Finanse PW, SGGW czy UKSW - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-23, 12:44   #1
Alice432
MRTP
 
Avatar Alice432
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3

Finanse PW, SGGW czy UKSW


Zdawałam maturę w 2012 roku i poszłam na inż. środowiska na Politechnikę Warszawską. Na początku tego roku akademickiego (wiem, trochę późno, ale lepiej późno niż wcale) stwierdziłam, że to jednak nie to. Poprawiałam więc w tym roku maturę z matematyki rozszerzonej (w 2012 dostałam 70%, bo byłam w biol-chemie i trochę za późno się ocknęłam, wiecie jak to jest ) i zdawałam rozszerzony angielski po raz pierwszy, bo w 2012 mi się nie chciało. Poszłam na tę poprawy z zamiarem dostania się na wymarzone Finanse i rachunkowość na WNE UW. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy zobaczyłam tegoroczny arkusz z matematyki! Pytania niestandardowe, nawet nie to że jakoś wyjątkowe trudne, ale po prostu o wiele trudniejsze niż w latach poprzednich. Stres wziął górę, presja czasu również i.... nie sądzę, żebym podwyższyła wynik Z angielskiego dostanę pewnie koło 70%
Dodam jeszcze że przed dwoma laty zdawałam też chemię rozszerzoną. 54% bo zaniedbałam ją przez matematykę. Coś za coś. Masakra.
Pytanie, co ja mam teraz ze sobą zrobić?
Inż. środowiska już rzuciłam, zresztą i tak nie chciałabym tam wracać.
Chcę iść w kierunku finansów - księgowa, analityk, coś w tym stylu.
Na UW raczej się nie dostanę, progi musiałyby baaaaaaardzo spaść.
Opcje są takie:
1. Finanse i rachunkowość na SGGW. Wiem, wiem, jest tam nacisk na przedmioty rolnicze itd. ale wolę to niż iść w zupełnie innym kierunku, zresztą liczy się praca dyplomowa i własny wkład pracy. Ale niestety jest jeszcze taki problem, że mogę się tam NIE DOSTAĆ, bo wyjdzie mi około 70 pkt kwalifikacyjnych, ale próg wynosi 72-75, w kolejnych turach rekrutacji często więcej
http://rekrutacja1st.sggw.pl/progi.php
sami zobaczcie (trzeba wybrać w zakładce konkretny rok)
2. Kolejna opcja to matematyka na PW. Słyszałam jednak, że jest baaaardzo trudna. Naprawdę, dosłownie nie do ogarnięcia. Co będzie jak mnie wyrzucą? Już i tak mam dwa lata w plecy Za to perspektywy pracy są duże, można wybrać specjalność matematyka finansowa.
3. Ostatnia opcja to ekonomia na UKSW, z tym że tam podobno NIC się nie robi i jest źle ułożony program. W dodatku kierunek nowy, więc absolwentów jeszcze nie ma i konkretnych opinii trudno się doszukać. Z drugiej strony będę miała dużo czasu na samodzielne dokształcanie się, pracę, nauke języków. Ale jak to mówią ekonomistów jak psów.
Co mam wybrać i jakie opcje jeszcze mam do wyboru (zaoczne odpadają, na płatne też nie mogę sobie pozwolić)?
Najgorzej, że ludzie i nauczyciele ciągle mi powtarzają, że mam ogromny potencjał i zdolności i mogę studiować, co chcę, bo wszędzie sobie poradzę, ale ja się tak nie czuję. Przeciwnie, czuję się jak debil, który nie wie, co ma ze sobą zrobić.
Alice432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:07   #2
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Jedyne co mogę doradzić to odrzuć 2 czyli matmę na PW, mój chłopak tam studiuje od wieeelu lat, w tym czasie większość znajomych wyleciała, a oni uwielbiali matematykę i matury wszyscy mieli ok. 90-100%.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:29   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Też czasami mam takie rozkminy i zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu, zanim on się pojawi. Więc moja rada - poczekaj na wyniki matur, a rekrutuj się wszędzie, gdzie masz ochotę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 16:48   #4
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

na sggw wcale nie ma wielkiego nacisku na przedmioty rolnicze, tzn zależy od wydziału, ja jestem na WZIMie na ekonometrii i nie ma tam żadnego nawiązania do rolnictwa... może sama o tym pomyśl?
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 17:38   #5
Alice432
MRTP
 
