Skupy odzieży?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 17:03   #1
anzk5
Zakorzenienie
 
Avatar anzk5
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 789

Skupy odzieży??


Hej
znacie moze jakies miejsca gdzie skupuja odzież?? zastanawiam sie skąd ciucholandy biorą te wszystkie uzywane ubrania. tzn wiem ze od hurtowni ale hurtowie skąd??
czytalam ze na zachodzie w wiekszosci sh mozna nei tylko kupic ale takze sprzedac ciuszek ktory juz nie nosisz. Krótko mówiąc ciucholandy prowadzą pewnego rodzaju skupy, oczywiscie nie sa to jakies kokosy ale za niewielką kwote skupują a potem sprzedaja troche drozej i jakis zysk z tego mają.

zastanawiam sie czy w Polsce nie ma czegos takiego. znaktos jakis sh gdzie skupuj ubrania bądz jakies inne miejsce gdzie mozna sie pozbyc takich rzeczy? mam sporo ubran ale w bardz dobrcym, czesdto idealnym stanie, markowych. Pozbywam sie tego bonie mam juz gdzie tego trzymac a szkoda mi wyrzucic....


kurcze molgyb ktos o tym pomyslec bo to by byla fajna rzeczi moze wiecej osob by zaczelo zaglądac do lumpeksow po to aby sprzedac cos swojego i przy okazji przekonaloby sie do nich...skoro są antykwariatyktore skupuja ksiązki to skupy odziezy powinny byc rowniez. Ktos mi kiedys mowil ze w łodzi jest cos takiego, ale wtedy nie dopytalam sie dokladnie i nawet ni wiem co i jak;/

Edytowane przez anzk5
Czas edycji: 2009-07-11 o 17:05
anzk5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 22:45   #2
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Skupy odzieży??

Moja koleżanka sprzedawała kiedyś swoje rzeczy do lumpeksu, ale udało się to jej tylko dzięki znajomości z właścicielką. No i płacili marnie…

Skoro masz dużo markowych ubrań w dobrym stanie, spróbuj sprzedać je na Allegro. Za wystawienie aukcji płaci się kilkadziesiąt groszy, a jeśli komuś wpadnie w oko któreś z Twoich ubrań, może zapłaci za nie więcej niż Ty za nowe .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 23:17   #3
Mysiaczek
Rozeznanie
 
Avatar Mysiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 852
Dot.: Skupy odzieży??

Ja napiszę co słyszałam od dość dużo osób (ale ile w tym prawdy to nie wiem). Tak więc odzież z tych pojemników co stoją na różnych soiedlach podobno trafia właśnie do sh, a nie do PCK czy też opieki społecznej.

Albo u nas dość często były zbiórki odzieży typu "wyczyść swoją szafę" i w sumie nie było napisane, gdzie to ma trafić. Tak więc przypuszczam, że też do sh, szczególnie, że tylko raz na tych ulotkach ( na ileś tam razy) było napisane "zbiórka dla osób potrzebujących".
Mysiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 09:38   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Skupy odzieży??

lepiej zrób paczki na allegro, ładne ubrania idą w takich zestawach naprawdę drogo więc jak masz to lepiej tak wystaw

nawet jak taki sh by to skupował to pomyśl po ile... grosze tylko a jak ciuchy ładne to szkoda
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 14:49   #5
anzk5
Zakorzenienie
 
Avatar anzk5
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 789
Dot.: Skupy odzieży??

Cytat:
Napisane przez Mysiaczek Pokaż wiadomość
Ja napiszę co słyszałam od dość dużo osób (ale ile w tym prawdy to nie wiem). Tak więc odzież z tych pojemników co stoją na różnych soiedlach podobno trafia właśnie do sh, a nie do PCK czy też opieki społecznej.

