niechciany pieprzyk. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-28, 19:39   #1
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453

niechciany pieprzyk.


chciałabym usunąć dwa pieprzyki(jeden w pachwinie, drugi z boku szyji).oba są wystające, więc boje się, ze kiedyś moge je uszkodzić , zadrapać itp. w ogóle mam dużo pieprzyków, ale raczej malutkich.oczywiście mam świadomośc, ze w każdym przypadku jest inaczej, więc więcej powie mi lekarz podczas wizyty, ale najpierw chciałabym otrzymać jakieś informacje tutaj, mianowicie jestem ciekawa jakie są metody usuwania pieprzyków i co po zabiegu(opatrunek, gojenie się itp) oraz orientacyjne koszty. pozdr i z góry dziękuję
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-28, 19:39   #2
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
niechciany pieprzyk.

chciałabym usunąć dwa pieprzyki(jeden w pachwinie, drugi z boku szyji).oba są wystające, więc boje się, ze kiedyś moge je uszkodzić , zadrapać itp. w ogóle mam dużo pieprzyków, ale raczej malutkich.oczywiście mam świadomośc, ze w każdym przypadku jest inaczej, więc więcej powie mi lekarz podczas wizyty, ale najpierw chciałabym otrzymać jakieś informacje tutaj, mianowicie jestem ciekawa jakie są metody usuwania pieprzyków i co po zabiegu(opatrunek, gojenie się itp) oraz orientacyjne koszty. pozdr i z góry dziękuję
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 13:27   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

oda usuawjaca calkowicie znamie jest metoda chirurgiczna - wyciecie. Po zabiegu zaklada sie szwy, ktore nalezy usunac po 5-7 dniach. Orientacyjny koszt zabiegu ok. 500 zlotych.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 13:27   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

oda usuawjaca calkowicie znamie jest metoda chirurgiczna - wyciecie. Po zabiegu zaklada sie szwy, ktore nalezy usunac po 5-7 dniach. Orientacyjny koszt zabiegu ok. 500 zlotych.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 20:15   #5
namp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: niechciany pieprzyk.

Panie doktorze a czy po operacji zostają jakieś widoczne ślady na ciele??? Bo ja akurat mam pieprzyk na brodzie i boję sie że bedzie widać jakąś blizne..?Koszt takiej operacji to ok.500zł a czy można usunąć 2 pieprzyki w jednym czasie bez odstępu..i czy będzie to taki sam koszt???Z góry Dziękuje bardzo!!!
namp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 20:15   #6
namp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: niechciany pieprzyk.

Panie doktorze a czy po operacji zostają jakieś widoczne ślady na ciele??? Bo ja akurat mam pieprzyk na brodzie i boję sie że bedzie widać jakąś blizne..?Koszt takiej operacji to ok.500zł a czy można usunąć 2 pieprzyki w jednym czasie bez odstępu..i czy będzie to taki sam koszt???Z góry Dziękuje bardzo!!!
namp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 20:41   #7
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: niechciany pieprzyk.

500zł??!! Nawet jeśli to cena za oba, jest bardzo wysoka. Skąd jesteś?
Usuwałam wiosną pieprzyk z brody, u chirurga onkologa, było znieczulenie, badanie histopatologiczne, zdejmowanie szwów etc. Zapłaciłam 130zł (i to jest przeciętna cena).
W bliznę wcierałam maść Contratubex, teraz jest jeszcze minimalnie zaczerwieniona, pod podkładem nic nie widać.
Lekarze raczej niechętnie usuwają więcej niż jedno znamię na raz, ale kuzynka kiedyś dała sobie wyciąć wszystkie, z całego ciała, za jednym zamachem - było ich ok. 10... brr!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-19, 20:41   #8
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: niechciany pieprzyk.

500zł??!! Nawet jeśli to cena za oba, jest bardzo wysoka. Skąd jesteś?
Usuwałam wiosną pieprzyk z brody, u chirurga onkologa, było znieczulenie, badanie histopatologiczne, zdejmowanie szwów etc. Zapłaciłam 130zł (i to jest przeciętna cena).
W bliznę wcierałam maść Contratubex, teraz jest jeszcze minimalnie zaczerwieniona, pod podkładem nic nie widać.
Lekarze raczej niechętnie usuwają więcej niż jedno znamię na raz, ale kuzynka kiedyś dała sobie wyciąć wszystkie, z całego ciała, za jednym zamachem - było ich ok. 10... brr!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 21:10   #9
namp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: niechciany pieprzyk.

