produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 18:37   #1
Mali1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4

produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki


Szukałam takich wątków ale niestety nic nie znalazłam. Mam prawie siedemnaście lat, a moja skóra na twarzy to istny koszmar. Skóra na nosie i wokoło niego ma drobne wypryski, jednak moim najgorszym problemem jest to, że skóra w tych okolicach, bardzo szybko czerwienieje. Stosowałam podkład "miss sporty so cleary, anti bacterial" jednak w ogóle niczego nie zakrył. Po drugiej godzinie lekcyjnej w szkole, moja skóra jest czerwona! (to samo dotyczy brody). Jeżeli chodzi o demakijaż stosowałam preparaty Under20 teraz mam mleczko do demakijażu "Ziaja - masło kakaowe", które jednak też mi nie służy. Nie wiem już czego stosować . Czy do makijażu stosować i podkład i puder (jeżeli tak, to jaki najlepiej) i to samo tyczy się demakijażu (czego mam używać). Dodam, że moja skóra jest sucha.
Mali1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 09:25   #2
mloden
Przyczajenie
 
Avatar mloden
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 12
GG do mloden
Dot.: produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki

Na twoim miejscu wyprawa do dermatologa. Skora czerwona hmm albo masz naczynka albo poczatek tradziku rozowatego jesli chodzi o brode jest to zastanawiajace. Pierwszym powodem moze byc cera slucha ktora sie przeslusza stad podraznienia = zaczerwienienia..podrazni aja kosmetyki ktore uzywasz hmm ?. Jestes w wieku dojrzewania wiec powinnas uzywac kosmetykow sprawdzonych lub z apteki. uwazam ze under20 to pic na wode... Ja mialam zawsze problem z cera od dluzszego czasu uzywam kosmetykow z Iwostinu sa drogie ale wystarczaja mi na 2-3 miesiace. Ale radze ci maszerowac do dermatologa.
__________________
Tych, którzy spodziewają się znaleźć rozwiązanie problemu we własnym umyśle, a nie dzięki studiowaniu faktów, może spotkać przykre rozczarowanie.....
mloden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 18:09   #3
Mali1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki

Ależ byłam u dermatologa. Zapisał mi tabletki, które nic nie dały i jakiś preparat chyba na samym alkoholu, który w ogóle nie pomógł a tylko zaszkodził. I to niby bardzo dobry dermatolog, i do tego kazał mi myć twarz jak najczęściej wodą, a od niej moja twarz była jeszcze bardziej czerwona. Poszłam więc drugi raz, ale to też nic nie pomogło. Byłam u jeszcze jednego dermatologa, który nawet mnie nie obejrzał, a zapisał jakąś maść za ponad 100 zł!
Mali1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 05:46   #4
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki

Hej ! Ja mam skore czerwona kolo nosa, ale ja podejrzewam ze u mnie to od mrozu Ja uzywam mleczko&tonik ogorkowy do demakijazu z ziaji, a jako podklad mam under20-anty bakteryjny. Powiem Ci, ze w moim przypadku dziala super, kryje bardzo dobrze . Ja osobiscie pudru nie uzywam bo zapycha ;(.
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:22   #5
drugiewcieleniex3
Raczkowanie
 
Avatar drugiewcieleniex3
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 40
Dot.: produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki

Moim zadaniem dziewczyno powinnaś zacząć od dobrego nawilżenia cery. Dobry kremik i heja :P to podstawa. Wiesz podkład to sprawa finansowa ja na przykład w wieku prawie 18 lat pozwalam sobie na droższe podkłady ale ja ich nie zjadam i starczają mi one na około 5 miesięcy czyli idealnie bo po otwarciu mamy 6 miesięcy na zużycie
Hym.. mówisz że dermatolog nie pomógł może spróbuj korektora w odcieniu zielonym dobrze niweluje zaczerwienienie idealny na wypryski podskórne które są niemiłosiernie czerwone i bolące sama takiego używam. Kupiłam go również siostrze i jest wniebowzięta

A co do kremiku spróbuj La Roche-Posay do suchej cery. Sama mam kremik z tej aptecznej firmy tylko do cery tłustej i trądzikowej Effaclar K i mimo że dopiero zaczełam kurację widze plusy xD

Podsyłam stronkę http://www.laroche-posay.pl/ poczytaj sobie troszkę.
drugiewcieleniex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:57   #6
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: produkty do makijażu i demakijażu skóry nastolatki

Cytat:
Napisane przez Mali1234 Pokaż wiadomość
Szukałam takich wątków ale niestety nic nie znalazłam. Mam prawie siedemnaście lat, a moja skóra na twarzy to istny koszmar. Skóra na nosie i wokoło niego ma drobne wypryski, jednak moim najgorszym problemem jest to, że skóra w tych okolicach, bardzo szybko czerwienieje. Stosowałam podkład "miss sporty so cleary, anti bacterial" jednak w ogóle niczego nie zakrył. Po drugiej godzinie lekcyjnej w szkole, moja skóra jest czerwona! (to samo dotyczy brody). Jeżeli chodzi o demakijaż stosowałam preparaty Under20 teraz mam mleczko do demakijażu "Ziaja - masło kakaowe", które jednak też mi nie służy. Nie wiem już czego stosować . Czy do makijażu stosować i podkład i puder (jeżeli tak, to jaki najlepiej) i to samo tyczy się demakijażu (czego mam używać). Dodam, że moja skóra jest sucha.
1. spróbuj kupić micela i używać go do demakijażu - mleczka mogą cię zapychać
2. kup nawilżający tonik, to idealny wstęp do nawilżania - krem nakladaj jeszcze na wilgotną skóre
3. dobry krem nawilżający to podstwa dbania o skórę, szczególnie jeśli masz skórę suchą. na dzien coś o lekkiej konsystencji, na noc coś konkretniejszego, nie wiem ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyc na krem, ale popatrz na KWC najlepiej oceniane kremy, napewno co fajnego znajdziesz (Ziaja jest niezła, ale potrafi zapchać)
4. jeśli masz krosty nie używaj peelingów mechanicznych tylko enzymatyczne. mechaniczne będą rozdrapywać niespodzianki i prowadzic do powstawania nowych. peeling conajmniej raz w tygodniu - przy suchej skórze inaczej się nie da
5. zaprzyjaznij się z maseczkami - glinki dobrze oczyszczają skórę, maseczki nawilżające dadzą pozytywnego kopa skórze - fajna jest z daxa ze słodkich migdałów
6. co do podkladu - nie żałuj pieniedzy, lepiej kupic droższy podklad a pooszczędzać na czymś innym. Dla suchej skóry bardzo fajnie sprawdza się Healty Mix z Bourjois (koszt ponad 50zł) - fajnie nawilża i przyzwoicie kryje. W przypadku suchej skóry prawdza się tez nieżle Affinitone Maybelline (20zł). Na niedoskonałości stosuj korektor - bo od tego jest
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.