Avatar Alice432
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Hmmm... Ta informatyka i ekonometria brzmi nawet ciekawie :-D Dzięki Czemu ja wcześniej tego nie zauważyłam? A czy trzeba być jakoś szczególnie uzdolnionym w kierunku informatyki? Bo ja w sumie nawet nie wiem czy jestem, bo nigdy sensownego poziomu informatyki w szkołach nie miałam...
Raz kazali zrobić prezentację w Power point
Alice432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 18:58   #6
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Nie trzeba, większość znajomych nie miało nic wspólnego z informatyką, w tym i ja wystarczy chcieć się czegoś nauczyć. Na 1 semestrze jest wstęp do programowania, który jest wg mnie dobrze prowadzony i rzeczywiście czegoś się tam nauczyłam, jak ktoś nie olewał to nie było kłopotu z zaliczeniem i z tych zajęć sporo wyniósł.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 06:17   #7
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Jeśli matura z matematyki była trudniejsza, niż w latach poprzednich, to z 70% możesz się spokojnie dostać nawet na WNE UW, pewnie nie w I rekrutacji, ale kolejnych.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-25, 07:31   #8
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Jeśli matura z matematyki była trudniejsza, niż w latach poprzednich, to z 70% możesz się spokojnie dostać nawet na WNE UW, pewnie nie w I rekrutacji, ale kolejnych.

Odrzuciłabym za to pomysł z matmą - ten kierunek często okazuje się "pomyłką", u mnie 60% nie dotrwało d obrony licencjatu (większość zrezygnowała po semestrze/roku lub po tym czasie odpadła,ale zdarzało się, że ludzie odpadali i po drugim roku). Za łątwo się naciąć i znów mogłabyś stracić kolejny rok studiów.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:50   #9
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość

Odrzuciłabym za to pomysł z matmą - ten kierunek często okazuje się "pomyłką", u mnie 60% nie dotrwało d obrony licencjatu (większość zrezygnowała po semestrze/roku lub po tym czasie odpadła,ale zdarzało się, że ludzie odpadali i po drugim roku). Za łątwo się naciąć i znów mogłabyś stracić kolejny rok studiów.
Dokładnie Jeśli ktoś nie jest wielkim pasjonatem matematyki, zdecydowanie odradzam te studia, zarówno na UW, jaki i na PW.
Wszystkie osoby, które poszły na matematykę, bo nie dostały się na wymarzony kierunek, rezygnowały w ciągu pierwszych dwóch lat.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 18:05   #10
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Ba, czasem nawet pasjonat moze sobie nie dac rady. To troche loteria i szkoda na to tracic czas jesli ma byc to tylko wyjscie awaryjne.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 18:29   #11
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Jeśli matura z matematyki była trudniejsza, niż w latach poprzednich, to z 70% możesz się spokojnie dostać nawet na WNE UW, pewnie nie w I rekrutacji, ale kolejnych.
Nie wydaje mi się, żeby matura była aż tak trudna i progi tak drastycznie spadły.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 10:07   #12
Zuzaa_21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 929
Dot.: Finanse PW, SGGW czy UKSW

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby matura była aż tak trudna i progi tak drastycznie spadły.
nie zgodzę się, bo matura z matematyki R była w tym roku rzeczywiście trudna, nietypowa, w porównaniu do lat ubiegłych, a szczególnie roku 2013 (śmiech na sali). co do progów, tu akurat się zgadzam - nie sądzę, że drastycznie spadną, bo podostaje się duża ilość osób, które np. w tym roku chciały poprawić, a okaże się, że ich poprzednie wyniki z ubiegłych lat okażą się teraz wystarczające.
__________________

...and never leave that till tomorrow which you can do today!
Zuzaa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 11:07:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.