galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-11-10, 08:59   #31
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Laetitia Casta
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 5854ze5.jpg (73,1 KB, 30 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg casta3.jpg (70,2 KB, 24 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg index.jpg (42,9 KB, 39 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg laetitia054.jpg (34,7 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Laetitia-Casta-1600x1200-192kb-media-289-media-125652-1196224502.jpg (57,5 KB, 35 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Laetitia_Casta_e_Pura-786593.jpg (50,5 KB, 20 za³adowañ)

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2008-11-10 o 09:06
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 09:01   #32
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cindy Crawford
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Cindy%20Crawford-16.jpg (22,1 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Cindy_Crawford.jpg (23,6 KB, 36 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg cindycrawford1bg.jpg (106,6 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Cindy-Crawford-333.jpg (57,0 KB, 15 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg crawford3.jpg (18,0 KB, 27 za³adowañ)
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 09:04   #33
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Bianca Balti
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 00180m6fn.jpg (24,3 KB, 45 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Bianca_Balti.jpg (21,8 KB, 32 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg bianca-balti-visor-1.jpg (17,0 KB, 74 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg big_bianca_balti_10.jpg (25,3 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg bianca-balti.jpg (25,9 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg img.aspx.jpg (28,6 KB, 19 za³adowañ)
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 09:05   #34
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Ali Michael
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 106.jpg (16,7 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 120.jpg (18,3 KB, 11 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Ali michael.jpg (25,2 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg img71E72B17_CC7B_7F5B_39463126A8802319.jpg (24,4 KB, 20 za³adowañ)
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 09:59   #35
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 555
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

To wlasnie chcialam zauwazyc, ze wiekszosc modelek jest szatynkami. Pamietam nawet wywiad z jakas modelka, ktora mowila, ze tylko modelki o ugruntowanej pozycji moga przefarbowac sie na blond, bo tylko takim pozwala sie na 'nienaturalny look'
__________________

2004 - Boisz siê, ¿e ludzie z internetu odnajd± ciê w prawdziwym ¿yciu.

2014 - Boisz siê, ¿e ludzie z prawdziwego ¿ycia odnajd± ciê w internecie.



dezire jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 10:45   #36
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez dezire Poka¿ wiadomo¶æ
To wlasnie chcialam zauwazyc, ze wiekszosc modelek jest szatynkami. Pamietam nawet wywiad z jakas modelka, ktora mowila, ze tylko modelki o ugruntowanej pozycji moga przefarbowac sie na blond, bo tylko takim pozwala sie na 'nienaturalny look'
Rzeczywi¶cie. Jako¶ nie zwróci³am wcze¶niej na to uwagi

Nocniczku, oj tak. Szatynka ze z³ot± opalenizn± Ja niestety mogê sobie na takie po³±czenie pozwoliæ tylko latem, i to w drodze wyj±tku, bo mam p³ytko unaczynion± skórê i w rezultacie na twarzy jestem czerwona Dopiero po kilku dniach buzia br±zowieje. A zim±... có¿

Delave, dziêki za fotki Im wiêcej ich ogl±dam, tym bardziej przekonujê siê do swoich w³osów
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 14:44   #37
pani-jesieñ
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesieñ
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 429
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez Laity Poka¿ wiadomo¶æ
Nocniczku, oj tak. Szatynka ze z³ot± opalenizn± Ja niestety mogê sobie na takie po³±czenie pozwoliæ tylko latem, i to w drodze wyj±tku, bo mam p³ytko unaczynion± skórê i w rezultacie na twarzy jestem czerwona Dopiero po kilku dniach buzia br±zowieje. A zim±... có¿
A mo¿e by tak samoopalacz?

Cytat:
Delave, dziêki za fotki Im wiêcej ich ogl±dam, tym bardziej przekonujê siê do swoich w³osów
Zastanawiam siê, sk±d to przekonanie, ¿e szatyn jest nieciekawym kolorem w³osów... Mnie siê podoba, ja osobi¶cie zawsze uwa¿a³am, ¿e mam ³adny odcieñ, a jestem typow± szatynk±
__________________
Jeste¶!
pani-jesieñ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 15:41   #38
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez pani-jesieñ Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê, sk±d to przekonanie, ¿e szatyn jest nieciekawym kolorem w³osów... Mnie siê podoba, ja osobi¶cie zawsze uwa¿a³am, ¿e mam ³adny odcieñ, a jestem typow± szatynk±
eee tam, nie jestes typowa

najczesciej spotykany naturalny kolor to jasny popielaty, "mysi" braz, wyraznie chlodny, Twoj jest cieply i blizej mu do kasztanowego, mi sie tez bardzo podoba

a co do modelek-szatynek, tez zauwazylam, ze jest ich wiecej. zgaduje jakie moga byc powody:

-z tego co mi sie obilo o uszy, modelki powinny miec zdrowe wlosy, najlepiej naturalnego koloru, aby "przezyly" zabawy stylistow przed pokazem

-brazowowlosych kobiet z natury jest najwiecej w Europie, naturalnych, jasnych blondynek(dla mnie ciemny blond to jednak nie do konca blond) jest zdecydowanie mniej, czarnowlosych tez, nie wspominajac juz o rudzielcach
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 16:37   #39
pani-jesieñ
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesieñ
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 429
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
eee tam, nie jestes typowa
Sk±d ja wiedzia³am, ¿e siê odezwiesz? Typowa szatynka w sensie, ¿e moje w³osy nijak nie maj± odcienia blondu (choæ pewnie znalaz³by siê kto¶, kto by siê k³óci³ ), czerni, rudego - nie da siê mnie okre¶liæ inaczej ni¿ szatynka, o to mi chodzi³o
Z tym kasztanem to bym siê k³óci³a, niestety, ale i tak cieszê siê, ¿e Ci siê podoba

Dobra, EOT
__________________
Jeste¶!
pani-jesieñ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 21:13   #40
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez pani-jesieñ Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e by tak samoopalacz?
By³y ju¿ i takie podej¶cia, ale moja cudowna cera ¼le znosi wszelkie produkty br±zuj±ce. Wiêc ni ma wyj¶cia

Cytat:
Napisane przez pani-jesieñ Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê, sk±d to przekonanie, ¿e szatyn jest nieciekawym kolorem w³osów... Mnie siê podoba, ja osobi¶cie zawsze uwa¿a³am, ¿e mam ³adny odcieñ, a jestem typow± szatynk±
Nie tyle przekonanie o samym kolorze, co o moim wygl±dzie w nim w³a¶nie Jaka¶ taka rozmem³ana siê czujê i ma³o wyra¼na.
Ale póki co dba³o¶æ o kondycjê w³osów i satysfakcja z braku odrostów bior± górê
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 22:27   #41
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

No ja mam to samo. Czujê siê taka...ma³o wyrazista. Chocia¿ jak ogl±dam te zdjêcia to tak co¶ mi podszeptuje, ¿e natura przecie¿ g³upia jednak nie jest.. No i mam jasn± skórê, z³ocist± szatynk± nigdy nie bêdê. na moim piedestale urodowym zazwyczaj± stoj± b±dz królewny ¶nie¿ki, b±dz blade rudzielce b±dz anielskie blondynki. Przekona³am siê jednak, ¿e ca³kowita próba "przemalowania siebie" na kogo¶ innego na d³u¿sz± metê siê nie op³aca. Chyba najlepiej zawsze wygl±da³am we w³osach trochê ja¶niejszych lub trochê ciemniejszych od mojego naturalnego. Dziewczyny, jak wycisn±æ z naszych w³osów to co najlepsze? Macie pomys³ jak np wyz³ociæ w³osy?? s³ysza³am o zposobie z ³uskami cebuli ale to troszkê pracoch³onne jest..
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 23:00   #42
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 233
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
haha

jak ktos bedzie mial czelnosc nazwac Cie szatynk±, to strzelaj focha i wyzywaj od daltonistow, bo ¿e¶ blondyna przecie skradnij z drogerii palete probek farb i udowadniaj niedouczonym, ze sie nie znaja

moze Tulip tez sie zalapie, chociazby na ciemna blondyne:P
Cytat:
Napisane przez pani-jesieñ Poka¿ wiadomo¶æ
A Ty, Wiosenko, to jeste¶ istna albinoska w takim razie

Trzeba u¶wiadomiæ nasz± Tulipankê, bo ¿yje biedactwo w b³êdnym przekonaniu
B³±dzicie biedne istoty Jestem ruda i jestem jesieni± - TYPOW¡. Ze srebrnawym po³yskiem na w³osach, ¿eby siê bardziej wyró¿niaæ i mocniej odczuæ swoj± wyj±tkowo¶æ. Jestem taka niepowtarzalna!!! Jak mi dobrze...