Jestem sosonowca.... a ty??? Ale wiesz mi rosnie broda i nie wiem czy po usunięciu nadal w tym miejscu bedzię.Wiesz ja mam dopiero 18 lat i nie wiem jak na to zareagują koledzy????? Ale dzieki , bardzo!!!!! A tą cene podał pan doktor Skupin
namp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 21:10   #10
namp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: niechciany pieprzyk.

Jestem sosonowca.... a ty??? Ale wiesz mi rosnie broda i nie wiem czy po usunięciu nadal w tym miejscu bedzię.Wiesz ja mam dopiero 18 lat i nie wiem jak na to zareagują koledzy????? Ale dzieki , bardzo!!!!! A tą cene podał pan doktor Skupin
namp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 21:32   #11
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: niechciany pieprzyk.

Uups, nie wiedziałam, ze na "płeć brzydką" trafiłam
Nie sądzę, żeby wycięcie pieprzyków miało wpływ na zarost - na pewno w miejscu samej blizny go nie będzie, ale taka blizna ma szerokość ok.1mm!! Dookoła włosy będą normalnie rosły i ją po prostu zasłonią. Nic nie będzie widać!
Wydaje mi się też, że powinieneś się temu zabiegowi jednak poddać - regularne podrażnianie takich pieprzyków (np. goleniem) może być niebezpieczne.

Czy koledzy będą się śmiać?? A z czego??? Z plastra na brodzie przez 4 dni?? Trudno mi to sobie wyobrazić...
Piszesz, że jesteś z Sosnowca - po co jechać na zabieg aż do Poznania, na pewno lokalnie znajdziesz sporo gabinetów, które wykonują takie zabiegi, obdzwoń chirurgów i dermatologów estetycznych (z książki telefonicznej), popytaj też o ceny. Nałatwiej wpisać w google "chirurgia plastyczna sosnowiec" i masz mnóstwo opcji.

Acha, żeby blizna była jak najmniej widoczna a gojenie przebiegało sprawnie, cięcie powinno być zgodne z układem mięśni (co każdy lekarz wie), więc dla pewności obejrzyj atlas anatomiczny i oceń w którą stronę powinno się układać (porozmawiaj też o tym z lekarzem). U mnie to cięcie jest prawie pionowe, lekko w skos (promieniście).

P.S. Jestem z Wrocławia

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-19, 21:32   #12
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: niechciany pieprzyk.

Uups, nie wiedziałam, ze na "płeć brzydką" trafiłam
Nie sądzę, żeby wycięcie pieprzyków miało wpływ na zarost - na pewno w miejscu samej blizny go nie będzie, ale taka blizna ma szerokość ok.1mm!! Dookoła włosy będą normalnie rosły i ją po prostu zasłonią. Nic nie będzie widać!
Wydaje mi się też, że powinieneś się temu zabiegowi jednak poddać - regularne podrażnianie takich pieprzyków (np. goleniem) może być niebezpieczne.

Czy koledzy będą się śmiać?? A z czego??? Z plastra na brodzie przez 4 dni?? Trudno mi to sobie wyobrazić...
Piszesz, że jesteś z Sosnowca - po co jechać na zabieg aż do Poznania, na pewno lokalnie znajdziesz sporo gabinetów, które wykonują takie zabiegi, obdzwoń chirurgów i dermatologów estetycznych (z książki telefonicznej), popytaj też o ceny. Nałatwiej wpisać w google "chirurgia plastyczna sosnowiec" i masz mnóstwo opcji.

Acha, żeby blizna była jak najmniej widoczna a gojenie przebiegało sprawnie, cięcie powinno być zgodne z układem mięśni (co każdy lekarz wie), więc dla pewności obejrzyj atlas anatomiczny i oceń w którą stronę powinno się układać (porozmawiaj też o tym z lekarzem). U mnie to cięcie jest prawie pionowe, lekko w skos (promieniście).

