Biżuteria miedziana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 12:52   #1
micha11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 23

Biżuteria miedziana


Witam Was serdecznie. Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z biżuterią. Ze względów finansowych chcę zacząc od miedzi, bo zaoksydowana wygląda wg mnie szlachetniej od biżuterii posrebrzanej. Chcę spróbowac swoich sił w wire wrapingu. I tu mam problem. Nie wiem gdzie moge dostac miedziane druciki. Szczególnie cieniutkie np 0,25 mm lub 0,3 mm. Gdzie Wy sie zaopatrujecie?I jeszcze pytanko. Jakiej grubości drutu miedzianego używacie na bazy? Z góry dziękuję za pomoc
micha11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 13:16   #2
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Biżuteria miedziana

empik. baza 0,8 i 1mm. okrydowana oksydą na gorąco dostaje ładnych kolorów =] miedź to generalnie fajna sprawa, ale musiasz pamiętać, ze przez to, jaka jest miękka pracuje się z nią specyficznie.. wyjdzie Ci zapewne w praniu.
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!

Edytowane przez Darkling
Czas edycji: 2009-06-10 o 13:18
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 13:23   #3
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Biżuteria miedziana

Też zwykle kupowałam w empiku albo na allegro. W empiku głównie 0,4, a na allegro jednak przeważnie 1mm albo 0,8
Osobiście uwielbiam miedź, ale jakoś miedziaki nijak mi nie chodza. Istnieje możliwość, że są po prostu brzydkie (khem ;D), ale tak myślę, że chyba nie wszytskie

Empikowska miedź moim zdaniem jest twardsza i bardziej krucha. Te druty z allegro z kolei baardzo plastyczne.
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 14:39   #4
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Biżuteria miedziana

Proponuję odwiedzić najbliższy sklep metalowy gdzie sprzedają ją na metry, albo na wagę wyjdzie taniej niż w empiku. Ja zaopatrzyłam się w prawie Kg w cenie 70 zł róznych grubości starczy mi na pół życia, niestety zamówienia skaładałam u męża przez telefon i nie wpadłam na to, że będzie tego aż tyle. Ja na bazę użuwam 1 mm po młotkowaniu np staje się sztywniejsza.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:46   #5
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Biżuteria miedziana

W sklepach z podzespołami elektronicznymi można kupić cienki drucik miedziany na rolki, ale on może nie nadawać sie do oksydowania bo bywa powlekany nylonem...ja tam osobiscie mam taki powlekany ( bodajże grubości 0.4) i uważam że jest świetny- kolce zrobione rok temu nic a nic nie ściemniały a pare razy zmokły. Ale jak chcesz oksydowac to musisz mieć surowa nie powlekana miedź jednak
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 20:44   #6
Bezsenna22
Raczkowanie
 
Avatar Bezsenna22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 55
Dot.: Biżuteria miedziana

Witajcie.
Ja też tworzę z miedzi Bardzo fajne rzeczy wychodzą ja mam druty w kolorze czerwonego wina , piękne są a gdzie i jaką kupić oksydę?? pomożcie
Bezsenna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.