/koniec oftopu/
tulipanna. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-10, 23:20   #43
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 3 355
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

fajny w±tek

Swoj± drog±, ostatnio sama zaczê³am siê zastanawiaæ czy brunetka ze mnie, czy szatynka.
Jako ma³e dziecko by³am blondynk±, pó¼niej do¶æ szybko mi w³osy ¶ciemnia³y. Najciemniejsze mia³am pod koniec postawowki chyba Ci±gle by³am przekonana, ze mam ciemnobr±zowe w³osy (nawet tak mam wpisane w profilu:P) ale ostatnio w rozmowie z kole¿ankami o w³osach zgodnie stwierdzi³y, ¿e mam jasny br±z (fakt, zawsze mia³am trochê ja¶niejsze w³osy od naprawdê ciemnych br±zów, w lecie baardzo ja¶nia³y), a teraz ju sama nie wiem W ka¿dym ¶wietle inaczej

A co do szatynek- ostatnio szatyn mi siê naprawdê podoba, szczególnie w wydaniu tej aktorki, jest taka naturalna, ten kolor baardzo do niej pasuje
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg MAZ2598_00009_51814e.jpg (9,1 KB, 133 za³adowañ)
mila17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 00:05   #44
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Noc(nik) nie bêdziesz mi pisaæ, do jakiego mam w±tku zagl±daæ a do jakiego nie.
Nie napisa³am, ¿e to "g³upi" w±tek, jak to okre¶li³a¶, wiêc nie wmawiaj mi czego¶, czego nie napisa³am.
Trzeba znaæ siê na kolorystyce, bo to nie s± tylko kolory farb a ca³a bogata paleta kolorystyczna, któr± tak samo stosuje siê do naturalnych w³osów jak i farbowanych. Blond to nietylko biele i ¿ó³cie na g³owie, pisz±c tak kolokwialnie.
Tu macie jasny br±z-zdjêcie próbnik z farb±, ale stosuje siê takie oznaczenia równie¿ do w³osów niefarbowanych.
Westchnê³am sobie pisz±c poprzedni post a ty-jak siê zachowa³a¶, to brak s³ów..., nie bêdê tego komentowaæ.
Tu macie jasny br±z naturalny zdjêcie 5N
Ciemny blond popielaty-6A
¦redni blond popielaty-7A
Jasny blond naturalnie popielaty-8nA
Bardzo jasny blond popielaty-9A
Wszystkie odcienie s± z gamy popielatej

Jeszcze trochê i bardzo jasne blondy bêdzie uwa¿aæ za jasne br±zy...
Kolorystykê strosujê siê nietylko do w³osów farbowanych, ale i do naturalnych!
Tu macie jeszcze czarny kolor-2N naturalnie czarny

Szatynka-to dziewczyna od jasnego br±zu-zdjêcie pierwsze do ¶redniego br±zy
A brunetka- to od ciemnego br±zu do czerni
Blondynka od albinoskiego blondu do ciemnego blondu-ciemny blond macie na zdjêciu zaznczony jako 6A
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 5N.jpg (10,4 KB, 29 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 6A.jpg (12,7 KB, 55 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 7A.jpg (15,3 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 8NA.jpg (11,5 KB, 58 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 9A.jpg (16,4 KB, 55 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2N.jpg (10,0 KB, 15 za³adowañ)

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-11-11 o 00:19 Powód: dopisek
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 01:07   #45
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Delave rozumiem Twoj problem, ale Ty masz troche eteryczna urode, w tym Twoj urok, nie traktuj tego jako wade

jak czujesz sie malo wyrazista to skup sie na brwiach, wiem co mowie. dobry ksztalt i kolor(henna lub codzienne malowanie cieniem) czesto moga zdzialac cuda, rzesy henna tez mozna zafarbowac, nawet jesli uzywasz tuszu na codzien, tusz czesto nie chwyta tych mniejszych wloskow.

a co do koloru: niesmiertelny rumianek, brazowe wlosy tez troche wyzloci. miodu tez moznaby sprobowac, zajrzyj do watku o naturalnych metodach zmiany koloru

Johnw57 z calym szacunkiem, ale odbior kolorow to rzecz baaardzo subiektywna, nie probuj nam wmowic, ze sie nie znamy. to co glosisz, wymyslil jakis czlowiek, subiektywnie oceniajac kolory, to nie jest prawo Archimedesa czy inne prawo fizyczne, cos czemu nie mozna zaprzeczyc nie majac argumentow.

to tak jakbys sie klocila, ze dziewczyna xyz jest piekniejsza od zyx i kazdy ma w to wierzyc, albo, ze jakas potrawa jest najsmaczniejsza na swiecie.

tego nie da sie zmierzyc czy zwazyc.

projektanci i stylisci niby znaja sie na rzeczy, ale jak czasem widze ciuchy, ktore tworza lub buduja czyi¶ wizerunek, to nie wiem czy sie zaczac smiac czy plakac. zawsze jest szansa, ze to ja sie nie znam i jestem tzw. bezgusciem. ale jezeli 93773459375 osob mysli tak jak ja, to cos w tym musi byc...

dla mnie kolory, ktore wkleilas nawet nie staly kolo blondow, najjasniejszy kolor, ktory wkleilas dla mnie jest bardzo ciemnym blondem/jasnym brazem

wiem jakie jest nazewnictwo fryzjerskie, ale nie sadzilam, ze ktos spoza branzy, nie pracujacy jako fryzjer-stylista, moze uzywac go na codzien, w normalnych sytuacjach typu

-"jak wygladala ta dziewczyna?"
- blondynka
...
-zarty sobie robisz? przeciez ona miala prawie czarne wlosy"

mysle, ze conajmniej 90% zwyczajnych ludzi, nie-fryzjerow zareagowalaby podobnie, gdyby ktos probowal wmowic im, ze nie znaja sie na kolorach wlosow.

nie probuj przekonywac Wizazanek, ze nie maja racji, bo to sie nie uda, jestem tego pewna, ale skoro czujesz potrzebe nawracania innych, to rob jak uwazasz...

dorzucam fotki slicznych brazow wg mnie
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg mril2.jpg (31,3 KB, 101 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg mr1.jpg (42,3 KB, 87 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg km1.jpg (29,0 KB, 114 za³adowañ)

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-11-11 o 01:08
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 01:41   #46
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Delave rozumiem Twoj problem, ale Ty masz troche eteryczna urode, w tym Twoj urok, nie traktuj tego jako wade

jak czujesz sie malo wyrazista to skup sie na brwiach, wiem co mowie. dobry ksztalt i kolor(henna lub codzienne malowanie cieniem) czesto moga zdzialac cuda, rzesy henna tez mozna zafarbowac, nawet jesli uzywasz tuszu na codzien, tusz czesto nie chwyta tych mniejszych wloskow.

a co do koloru: niesmiertelny rumianek, brazowe wlosy tez troche wyzloci. miodu tez moznaby sprobowac, zajrzyj do watku o naturalnych metodach zmiany koloru
Oprawê mam ca³kiem ciemn± ale rzeczywi¶cie,kszta³t trzeba wyregulowaæ, daje on wiêcej wyrazisto¶ci oku. W³a¶nie siedzê z miodkiem na g³owie a rumianek ju¿ zakupiony , zastanawiam siê czy p³ukanka sklepowa wyz³acaj±ca da jaki¶ efekt na moich w³osach.


Co do k³ótni kolorystycznej to zawsze bawi± mnie oznaczenia na farbach, ja jako¶ nie przenoszê tego do ¿ycia codzinnego . Nie mówiê np, ¿e mój sweterek jest jasno br±zowy gdy tak naprawdê jest to niemal czerñ , to tak jakbym powiedzia³a, ¿e niebo w nocy jest b³êkitne :/. Ostatnio mówi siê tak¿e, ¿e blondynki za pare lat wygin±, gdyby to by³a dla naukowców, antropologów, genetyków paleta obowi±zuj±ca wed³ug johnw57 to wtedy powiedziliby, ¿e blondynki maj± siê ca³kiem dobrze i bêdzie ich coraz wiêcej . Je¶li umówisz siê na randkê w ciemn± i okre¶lisz siebie jako blondynka a jeste¶ ciemn± blondynk± to wtedy zarêczam, ch³opak bêdzie baaaardzo mocno zdziwion
Nie negujê absolutnie tego, ¿e rzeczywi¶cie wed³ug wiêkszo¶ci palet farb jest w³a¶nie taka tendencja, by nazywaæ szatynki blondynkami, to jednak my¶lê, ¿e w do naszego "codzinnego" postrzegania kolorów ma siê to nijak.