P.S. Jestem z Wrocławia

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 00:23   #13
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

Witam,

Po kazdym zabiegu polegajacym na wykonaniu ciecia pozostaje blizna. najwazniejsze, aby byla ona jak najmniejsza (nie koniecznie najkrotsza ale najwezsza) - w zwiazku z tym linie ciecia przeprowadza sie w tzw. liniach najmniejszego napiecia skory lub w tzw. liniach estetycznych.
Podczas jednego zabiegu mozna usunac od jednego do kilkunastu znamion - wszystko zalezy od akceptacji Pacjenta.
W naszym przypadku rowniez mozna usunac dwa znamiona jednoczesnie, koszt zabiegu 500-600 zlotych.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 00:23   #14
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

Witam,

Po kazdym zabiegu polegajacym na wykonaniu ciecia pozostaje blizna. najwazniejsze, aby byla ona jak najmniejsza (nie koniecznie najkrotsza ale najwezsza) - w zwiazku z tym linie ciecia przeprowadza sie w tzw. liniach najmniejszego napiecia skory lub w tzw. liniach estetycznych.
Podczas jednego zabiegu mozna usunac od jednego do kilkunastu znamion - wszystko zalezy od akceptacji Pacjenta.
W naszym przypadku rowniez mozna usunac dwa znamiona jednoczesnie, koszt zabiegu 500-600 zlotych.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 16:06   #15
Monaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Re: niechciany pieprzyk.

Mam 16 lat i chciałabym usunac pieprzyk na brodzie lecz niestety moi rodzice nie wyrazaja zgody na operacje.Czy konieczna jest zgoda opiekunów na wyciecie znamiona?
Monaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 16:06   #16
Monaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Re: niechciany pieprzyk.

Mam 16 lat i chciałabym usunac pieprzyk na brodzie lecz niestety moi rodzice nie wyrazaja zgody na operacje.Czy konieczna jest zgoda opiekunów na wyciecie znamiona?
Monaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 21:54   #17
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

Witam.

Zgode na zabieg podpisuja:
- do 16 roku zycia pacjenta jego opiekun prawny (np. rodzic)
- od 16 do 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent oraz jego opiekun prawny
- od 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 21:54   #18
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

Witam.

Zgode na zabieg podpisuja:
- do 16 roku zycia pacjenta jego opiekun prawny (np. rodzic)
- od 16 do 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent oraz jego opiekun prawny
- od 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 22:15   #19
ługi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4
Re: niechciany pieprzyk.

Witam chciałbym się dowiedzieć o małe pieprzyki na twarzy mam ich mnóstwo i chciałbym je usunąć jaki jest koszt i jaka będzie metoda??
dr Piotr Skupin napisał(a):
> Witam.
>
> Zgode na zabieg podpisuja:
> - do 16 roku zycia pacjenta jego opiekun prawny (np. rodzic)
> - od 16 do 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent oraz jego opiekun prawny
> - od 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent
>
> Pozdrawiam
ługi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-30, 22:15   #20
ługi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4
Re: niechciany pieprzyk.

Witam chciałbym się dowiedzieć o małe pieprzyki na twarzy mam ich mnóstwo i chciałbym je usunąć jaki jest koszt i jaka będzie metoda??
dr Piotr Skupin napisał(a):
> Witam.
>
> Zgode na zabieg podpisuja:
> - do 16 roku zycia pacjenta jego opiekun prawny (np. rodzic)
> - od 16 do 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent oraz jego opiekun prawny
> - od 18 roku zycia zgode podpisuje Pacjent
>
> Pozdrawiam
ługi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 22:17   #21
ługi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4
Re: niechciany pieprzyk.

Witam chciałbym się dowiedzieć o małe pieprzyki na twarzy mam ich mnóstwo i chciałbym je usunąć jaki jest koszt i jaka będzie metoda??
ługi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 22:17   #22
ługi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4
Re: niechciany pieprzyk.

Witam chciałbym się dowiedzieć o małe pieprzyki na twarzy mam ich mnóstwo i chciałbym je usunąć jaki jest koszt i jaka będzie metoda??
ługi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 23:50   #23
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

Witam

Wiem, ze ta odpowiedz pani nie usatysfakcjonuje ale koszty zabiegu zaleza od jego rodzaku. W tym przypadku nie widzac pani nie moge ocenic rodzaju, ilosci ani wielkosci znamion, a w zwiazku z tym nie moge dobrac odpowiedniego rodzaju korekcji (laser, wyciecie?).