Albo u nas dość często były zbiórki odzieży typu "wyczyść swoją szafę" i w sumie nie było napisane, gdzie to ma trafić. Tak więc przypuszczam, że też do sh, szczególnie, że tylko raz na tych ulotkach ( na ileś tam razy) było napisane "zbiórka dla osób potrzebujących".

tez o tym slyszala... w sumie nei wie na ile to prawda ale jakos mnie to zniesmaczylo i przestalam juz od jakies\gos czasu wrzucac ubrania do tych pojeminikow. Przynamniej nie te lepsze. wole dac je komu osobiscie, jakies kolezance, albo biedniejszej rodzinie ktora znam lub sprzedac niz wrzucac i potem nie wiedziec co sie z tym tak naprawde dzieje...

na allegro probowalam juz troche sprzedawac ale ostatnio jeszcze popodnosili ceny. strasznie to denerwuje jak cos sie wystawia i jezeli ktos nie kupi to nie zwracaja kasy a jak kupi to jeszcze zabieraja dosc wysoki procent od sprzedazy...;/
anzk5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 19:09   #6
anzk5
Zakorzenienie
 
Avatar anzk5
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 789
Dot.: Skupy odzieży??

nikt naprawde juz nie ma zadnego pomyslu??!
anzk5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 19:21   #7
gosiazja
Raczkowanie
 
Avatar gosiazja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 60
Dot.: Skupy odzieży??

Cytat:
Napisane przez Mysiaczek Pokaż wiadomość
Ja napiszę co słyszałam od dość dużo osób (ale ile w tym prawdy to nie wiem). Tak więc odzież z tych pojemników co stoją na różnych soiedlach podobno trafia właśnie do sh, a nie do PCK czy też opieki społecznej.

Albo u nas dość często były zbiórki odzieży typu "wyczyść swoją szafę" i w sumie nie było napisane, gdzie to ma trafić. Tak więc przypuszczam, że też do sh, szczególnie, że tylko raz na tych ulotkach ( na ileś tam razy) było napisane "zbiórka dla osób potrzebujących".
Dokładnie tak jest. Ubrania z pojemnikow PCK sa sortowane i te lepsze trafiaja do SH. Nie ma czegos takiego jak skupy odziezy. Wszystkie ciuchy w SH sa oddane przez kogos za darmo
gosiazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 19:24   #8
Juka
Raczkowanie
 
Avatar Juka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Skupy odzieży??

Używaną i niezniszczoną odzież można oddać do komisu. W komisie jest wyceniana i wisi tam przez określony czas. Jeśli się sprzeda to dostaniesz pieniądze a jeśli nie to zabierzesz rzeczy z powrotem.
Juka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 20:52   #9
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Skupy odzieży??

Ja znam osobę która pracuje w sh, więc mam wiadomości z pierwszej ręki.
Ciuchy się zamawia z hurtowni, często te ubrania idą nawet z Niemiec albo ogólnie z zachodu ( nie wiem dlaczego, może są lepsze ). Wiem, że można zapłacić za całą paczkę ciuchów bez sprawdzania zawartości, ale podobno można też wyselekcjonować te najlepsze. No i wielu ludzi przychodzi do takiego sh i po prostu oddaje swoje niepotrzebne ciuchy za darmo.
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 18:58   #10
charliize
Wtajemniczenie
 
Avatar charliize
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: moje miejsce <3
Wiadomości: 2 152
Dot.: Skupy odzieży??

Cytat:
Napisane przez theoneandonly Pokaż wiadomość
Ja znam osobę która pracuje w sh, więc mam wiadomości z pierwszej ręki.
Ciuchy się zamawia z hurtowni, często te ubrania idą nawet z Niemiec albo ogólnie z zachodu ( nie wiem dlaczego, może są lepsze ). Wiem, że można zapłacić za całą paczkę ciuchów bez sprawdzania zawartości, ale podobno można też wyselekcjonować te najlepsze. No i wielu ludzi przychodzi do takiego sh i po prostu oddaje swoje niepotrzebne ciuchy za darmo.
skupuję używane ciuchy cena w zależności od jakości i ilości kontakt dania32@o2.pl
__________________
zawsze sobie powtarzam, że jak przeżyję poniedziałek to już z górki

charliize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:07   #11
Pani_Migotka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Migotka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 357
GG do Pani_Migotka
Dot.: Skupy odzieży??

Najlepiej zapytaj w pobliskim ciucholandzie
Pani_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.