I naprawdê johnw57, nie obra¿aj siê. My ca³kowicie zdajemy sobie sprawê z jak to jest z nazewnictwem kolorów w przemy¶le kosmetycznym
Nie ma co strugaæ wszechwiedz±cego kolorystecznego autorytetu moralnego, bo opanowanie alfabetu spektrum kolorów jakiej¶ firmy kosmetycznej nie czyni z nikogo mistza w rzadnej dziedzinie, naprawdê, trochê pokory czasem siê przydaje...
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 02:04   #47
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Truskawkowawiosno, ten naja¶niejszy kolor to bardzo jasny blond popielaty i zapewniam Ciê, ¿e jest bardzo jasnym blondem, bo mia³am go na g³owie i wiele osób mówi³o mi "¦liczny bardzo jasny blond".
Ten jasny blond popielaty 8A-mia³a moja Mama- ka¿dy by³ zachwycony, ¿e Mama ma tak piekny jasny bllond a nie jakiego¶ tlenieñca w postaci bia³ych w³osów, chocia¿ niektórym jest bardzo ³adnie w bieli.
To nie s± wymy¶lone kolory przez jakiego¶ stylistê, ale ogólne kolorystyczne zasady.
Wiem, ¿e dla niektórych blond to biel-a blond niejedno ma imiê i jest to przykre, ¿e wiele osób jest takimi igntoratami kolorystycznymi. Wiem, co piszê, bo kolorystyka by³a kiedy¶ jedn± z moich wielu, wielu pasji, wiêc znam siê na tym, co piszê.
Ja mam naturalny jasny blond, który jak nie ma o¶wietlenia-wiadomo ciemnieje, bo ka¿demu ciemniej± w³osy jak nie maj± ¶wiat³a. Mój kolor jasno¶ci to 8, czyli na jasno¶æ jest taki sam jak zdjêcie nr 4 tylko, ¿e moje w³osy s± ch³odniejsze, o srebrzystym blasku, który na s³oñcu przyjmuje srebrzysto-s³oneczny refleks i mocno rozja¶nia siê. Na taki kolor k³adê casting ¦wietlisty blond-nr 900 i wychodzi mi taki efekt, jaki powinnam osi±gn±æ na kolor wyj¶ciowy jasny blond. W efekcie wychodzi mi bardzo jasny blond-efekt jaki przedstawiony jest na tym szaponie i jak na próbniku.
Kiedy¶ znajomi -jak jeszcze nie farbowa³am w³osów na ja¶niejsze odcienie- jak by³am w ciemniejszym odcieniu-mówili do mnie "o jakie masz piêkne ciemnawe w³osy" a jak widzieli mnie w dzieñ nawet pochmurny by³o wielkie zdziwienie, "jakie masz jasne w³osy! To niemo¿liwe farbowa³a¶!" A ja nie farowa³am jeszcze, ale ciemniejsze pomieszczenie przyciemnia kolor, w dzieñ nawet pochmurny widaæ ju¿ jasne w³osy.
Na mój kolor w³osów jasny blond-zaznczam, ¿e mam poziom 8 (to jest 4 zdjêcie, tylko o wiele ch³odniejsze) na³o¿y³am kiedy¶ kolor br±z to by³a henna. Hennê t± k³ad³am na mój nturalny jasny blond-wtedy nie zna³am siê na kolorystyce-by³o to wiele wiele lat temu- i uzyska³am po tej hennie kolor czerwieni. Szczê¶cie w nieszczê¶ciu, ¿e bardzo szybko pozby³am siê tej czerwieni z g³owy a na hennie wyra¼nie anpisane by³o-nie stosowaæ na w³osy rozja¶niane na blond i nie stosowaæ do w³osów koloru jasnego naturalnego blondu.
Jak k³adê farby nierozja¶niaj±ce w kolorze bardzo jasny blond-otrzymujê kolor taki jaki jest na opakowaniu. Jak k³adê na w³osy superjasne blondy-bez uprzedniej dekoloryzacji otrzymujê blond taki jaki jest na opakowaniu a wiêc superjasny.
Blondy maj± niejedno imiê-zaczynaj± siê od ciemnego blondu, ¶redniego blondu, jasnego blondu, bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo bardzo jasnego blondu koñcz±c na bardzo bardzo bardzo bardzo jasnym blonzie, który nazywany jest platina blond. A platyny-to nie s± bia³e w³osy. Platyny mog± byæ ciep³e i zimne, ale wystarczy, bo nie o tym jest w±tek.
Moi obecni znajomi wiedz±, ¿e jestem naturaln± jasn± blondynk±-poziom jasno¶ci moje 4 zdjêcie.
Opalam siê na czerwieñ indiañsk±, po ca³ych wakacjach mam kolor bardzo jasnego z³ota opalenizny, absoutnie nie opalam siê na kolor br±zu. Jest to wyra¼ny kolor z³ota i to bardzo jasnego. Z poparzeniami mimo wysokich i dobrych filtrów mêczê siê 7 dni:/
Po pierwszym miesi±cu opalania jestem opalona na kolor ciep³ej ko¶ci s³oniowej, ten kolor staje siê woskowy a na sam koniec bardzo jasnego z³ota.
Od opalania mam sporo pieprzyków w kolorze be¿u.
Kolor oczy-orzechowy z zielonym blaskiem i niebieskimi obwódkami.
Jak by³am ma³ym dzieckiem mia³am na g³owie odcieñ platyny s³onecznej.
Wiêc jestem blondynk±.
A jak tak bardzo nie znacie siê na kolorach-to polecam poczytaæ ciekawe opracowania.
Noc(nik)-zajrzyj sobie do Wikiepedii-na pocz±tek i wpisz s³owo blondyn/blondynka-to zobaczysz, ¿e blondyni to osoby od albinoskiego blondu do ciemnego blondu i mo¿e wtedy nie bêdziesz pisaæ g³upot, ¿e ciemna blondynka to szatynka-to nieporozumienie.

Truskawkowawiosno, niektórzy styli¶ci faktycznie s± do bani-szczególnie polscy styli¶ci-zobacz proszê, jak ubierali Magdê Mo³ek-¶liczn± dziewczynê paprali tym okropnym makija¿em, nieciekawymi ciuchami, paskudn± fryzurk±. Ale nie zgadzam siê, ¿e styli¶ci to ludzie nie znaj±cy siê na fajnych rzeczach-zobacz stylistów gwiazd- takich jak Beyonce, Jeissiaca Alba, Catherine Deneuve (jako m³oda dziewczyna), Marlyn Monrooe jako platynowa blond piêkno¶æ, Monicê Belluci, etc. Nie napiszesz mi, ¿e styli¶ci tych gwizad s± kiepscy, bo nie uwierzê w to.
Poza tym, ¶wiatowi designerzy -chocia¿ nie wszystko maj± extra tak samo niektóre ciuch i dodatki maj± extra.
A poza tym, tak na marginesie to stylista to nie kolorysta.
Du¿o osób nie zna siê nakolorach-dla nich biele o to blondy i koniec a tak nie jest.
Jak mia³yby¶cie wy racjê, to na próbnikach z kolrkami w³osów by³by inne okre¶lenia kolorów-czyli takie jakie wy okre¶lacie a jednak na wszystkich próbnikach s± podobne okre¶lenia kolorów. Stad wynika, ¿e jak mylicie siê z nawami kolorów, to przyjmicie ogólne zasady a nie soje "widzimisie", pisz±c kolokwialnie.

Delave, nie mam zamiaru z wami siê k³óciæ. Nie opanowa³am zasad kolorystycznej jednej firmy a podkre¶lam to jeszcze raz-kolorystyka by³a kiedy¶ moj± wielk± pasj±.
Wiele widzia³am, wiele dowiedzia³am siê a znam kolorystykê, bo niejeden kolor na g³owie mia³am z profesjonalnych farb, szamponów koloryzuj±cych, farb z marketu-Loreale-oczywi¶cie wszystkie blond. I bardzo wiele obserwowa³am, jabym nie zna³a siê na tym, co piszê, to logiczne nie pisa³abym tego.
Czy ty oszala³a¶-pisz±c o prawdziwej kolorystyce, pisa³am jakie kolory i odcienie, jak nazywaj± siê a typ piszesz o "pokorze" (?!)
Co to mia³o znaczyæ?!
To ju¿ za du¿o!
A tak poza tym, mój ch³opak zawsze mi mówi³, ¿e mam jasny blond a ja go nie chcia³am s³uchaæ, by³o to wiele lat temy,sam mi mówi³, ¿e nie mo¿na byæ ignorantk± w dziedzinie kolorystyki. Wie doskonale, ¿e jasny blond wcale nie jest tak jasny jak wskazuje jego nazwa.
I wiesz, koledzy widzieli, ¿e mam jasny blond, wiêc jak oni znaj± siê na kolorach, to mo¿e wy jeste¶cie daltonistkami (?)
Moi koledzy sami prawid³owo okre¶laj± swój kolor w³osów a widzê, ¿e to wy macie z tym problem (?)
A Poza tym, jak dla ciebie poziom 6A -ciemny blond-to czarne, to wybierz siê do okulisty, bo czarny kolor to zdjêcie ostatnie. Widaæ, ¿e musisz mieæ du¿± wadê wzroku. Potraktuj to proszê jako radê.
Blodynki czy blondyni czy wygin± czy te¿ nie, s³ysza³am wiele opinii, ale na pewno ten gen bêdzie zanikaæ, bo jasny gen zawsze przejmie ten ciemny gen.
Aby urodziæ siê jasnow³osym-to oboje z rodziców musz± mieæ gen jasnych wlosów, tak samo jest z jasnymi oczami, aby je odziedziczyæ rodzice musz± mieæ jasne oczy, czyli tak zwane ma³e aa-allele.
Bo du¿e A-to kolor ciemny, który jakpo³±czy siê z ma³ym a-kolor jasny w efekcie kolor oczy bêdzie Aa-czyli ¶redni kolor, to w wielkim skrócie o genetyce, aczkolwiek w mojej Rodzinie jest kuzyn, który ma platynowy blond, opla siê jak ja na czerwieñ, ma bardzo jasne oczy a jego rodzice to ciemnow³osi ju¿ bruneci-bo maj± kolor w³osów ju¿ ciemny br±z. Wiêc to te¿ nie zawsze sprawdza siê.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-11-11 o 02:28 Powód: dopisek
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 02:39   #48
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!


