Problem: wzdęcia, bąki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-28, 09:22   #1
monelf
Przyczajenie
 
Avatar monelf
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 1

Problem: wzdęcia, bąki!


Witam, mam poważny problem choć brzmi on bardzo śmiesznie.

Nieważne co zjem cały czas mam wzdęcia. Jak nie wzdęcia to puszczam bąki. Teraz mam tak od tygodnia i nie wiem co zrobić. Staram się ograniczać produkty które mogą być przyczyna tego, ale to nic nie zmienia.

Bąki jest mi ciężko wstrzymać, często się nie udaje i tylko na wariatkę wychodzę bo ciągle uciekam a to do toalety a to na balkon, na zewnątrz.
Ileż można!
Lekarz to mnie chce skierować na gastroskopie/endoskopie ale słyszałam że to bardzo nieprzyjemne zabiegi.

Proszę podpowiedzcie co powinnam z tym zrobić!
Jakąś specjalną dietę zastosować?
__________________
"Emocje…to taki dziwny stan, w którym słowa i czyny często szybsze są od myśli."
monelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:18   #2
cbab6038fa2d8b6807118ea8918f02bf2a489cf0_5f77b0f29e2aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Treść usunięta
cbab6038fa2d8b6807118ea8918f02bf2a489cf0_5f77b0f29e2aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:09   #3
Malesya
Przyczajenie
 
Avatar Malesya
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Starasz się unikać czy nie jesz? W takiej sytuacji produkty które mogą być tego powodem trzeba wykluczyć z diety. Dobrze byłoby gdybyś przeszła na bardzo krótką dietę. Najważniejsze jest całkowite wykluczenie słodyczy. Jeśli pijesz dużo mleka staraj się na jakiś czas pozbyć nawyku. Pij dużo wody oraz mięty, rumianku czy herbaty zielonej + dużo się ruszaj. Dobre będą aeroby, najlepiej na świeżym powietrzu - polecam bieganie. Jedz regularnie (co 2-3 godziny) i zdrowo. Jeśli poczujesz się "lżejsza" to będzie oznaczać, że pozbywasz się tych toksyn.
Coś wiem na ten temat, ale nie mogę być pewna, że jest to spowodowane przeciążeniem układu trawiennego. Jeśli jest, te porady powinny pomóc.
Mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności."

Edytowane przez Malesya
Czas edycji: 2013-04-03 o 17:13
Malesya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 09:07   #4
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Przy problemach z gazami duże znaczenie ma sposób jedzenia. Jesz za szybko - trawienie jest gorsze, a dotyczy do gównie węglowodanów, bo ich "przerabianie" zaczyna się już w ustach, gdy dokładnie mieszamy je z śliną.

Wzdęcia mogą się nasilać, gdy rozmawiasz podczas posiłku lub często żujesz gumę, bo połykasz wtedy większa ilość powietrza, a to jeden ze składników gazów.

Przy wzdęciach pomogą: majeranek, kminek, anyż, bazylia, koper włoski i owoce jałowca - dodane do potraw ułatwią trawienie i zredukują produkcję gazów. Możesz tez przygotować herbatę z dodatkiem startego kawałka imbiru i łyżeczki miodu albo żuć po jedzeniu świeże liście mięty lub plasterki imbiru.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 07:33   #5
Sylianna
Raczkowanie
 
Avatar Sylianna
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 37
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Cytat:
Napisane przez monelf Pokaż wiadomość
Witam, mam poważny problem choć brzmi on bardzo śmiesznie.

Nieważne co zjem cały czas mam wzdęcia. Jak nie wzdęcia to puszczam bąki. Teraz mam tak od tygodnia i nie wiem co zrobić. Staram się ograniczać produkty które mogą być przyczyna tego, ale to nic nie zmienia.

Bąki jest mi ciężko wstrzymać, często się nie udaje i tylko na wariatkę wychodzę bo ciągle uciekam a to do toalety a to na balkon, na zewnątrz.
Ileż można!
Lekarz to mnie chce skierować na gastroskopie/endoskopie ale słyszałam że to bardzo nieprzyjemne zabiegi.

Proszę podpowiedzcie co powinnam z tym zrobić!
Jakąś specjalną dietę zastosować?
Od czasu do czasu mam podobny problem. Obserwuje swój organizm i wiem, że niektóre produkty są przyczyną problemów. Musisz zastanowić się po jakim jedzeniu jest gorzej i wyeliminować je ze swojej diety. Całkowicie a nie starać się ograniczać. W sytuacji gdy eliminacja problemu nie rozwiąże - konieczne badania. A jaki jest Twój przykładowy jadłospis w ciągu dnia? zerkniemy
Sylianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 18:47   #6
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Wątek jest z 2013 roku więc nie wiem czy autorka w ogóle zauważy odpowiedzi, ale od siebie mogę dodać że znaczenie może mieć również niekorzystne łączenie produktów. Dla przykładu, owoce zjedzone samodzielnie przechodzą bardzo szybko przez układ trawienny, a łączone z innymi produktami potrafią wydłużyć czas trawienia do 3 godzin, podczas których fermentują w żołądku.
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 21:08   #7
monis1900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 58
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Ja zauważyłam, że męczą mnie straszne wzdęcia, gdy za szybko rozpocznę trening po jedzeniu. Brzuch jak balon przez 3 dni gwarantowany
monis1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-17, 07:55   #8
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Z moich doświadczeń wynika, że produkty które powodują wzdęcia to: kapusta, kalafior, brokuł, kalarepa, brukselka, fasola, groch, cebula, jabłka, śliwki, owoce w nadmiarze i nabiał (przy nietolerancji laktozy). Juz nie jem tych rzeczy i wzdęcie mam mooooże max. raz na miesiąc
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 11:13   #9
Astell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 9
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Dokładnie, po pierwsze dieta, po drugie: aktywność fizyczna!
Astell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 22:07   #10
monis1900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 58
Dot.: Problem: wzdęcia, bąki!

Na wzdęcia profilaktycznie można pić miętę pieprzową. Jedną szklankę naparu dziennie.
monis1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-18 22:07:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.