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 23:50   #24
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: niechciany pieprzyk.

Witam

Wiem, ze ta odpowiedz pani nie usatysfakcjonuje ale koszty zabiegu zaleza od jego rodzaku. W tym przypadku nie widzac pani nie moge ocenic rodzaju, ilosci ani wielkosci znamion, a w zwiazku z tym nie moge dobrac odpowiedniego rodzaju korekcji (laser, wyciecie?).

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 15:44   #25
MathewPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: niechciany pieprzyk.

Witam. Także miałem problem z "niechcianymi pieprzykami". Wycięto mi je chiryrgicznie. BEZPŁATNIE. Najpierw musiałem się zarejestrowac do dermatologa. On dał mi skierowanie do onkologa a ten odrazu na wycięcie. Tylko ja mam ponad 10 do wycięcia tych pieprzy. Od 3 trzeba leżeć na odziale a na raz można wyciąć tylko 5. Wczoraj wróciłem ze szpitala. Osobiście bardzo polecam Brzozów. Mam nadzieję, że pomogłem . 3majcie sie.
MathewPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:27   #26
ja111
Raczkowanie
 
Avatar ja111
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: niechciany pieprzyk.

hej!
A ja mam pytanie troche inne na moim wypukłym znamieniu pojawiło się coś w rodzaju pryszczyka. Co to może być?? Miała może któraś z Was coś takiego?? Wiem że powinnam iść z tym do dermatologa ale wizyta dopiero za miesiąc. Czy to może być coś groźnego??A może na razie zajść do zwykłego lekarza ogólnego?? Za wszystkie odp bardzo dziękuję i pozdrawiam
ja111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:56   #27
ParisXXX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
Dot.: niechciany pieprzyk.

witaj!.a po wycięciu tych pieprzyków zostały Ci blizny?opisz jak wyglądała Twoja skóra w miejscu wycięcia po zabiegu.też chcę iść na taki zabieg,dlatego chcę się Ciebie poradzić,bo też bede mieć je wycinane.z góry dzięki!!!
ParisXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 15:37   #28
siasienia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9
Thumbs down Dot.: niechciany pieprzyk.

Ja mam 14 lat. mam na twarzy 10 pieprzyków w tym 3 duże. nie wiem co mam zrobic, one bardzo mnie szpeca, a i ludzie oceniają mnie z góry, nie moge zdobyć chłopaka...pieprzyki to mój najwiekszy kompleks...rodzice nie wyrazaja zgody na operacje plastyczna....jak moge inaczej, tanim kosztem zlikwidowac lub przynajmniej zmniejszyc pieprzyki????prosze o rade....zalamana......... .
siasienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 16:51   #29
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: niechciany pieprzyk.

Miałem już wyciete 9 znamion u 3 róznych chirurgów xDxD I nic za to nie płaciłem, wystarczy pójsc do demratologa, lub rodzinnego i wypisze Ci skierowanie o onkologa i po ptakach. Maksymalnie można wyciać do 3 znamion. Ostatnio operowano mnie w lublinie w klinice chirurgi plastycznej Medicos na ul. braci Wieniawskich 12b. Pan doktor Kadej, 20 minut i po zabiegu. Profesjonalisci! Robili mi tez to u mnie w Janowie. Raz mnie tak znieczulił ze ręką nie moglem ruszac przez pewien czas. Chcoaż ze mam daleko do Lublina bede to tam robic, bo mam pewnosc że nic złego sie nie stanie
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:13   #30
Martyna882
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 151
Dot.: niechciany pieprzyk.

Mam pytanie.Otóż mam na twarzy kilka pieprzyków. Chcialabym je usunąć. Jaka polecilibyscie mi metode? To jest dla mnie bardzo wazne, a nie mam nawet z kim o tym porozmawiac. Boje sie nawet zapytac mame i nie wiem czy by sie zgodzila na taki zabieg... Mam mnostwo pytan, np co z tymi bliznami, a jesli lekarzowi podczas zabiegu zadrzy reka albo cos i mam oszpecona twarz do konca... bo skad moge wiedziec czy trafie na profesjonaliste... i jeszcze slyszalam o jakims bliznowcu?Jeśli mozecie odpowiedzcie bo ja nie wiem co robic...
Martyna882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.