na szczêscie kobieta nie mo¿e byæ daltonistk± ,co, skoro tak znasz siê na genetyce powinna¶ dooskonale wiedziec ale przecie¿ nie bêdê poprawiaæ takiej znakomito¶ci jak Ty.
nawet nie chce mi siê komentowaæ tego co piszesz, powtórze, trochê pokory by Ci siê przyda³o

Aha,i pogratulowaæ kolegów,wiêkszo¶æ moich potrafi powiedzieæ ¿e dziewczyna jasne b±dz ciemne w³osy,

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2008-11-11 o 02:41
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 09:29   #49
pani-jesieñ
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesieñ
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 429
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

U okulisty by³am w pi±tek, wiêc chyba mój monitor przek³amuje kolory, skoro zamiast ¶redniego blondu widzê bardzo ciemny br±z
johnw57, mo¿e mnie u¶wiadomisz, jaki mam kolor w³osów? Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii

Ja uwa¿am, ¿e jestem szatynk±, wiêc zdjêcie moich w³osów pasuje do tego w±tku
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0072.jpg (65,9 KB, 406 za³adowañ)
__________________
Jeste¶!

Edytowane przez pani-jesieñ
Czas edycji: 2008-11-11 o 09:31
pani-jesieñ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 09:45   #50
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Pani-jesieñ jak to??naprawdê nie widzisz,¿e Twój bardzo jasny blond promienieje srebrzyst± po¶wiat±??Ignorantka...
A tak napowa¿nie masz bardzo ³adny ciep³y br±z, dla mnie (wybacz, jestem daltonistk± i mogê siê myliæ) to taki ciemny z³ocisty kasztan. Absolutnie nie nazwa³abym tego koloru niewyra¼nym czy md³ym. Twoje w³osy wygl±daj± na ca³kiem grube i zadbane, pogratulowaæ
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 09:46   #51
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 3 355
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez pani-jesieñ Poka¿ wiadomo¶æ
U okulisty by³am w pi±tek, wiêc chyba mój monitor przek³amuje kolory, skoro zamiast ¶redniego blondu widzê bardzo ciemny br±z
johnw57, mo¿e mnie u¶wiadomisz, jaki mam kolor w³osów? Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii

Ja uwa¿am, ¿e jestem szatynk±, wiêc zdjêcie moich w³osów pasuje do tego w±tku
¶liczny szatyn, a jakie w³osy l¶ni±ce!

Ja nie wiem czy szatynka czy brunetka ze mnie, w ka¿dym razie szatyn coraz bardziej mi siê podoba
mila17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 09:51   #52
pani-jesieñ
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesieñ
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 429
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez Delave Poka¿ wiadomo¶æ
Pani-jesieñ jak to??naprawdê nie widzisz,¿e Twój bardzo jasny blond promienieje srebrzyst± po¶wiat±??Ignorantka...
A tak napowa¿nie masz bardzo ³adny ciep³y br±z, dla mnie (wybacz, jestem daltonistk± i mogê siê myliæ) to taki ciemny z³ocisty kasztan. Absolutnie nie nazwa³abym tego koloru niewyra¼nym czy md³ym. Twoje w³osy wygl±daj± na ca³kiem grube i zadbane, pogratulowaæ
A, dziêkujê, dziêkujê Niestety, one tylko wygl±daj± na ca³kiem grube na tym zdjêciu, w rzeczywisto¶ci s± cienkie i delikatne
__________________
Jeste¶!
pani-jesieñ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 10:38   #53
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 233
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
Truskawkowawiosno, ten naja¶niejszy kolor to bardzo jasny blond popielaty i zapewniam Ciê, ¿e jest bardzo jasnym blondem, bo mia³am go na g³owie i wiele osób mówi³o mi "¦liczny bardzo jasny blond".
Ten jasny blond popielaty 8A-mia³a moja Mama- ka¿dy by³ zachwycony, ¿e Mama ma tak piekny jasny bllond a nie jakiego¶ tlenieñca w postaci bia³ych w³osów, chocia¿ niektórym jest bardzo ³adnie w bieli.
To nie s± wymy¶lone kolory przez jakiego¶ stylistê, ale ogólne kolorystyczne zasady.
Wiem, ¿e dla niektórych blond to biel-a blond niejedno ma imiê i jest to przykre, ¿e wiele osób jest takimi igntoratami kolorystycznymi. Wiem, co piszê, bo kolorystyka by³a kiedy¶ jedn± z moich wielu, wielu pasji, wiêc znam siê na tym, co piszê.
Ja mam naturalny jasny blond, który jak nie ma o¶wietlenia-wiadomo ciemnieje, bo ka¿demu ciemniej± w³osy jak nie maj± ¶wiat³a. Mój kolor jasno¶ci to 8, czyli na jasno¶æ jest taki sam jak zdjêcie nr 4 tylko, ¿e moje w³osy s± ch³odniejsze, o srebrzystym blasku, który na s³oñcu przyjmuje srebrzysto-s³oneczny refleks i mocno rozja¶nia siê. Na taki kolor k³adê casting ¦wietlisty blond-nr 900 i wychodzi mi taki efekt, jaki powinnam osi±gn±æ na kolor wyj¶ciowy jasny blond. W efekcie wychodzi mi bardzo jasny blond-efekt jaki przedstawiony jest na tym szaponie i jak na próbniku.
Kiedy¶ znajomi -jak jeszcze nie farbowa³am w³osów na ja¶niejsze odcienie- jak by³am w ciemniejszym odcieniu-mówili do mnie "o jakie masz piêkne ciemnawe w³osy" a jak widzieli mnie w dzieñ nawet pochmurny by³o wielkie zdziwienie, "jakie masz jasne w³osy! To niemo¿liwe farbowa³a¶!" A ja nie farowa³am jeszcze, ale ciemniejsze pomieszczenie przyciemnia kolor, w dzieñ nawet pochmurny widaæ ju¿ jasne w³osy.
Na mój kolor w³osów jasny blond-zaznczam, ¿e mam poziom 8 (to jest 4 zdjêcie, tylko o wiele ch³odniejsze) na³o¿y³am kiedy¶ kolor br±z to by³a henna. Hennê t± k³ad³am na mój nturalny jasny blond-wtedy nie zna³am siê na kolorystyce-by³o to wiele wiele lat temu- i uzyska³am po tej hennie kolor czerwieni. Szczê¶cie w nieszczê¶ciu, ¿e bardzo szybko pozby³am siê tej czerwieni z g³owy a na hennie wyra¼nie anpisane by³o-nie stosowaæ na w³osy rozja¶niane na blond i nie stosowaæ do w³osów koloru jasnego naturalnego blondu.
Jak k³adê farby nierozja¶niaj±ce w kolorze bardzo jasny blond-otrzymujê kolor taki jaki jest na opakowaniu. Jak k³adê na w³osy superjasne blondy-bez uprzedniej dekoloryzacji otrzymujê blond taki jaki jest na opakowaniu a wiêc superjasny.
Blondy maj± niejedno imiê-zaczynaj± siê od ciemnego blondu, ¶redniego blondu, jasnego blondu, bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo bardzo jasnego blondu koñcz±c na bardzo bardzo bardzo bardzo jasnym blonzie, który nazywany jest platina blond. A platyny-to nie s± bia³e w³osy. Platyny mog± byæ ciep³e i zimne, ale wystarczy, bo nie o tym jest w±tek.
Moi obecni znajomi wiedz±, ¿e jestem naturaln± jasn± blondynk±-poziom jasno¶ci moje 4 zdjêcie.
Opalam siê na czerwieñ indiañsk±, po ca³ych wakacjach mam kolor bardzo jasnego z³ota opalenizny, absoutnie nie opalam siê na kolor br±zu. Jest to wyra¼ny kolor z³ota i to bardzo jasnego. Z poparzeniami mimo wysokich i dobrych filtrów mêczê siê 7 dni:/
Po pierwszym miesi±cu opalania jestem opalona na kolor ciep³ej ko¶ci s³oniowej, ten kolor staje siê woskowy a na sam koniec bardzo jasnego z³ota.
Od opalania mam sporo pieprzyków w kolorze be¿u.
Kolor oczy-orzechowy z zielonym blaskiem i niebieskimi obwódkami.
Jak by³am ma³ym dzieckiem mia³am na g³owie odcieñ platyny s³onecznej.
Wiêc jestem blondynk±.
A jak tak bardzo nie znacie siê na kolorach-to polecam poczytaæ ciekawe opracowania.
Noc(nik)-zajrzyj sobie do Wikiepedii-na pocz±tek i wpisz s³owo blondyn/blondynka-to zobaczysz, ¿e blondyni to osoby od albinoskiego blondu do ciemnego blondu i mo¿e wtedy nie bêdziesz pisaæ g³upot, ¿e ciemna blondynka to szatynka-to nieporozumienie.

