gorzej niż jakbym nic nie nałożyła. Spróbuję jeszcze jak się sprawują nałożone na mokro.
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Z Butter Cream jest coś nie tak. Na mojej szyi wybiła pomarańcza. Zaaplikowałam na pół twarzy - jest za ciemno, brzydko, wyglądam jak chora.
Dużo lepiej spisał się Creamy Natural - nie jest tak ciemny i pomarańczowy, na twarzy wygląda śmietankowo ale to nie jest to co daje mi Butter Cream AG, Neauty Golden Fair czy Lauress Subtle Gold Ethereal czy nawet Clair Golden 03.
Mam jeszcze Soft Dream ale odpuszczam, bo widać, że bedzie za ciemny.
Nie podoba mi się ta formuła, pyli strasznie, płaski mat. Ciekawe co bedzie za kilka godzin. Krycie jak dla mnie nie jest tak dobre jak AG bo tam mam dobrze dobrany kolor. Ciekawe jaki tutaj bym musiała celować... Vanilla delight może.
Czyli coś w tym jest. A myślałam, że to ja jakaś dziwna jestem
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 16:02   #509
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Czyli coś w tym jest. A myślałam, że to ja jakaś dziwna jestem
Testy z moim AG Butter Cream też wykazują różnice w kolorze. LB jest ciemniejszy. Zdecydowanie widać nawet w opakowaniu. Na szczęście mam tych proszków na kilka lat więc nie mam ciśnienia. tylko chrapka na Lucy i Chrimaluxe pozostaje.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 18:52   #510
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Zakończyłam dzisiaj testy i chyba jestem w mniejszości - jestem zadowolona
Ładnie trzymał mat - dla mnie nie był on płaski! A jestem chora, wyszłam na deszcz (a co ), spociłam się i nadal trwał (oczywiście się trochę obtarłam z tego wszystkiego). Pod koniec trochę zaczął dziwnie wyglądać przy nosie (coś a'la wysuszona skorupka), dość często mi się to zdarza przy matujących podkładach (i przy standardowych pudrach przy standardowym makijażu standardową kolorówką).
Zmyłam go specjalnie micelem, żeby zobaczyć czy jeszcze jest i był

Co do kolorów, które miałam dzisiaj: Lunar Falls i Sea Pearl. Nie do odróżnienia. Różnica była w momencie nakładania na pędzel - pędzel przy Lunarze miał żółty, trochę limonkowy odcień, przy Perle beżowy, ciepły. Na twarzy absolutnie bez różnicy, na waciku podobnie. Mama mówi, że część z Lunar była ciemniejsza od Sea. Warto zaznaczyć, że Pixie opisuje je jako 'pochodne' Antique Beige (muszę go chyba zresztą nałożyć Choć się boje).
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-19 20:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.