Problem z kolejnoscia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 22:44   #1
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877

Problem z kolejnoscia


Witam wszystkie Wizazanki bardzo serdecznie!! Mam nadzieje, ze na dobre forum napisalam posta, ale do rzeczy.

Mam cere naczynkowa, z przebarwieniami i czasami roznymi przykrosciami typu pryszcz, wagr itd.

Kupilam sobie masc acne derm, krem na naczynka Daxa, od jakiegos czasu juz uzywam (jak mi sie przypomni ;/) La Roche Posay Effaclar K i zarazilam sie maseczka aspirynowa.

Moj problem polega na tym jak, kiedy to stosowac, zeby sie nie pogryzlo ze soba i dalo efekt o jaki mi chodzi.

Krem Daxa jest na dzien i na noc. I teraz tak, stosuje go przed czy po nalozeniu acne dermu/effaclara? W jakich odstepach czasowych? A moze tak, ze raz Effaclar, raz Acne, a raz Dax? Jak to wszystko pogodzic?

Pozdrawiam cieplutko
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 23:39   #2
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Problem z kolejnoscia

Jeżeli stosujesz kwasy (AD, Effaclar K) to koniecznie musisz (!) stosować wysokie, stabilne filtry na dzień.
Radziłabym Ci nakładać dwie noce pod rzad Effaclar, jedna noc bez kwasów, potem dwie noce pod rząd Acne Derm i znowu jedna noc bez kwasów.
Albo na zmianę AD z Effaclarem.
Natomiast krem Daxa możesz używać na dzień pod filtry lub właśnie w te bezkwasowe noce
Maseczkę możesz stoswać 2 czy 3 razy w tygodniu, zależy jak będzie pasować Twojej cerze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 07:13   #3
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Problem z kolejnoscia

Dziekuje za porade

O filtrach wiem ze musze, jednak nie wiem jakie, a w chwili obecnej moj stan kasowy wynosi 0, wiec nawet po pobuszowaniu na forum nie stac mnie bedzie na jakikolwiek filtr ;/
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 11:18   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problem z kolejnoscia

Cytat:
Napisane przez evilcia
Dziekuje za porade

O filtrach wiem ze musze, jednak nie wiem jakie, a w chwili obecnej moj stan kasowy wynosi 0, wiec nawet po pobuszowaniu na forum nie stac mnie bedzie na jakikolwiek filtr ;/
Wvilciu, to wstrzymaj sie z kwasami dopóki nie uzbierasz na filtr. Sandija podkreslila, ze filt to absolutny mus i taka jest prawda. Wiem ze filt to spory wydatek, ale jest wart kazdej wydanej na niego złotówki.

Fotostabilne filtry to taki, ktore zawieraja mexoryl lub tinsorb (y). Szukaj ich w aptece w ofercie firm: avene, la roche posay, bioderma, vichy, iwostin, svr, nivea, loreal
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:03   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Problem z kolejnoscia

Cytat:
Napisane przez L_V
Fotostabilne filtry to taki, ktore zawieraja mexoryl lub tinsorb (y). Szukaj ich w aptece w ofercie firm: avene, la roche posay, bioderma, vichy, iwostin, svr, nivea, loreal
Nivea to już oczywiście nie w aptece, ale najwyższy dostępny filtr to SPF 30 - podejrzewam, że PPD będzie tu bardzo niskie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.