Truskawkowawiosno, niektórzy styli¶ci faktycznie s± do bani-szczególnie polscy styli¶ci-zobacz proszê, jak ubierali Magdê Mo³ek-¶liczn± dziewczynê paprali tym okropnym makija¿em, nieciekawymi ciuchami, paskudn± fryzurk±. Ale nie zgadzam siê, ¿e styli¶ci to ludzie nie znaj±cy siê na fajnych rzeczach-zobacz stylistów gwiazd- takich jak Beyonce, Jeissiaca Alba, Catherine Deneuve (jako m³oda dziewczyna), Marlyn Monrooe jako platynowa blond piêkno¶æ, Monicê Belluci, etc. Nie napiszesz mi, ¿e styli¶ci tych gwizad s± kiepscy, bo nie uwierzê w to.
Poza tym, ¶wiatowi designerzy -chocia¿ nie wszystko maj± extra tak samo niektóre ciuch i dodatki maj± extra.
A poza tym, tak na marginesie to stylista to nie kolorysta.
Du¿o osób nie zna siê nakolorach-dla nich biele o to blondy i koniec a tak nie jest.
Jak mia³yby¶cie wy racjê, to na próbnikach z kolrkami w³osów by³by inne okre¶lenia kolorów-czyli takie jakie wy okre¶lacie a jednak na wszystkich próbnikach s± podobne okre¶lenia kolorów. Stad wynika, ¿e jak mylicie siê z nawami kolorów, to przyjmicie ogólne zasady a nie soje "widzimisie", pisz±c kolokwialnie.

Delave, nie mam zamiaru z wami siê k³óciæ. Nie opanowa³am zasad kolorystycznej jednej firmy a podkre¶lam to jeszcze raz-kolorystyka by³a kiedy¶ moj± wielk± pasj±.
Wiele widzia³am, wiele dowiedzia³am siê a znam kolorystykê, bo niejeden kolor na g³owie mia³am z profesjonalnych farb, szamponów koloryzuj±cych, farb z marketu-Loreale-oczywi¶cie wszystkie blond. I bardzo wiele obserwowa³am, jabym nie zna³a siê na tym, co piszê, to logiczne nie pisa³abym tego.
Czy ty oszala³a¶-pisz±c o prawdziwej kolorystyce, pisa³am jakie kolory i odcienie, jak nazywaj± siê a typ piszesz o "pokorze" (?!)
Co to mia³o znaczyæ?!
To ju¿ za du¿o!
A tak poza tym, mój ch³opak zawsze mi mówi³, ¿e mam jasny blond a ja go nie chcia³am s³uchaæ, by³o to wiele lat temy,sam mi mówi³, ¿e nie mo¿na byæ ignorantk± w dziedzinie kolorystyki. Wie doskonale, ¿e jasny blond wcale nie jest tak jasny jak wskazuje jego nazwa.
I wiesz, koledzy widzieli, ¿e mam jasny blond, wiêc jak oni znaj± siê na kolorach, to mo¿e wy jeste¶cie daltonistkami (?)
Moi koledzy sami prawid³owo okre¶laj± swój kolor w³osów a widzê, ¿e to wy macie z tym problem (?)
A Poza tym, jak dla ciebie poziom 6A -ciemny blond-to czarne, to wybierz siê do okulisty, bo czarny kolor to zdjêcie ostatnie. Widaæ, ¿e musisz mieæ du¿± wadê wzroku. Potraktuj to proszê jako radê.
Blodynki czy blondyni czy wygin± czy te¿ nie, s³ysza³am wiele opinii, ale na pewno ten gen bêdzie zanikaæ, bo jasny gen zawsze przejmie ten ciemny gen.
Aby urodziæ siê jasnow³osym-to oboje z rodziców musz± mieæ gen jasnych wlosów, tak samo jest z jasnymi oczami, aby je odziedziczyæ rodzice musz± mieæ jasne oczy, czyli tak zwane ma³e aa-allele.
Bo du¿e A-to kolor ciemny, który jakpo³±czy siê z ma³ym a-kolor jasny w efekcie kolor oczy bêdzie Aa-czyli ¶redni kolor, to w wielkim skrócie o genetyce, aczkolwiek w mojej Rodzinie jest kuzyn, który ma platynowy blond, opla siê jak ja na czerwieñ, ma bardzo jasne oczy a jego rodzice to ciemnow³osi ju¿ bruneci-bo maj± kolor w³osów ju¿ ciemny br±z. Wiêc to te¿ nie zawsze sprawdza siê.
Co za be³kot


Cytat:
Napisane przez pani-jesieñ Poka¿ wiadomo¶æ
U okulisty by³am w pi±tek, wiêc chyba mój monitor przek³amuje kolory, skoro zamiast ¶redniego blondu widzê bardzo ciemny br±z
johnw57, mo¿e mnie u¶wiadomisz, jaki mam kolor w³osów? Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii

Ja uwa¿am, ¿e jestem szatynk±, wiêc zdjêcie moich w³osów pasuje do tego w±tku
Piêkny, jasny, srebrzysto(!) - z³ocisty(!) blondzik. Mua, mua, muaaaaaaaa
tulipanna. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 11:10   #54
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Poka¿ wiadomo¶æ
Co za be³kot
Dok³adnie to samo pomy¶la³am.

A teoria "bardzo, bardzo, bardzo..." naci±gana
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 11:15   #55
pani-jesieñ
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesieñ
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 429
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez mila17 Poka¿ wiadomo¶æ
¶liczny szatyn, a jakie w³osy l¶ni±ce!
Dziêkujê

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Poka¿ wiadomo¶æ
Piêkny, jasny, srebrzysto(!) - z³ocisty(!) blondzik. Mua, mua, muaaaaaaaa
A mój T¯ twierdzi, ¿e nie lubi blondynek, widocznie k³amie, skoro zwi±za³ siê z tak±, ju¿ ja mu dam!

"Ja mam naturalny jasny blond, który jak nie ma o¶wietlenia-wiadomo ciemnieje, bo ka¿demu ciemniej± w³osy jak nie maj± ¶wiat³a. (...) A ja nie farowa³am jeszcze, ale ciemniejsze pomieszczenie przyciemnia kolor, w dzieñ nawet pochmurny widaæ ju¿ jasne w³osy."

johnw57 -> Noc± wszystkie koty s± czarne, nie wiem, po co to tak podkre¶lasz...

Poza tym - na pewno kolor w³osów i oczu jest warunkowany jednogenowo? To tak à propos Twojej wypowiedzi w temacie genetyki.
__________________
Jeste¶!

Edytowane przez pani-jesieñ
Czas edycji: 2008-11-11 o 11:27 Powód: dopisek
pani-jesieñ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 12:55   #56
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 806
GG do jenny87
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
Truskawkowawiosno, ten naja¶niejszy kolor to bardzo jasny blond popielaty i zapewniam Ciê, ¿e jest bardzo jasnym blondem, bo mia³am go na g³owie i wiele osób mówi³o mi "¦liczny bardzo jasny blond".
Ten jasny blond popielaty 8A-mia³a moja Mama- ka¿dy by³ zachwycony, ¿e Mama ma tak piekny jasny bllond a nie jakiego¶ tlenieñca w postaci bia³ych w³osów, chocia¿ niektórym jest bardzo ³adnie w bieli.
To nie s± wymy¶lone kolory przez jakiego¶ stylistê, ale ogólne kolorystyczne zasady.
Wiem, ¿e dla niektórych blond to biel-a blond niejedno ma imiê i jest to przykre, ¿e wiele osób jest takimi igntoratami kolorystycznymi. Wiem, co piszê, bo kolorystyka by³a kiedy¶ jedn± z moich wielu, wielu pasji, wiêc znam siê na tym, co piszê.
Ja mam naturalny jasny blond, który jak nie ma o¶wietlenia-wiadomo ciemnieje, bo ka¿demu ciemniej± w³osy jak nie maj± ¶wiat³a. Mój kolor jasno¶ci to 8, czyli na jasno¶æ jest taki sam jak zdjêcie nr 4 tylko, ¿e moje w³osy s± ch³odniejsze, o srebrzystym blasku, który na s³oñcu przyjmuje srebrzysto-s³oneczny refleks i mocno rozja¶nia siê. Na taki kolor k³adê casting ¦wietlisty blond-nr 900 i wychodzi mi taki efekt, jaki powinnam osi±gn±æ na kolor wyj¶ciowy jasny blond. W efekcie wychodzi mi bardzo jasny blond-efekt jaki przedstawiony jest na tym szaponie i jak na próbniku.
Kiedy¶ znajomi -jak jeszcze nie farbowa³am w³osów na ja¶niejsze odcienie- jak by³am w ciemniejszym odcieniu-mówili do mnie "o jakie masz piêkne ciemnawe w³osy" a jak widzieli mnie w dzieñ nawet pochmurny by³o wielkie zdziwienie, "jakie masz jasne w³osy! To niemo¿liwe farbowa³a¶!" A ja nie farowa³am jeszcze, ale ciemniejsze pomieszczenie przyciemnia kolor, w dzieñ nawet pochmurny widaæ ju¿ jasne w³osy.
Na mój kolor w³osów jasny blond-zaznczam, ¿e mam poziom 8 (to jest 4 zdjêcie, tylko o wiele ch³odniejsze) na³o¿y³am kiedy¶ kolor br±z to by³a henna. Hennê t± k³ad³am na mój nturalny jasny blond-wtedy nie zna³am siê na kolorystyce-by³o to wiele wiele lat temu- i uzyska³am po tej hennie kolor czerwieni. Szczê¶cie w nieszczê¶ciu, ¿e bardzo szybko pozby³am siê tej czerwieni z g³owy a na hennie wyra¼nie anpisane by³o-nie stosowaæ na w³osy rozja¶niane na blond i nie stosowaæ do w³osów koloru jasnego naturalnego blondu.
Jak k³adê farby nierozja¶niaj±ce w kolorze bardzo jasny blond-otrzymujê kolor taki jaki jest na opakowaniu. Jak k³adê na w³osy superjasne blondy-bez uprzedniej dekoloryzacji otrzymujê blond taki jaki jest na opakowaniu a wiêc superjasny.
Blondy maj± niejedno imiê-zaczynaj± siê od ciemnego blondu, ¶redniego blondu, jasnego blondu, bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo bardzo jasnego blondu koñcz±c na bardzo bardzo bardzo bardzo jasnym blonzie, który nazywany jest platina blond. A platyny-to nie s± bia³e w³osy. Platyny mog± byæ ciep³e i zimne, ale wystarczy, bo nie o tym jest w±tek.
Moi obecni znajomi wiedz±, ¿e jestem naturaln± jasn± blondynk±-poziom jasno¶ci moje 4 zdjêcie.
Opalam siê na czerwieñ indiañsk±, po ca³ych wakacjach mam kolor bardzo jasnego z³ota opalenizny, absoutnie nie opalam siê na kolor br±zu. Jest to wyra¼ny kolor z³ota i to bardzo jasnego. Z poparzeniami mimo wysokich i dobrych filtrów mêczê siê 7 dni:/
Po pierwszym miesi±cu opalania jestem opalona na kolor ciep³ej ko¶ci s³oniowej, ten kolor staje siê woskowy a na sam koniec bardzo jasnego z³ota.
Od opalania mam sporo pieprzyków w kolorze be¿u.
Kolor oczy-orzechowy z zielonym blaskiem i niebieskimi obwódkami.
Jak by³am ma³ym dzieckiem mia³am na g³owie odcieñ platyny s³onecznej.
Wiêc jestem blondynk±.
A jak tak bardzo nie znacie siê na kolorach-to polecam poczytaæ ciekawe opracowania.
Noc(nik)-zajrzyj sobie do Wikiepedii-na pocz±tek i wpisz s³owo blondyn/blondynka-to zobaczysz, ¿e blondyni to osoby od albinoskiego blondu do ciemnego blondu i mo¿e wtedy nie bêdziesz pisaæ g³upot, ¿e ciemna blondynka to szatynka-to nieporozumienie.

Truskawkowawiosno, niektórzy styli¶ci faktycznie s± do bani-szczególnie polscy styli¶ci-zobacz proszê, jak ubierali Magdê Mo³ek-¶liczn± dziewczynê paprali tym okropnym makija¿em, nieciekawymi ciuchami, paskudn± fryzurk±. Ale nie zgadzam siê, ¿e styli¶ci to ludzie nie znaj±cy siê na fajnych rzeczach-zobacz stylistów gwiazd- takich jak Beyonce, Jeissiaca Alba, Catherine Deneuve (jako m³oda dziewczyna), Marlyn Monrooe jako platynowa blond piêkno¶æ, Monicê Belluci, etc. Nie napiszesz mi, ¿e styli¶ci tych gwizad s± kiepscy, bo nie uwierzê w to.
Poza tym, ¶wiatowi designerzy -chocia¿ nie wszystko maj± extra tak samo niektóre ciuch i dodatki maj± extra.
A poza tym, tak na marginesie to stylista to nie kolorysta.
Du¿o osób nie zna siê nakolorach-dla nich biele o to blondy i koniec a tak nie jest.
Jak mia³yby¶cie wy racjê, to na próbnikach z kolrkami w³osów by³by inne okre¶lenia kolorów-czyli takie jakie wy okre¶lacie a jednak na wszystkich próbnikach s± podobne okre¶lenia kolorów. Stad wynika, ¿e jak mylicie siê z nawami kolorów, to przyjmicie ogólne zasady a nie soje "widzimisie", pisz±c kolokwialnie.

Delave, nie mam zamiaru z wami siê k³óciæ. Nie opanowa³am zasad kolorystycznej jednej firmy a podkre¶lam to jeszcze raz-kolorystyka by³a kiedy¶ moj± wielk± pasj±.
Wiele widzia³am, wiele dowiedzia³am siê a znam kolorystykê, bo niejeden kolor na g³owie mia³am z profesjonalnych farb, szamponów koloryzuj±cych, farb z marketu-Loreale-oczywi¶cie wszystkie blond. I bardzo wiele obserwowa³am, jabym nie zna³a siê na tym, co piszê, to logiczne nie pisa³abym tego.
Czy ty oszala³a¶-pisz±c o prawdziwej kolorystyce, pisa³am jakie kolory i odcienie, jak nazywaj± siê a typ piszesz o "pokorze" (?!)
Co to mia³o znaczyæ?!
To ju¿ za du¿o!
A tak poza tym, mój ch³opak zawsze mi mówi³, ¿e mam jasny blond a ja go nie chcia³am s³uchaæ, by³o to wiele lat temy,sam mi mówi³, ¿e nie mo¿na byæ ignorantk± w dziedzinie kolorystyki. Wie doskonale, ¿e jasny blond wcale nie jest tak jasny jak wskazuje jego nazwa.
I wiesz, koledzy widzieli, ¿e mam jasny blond, wiêc jak oni znaj± siê na kolorach, to mo¿e wy jeste¶cie daltonistkami (?)
Moi koledzy sami prawid³owo okre¶laj± swój kolor w³osów a widzê, ¿e to wy macie z tym problem (?)
A Poza tym, jak dla ciebie poziom 6A -ciemny blond-to czarne, to wybierz siê do okulisty, bo czarny kolor to zdjêcie ostatnie. Widaæ, ¿e musisz mieæ du¿± wadê wzroku. Potraktuj to proszê jako radê.
Blodynki czy blondyni czy wygin± czy te¿ nie, s³ysza³am wiele opinii, ale na pewno ten gen bêdzie zanikaæ, bo jasny gen zawsze przejmie ten ciemny gen.
Aby urodziæ siê jasnow³osym-to oboje z rodziców musz± mieæ gen jasnych wlosów, tak samo jest z jasnymi oczami, aby je odziedziczyæ rodzice musz± mieæ jasne oczy, czyli tak zwane ma³e aa-allele.
Bo du¿e A-to kolor ciemny, który jakpo³±czy siê z ma³ym a-kolor jasny w efekcie kolor oczy bêdzie Aa-czyli ¶redni kolor, to w wielkim skrócie o genetyce, aczkolwiek w mojej Rodzinie jest kuzyn, który ma platynowy blond, opla siê jak ja na czerwieñ, ma bardzo jasne oczy a jego rodzice to ciemnow³osi ju¿ bruneci-bo maj± kolor w³osów ju¿ ciemny br±z. Wiêc to te¿ nie zawsze sprawdza siê.
przykro mi,ale tego nie da sie czytacm no ale niech kazdy zostanei prz woim ty uwazasz sie za znawczynie kolorystyki ja czytajc Twoje posty jestem troche innego zdania...
jenny87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 16:48   #57
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 4 408
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
Blodynki czy blondyni czy wygin± czy te¿ nie, s³ysza³am wiele opinii, ale na pewno ten gen bêdzie zanikaæ, bo jasny gen zawsze przejmie ten ciemny gen.
Aby urodziæ siê jasnow³osym-to oboje z rodziców musz± mieæ gen jasnych wlosów, tak samo jest z jasnymi oczami, aby je odziedziczyæ rodzice musz± mieæ jasne oczy, czyli tak zwane ma³e aa-allele.
Bo du¿e A-to kolor ciemny, który jakpo³±czy siê z ma³ym a-kolor jasny w efekcie kolor oczy bêdzie Aa-czyli ¶redni kolor, to w wielkim skrócie o genetyce, aczkolwiek w mojej Rodzinie jest kuzyn, który ma platynowy blond, opla siê jak ja na czerwieñ, ma bardzo jasne oczy a jego rodzice to ciemnow³osi ju¿ bruneci-bo maj± kolor w³osów ju¿ ciemny br±z. Wiêc to te¿ nie zawsze sprawdza siê.
he wszystko sexy- piszesz o genach recesywnych i dominuj±cych- i skoro mamy Aa to "wychodzi" brunet- a jak po³±czyæ dwa Aa ze sob± to mamy 25% szans na aa- zatem kuzyn niekoniecznie jest "dzie³em" listonosza- genetyka sprawdza siê zawsze- jak ju¿ o czyms pisaæ to wypada mieæ o tym pojecie
a z kolorami to siê zupe³nie nie zgadzam- z t³umaczeniem tak¿e
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 17:57   #58
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
Truskawkowawiosno, ten naja¶niejszy kolor to bardzo jasny blond popielaty i zapewniam Ciê, ¿e jest bardzo jasnym blondem, bo mia³am go na g³owie i wiele osób mówi³o mi "¦liczny bardzo jasny blond".
no i dochodzimy do sedna: nie jestes w stanie mnie zapewnic, ze ten kolor byl bardzo jasny, bo wlasnie dowiedzialam sie, ze dla Ciebie bardzo jasny znaczy tyle co dla mnie ciemny blond

eee, w sumie to nie rozumiem

osoby te ocenily Twoj kolor wlosow po farbowaniu jako bardzo jasny, ok, to rozumiem, farby roznie lapia kolor, ale czy kazalas im porownac kolor na glowie z tym z probnika?

jezeli nie, to Twoje dalsze przekonywanie Nas, ze w zyciu codziennym zle nazywamy kolory jest bezsensowne.

jezeli faktycznie wyszedl Ci kolor identyczny jak na fotach(na fotach, ktore zamiescilas, aparat przeklamuje czesto kolory) i osoby te przyrownywaly probnik wprost do pofarbowanych wlosow, to moze rzeczywiscie, nasza wizazowa nisza sie nie zna

ale szczerze watpie, ze tak robilas...

moj naturalny blond okreslilas jako bardzo bardzo jasny blond, a ja w zaleznosci od oswietlenia(i swiezosci) nazywam go dosc jasnym/srednim blondem a czasem srednim\ciemnym blondem, ani typowo zlotym ani popielatym.

juz teraz wiem dlaczego zastanawialas sie nad swoim typem kolorystycznym i probowalas mnie przekonac, ze jestes typem mieszanym lato-wiosna, oceniasz wg probnikow i swoje wlosy widzisz jako popielate, bo oceniasz po fryzjersku. wizazysci zajmujacy sie analiza kolorystyczna zawodowo, potrzegaja kolory wlosow troche inaczej i nie probuj mi wmowic, ze sie nie znaja.


powielanie slowa bardzo, nawet 4x w zyciu codziennym, poza branza fryzjerska nie wydaje mi sie sensowne, bo 99% nie wyobrazi sobie koloru, ktory Ty widzisz. to nie jest forum dla profesjonalnych fryzjerek, wiec nie traktuj wszystkich z gory.


wiemy jakie jest nazewnictwo fryzjerskie i jak FACHOWO nazywaja sie kolory uzywane w profesjonalnych salonach. ja tego nie neguje, podobne widzialam ogladajac palety wielu firm

profesjonale nazwy blondow a ich potoczne okreslenia to dwie rozne sprawy, jezeli tak strasznie boli Cie, ze ktos ich uzywa, to odpusc sobie ten watek, w ogole wszystkie o farbowaniu, skoro sie tak irytujesz

gdybym ja miala kazdego scigac za niepoprawne kosmetyczne okreslenia(ktore w przeciwienstwie do kolorow NIE SA SUBIEKTYWNE) typu w±gier(aaa, az mnie ciary przeszly), pryszcz, chrostka itp. to juz dawno ddalabym sobie spokoj z wizazem i wzielabym kredyt na psychoanalityka

to nie jest forum typowo dla profesjonalistow, wiec Twoje nawracanie jest conajmniej dziwne


Cytat:
Blondy maj± niejedno imiê-zaczynaj± siê od ciemnego blondu, ¶redniego blondu, jasnego blondu, bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo jasnego blondu, bardzo bardzo bardzo jasnego blondu koñcz±c na bardzo bardzo bardzo bardzo jasnym blonzie, który nazywany jest platina blond. A platyny-to nie s± bia³e w³osy. Platyny mog± byæ ciep³e i zimne, ale wystarczy, bo nie o tym jest w±tek.
no oczywiscie, tylko znowu wracamy do punktu wyjscia, dla osoba, ktora ma wlosy ciemny blond z probnika, ktory wkleilas nie jest blondynka, jest raczej ciemnowlosa i mysle, ze dla 99% populacji rowniez(ten 1% to kolorysci, ktorzy sie znaja)

probnik probnikiem, ale to nie sa prawdziwe wlosy, naturalny wlos zareaguje troche inaczej, a Ty probujesz nam wmowic, ze to jest efekt koncowy.

okreslenie 4x bardzo jasny blond uzywane w zyciu codziennym, poza salonem rozbawiloby mnie do ³ez, ale widocznie mam postrzeganie kolorow jak mucha plujka, albo mam schrzaniony monitor, musisz wybaczyc

jak juz mamy sie czepiac

a co do platyny: platyna jako kruszec jest idealnie srebrzystobiala, nie moze wiec byc ciepla. dziura w fachowym nazewnictwie? nie watpie absolutnie, ze w paletach fryzjerskich istnieja cieple i chlodne platyny, ale z punktu widzenia geologii, to absurd. predzej juz "cieple platyny" nazwalabym "bialym zlotem", bo ma slomkowy blask w zestawieniu z platyna:P


Cytat:
Moi obecni znajomi wiedz±, ¿e jestem naturaln± jasn± blondynk±-poziom jasno¶ci moje 4 zdjêcie.
Opalam siê na czerwieñ indiañsk±, po ca³ych wakacjach mam kolor bardzo jasnego z³ota opalenizny, absoutnie nie opalam siê na kolor br±zu. Jest to wyra¼ny kolor z³ota i to bardzo jasnego. Z poparzeniami mimo wysokich i dobrych filtrów mêczê siê 7 dni:/
Po pierwszym miesi±cu opalania jestem opalona na kolor ciep³ej ko¶ci s³oniowej, ten kolor staje siê woskowy a na sam koniec bardzo jasnego z³ota.
Od opalania mam sporo pieprzyków w kolorze be¿u.
Kolor oczy-orzechowy z zielonym blaskiem i niebieskimi obwódkami.
Jak by³am ma³ym dzieckiem mia³am na g³owie odcieñ platyny s³onecznej.
Wiêc jestem blondynk±.
jak dla mnie z samego opisu reprezentujesz typowa wiosenna urode, bo okreslenie sloneczna platyna to dla mnie jak czarny blond czy zloty popiel, czyli cos sprzecznego. wlosy nie musza miec zlotego polysku, aby zostac uznane za cieple, albo chociaz nie-popielate

Cytat:
A jak tak bardzo nie znacie siê na kolorach-to polecam poczytaæ ciekawe opracowania.
chetnie sie zapoznam, prosze polec mi jakas lekture

Cytat:
Truskawkowawiosno, niektórzy styli¶ci faktycznie s± do bani-szczególnie polscy styli¶ci-zobacz proszê, jak ubierali Magdê Mo³ek-¶liczn± dziewczynê paprali tym okropnym makija¿em, nieciekawymi ciuchami, paskudn± fryzurk±. Ale nie zgadzam siê, ¿e styli¶ci to ludzie nie znaj±cy siê na fajnych rzeczach-zobacz stylistów gwiazd- takich jak Beyonce, Jeissiaca Alba, Catherine Deneuve (jako m³oda dziewczyna), Marlyn Monrooe jako platynowa blond piêkno¶æ, Monicê Belluci, etc. Nie napiszesz mi, ¿e styli¶ci tych gwizad s± kiepscy, bo nie uwierzê w to.


moze faktycznie nie powinnas pisac po nocach, bo nie zrozumialas, co napisalam....

patrzac na dziesiajsza mode czasem widuje rzeczy wg mnie brzydkie i tandetne, projektant cos sobie wymysli i probuje kazdemu wmowic, ze to jest piekne. a slepu tlum czesto wierzy, bo "on sie zna, ma gust"

a przeciez to jest subiektywne, w przeciwienstwie do biologii, fizyki.

to tak jakby przekonywac, ze konkretne perfumy sa przepiekne, bo osoba xyz tak uwaza, a u nas wywoluja odruch wymiotny

nie wiem w jakim celu wyjechalas z tymi gwiazdami i szczerze mowiac, wole nie tykac tego tematu.

sa hollywoodzkie gwiazdeczki, nie bede podawac przykladow, ktore maja wlasnych stylistow, a wygladaja koszmarnie

Cytat:
A poza tym, tak na marginesie to stylista to nie kolorysta.
nie musialas tego dodawac...

Cytat:
Du¿o osób nie zna siê nakolorach-dla nich biele o to blondy i koniec a tak nie jest.
a kto twierdzi, ze tak jest?
dla mnie bialy jest snieg, mleko czy biala czekolada-tez sie nie znam? a moze to sa mega super hiper turbo biale biale blondy

Cytat:
A tak poza tym, mój ch³opak zawsze mi mówi³, ¿e mam jasny blond a ja go nie chcia³am s³uchaæ, by³o to wiele lat temy,sam mi mówi³, ¿e nie mo¿na byæ ignorantk± w dziedzinie kolorystyki. Wie doskonale, ¿e jasny blond wcale nie jest tak jasny jak wskazuje jego nazwa.
wybacz, ale to zabrzmialo jakby Twoj chlopak to np. Leszek Czajka, wiec jak smiemy watpic w to co twierdzisz

dla mnie to absolutnie zaden argument, bedziemy sie licytowac? mam zebrac grupe ludzi, ktorzy uwazaja, ze przesadzasz wyzywajac nas od daltonistek?
Cytat:

I wiesz, koledzy widzieli, ¿e mam jasny blond, wiêc jak oni znaj± siê na kolorach, to mo¿e wy jeste¶cie daltonistkami (?)
Moi koledzy sami prawid³owo okre¶laj± swój kolor w³osów a widzê, ¿e to wy macie z tym problem (?)
koledzy to zawodowi fryzjerzy-kolorysci? przebadani u okulisty, neurologa i psychiatry? bez tego nie wiesz jak naprawde widza kolory, no chyba, ze siedzisz im w glowach

mam zrobic ankiete wsrod swoich jak oceniaja moj blond? przeciez to zaden argument. zrozum wreszcie, ze postrzeganie barw, zapachow, smakow jest subiektywne

uzywaj fachowych, fryzjerskich okreslen kolorow jezeli chcesz, nikt Ci nie broni, ale nie oburzaj sie, ze "zwykli smiertelnicy" beda mieli inne zdanie
Cytat:
A Poza tym, jak dla ciebie poziom 6A -ciemny blond-to czarne, to wybierz siê do okulisty, bo czarny kolor to zdjêcie ostatnie. Widaæ, ¿e musisz mieæ du¿± wadê wzroku. Potraktuj to proszê jako radê.
a ja dam Ci rade, dawaj swoje rady, o ktore nikt nie prosi gdzie indziej, bo takie sugestie sa conajmniej chamskie

Cytat:
Blodynki czy blondyni czy wygin± czy te¿ nie, s³ysza³am wiele opinii, ale na pewno ten gen bêdzie zanikaæ, bo jasny gen zawsze przejmie ten ciemny gen.
Aby urodziæ siê jasnow³osym-to oboje z rodziców musz± mieæ gen jasnych wlosów, tak samo jest z jasnymi oczami, aby je odziedziczyæ rodzice musz± mieæ jasne oczy, czyli tak zwane ma³e aa-allele.
Bo du¿e A-to kolor ciemny, który jakpo³±czy siê z ma³ym a-kolor jasny w efekcie kolor oczy bêdzie Aa-czyli ¶redni kolor, to w wielkim skrócie o genetyce, aczkolwiek w mojej Rodzinie jest kuzyn, który ma platynowy blond, opla siê jak ja na czerwieñ, ma bardzo jasne oczy a jego rodzice to ciemnow³osi ju¿ bruneci-bo maj± kolor w³osów ju¿ ciemny br±z. Wiêc to te¿ nie zawsze sprawdza siê.
nie mozna znac sie na wszystkim, Ty mi polec fachowa literature o kolorach, bo chetnie sie doksztalce, a ja Ci polecam "Biologie" Villego, opasle tomidlo, ale napisane przystepnym jezykiem

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-11-11 o 19:25 Powód: dopisek
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 19:01   #59
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomo¶ci: 1 241
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
Noc(nik) nie bêdziesz mi pisaæ, do jakiego mam w±tku zagl±daæ a do jakiego nie.
Nie napisa³am, ¿e to "g³upi" w±tek, jak to okre¶li³a¶, wiêc nie wmawiaj mi czego¶, czego nie napisa³am.
Trzeba znaæ siê na kolorystyce, bo to nie s± tylko kolory farb a ca³a bogata paleta kolorystyczna, któr± tak samo stosuje siê do naturalnych w³osów jak i farbowanych. Blond to nietylko biele i ¿ó³cie na g³owie, pisz±c tak kolokwialnie.
Tu macie jasny br±z-zdjêcie próbnik z farb±, ale stosuje siê takie oznaczenia równie¿ do w³osów niefarbowanych.
Westchnê³am sobie pisz±c poprzedni post a ty-jak siê zachowa³a¶, to brak s³ów..., nie bêdê tego komentowaæ.
Tu macie jasny br±z naturalny zdjêcie 5N
Ciemny blond popielaty-6A
¦redni blond popielaty-7A
Jasny blond naturalnie popielaty-8nA
Bardzo jasny blond popielaty-9A
Wszystkie odcienie s± z gamy popielatej

Jeszcze trochê i bardzo jasne blondy bêdzie uwa¿aæ za jasne br±zy...
Kolorystykê strosujê siê nietylko do w³osów farbowanych, ale i do naturalnych!
Tu macie jeszcze czarny kolor-2N naturalnie czarny

Szatynka-to dziewczyna od jasnego br±zu-zdjêcie pierwsze do ¶redniego br±zy
A brunetka- to od ciemnego br±zu do czerni
Blondynka od albinoskiego blondu do ciemnego blondu-ciemny blond macie na zdjêciu zaznczony jako 6A
A czy cudzys³owia u¿ywa siê tylko przy cytowaniu? Je¶li napisze Ala by³a "mi³a", to traktuje siê to jako ironie, ¿e wcale taka milusia nie by³a, a nie dos³owne przytoczenie wypowiedzi Nie wiem co mog³a¶ uznaæ w moim zachowaniu za z³e? Dysponujesz jak±¶ wiedz±, szanuje to. Twój pierwszy post by³ w stylu - "¯al mi was dziewczynki, jeste¶cie takie niedouczone, ja jestem najm±drzejsza". Takie by³o moje odczucie i bynajmniej nie chce wzbudzaæ z tego powodu jakiej¶ k³ótni. Jestem pacyfist±, a ty masz trochê w sobie za du¿o agresji.

Widze, ¿e rozwinê³a siê tu spora dyskusja W wolnej chwili postaram siê przestudiowaæ [w szczególno¶ci wyczerpuj±cy post johnw57 ]
__________________

Noc(nik) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 19:26   #60
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: galeria SZATYNEK! - ciemne blondy, jasne br±zy!

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Poka¿ wiadomo¶æ
Widze, ¿e rozwinê³a siê tu spora dyskusja W wolnej chwili postaram siê przestudiowaæ [w szczególno¶ci wyczerpuj±cy post johnw57 ]
Spokojnie mo¿esz sobie te bzdury darowaæ, zamiast tego czas ten po¶wiêæ na na³o¿enie maski na w³osy, maseczki na twarz itp. - wiêcej po¿ytku i milsze.

Swoj± drog± dobrze, ¿e ju¿ nie jestem modem, bo temu dziewczynisku za te rady dot. wzroku wklei³abym solidne punkty, i niewa¿ne, ¿e to nie by³o moje podwórko.

Wracaj±c do szatynek, moja ulubiona brazylijska aktorka - Giovanna Antonelli. Od urodzenia czarnow³osa, do jednej roli - blondynka, teraz szatynka, z piêknymi, d³ugimi w³osami.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg giovanna.jpg (8,0 KB, 26 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg giovanna2.jpg (18,5 KB, 48 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg giovanna3.jpg (16,0 KB, 40 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg giovanna4.jpg (28,0 KB, 51 za³adowañ)
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-11-11 o 19:37
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.